Įkraunama...
Įkraunama...

Neužmiega be krūties

Labai prašau mamyčių patarti kaip migdyti vaiką be kruties. mano vaikeliaui 10 mėnesių, negaliu niekur be jo išeiti, ne močiutė, nei tėvelis, niekas negali užmigdyti vaiką. Diena lauke, tai dar vėžimėlyje miega, o ryte , vakare, naktį - niekaip. Žinduko ir buteliuko neima, ant ranku tik vertikalioj padėtyje, kai bandai gulti, spyriasi. O kaip rėkia, tai neįmanoma iškęst, pamelynuos nuo verkmo, bet neužmigs be papuko. Ką daryti nežinau. 000189.gif
Atsakyti
QUOTE(rimama @ 2005 12 27, 14:31)
Labai prašau mamyčių patarti kaip migdyti vaiką be kruties. mano vaikeliaui 10 mėnesių, negaliu niekur be jo išeiti, ne močiutė, nei tėvelis, niekas negali užmigdyti vaiką. Diena lauke, tai dar vėžimėlyje miega, o ryte , vakare, naktį - niekaip. Žinduko ir buteliuko neima, ant ranku tik vertikalioj padėtyje, kai bandai gulti, spyriasi. O kaip rėkia, tai neįmanoma iškęst, pamelynuos nuo verkmo, bet neužmigs be papuko. Ką daryti nežinau.    000189.gif


Labai gerai žinoma situacija, man irgi taip buvo, ypač naktį, labai ilgai nepasiryžau nutraukti maitinimo, bet kai pieno pradėjo mažėti teko nutraukti. Dvi naktys buvo košmaras, rėkimas, klykimas ir nešiojau tik ant rankų, o po tų dviejų naktų pamatė kad negaus papuko ir dabar jau kelinta naktis kaip išmiega, pati negaliu patikėti.
O tu kambaryje vežimukyje dieną ar važineji? Gal dabar jau jam per daug tris kartus miegoti. Aš kai pradejau neduoti pieno dieną, prieš miegą tai kokią valandą važinėdavau vežime bet šiaip ne taip užmigdavo, o paskui kai įprato negauti tai užmigdavo ir greičiau (nors nakčiai vežime tai niekaip neužmigdydavau). Aš manau, kad tau reikia tik kantrybės, pradėti nebeduoti pieno prieš miegą dieną, o paskui ir naktį. O maitinti tik per maitinimus. Aš irgi galvojau kad kitaip bus neįmanoma užmigdyti, bet kažkaip gavosi, aišku labai gaila kai vaikiukas verkia, bet pats jis tikrai tokio malonumo neatsisakys, ir kuo toliau tuo sunkiau.
Atsakyti
QUOTE(sssaule @ 2005 12 27, 15:53)
Labai gerai žinoma situacija, man irgi taip buvo, ypač naktį, .....neįmanoma užmigdyti, bet kažkaip gavosi, aišku labai gaila kai vaikiukas verkia, bet pats jis tikrai tokio malonumo neatsisakys, ir kuo toliau tuo sunkiau.



Aciu sssaule! Jis diena is vis ne pra so kruties, tik po pietu 5 val. ir pries miega. taip as vezymelyje migdydavau, bet dabar jis jau zino, kad jeigu sodinu i vezymeli, reiskia miegoti ir tada prasideda doh.gif . as taip ir supra tau, kad vienintele iseitis - nutraukti maitinima, bandysiu, po kokio menesio, neisivaizduoju kaip as galesiu istverti ta verksma, labai ramina mintis kad as ne viena tokia, matai tau pavyko, gal ir man pavyks
Atsakyti
Na, aš jau trečią džiaugsmelį turiu nuo tokių išdaigų atpratinti. Tai gi, mano patirtis tokia: visi vaikai skirtingi ir su jais elgesys aišku skirtingas. Dukrytė atprato pakankamai lengvai. Paprasčiausiai nedavėm ir tiek. Bet geriausia, kad čia į pagalbą ateitų vyras ir miegeliui prauoštu jis, o ne tu. Tau iš vis geriau nebūti tame kambaryje. Antras vaikutis buvo toks prielipa prie manęs, kad maitinau iki 2 metukų ir per jo dviejų metukų gimtadienį susitarėm, kad daugiau nevalgys mano pienuko ir stebuklas: sekančią dieną po gimtadienio jis net neprašė ir liko tik man pačiai su pienuku susitvarkyti. Dabar turiu sūnelį 11 mėn., kuris dar maitinamas pienuku. Jo gauna ryte apie 7 ir vakare prieš miegą. Kol kas jokių problemų nėra, nes kol kas mane tai tenkina.

Tai gi, apsišarvuok kantrybe ir tegu padeda vyras. Patikėk tai geriausia. Jei vyras negali tau padėti, tai teks apsišarvuoti didele kantrybe ir neleisti vaikučiui nugalėti tave. Žinau iš patirties, kad tai labai sunku. Man vyras padėdavo, todėl netekdavo kamuotis ir kęsti nenumaldomą vaikelio vergsmo.
Atsakyti
QUOTE(RamuneM @ 2005 12 27, 18:21)
Na, aš jau trečią džiaugsmelį turiu nuo tokių išdaigų atpratinti. Tai gi, mano patirtis tokia: visi vaikai skirtingi ir  su jais elgesys aišku skirtingas. Dukrytė atprato ............Man vyras padėdavo, todėl netekdavo kamuotis ir kęsti nenumaldomą vaikelio vergsmo.


Taip, Ramune, man tik reikia stiprybes ir kantrybes, dar beda ta, kad gyvename vienkambar. bute, virtuveje nepamiegosi, be to vyras labai sunkiai dirba, laukiu, kol jam bus atostogos, gal po menesio, turi man padeti, bet jis maziau kantrybes turi negu as, labai nervinasi, kai negali susitvarkyti su vaiku, ar vaikui tai didele trauma, tai nepaveiks jo psihikos, jug taip verkia, man atrodo jam taip bloga, o pamato kruti tai ir juokiasi ir sokineja is dziaugsmo, tada galvoji, kaip gali atimti is vaiko toki malonuma, paskui vel, kai visa nakti pakankina, kai net skauda speneliai, vel galvoji, reikia atpratinti ir t.t. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(rimama @ 2005 12 27, 20:05)
Taip, Ramune, man tik reikia stiprybes ir kantrybes, dar beda ta, kad gyvename vienkambar. bute, virtuveje nepamiegosi, be to vyras labai sunkiai dirba, laukiu, kol jam bus atostogos, gal po menesio, turi man padeti, bet jis maziau kantrybes turi negu as, labai nervinasi, kai negali susitvarkyti su vaiku, ar vaikui tai didele trauma, tai nepaveiks jo psihikos, jug taip verkia, man atrodo jam taip bloga, o pamato kruti tai ir juokiasi ir sokineja is dziaugsmo, tada galvoji, kaip gali atimti is vaiko toki malonuma, paskui vel, kai visa nakti pakankina, kai net skauda speneliai, vel galvoji, reikia atpratinti ir t.t.  doh.gif


Jei vyras apsiima padėti (patikėk, visų vyrai dirba nelengvai, bet jei jau yra vaikutis, tai pagalba turėtų būti ir iš jo pusės. Juk neamžinai jam reiks padėti atpratinti nuo krūties), tai tu gal geriau savaitgalį paprasčiausiai praleis ne namie. Man irgi teko taip imtis su dukryte, nors ji ir lengvai atprato. Gal todėl ir lengavai, kad manęs nebuvo namie.

Jei vaikutis verkia ir bėga ašarėlės, tai tikrai jam gal ir trauma. Dažniausiai verkia be ašarų, kitaip tai prašo, reikalauja ir tai nėra tikrasis verkimas.

Iš kitos pusės pagalvok ar tikrai jau laikas atpratinti. Jei turi pienuko ir negalvoji tuoj pat pradėti dirbti, tai tegu dar maitinasi, tik reikia sumažinti pienuko davimo kartus. Nors aš dirbau ir maitinau: ryte atsikėlusi pamaitinu ir prieš miegą vakaro. Jokių didelių problemų nesudarė.

Tu esi mama ir turi pati pajausti kaip tavo vaikučiui bus gerai. Patikėk, tu taip aiškiai pajausi, kad net nekils noras kitaip daryti. Jie jauti, kad jam reikia pienuko ir nieko daugiau, tai ir duok. Tik neleisk žaisti su tavo krūtimi naktimis. čia jau reikia tavo stiprybės ir tirkai daugiau kaip vieną kartą neduok. Aš pradžioje pripratinau tik du kartus valgyti, paskui vieną kartą, o dabar visai neduodu ir būna naktų, kad jis prazirzia, bet neketinu nusileisti, nes tuomet visas darbas bus niekas ir reiks vėl iš naujo jį mokyti, o tai bus dar sunkiau, nes žino kaip mama palenkti į savo pusę smile.gif
Atsakyti
Jei praso pienuko vos du kartus per diena, tai cia jau beveik nebe maitinimas (mano nuomone). Gal jam dar reikia pienuko kaip nusiraminimo po dienos ispudziu? Nesuprantu kodel nori nutraukti maitinima? Jei tik siaip sau, tai geriau netraumuok nei vaiko, nei saves. Viskam savas laikas.
Atsakyti
QUOTE(rimama @ 2005 12 27, 20:05)
Taip, Ramune, man tik reikia stiprybes ir kantrybes, dar beda ta, kad gyvename vienkambar. bute, virtuveje nepamiegosi, be to vyras labai sunkiai dirba, laukiu, kol jam bus atostogos, gal po menesio, turi man padeti, bet jis maziau kantrybes turi negu as, labai nervinasi, kai negali susitvarkyti su vaiku, ar vaikui tai didele trauma, tai nepaveiks jo psihikos, jug taip verkia, man atrodo jam taip bloga, o pamato kruti tai ir juokiasi ir sokineja is dziaugsmo, tada galvoji, kaip gali atimti is vaiko toki malonuma, paskui vel, kai visa nakti pakankina, kai net skauda speneliai, vel galvoji, reikia atpratinti ir t.t.  doh.gif



Pas mane tokia pati situacija , mes visi keturi gyvenam vienam kambari, o kai mazius pradeda saukt, tai neisimiega dukra ir vyras doh.gif doh.gif tai mazyliui duodu pustusi papa, jis kas dvi valandas keliasi, man papai paskui dega, speneliu net neimanoma paliest doh.gif doh.gif
Atsakyti
Žinau, kad norisi visus namiškius apsaugoti nuo nemolonių situacijų, ypač jei naktys neramios, bet reikia tas situacijas kažkaip keisti. Jei trūksta pienuko, t.y., jo nėra, tai ir nereikia duoti krūties vaikeliui (krūties žalojimas ir tikrai nebus naudos vaikučiui, juolab mamytei). Taip, jis reikalaus, galbūt neims nei čiulptuko, nei buteliuko, bet tai laikina. Tai turi suprasti ir visa likusi šeima, kad tai laikina. O progų vaikutį atpratinti galima surasti, tik reikia jų paieškoti. Išleiskite į svečius savaitgaliui savo namiškius, o pačios imkite ir kantriai supuokite, dainuokite ir jokiais būdais nesinervuokite, kad gal pirmą naktį praverks mažutėlis. Nėra kito būdo jam, sau ir kitiems namiškiams padėti. Dar kartą sakau, geriausiai, kai tai daro ne mama, bet ne visuomet yra tokia galimybė.
Atsakyti
Kai mano mergytei buvo 11 men, as irgi pradejau galvoti apie maitinimo nutraukima, nes niekaip kitaip neuzmigdavo, o vos tik gavus kruti, tuoj pat uzsnusdavo. Taigi vis galvojau, kaip cia padarius, tempiau guma, ir po 3 men, kai jai buvo 1 m ir 2 men pamaciau, kad pazindus ji nebeuzmiega, o dar pasikuicia, pasipatogina ir tada jau miega. Kai 2 naktis is eiles taip neuzmigo, supratau kad tai - mano "didysis sansas". Sekancia nakti nedaviau kruties, bet gulejau salia, sviesos isjungtos, as vis paglostau, taip muistesi, patoginosi, glaustesi ir uzmigo. O kita nakti tai visai be problemu. Galima sakyti, ne nepastebejo kaip tas maitinimas baigesi. Tik su pietu miegu sunkiau buvo, nes diena, sviesu, ir kazkaip uzmigt reik. Bet ir tai greit susitvarke, uzmigdavo pietu pora val veliau nei pratus, tiesiog pavargdavo jau.

Todel is mano patirties, geriau nepult taip drastiskai nutraukinet, jei tam nera rimto reikalo, o tik tavo pacios noras, nes kaip ir uzaugo, reiktu pabaigt, ir pan. Kita vertus, kitiem vaikiukam tas laikas ilgai neateina.

As nuo 11 men pradejau mazint maitinima, reguliariai maitinau, ir pries pat gala jau kuris laikas valge tik pries pietu ir nakties miega, daugiau - ne. Ir niekad ir neprase, maikiu nekilnojo ir nereikalavo. To maitinimo tik 2 kartai belike buvo, tai gal del to ir atprato taip lengvai.

Sekmes tau smile.gif smile.gif Ir kantrybes
Atsakyti
QUOTE(Lucy @ 2005 12 28, 02:16)
Jei praso pienuko vos du kartus per diena, tai cia jau beveik nebe maitinimas (mano nuomone). Gal jam dar reikia pienuko kaip nusiraminimo po dienos ispudziu? Nesuprantu kodel nori nutraukti maitinima? Jei tik siaip sau, tai geriau netraumuok nei vaiko, nei saves. Viskam savas laikas.



Didziausia priezastis, kad noriu nutraukti maitinima ta, kad jis nakti valgo 3 ir daugiau kartu, verkia, kol neduosi kruties, del to labai pavargau ir fiziskai ir moraliskai, antra, as negaliu niekam palikti vaiko, pvz. mociutei, negaliu nekur nueiti, nes vaikas negali uzmigti be kruties ir mociute nesusitvarko schmoll.gif
Atsakyti
o mano dukrytė jau antra savaitė naktimis prašo krūties kas 1 val. blink.gif blink.gif blink.gif ir taip iki maždaug 5 val, po to ilgesnis miegelis iki 8 val. pietų miega tris kartus po 45 min. verysad.gif jau nebežinau ko griebtis, g.gif vaikštau kaip zombė wacko.gif
Jei palaipsniui vaikučiui augant naktinis miegas vis ilgėja (pagal teorijas), tai mums atvirkščiai: 3 mėn išmiegodavo po 5-6 val, 4-5 mėn jau valanda trumpiau keldavosi 2 kartus , 6 mėn pabusdavo tris kartus, 7 mėnesių - jau 3-4 kartus,o 8 mėn sugrįžo vėl į naujagimystės laikotarpį. doh.gif
Atsakyti