Įkraunama...
Įkraunama...

Laimo liga ir erkinis encefalitas

sveikos supermamytes, gal esat susidurusios su erkiu nesamomis ligomis? ar zinote ka nors apie laimo liga, gal kas sirgote? mano vyrui atsirado raudona deme kuri pradejo labai plisti. nuejom pas gydytoja o jis net nedares tyrimu pasake kad laimo liga ir israse vaistu. vyras juos pradejo gerti bet buvo neuztikrintas tai nuejom dar i privacia klinika tai ten nedare tyrimu nes jau pradeti gerti vaistai. pasidalinkim savomis ziniomis ir patirtimis nes mes tai kaip ant adatu, esam girdeje kad erke gali pas ji gyventi po oda ar taip gali buti? labai prasau jusu ziniu ir komentaru. labai aciu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(eglisake @ 2005 11 17, 22:04)
sveikos supermamytes, gal esat susidurusios su erkiu nesamomis ligomis? ar zinote ka nors apie laimo liga, gal kas sirgote? mano vyrui atsirado raudona deme kuri pradejo labai plisti. nuejom pas gydytoja o jis net nedares tyrimu pasake kad laimo liga ir israse vaistu. vyras juos pradejo gerti bet buvo neuztikrintas tai nuejom dar i privacia klinika tai ten nedare tyrimu nes jau pradeti gerti vaistai. pasidalinkim savomis ziniomis ir patirtimis nes mes tai kaip ant adatu, esam girdeje kad erke gali pas ji gyventi po oda ar taip gali buti? labai prasau jusu ziniu ir komentaru. labai aciu ax.gif

mano draugei taip buvo, tai pagal tavo aprašymą tai laimo liga, draugei irgi skyrė gydymą kažkuriam laikotarpiui, bet jai pablogėjo ir teko į ligoninę gultis. Bet dabar viskas gerai. thumbup.gif
Atsakyti
o kas jai pasidare kad skaitesi jau tas pablogejimas? gal netycia zinai kokius vaistus ji gere? mes tai geriam doksiciklina
Atsakyti
QUOTE(eglisake @ 2005 11 18, 00:08)
o kas jai pasidare kad skaitesi jau tas pablogejimas? gal netycia zinai kokius vaistus ji gere? mes tai geriam doksiciklina

nežinau deja, bet jai temperatūra sukilo labai, bet kai į ligoninę paguldė tai greitai viską sutvarkė ir jau po 1,5savaitėlės jautėsi gerai. nepergyvenk viskas bus gerai. Svarbiausiai kad laiku gydymas pradėtas 4u.gif
Atsakyti
labas smile.gif
dabar tavo vyrui I shios ligos stadija ir labai gerai kad ta demele laiku pastebejote smile.gif laimo liga sukelia tokia bakterija Borrelia burgdorferi, kuria pernesha erkes. simptomai pasireishkia po mazdaug savaites po erkes isisiurbimo:tai kaip tu ir sakei didejanti demele. Veliau shi demele, jei jos negydai, ishnyksta ir liga gali arba pereiti i II stadija arba ne. o va antra stadija jau yra blogiau: priklausomai nuo erkes tipo gali buti shirdies pazeidimas, sanariu pazeidimas, odos pazeidimas, bet Lietuvoje dazniausiai buna neurologine simptomatika: radikulitiniai skausmai, veidinio nervo paralyziai ir panashiai. dabar tavo vyrui nedaro tyrimu, nes nelabai ka ir rastu, bakterija dabar tik odoje, o kai ji patenka i krauja (kai ja jau galima nustatyti), tai jau pasireishkia II stadija. taiva smile.gif tiesiog saziningai vartokite vaistukus, kuriuos gydytoja paskyre ir nesijaudinkite, jus labai laiku sureagavote ir laabai didele tikimybe, kad vyras visishkai pasveiks smile.gif tikiuosi aishkiai cia parashiau 4u.gif
Atsakyti
oi labai tau aciu uz toki issamu aprasyma. o is kur tu zinai del tu tyrimu? labai mane nuraminai ciu smile.gif
Atsakyti
ash studijuoju KMU, gydomosios medicinos IV kurse smile.gif shiandien kaip tik klausiausi paskaitos apie Laimo liga biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Gydykitės atsakingai, jei paskyrė antibiotikus, tai ir gerkit net nesvarstydami. Mano viršininkė serga Laimo liga jau penkeri metai. III stadija. Apgydo tik simptomus. Kadangi jai jau ne jaunystė, gaila būna žiūrėti. Labai kenkia AKIMS, prasidėjo problemos su skrandžiu. O mano šešuras gana sėkmingai išsigydė, nes irgi pastebėjo raudoną dėmę.
Atsakyti
Mažas pastebėjimas-paraudimas erkės įkandimo vietoje gali atsirasti ir po savaitės ir po kelių,ar net po mėnesio ir daugiau(tikros žinios iš praktikos smile.gif ).Dėmė yra migrijuojanti,t.y. atsirasti gali ne tik įkandimo vietoje.
Eglisake,tavo vyras tikrai pasveiks,net neabejok 4u.gif
Atsakyti
Jau ko bijau, tai bijau - erkių ir jų platinamų ligų blink.gif
O nuo Laimo ligos tai net skiepo nėra - http://www.rojaussod...snis.php?id=745 verysad.gif
Atsakyti
šią vasarą pati turėjau Laimo ligą. Man užteko 1 gydymo kurso antibiotikais.
Šiaip tyrimus daro Endemike, Aids centre, visose poliklinikose. Tad problemų darant tyrimus neturėjo kilt. Man Laimo ligą nustatė pagal kraujo tyrimą Endemike. Siuntė į polikliniką infektologo konsultacijai, paskyrė vaistus, po dviejų mėnesių beveik darė tyrimus poliklinikoje - boreliozės neberado. Šiaip nei dėmės nei jokių kitų požymių neturėjau.
Kraujo tyrimai poliklinikoje kainuoja 30Lt, Endemike apie 35 Lt berods. Nors ir nėra skiepų, bet ši liga išgydoma. Kur kas blogiau jei užsikrėčiama erkiniu encifalitu - nors ir yra skiepai, bet laiku nepasiskiepijus - nedidelis procentas tik išsigydo.

Šiek tiek nusižengsiu savo taisyklėms ir pareklamuosiu Endemiką spausk , nors antrą kartą kraujo tyrimų aš ten nedaryčiau. ax.gif
Atsakyti
Sirgau ir aš Laimo liga prieš 10 metų.Man labai ilgai nenustatė.Padarė kraujo tyrimus, tada paskyrė antibiotikus, pasveikau.Keistas jausmas kelių srityje budavo. ir dabar labai greitai šąla ir šiaip man tos vietos jautresnės. O taip tai viskas ok smile.gif
Šauniuoliai, kad laiku pastebėjot.
Atsakyti