Įkraunama...
Įkraunama...

Lietuvos PSD įmokos

Lietuvoje isaiskejo faktas, kad zmogus nedirbantis ir nestovintis darbo birzoje turi valstybei moketi 72Lt/men privalomojo sveikatos draudimo mokesti. Remiantis Ziniomis imokas reikia moketi ir emigrantam, kurie nera deklarave savo metiniu pajamu is uzsienio (jeigu as gerai supratau) g.gif Savo abejones siuo klausimu siunciau elektroniniu pastu i VMI, bet jie man atsiunte Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 6 str. 1 dalies nuostata. Is jo as vistiek nelabai supratau reikia emigrantam deklaruoti ka nors ar nereikia, kad isvengti tu mokesciu? Galbut kuri mamyte yra su tuo susidurusi ir galetu paaiskinti kas cia kaip, kad neliktume skolingi valstybei..aciu 4u.gif
Atsakyti
kaip suprantu reikia deklaruoti,kad isvykai i uzsieni,o ne pajamas.jei deklaravai,tai nereikes moket,o jei nea,tai teks moket g.gif cia kiek as suprantu(dar lyg ir neprieme istatymo)
Atsakyti
VMI pagal savo kompetenciją paaiškina:

Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie yra išvykę iš Lietuvos ir Lietuvoje nuolat negyvena, Lietuvoje PSD įmokų mokėti nereikia.

Prievolė mokėti PSD įmokas Lietuvos piliečiams atsiranda tik tuomet, kai jie pateikia nuolatinio Lietuvos gyventojo metinę pajamų deklaraciją už 2009 metų mokestinį laikotarpį, kadangi šia deklaracija asmuo patvirtina, jog gavo pajamų ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, ir yra nuolatinis Lietuvos gyventojas. Gyventojui neatsiranda pareiga teikti Metinę pajamų deklaraciją kitais, nei Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme nustatytais, pagrindais.

Prievolės mokėti PSD įmokas Lietuvos piliečiams neatsiranda ir tais atvejais, kai tam tikrais deklaruojamais 2009 metų laikotarpiais gyventojas buvo išvykęs į užsienio valstybę ir:
1) pateikia nuolatinio Lietuvos gyventojo metinę pajamų deklaraciją už 2009 metų mokestinį laikotarpį; ir
2) buvo draudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu Europos Sąjungos (toliau – ES), Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) valstybėse narėse ar Šveicarijoje; ir
3) pateikia atitinkamos formos dokumentą (E formos pažymą arba kompetentingos užsienio institucijos išduotą laisvos formos pažymą) įrodantį, kad gyventojas atitinkamais 2009 metų laikotarpiais buvo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu užsienyje.

Gyventojui, vadovaujantis Lietuvos bei ES teisės aktais, atsiras prievolė sumokėti PSD įmokas už tuos 2009 metų laikotarpius (72 Lt už kiekvieną mėnesį) tik tais atvejais, jeigu:
gyventojas teiks (iki 2010-05-03) gyventojo metinę pajamų deklaraciją už 2009 metų mokestinį laikotarpį ir neturės jo draustumą atitinkamose valstybėse (ES, EEE ar Šveicarijoje) patvirtinančių dokumentų.

Jeigu gyventojas teiks (iki 2010-05-03) gyventojo metinę pajamų deklaraciją už 2009 metų mokestinį laikotarpį ir atitinkamais 2009 metų mėnesiais buvo išvykęs į kitas, nei ES, EEE valstybes nares ar Šveicariją, jam PSD įmokas už tuos 2009 metų mėnesius sumokėti taip pat reikės.


VMI prie FM Mokesčių informacijos skyrius
Atsakyti
TAI TAIP suprantu , kad man nereikeksmoketi????as uk gyvenu sesti metai, bet as nesu pranesusi , kad isvykstu i uzsieni, na kaip, nesu issiregistravusi is mamos namu doh.gif nesuprantu....kai girdejau tai nereikes tiems moketi, kurie yra pranese migracijai, kad isvyksta i uzsieni.... smile.gif
Atsakyti
Gal kas tiksliai zinote, kokiai instancijai reikia pranesti, jog isvykai gyventi i uzsieni - mokesciu inspekcijai ar migracijos departamentui?
Atsakyti
Nepamirskite, kad pranesimo neuztenka. Jeigu turite nekilnojamo turto Lietuvoje, ar banko paskolu, esate Lietuvos gyventojas, nesvarbu, kur fiziskai gyvenate 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2010 04 07, 10:58)
Nepamirskite, kad pranesimo neuztenka. Jeigu turite nekilnojamo turto Lietuvoje, ar banko paskolu, esate Lietuvos gyventojas, nesvarbu, kur fiziskai gyvenate  4u.gif

Cia rimtai? Tai jei as turiu NT 3-jose skirtingose salyse, tai skaitausi esanti visu siu triju valstybiu gyventoja? Ir moku sveikatos draudima visose trijose salyse? Jei uzsienietis investuoja i NT Lietuvoje, o dirba savo gimtojoje salyje - tai jis irgi yra LT gyventojas?
Man atrodo, bresta dar vienas didelis skandalas ant Europos.
Atsakyti
IS VMI puslapio:

1. Įvadinė dalis

Šio leidinio tikslas – paaiškinti gyventojams, kokie asmenys yra laikomi nuolatiniais Lietuvos gyventojais pajamų mokesčio mokėjimo ir deklaravimo tikslais. Tik nuolatiniai Lietuvos gyventojai Lietuvos Respublikos mokesčių administratoriui privalo:

*
teikti metines pajamų mokesčio deklaracijas,
*
teikti paveldimo turto deklaracijas bei
*
pateikti vienkartinio gyventojo (šeimos) 2003-12-31 turėto turto deklaracijas.

2. Asmeninių, socialinių ar ekonominių interesų buvimo vieta

Gyventojas kalendoriniais metais yra laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, jeigu asmeninių, socialinių arba ekonominių interesų tais metais jis turi daugiau Lietuvoje, negu užsienio valstybėje.

Vertinant, kurioje valstybėje gyventojas turi daugiau interesų, turi būti atsižvelgiama į aplinkybių visumą. Jei gyventojas išvyksta iš Lietuvos, tačiau Lietuvoje pasilieka jam nuosavybės teise priklausantis nekilnojamasis ir/ar kilnojamasis turtas, jo banko sąskaitos, jo šeima lieka gyventi Lietuvoje, jis yra Lietuvos Respublikos pilietis, iš Lietuvos jis gauna pajamų, Lietuvoje moka socialinio draudimo ir/arba gyvybės draudimo įmokas, iš banko Lietuvoje asmuo yra paėmęs kreditą, už kurį mokas palūkanas, ar pan., toks gyventojas buvimo užsienio valstybėje laikotarpiu yra laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.

Pavyzdžiai

1. 2005 m. balandžio mėn. gyventojas iš Lietuvos išvyksta į užsienio valstybę. Su tos užsienio valstybės kompanija jis dvejiems metams sudaro darbo sutartį ir, išsinuomojęs butą, toje valstybėje gyvena. Jo žmona ir vaikai lieka Lietuvoje. Lietuvoje toks gyventojas turi butą, banko sąskaitą, į kurią perveda savo užsienio valstybėje uždirbtus pinigus, Lietuvoje jis savanoriškai moka socialinio draudimo įmokas bazinei pensijai gauti.

Kadangi toks gyventojas 2005 m. ir 2006 m., nors ir gyvena užsienio valstybėje bei ten gauna pajamų, bet daugiau interesų turi Lietuvoje, todėl tuo laikotarpiu jis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.

2. 2005 m. rugpjūčio mėn. gyventojas trims metams išvyksta iš Lietuvos į užsienio valstybę studijuoti. Būdamas užsienio valstybėje jis mokosi.

Lietuvoje toks asmuo turi butą ir iš banko Lietuvoje yra pasiėmęs ilgalaikę paskolą būsto pirkimui, už kurią moka palūkanas.

Kadangi buvimo užsienio valstybėje laikotarpiu toks asmuo ne tik turi nekilnojamąjį turtą Lietuvoje, bet ir ilgalaikį finansinį įsipareigojimą Lietuvos komerciniam bankui, laikoma, kad toks asmuo 2005-2007 m. interesų turi daugiau Lietuvoje, negu užsienio valstybėje, todėl tuo laikotarpiu jis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.
Atsakyti
Tai cia eina kalba apie nuolatini LT gyventoja. O emigrantas nera nuolatinis LT gyventojas, jei jo interesai yra uzsienyje.

Oi, neperskaiciau iki galo. Dabar supratau, aciu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pireja: 07 balandžio 2010 - 11:36
Tai mano supratimu visgi reikia pranesti Lietuvai, kad esi isvykes is jos? Tik vat kyla klausimas kaip tai padaryti? g.gif skaitinejau VMI, bet ten ne bais ka supratau... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Swetty @ 2010 04 07, 10:28)
Tai mano supratimu visgi reikia pranesti Lietuvai, kad esi isvykes is jos? Tik vat kyla klausimas kaip tai padaryti? g.gif  skaitinejau VMI, bet ten ne bais ka supratau... schmoll.gif

Lt ambasadoje Londone galima uzpildyti gyvenamos vietos deklaracija 4u.gif
Kai dariau mazyliui pasa per ambasada, turejau uzpildyti ir gyvenamos vietos deklaracija smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Swetty @ 2010 04 07, 13:28)
Tai mano supratimu visgi reikia pranesti Lietuvai, kad esi isvykes is jos?


Galima per LT ambasada, galima internetu (tas kas naudojasi banku internetu) arba bunant LT.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shopingas: 07 balandžio 2010 - 12:52