Įkraunama...
Įkraunama...

Temperatūra

mano suneliui 1 menesiukas ir vakar ismatavau temperatura 377, siandien 37.1-37.2 matavau po pazastyte. Jauciasi lygtai gerai,tik gal siek tiek ramesnis,miega ir miega,tik kas 3 val keliasi pavalgyti.Apetitas geras, kazin ar reikia daktare kviesti jei tokia temperatura?
Atsakyti
Kai tokia temperatura tai kviesti gydytojos nereikia, nebent butu labai neramus, prastai valgytu.Vaikelio temperatura 37 yra normali, nesijaudink smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Juodaplauke @ 2004 11 08, 12:10)
mano suneliui 1 menesiukas ir vakar ismatavau temperatura 377, siandien 37.1-37.2 matavau po pazastyte. Jauciasi lygtai gerai,tik gal siek tiek ramesnis,miega ir miega,tik kas 3 val keliasi pavalgyti.Apetitas geras, kazin ar reikia daktare kviesti jei tokia temperatura?

Juodaplauke, vaikams "normali" temperatura skaitosi iki 38. Kol kas dar neverta pergyventi, bet jei ji kils, butinai kreiptis i gydytoja wink.gif o jei vis tiek neramu, gali juk tiesiog i poliklinika gydytojai paskambinti, kad nereiktu jos kviesti...
Atsakyti
aciu merginos,nuraminot mane,mano angeliukas priesingai labai gerai valgo ir ramutis kaip niekad, guli zvalgosi. wub.gif
Atsakyti
Beveik 16 men. vaikui pakilo temperatura, matavau uzpakaliuke, 38,5. Nezinau, ar jau reikia musti, juk turi ir organizmas pakovoti. Vaikas irzlesnis, truputi uzkimes, turbut persalo. Pietu kasdien miega po pora valandu lauke, tik nezinau, ar gera mintis ji dabar lauke migdyti?
Atsakyti
lauke migdyt tur but nesuper mintis, oras bjaurus. temp. dar gali nemushti kol kas. jei kils daugiau arba blogai jausis - tada taip. uzhpakaliuke buna 05 laipsnio didesne (ty pazhasty dabar butu 38)
Atsakyti
mano pediatras daugiau kaip iki 38 uzkelti nepataria nuo 38 ir musi nes nuo 39 laipsniu jaugali prasidedi visokie negerumai organizme tai manau drasiai gali musti temp sveikit

Atsakyti
Jei užpakaliuke 38,5 laipsnio, tai atmetus 0,5 laipsnio yra 38 laipsniai temperatūros. Tokios temperatūros mušti nereikėtų. Tačiau, jei tokia temperatūra prieš einant miegot vakare, aš tai suduočiau vaistukų (žvakutę įdėčiau).
Jei temperatūra pakyla labai aukšta, tai reikia vaikelį išrengti ir sudrėkinusi rankšluostį vėsiu vandeniu aptrinti jį. Aišku, suduoti ir vaistų nuo temperatūros prieš tai.
O į lauką, tai tikrai nevesk, nes 38 - tai jau temperatūra.
Temperatūrą reikia pradėti mušti, kai pakyla aukštesnė nei 38,5- pažastyje, ir 39-užpakaliuke.

Beje, pagal naująją metodiką, nepatariama trinti vaiko degtine (kaip ankščiau patardavo tokiu būdu mušti temperatūrą), dėl alkoholio patekimo į organizmą per odą. Atrodo, kiek ten patenka, bet tipo tokiems mažulėliams nėra gerai net mažiausi kiekiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Venta: 21 sausio 2005 - 15:15
Mano tris vaikus išauginusi auklė ir mūsų gydytoja sako, kad reikia mušti tada, kai temperatūra 38 ir aukštesnė. Kaip jau minėjo Tulpė, aukštesnė temperatūra gali blogai baigtis. Ypač mažam vaikui.
Atsakyti
QUOTE(Momo @ 2005 01 21, 16:17)
Labai aciu, mamos, kad taip greit atsakete. Bandysiu migdyt kambary ir stebesiu, ar nekyla baisiau temperatura.


beje, temperatura padeda sveikti - ish vienos puses skatina antikuniu gamyba, ish kitos puses - slopina virusu ir bakteriju dauginimasi. tai jei vaikas neblogai jauchiasi, temperatura tik i nauda. svarbiausia - stebek jo savijauta, visa laika siulyk gerti. po nedaug, bet dazhnai. gali ilashint citrinos - ji virusus uzhmusha.
Atsakyti
Sutinku 38 musti nereikia, bet 38.3 jau reikia, nes kiek domejausi temperatura persiritus per 38.3 yra sunkiai numusama.

Del degtines, visiskai nesutinku, kadangi daug domiuosi siuo klausimu nes mano antram vaiku apskritai temperatura 37.8 - 37.9 nerekomenduojama , o ir vaistai nerekomenduojami toki kaip paracetamolis, tad esu daug daktaru perejusi ir praejusi, geriausia vaikams maziems musti naturaliais budais, deegtine tame tarpe taip pat, tik, kad alkocholis nepatektu i organizma reikia vaika istrynus palaikyti kol nugaruos 5-7 minutes, ir tik tad rengti ir apkamsyti, kad isprakaituotu.
Dar vienas metodas koju blauzdu itrinimas saltu vandeniu,trinti saltu vandeniu, ar sumirkytu ranksluosciu blauzdas vaiko kartoti kas 7-10 min.

Jei matai, kad vaikas persales padaryk kaitinimo procedura, taciau vaikams ne taip kaip suaugusiems, vaikams reikia kaitinti rankas, paimk bliuda prisipilk vandens, idek druskos, geriau joduotos, dar gali prideti visokiu zoliu, ar kokio eukabalio tepalo, kad tuo paciu ir pakvepuotu, primesk sunkesniu zaislu, kad jie ant dugno butu ir pliuskenkites, vaikai labai megsta taip thumbup.gif

Sekmes besigydant smile.gif

QUOTE(ragnez @ 2005 01 21, 15:26)
beje, temperatura padeda sveikti - ish vienos puses skatina antikuniu gamyba, ish kitos puses - slopina virusu ir bakteriju dauginimasi. tai jei vaikas neblogai jauchiasi, temperatura tik i nauda. svarbiausia - stebek jo savijauta, visa laika siulyk gerti. po nedaug, bet dazhnai. gali ilashint citrinos - ji virusus uzhmusha.

Tai irgi tiesa smile.gif jei vakui kyla temperatura , reiskia oragnizmas kovoja su virusais ir infekcijom, deja temperatura apie 37.2-37.5 duoda daugiau zinoti apie uzdegima, nei kovoja .
Atsakyti
kokia temperatura mushti - priklauso nuo to, kaip vaikas toleruoja temperatura.
degtine trinti pagal naujausias rekomendacijas nebesiuloma. geriau paprastu vandeniu.

palyginimui: mano mazhius (1.6 metu) su 39.5 begiojo ir zhaide. vyresnysis (3.9 metu) su 39 pradedavo visur gultis ir dazhniausiai uzhmigdavo. o kitam vaikui prie tokios temperaturos gali ir traukuliai atsirasti. taip kad vaikas vaikui nelygu.
bendra rekomendacija mushti temperatura, jei ji kyla virsh 38.5.

be paracetamolio, yra dar ibuprofenas, kuris be to kad musha temperatura ir mazhina skausma, dar ir gydo uzhdegima. bet man aishkino, kad ibuprofenas yra labiau toksishkas organizmui negu paracetamolis, todel reiketu pirma duoti paracetamolio, jeigu nepadeda - tada ibuprofeno. bet shitoj vietoj ish triju gydytoju girdejau tris skirtingas nuomones(1. duoti paracetamoli, jei nepadeda - ibuprofena; 2. duoti ibuprofena, jei nepadeda - paracetamoli; 3. duoti ibuprofena + paracetamoli), todel tvirtai nieko negaliu teigti.

ENIGMA, tavo vaiko ypatinga situacija ir nebutinai pritaikoma kitiems.
Atsakyti