Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

4u.gif na o as jau grybu vyniotini saunu i krosni tongue.gif
Atsakyti
Nataliuncik, graziai ir skaniai atrodo 4u.gif

QUOTE(pipete @ 2010 01 22, 21:57)
Paprastai ruginis raugas turi rūgštesnį kvapą nei kvietinis.


Na, pamaitinau ir atrodo jis gyvas, tik labai daug nepakiles. reikia ko gero bandyti jau kepti.
O kvietinis tai man isvis toks tasus ir kvepiantis, kaip paprasta tesla....

Tik va klausimas (na dar tundra as esu) ruginis tik ruginei duonai? Kvietinis tik kvietinei?
Ir einu ieskot receptu kokiu su svieziu raugu, nes nesuprantu kaip apsiskaiciuot kai desiu sita gyva rauga, kaip ten mazint skyscius ir miltus.

Pasiguosiu, kad mano aplinkoj (patevis, svogeris...) peikia mano duonele ir vis 'varo' kad as uz menesio nebekepsiu, nes nusibos ir bla bla bla....
Tai uzgavo biski mano ambicijas.
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 23, 14:26)
Na, pamaitinau ir atrodo jis gyvas, tik labai daug nepakiles. reikia ko gero bandyti jau kepti.
O kvietinis tai man isvis toks tasus ir kvepiantis, kaip paprasta tesla....

Tik va klausimas (na dar tundra as esu) ruginis tik ruginei duonai? Kvietinis tik kvietinei?
Ir einu ieskot receptu kokiu su svieziu raugu, nes nesuprantu kaip apsiskaiciuot kai desiu sita gyva rauga, kaip ten mazint skyscius ir miltus.


Turėtų būti ruginis - ruginei, kvietinis - kvietinei, jei darai mišrių miltų duoną, tai bent aš dėjau ruginį ir viskas gavosi. Jei dieduliams nepatinka įdėk dar mielių šaukštuką. Pavyks puikiai, kildink ilgiau prieš kepima (tai bene svarbiausia).
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 23, 13:45)
Padaryk su mėgstamu įdarų, aš vyrams darysiu viena su grybais, o kita su keptu faršu, o galima dar su kiaušiniais, rūkyta šonine…fantazijos ir skonio reikalas bigsmile.gif


Tikrai gi doh.gif Tik vat sauso raugo as neturiu blush2.gif ech....
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 23, 15:26)

Pasiguosiu, kad mano aplinkoj (patevis, svogeris...) peikia mano duonele ir vis 'varo' kad as uz menesio nebekepsiu, nes nusibos ir bla bla bla....
Tai uzgavo biski mano ambicijas.



uzjauciu console.gif
nepasiduok, jei kas neiseina irtaip nusivylimas ima, o cia dar komentrai doh.gif
taciau nenustok kept, buk ryztinga ir nustos kalbeje smile.gif
Papildyta:
imetu receptuka 4u.gif

Pieniška duonelė

Gardžios pieniškos duonelės receptas.


Jums reikės:

30g mielių;
80g cukraus;
500g kvietinių miltų;
30 ml pieno;
80g sviesto;
2 kiaušinio trynių;
10g druskos;
Citrinos žievelės;
1 kiaušinio.

Kaip pasidaryti:

Mieles sutrupinkite į dubenėlį. Įberkite valgomąjį šaukštą cukraus ir miltų. Įpilkite šiek tiek drungno vandens. Gerai viską išmaišykite, uždenkite dubenėlį ir palikite stovėti šiltoje vietoje 15 minučių.
Prikaistuvyje ištirpinkite sviestą. Lėtai atvėsinkite ir suberkite cukrų, supilkite kiaušinių trynius, druską ir trintą citrinos žievelę.
Į dubenį suberkite miltus, supilkite sviestą, mieles ir pieną.
Viską gerai išminkykite.
Baigę minkyti ant tešlos užberkite šiek tiek miltų, uždenkite ir palikite kilti 30 minučių tol, kol tešla padvigubės.
Tada dar kartą tešlą išminkykite, suformuokite kepalą ir padėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos.
Uždenkite tešlą ir palikite kilti dar 20 minučių.
Kepalo viršų ištepkite suplaktais kiaušinio tryniais ir kepkite 60 minučių 180°C temperatūroje.
Atsakyti
sakykit, jums visada duonos viršus būna lygiai gražus? Dabar paskutiniu metu kai keptu ne vien iš kveitinių miltų, tai jis taip atšoka, kaip kepurėlė, tai nesuprantu kas čia pamaišo,kad būtų lygiai gra-žus. ir pjaunan labai trupa šonai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2010 01 23, 17:48)
sakykit, jums visada duonos viršus būna lygiai gražus? Dabar paskutiniu metu kai keptu ne vien iš kveitinių miltų, tai jis taip atšoka, kaip kepurėlė, tai nesuprantu kas čia pamaišo,kad būtų lygiai gra-žus. ir pjaunan labai trupa šonai  doh.gif


as teslos virsu suglostau su slapiom rankom mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 23, 15:02)
as teslos virsu suglostau su slapiom rankom mirksiukas.gif

o kuriuo momentu, kiek lieka laiko maždaug iki pabaigos, nežinau kada galima atidaryti g.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperBaba @ 2010 01 23, 13:50)
Tikrai gi doh.gif Tik vat sauso raugo as neturiu blush2.gif  ech....

as turejau, bet man jis visai nereikalingas, jis tik rugstele priduoda g.gif kol neturejau tai maniau kad jis atstos naturalu rauga doh.gif

QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 23, 14:01)


Pieniška duonelė

Gardžios pieniškos duonelės receptas.
Jums reikės:

30g mielių;
80g cukraus;
500g kvietinių miltų;
30 ml pieno;
80g sviesto;
2 kiaušinio trynių;
10g druskos;
Citrinos žievelės;
1 kiaušinio.



o skysciu cia ne per mazai g.gif

QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 23, 16:02)
as teslos virsu suglostau su slapiom rankom mirksiukas.gif

as irgi drinks_cheers.gif kai istraukiu maisymo menteles rolleyes.gif

kildinu dabar pyraga su voveruskom ir svogunais pagal nataliunciko ideja wub.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2010 01 23, 17:58)
kildinu dabar pyraga su voveruskom ir svogunais pagal nataliunciko ideja wub.gif


psio, mergai.. psio.. springstu seilėm...
BŪK GERA, NUPAVEIKSLUOK IR MESTELK.. pribaik galutinai.. ryt ir aš kepsiu tada...
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 23, 14:01)
Gardžios pieniškos duonelės receptas.
Jums reikės:

30g mielių;
80g cukraus;
500g kvietinių miltų;
30 ml pieno;
80g sviesto;
2 kiaušinio trynių;
10g druskos;
Citrinos žievelės;
1 kiaušinio.

Kaip pasidaryti:

Mieles sutrupinkite į dubenėlį. Įberkite valgomąjį šaukštą cukraus ir miltų. Įpilkite šiek tiek drungno vandens. Gerai viską išmaišykite, uždenkite dubenėlį ir palikite stovėti šiltoje vietoje 15 minučių.

Bet tik bendrai 11o ml. skysčių ir kiaušinis su dviem tryniais..o miltų net 500 gr.? g.gif Per mažai man atrodo skysčių unsure.gif Gal pieno 300 ml? Nes su tiek pieno, nelabai 'pieninė' unsure.gif

Ir kiek tas 'šiek tiek vandens" (nes tarp sudėtinių dalių išvis neįrašytas)
Atsakyti
QUOTE(ratuto @ 2010 01 23, 18:06)
psio, mergai.. psio.. springstu seilėm...
BŪK GERA, NUPAVEIKSLUOK IR MESTELK.. pribaik galutinai.. ryt ir aš kepsiu tada...

OK thumbup.gif tik dar kepa rolleyes.gif
cia ant smugio sumasciau kai suzinojau kad netrukus svecias atvaziuos doh.gif
Atsakyti