Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas II

tęsiam pasiplepėjimus daržo tema. Visoms gerų orų, visų kenkėjų draugiško išgaišimo, smagaus pasikapstymo žemėse ir, žinoma, kuo gausesnio, gražesnio, spalvingesnio, didesnio derliaus 4u.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 01 liepos 2010 - 18:06
Ačiū, SAINTLINA 4u.gif

MANO DARŽAS, MANO PUPOS,
ŠTAI ANKŠTELĖJ ŽIRNIS SUPAS,
IR SAULĖGRĄŽA GELTONA
KALBINA JINAI AGUONĄ.
OCH, KOPŪSTAS, DRUČKIS VYRAS
NEPATINKA JAM PIPIRAS....
BULVĖ BARA KOLORADĄ
KAM NUGRAUŽĖ NAUJĄ LAPĄ....
BRAŠKĖ RAUSTA, TYLIAI ŠNEKA,
MYLI JI LABAI ČESNAKĄ.... wub.gif

Visoms gero, gausaus derliaus!
Atsakyti
Ačiū, EDEX 4u.gif

Ir aš daržovinį eilėraštį radau SM biggrin.gif

Rudens karalystėj daržovių puota.
Štai Ropė atvyko, Ridiko teta.
Uždusęs įvirto dėdulė Kopūstas,
Moliūgas, tarytum balionas išpūstas.

Po gelstančiais lapais, kedenamais vėjo,
Trys Žirniai su Pupomis ginčą pradėjo.
Bet viską numaldė iš vakaro kviestas
Rinktinių Agurkų žaliasis orkestras.

Ir šoko Burokas pernakt su Morka...
Bet čia, kaip žinia, ne puotos pabaiga,
Nes Ropė, kuri paskutinė išėjo,
Su Bulve - visus iš eilės apkalbėjo.

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 01 liepos 2010 - 18:24
Kokia nuostabi tema thumbup.gif
Tikiuosi ir as po sio savaitgalio darzovemis pasigirsiu, o gal ir foto kokia parodysiu smile.gif

Beje, velgi cia prisiskaiciusi, susigundziau ir nusipirkau sekliniu bulviu - Presto ir Vineto. Labai dziaugiuosi - bulves nerealaus skonio, o kokios nemazos isaugo - kaip du kumsciai bigsmile.gif Augintos be jokiu pagerintoju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 07 01, 19:.

[img)



Na gražu, mergaitės, kai su eilėm temą pradedam, LINKSMA IR SMAGU 4u.gif
Atsakyti
thumbup.gif
Oi, koks linksmas biggrin.gif

Taip, dabar kuri norės gauti patarimą ir turėti turtingą daržą, turės PUPŲ DĖDEI pasakyt eilėraštuką......
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2010 07 01, 18:33)
Beje, velgi cia prisiskaiciusi, susigundziau ir nusipirkau sekliniu bulviu - Presto ir Vineto. Labai dziaugiuosi - bulves nerealaus skonio, o kokios nemazos isaugo - kaip du kumsciai bigsmile.gif Augintos be jokiu pagerintoju smile.gif


mes irgi šitas sodinom. Tikrai esam patenkinti thumbup.gif Beje, ar pas jus jos žydėjo?
Papildyta:
Edex, prisipažink, turi talentą eilėraštukams?
Atsakyti
Sveikos, jungiuosi i jusu temele smile.gif neturim didelio darzo, tik kelias lysveles prie namo, tad daugiausiai auginu prieskonius... kol kas neatrandu geros lediniu salotu seklos. Pirkau ledines, o auga paprasciausios guzines. Gal patarsit, kur rasti?
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 07 01, 18:49)
mes irgi šitas sodinom. Tikrai esam patenkinti  thumbup.gif  Beje, ar pas jus jos žydėjo?


Kai paklausei - sudvejojau.... nes nepastebejau kada zydejo g.gif Maniau, kad zydejo unsure.gif O kelinti metai auginate sias bulves? Mastau, ar rudeni seklai pasilikti, ar verciau pavasari vel nusipirkti g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madmuazele: 01 liepos 2010 - 19:14
ogi ir klausiu, nes pas mus žydėjo vos kelios. Betgi bulvės nemažos, jų daug, skanios - subrendusios tikrai.
Pirmus metus auginam. Aš va irgi galvoju, ar čia jų pasilikti, ar kitais metais vėl pirkti. Einu pasiknisiu internete.

Beje, kaip tavo persikas iš Zapyškio medelyno? Maniškis taip ir neišsprogo doh.gif

Va ką radau
VIneta
Kilmės šalis - Vokietija. Savininkas - Europlant Pflanzenzucht GmbH.
Ankstyva, maistinės paskirties bulvių veislė. Gumbai apvaliai ovalūs, stambūs, šiukštesne odele, vidutinio gilumo akutėmis. Geros prekinės išvaizdos, atsparūs mechaniniams pažeidimams. Luobelė ir minkštimas gelsvi. Išvirus nežymiai subyra. Gerai laikosi žiemą. Augalai atsparūs vėžiui, bulviniams nematodams Ro1, virusams A ir Y ir lapų susisukimo virusui, juodajai kojelei. Fitoftorozei - virš vidutinio atsparumo. Šios veislės bulvės mažiau reiklios dirvai ir drėgmei, ypač atsparios sausrai, neimlios ligoms ir kenkėjams. Nepakenčia azoto pertekliaus, dėl kurio pristabdomas gumbų brendimas ir susilpninamos sandėliavimo savybės. Tinkamos daiginti. Puikaus skonio. Geros sandėliavimo savybės, ilgas ramybės periodas. Tinkamos auginti ekologiniuose ūkiuose. Šios veislės bulvės įvairiomis kintamomis auginimo sąlygomis duoda pastovų
vidutinį derlių.

PRESTO
Kilmės šalis - Vokietija. Savininkas - Europlant Pflanzenzucht GmbH.
Labai ankstyva, maistinės paskirties bulvių veislė. Gumbai ovalūs, balkšvai gelsva, lygia luobele, nežymiomis akutėmis. Minkštimas geltonas. Šios veislės bulvės labai atsparios dryžligės ir lapų susisukimo virusams bei bulvinių nematodų Ro1 ir Ro4 prototipams, juodosios kojelės ir rūdžių sukėlėjams, tačiau neatsparios marui. Tinkamos daiginti. Nebijo sausros. Skanios, išvirus nesubyra, palaikius ilgiau išvirtas - nepajuoduoja. Labai gerai išsilaiko per žiemą, ilgas ramybės periodas. Šios veislės bulvės tinkamos auginti ekologiniuose ūkiuose.

Galim bandyt laikyt kitų metų sodinimui mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 01 liepos 2010 - 19:31
QUOTE(saintlina @ 2010 07 01, 19:25)
ogi ir klausiu, nes pas mus žydėjo vos kelios. Betgi bulvės nemažos, jų daug, skanios - subrendusios tikrai.
Pirmus metus auginam.  Aš va irgi galvoju, ar čia jų pasilikti, ar kitais metais vėl pirkti. Einu pasiknisiu internete.

Beje, kaip tavo persikas iš Zapyškio medelyno? Maniškis taip ir neišsprogo  doh.gif

Va vyras sako, kad jis mate 2 bulves lyg zydincias - tai jos ka, nezydi g.gif Aga, tikrai nemazos ir ju daug thumbup.gif PAsikasem 8 krumelius-valgom trise beveik savaite ir dar liko... Mazyciu bulviu vos kelios - visos vienodai dideles thumbup.gif

Maniskis persikas ne is Zapyskio buvo - pirkom Kalvariju turguje - neissprogo schmoll.gif Bet palikti dar zadu...
Atsakyti
Ačiū, kad pasidalinot info apie bulves, užsirašiau, kitais metais bandysiu.
Aš pirkau Adora, bet dar nekasiau, laukiu kol nužydės. Beje, sodinta pas mane po šiaudais, tai gal dėl to šiek tiek vėluoja.

Kaip dygsta agurkai lauke? Pas mane tai tragiškai, iš 3 pokelių gal kokių 20 tesudygo, o gal ir tų nebus doh.gif O ir šiltnamyje pradėjo galai pūti, nors drėgmės lyg ne per daug, viršunės lyg prašytųsi palaistomos g.gif O gal čia kokia liga, galai tokiais "sakais" apteka ir lyg pūva g.gif
Atsakyti