Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji Komunija

Po trijų savaičių mūsų krikšto dukra priims Pirmą komuniją.Net neįsivaizduoju,ką mes kaip krikšto tėvai turim daryt.Ar priklauso kažkokios pareigos,pvz.: aprengti ar papuošti žvakę ar dar kas nors?? g.gif Ir ką tokiu atveju dovanoti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Svajūnė: 12 spalio 2009 - 23:42


mano pazistami tai auksime grandinele padovanojo su kryziuku ir zvake .atvirute uzrase ,kad butu gyvenime prisiminimas vaikuciui . kiek metu jusu kriksto dukteriai?
Atsakyti
QUOTE (happymother @ 2004 04 26, 07:35)
kiek metu jusu kriksto dukteriai?

rudenį bus 11 metų wink.gif
Atsakyti
Krikštadukros tėvai juokauja: padovanokit auksinį rožančių su briliantais laugh.gif
Atsakyti
Paprastai krikstotevai dovanoja kryzeli su grandinele-tik pries ceremonija, kad pasventintu iskart. O puost vaika sikart patiems tevams priklauso.
Atsakyti
QUOTE (Aushrine @ 2004 04 27, 09:35)
Paprastai krikstotevai dovanoja kryzeli su grandinele-tik pries ceremonija, kad pasventintu iskart. O puost vaika sikart patiems tevams priklauso.

klysti - krikstateviai ruosia rubus ir krikstynoms, ir pirmajai komunijai.
Vis dar saugau savo komunijos suknele, kuria krikstamote pasiuvo
Atsakyti
o mano dukrai kitais metais 1komunija,vat tik neturim mes kristateviu,jie ja pakrykstijo ir viskas,taip ir nenupirko niekad dovanos,net nesidomina ja(o dar gimines skaitosi) sad.gif
Atsakyti
Aisku, nuo krikstamotes priklauso kiek ji prisideda prie savo krikstavaikio auklejimo ir aprupinimo. Bet, kiek zinau, komunijos apranga pagal senuosius paprocius ne jos rupestis. "Kriksto suknele" anksciau tebuvo medziagos gabalas surauktas kaspinu ir ji panaudodavo siunant komunijos ruba. Nuo seno budavo stengiamasi rinkti savo vaikui kuo padoresnius ir kuo turtingesnius krikstatevius, tikintis didesnes pagalbos vaika auginant. Dar baudziavinej Lietuvoj dvarponiai krikstijo savo kumeciukus, nes tik jie isgaledavo "suknele"dovanot, o per komunija ir kryzeli nupirkdavo. Kai kur dar ir dabar yra zinomas "sarasas" kada privalu ka pirkti. Beje, labai placiai paplites prietaras, kad kriksto motinos charakterio savybes paveldes kriksto dukra;kriksto tevo-kriksto sunus. Tai kriksto motinos jautesi pagerbtos kad pasirinko butent jas ir stengesi buti savo krikstavaikiams kuo geresnes. Gaila, dabar tas "prestizas" mazai kam berupi...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aushrine: 27 balandžio 2004 - 22:01
As irgi nezinau ka turetu duoti ar dovanoti kriksto mama, bet mano vaiku krikstateviai elgiasi ivairiai, o tiksliau kas kaip gali nes kiti vos gala su galu suduria.As irgi negaliu palepinti savo kriksto vaiku, o gaila.Mano kriksto dukrai tuoj pirma komunija.Tikiuosi nuvaziuoti ir pabut kartu.Tiesa pasakius labai noreciau padovanot auksine grandinele su kryzeliu, tai galetu nesiot visada ir kaip papuosala, o dar sventytas...
Atsakyti
Kalbėjau su krikštadukros mama, tai sakė galima padovanot maldaknygę,rožančių ir šventą paveiksliuką...Dabar kai prisimenu doh.gif , tai ir aš tokius daiktus gavau...
Supakuosiu į gražią užrišamą dėžutę wink.gif
O komunijos rūbeliais rūpinasi tėvai.Žvakė-krikštynų.
QUOTE
As irgi negaliu palepinti savo kriksto vaiku, o gaila.Mano kriksto dukrai tuoj pirma komunija.Tikiuosi nuvaziuoti ir pabut kartu

Būtent- reikia pabūt kartu. clap_1.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo elija: 03 gegužės 2004 - 08:37
Mano vyresniosios krikšto tėvai padovanojo jai pinigėlių, gėlytę, kartu buvo ceremonijoje, po to kartu pietavo.Vaikas labai džiaugėsi.O jaunesniosios, kuri yra vyro sesuo, net neatvažiavo, nes tą dieną tvarkė turtingos tetulytės namą už babkes. Labai liūdėjo jaunesnioji, tai ją močiutė šefavo.
Atsakyti
na kiek as zinau, kai vaika krikstija yra vieni krikstateviai, o priimant pirmaja komunija yra jau kiti tik komunijos tevai, ta prasme noriu pasakyt, kad tai yra du skirtingi dalykai...
beje, apie sukneliu parupinima pirma karta girdziu, patys tevai perka
o dovanos nebutinai turi buti rozanciai, maldaknyges ar grandineles su kryzeliais...man teta mano komunijos mama padovanojo man knyga...mano draugei padovanojo triusiuka smile.gif laugh.gif kaip faina....
Atsakyti