Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Gal kas turite receptu juodos duonos, tos kuriai reikia raugo? As vis bedavojau vyrui, kad megstu juoda duona, bet neturiu raugo, tai jis siandien nuvaziavo i duonos kepykla ir man parveze gatavo, sviezutelio (sake, kad gal puse valandos lauke, kol pasigamins) raugo. Kepiau siandien duona su raugu pagal recepta kuris yra sioje temoje (atrodo 3 psl). Papildomai idejau v.s.kmynu ir a.s. kalendros, miltus dejau 550 ir ruginius.
Duona gavosi skani, labai kvapni, nesukrito, bet kepaliukas - mazas. Turint daugiau receptu galima isbandyti ivairius variantus.
Beje, su vilnietem galiu pasidalinti siek tiek raugu (vyras atveze 1.5 ltr, o kepalui reikia tik 50 gr.)
Atsakyti
Shaunuole tu nomke7! Visu vyru svajone thumbup.gif Gamina jinai ir gamina smile.gif Ash tai shiandiena kepu "Balta duona su pyne" (Sonatinos receptas) uzmaishiau duonkepej, ishkilo didziule, supyniau apibarsciau sezamu ir aguonom, dar pakildinau, ikishau i orkaite ir ziuriu, kad baigia ish formeles ishlipt blink.gif Atrodo tikra grazuole smile.gif Tikiuosi tokia pat skani bus! ax.gif
Atsakyti
Shtai ir ji! bigsmile.gif Labai skani smile.gif user posted image
Atsakyti
QUOTE(nomke7 @ 2007 02 16, 21:26)
Gal kas turite receptu juodos duonos, tos kuriai reikia raugo?

Beje, su vilnietem galiu pasidalinti siek tiek raugu (vyras atveze 1.5 ltr, o kepalui reikia tik 50 gr.)

Jei skaitai rusiškai, tai štai ČIA yra aprašyta, kaip naudoti raugą vietoje mielių - 3-čia pastraipa nuo galo.
O raugo tai truputi norėčiau, jei gali šiek tiek perleisti ax.gif Brūkštelsiu į AŽ.

QUOTE(Baisa @ 2007 02 16, 22:19)
Shtai ir ji!  bigsmile.gif  Labai skani  smile.gif 

Mums irgi šitas grožis patiko thumbup.gif Dalį supjausčiau riekėmis,paskrudinau duonkepėje su skrudinimo programa kokį 10 min ir atvėsinus gavosi labai puikūs džiūvėsiai rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 16 vasario 2007 - 20:43
Baisa, nu tu saunuole, ziuriu i tavo pyne, net seiles tysta (tikiuosi Rimas nepamatys). Tu tai tikra seimininke: ir bulkutes su cinamomu, ir si pyne, mes tik vos spejam paskui tave biggrin.gif
Portuke, jei reikia raugo - parasyk. Kur ir kada sutarsim.
Atsakyti
tai tik bulkutes ir pynute, o pas tave tai vienokia, tai kitokia duona, tai mesyte vytinta, tai rukyta... ojioj, man iki taves toli toli blush2.gif Kartais nuotaikos nebuna net picos i orkaite imest, o dar kai migrena kamavo, tai net uzuost maisto negalejau schmoll.gif bet siaip patinka gamint, laukiu kokio baliuko, kad pasireiksht galeciau ax.gif gal koki stafu meeta suorganizuot... ax.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Pusryčiams užsiprogramavau Valstiečių duoną.
Nu, labai patiko, labai skani, taip tie rugiai skaniai jaučiasi. Beje, dar dėjau gal porą šaukštų gemalų (arba sėlenėlių - aš jų neskiriu, nes pakelį išmetusi, o susipylusi į sausų produktų indą) smile.gif

Dabar duonkepė vargsta su duonos rutuliukais (na, ta saldžia duonele) - važiuosim pas tėvus, tai nusivešiu vietoj pyrago. Razinas pamirkiau rome ir dėjau jų kokia 20 g daugiau, nes nenorėjau, kad tiek stalčiuj voliotųsi smile.gif
Tikiuosi, bus labai skanu 4u.gif
Atsakyti
Butinai parasyk kaip gausis tie duonos rutuliukai, as ju nebandziau ir idomu ar nors kiek bus panasu i pyraga.
Atsakyti
QUOTE(nomke7 @ 2007 02 17, 15:06)
Butinai parasyk kaip gausis tie duonos rutuliukai, as ju nebandziau ir idomu ar nors kiek bus panasu i pyraga.


Nu, man gavosi labai skanu smile.gif Kažkodėl viršus nelabai norėjo apskrusti, bet šiaip labai skanu, ir vyrui, ir tėvams patiko. Jaučiasi ir sviestuko skonis. Dariau normalią porcija (kur su 3 kiaušiniais). Pyragas labai skaniai kvepėjo romu, nors į tešlą pyliau ir migdolų esencijos. Ant viršaus pabarsčiau migdolų lakštelių. Na, būtinai kepsiu velykom thumbup.gif
Nufotkinčiau, ale iš tėvų tik mažą papentuką parsivežiau ax.gif
Ryt, jei netingėsiu, išbandysiu kažką iš angliškų receptų ir parašysiu, jei seksis ir bus skanu. Jei tik netingėsiu... mirksiukas.gif
Atsakyti
Nu va, nepatingėjau, ką tik ragavau skanią, kiek kitokią duonelę (ragaišį):

Duona su varškės kremu (Cream Cheese Yeast Bread)

1/2 puodelio vandens
1/2 puodelio minkšto varškės kremo (Cheese Cream)
2 valg. šaukštai minkšto sviesto
1 plaktas kiaušinis
4 valg. šaukštai cukraus
1 arb. šaukštelis druskos
3 puodeliai miltų duonai (bread flour)
1 1/2 arb. šaukštelio sausų mielių.

Sudėti visus ingridientus pagal duonkepės rekomendacijas. Išminkyti duonkepėje tešlą, tada išimti iš duonkepės, suformuoti kepaliuką, dėti į riebalais pateptą duonos skardą (23x13 cm), uždengti ir leisti padvigubėti. Kepti 180 laipsniu orkaitėje apie 35 minutes.

Mano komentarai: aš vietoj vandens pyliau pieną, dėjau mūsų švelniosios varškės visą induką (naudojau tą riebesnę, žalioj pakuotėj, berods 7 proc.). Miltus ėmiau 550C. Cukraus dėjau 5 šaukštus, ens netyčia vyras užkalbino ir pamečiau skaičių. Kai duonkepė užminkė tešlą, iš karto dėjau ją į silikoninį stačiakapmį indą (skirtas duonai kepti, kepu jame ir keksus, labai panaši forma) ir pašovia uį orkaitę. Kitą kartą bandysiu kepri pačioje duonkepėje. Šį kartą viską dariau pagal originalų receptą. Tikrai skanus ragaišis, valgia uir vieną, ir su Nuttela. Pusę vyras išnešė tetai, lauksiu iš jos komentarų... Skonis kiek kitoks, nei tų įprastinių ragaišių (be sūrio) - gal jis kiek drėgnesnis (bent kol karštas), minkštesnis.





Atsakyti
Ačiū , nomke, už raugą 4u.gif 4u.gif 4u.gif Ką tik užraugiau duonelei tešlą, ryt vakarop kepsiu. Jei viskas pavyks, liksiu skoloj kepaliuką duonutės 4u.gif ax.gif 4u.gif
Kol sugalvojau kokią kept su raugu doh.gif Prie duonkepės esantis receptas pasirodė nelabai įdomus, o jau senokai buvau nužiūrėjusi tokį ruginės duonos receptuką, bet su mielėm receptas. Tad teko išsiaiškinti, kaip mieles pakeisti raugu, tada susirasti panašų duonos su raugu receptą, kur aprašyta kaip su raugu teisingai užraugti tešlą,....... na žodžiu be žodžiu blink.gif doh.gif Dabar jau užraugta, lieka laukti ax.gif

Katu, ačiū už receptuką ir komentarus 4u.gif
Atsakyti
Šiam rytui užsiprogramavau tokią duoną (receptą radau kažkur internete, amerikietiškame psl.):

Duona su įvairiomis sėklomis (Multi-Seed Loaf)

1 puodelis drungno vandens
1 arb. šaukštelis druskos
2 valg. šaukštai alyvų aliejaus
1 puodelis rupių miltų
2 puodeliai kvietinių duonos miltų (white bread flour)
1 1/2 arb. šaukštelio sausų mielių
1/3 puodelio sėklų mišinio (linų (sėmenų), moliūgų, sezamo, aguonų, saulėgrąžų sėklos)

1. Sudėti visus ingridientus į duonkepę panašia tvarka, kaip nurodyta recepte - pirmiausia vanduo, ir galiausiai - sėklos (arba pagal duonkepės gamintojo rekomendacijas);
2. Užstatytį duonkepę Baltos duonos ciklui (on the normal white cycle). Įsistikinkite, kad tešla yra vienalytė po pirmojo maišymo ciklo. Jei ne, savo nuožiūra įdėkite papildomai miltų ar vandens.
3. Atsisėskite ir pailsėkite... Po 3-4 val. (priklauso nuo duonkepės) turėsite skanią ir sveiką duoną smile.gif

Mano komentarai: Aš, kaip minėjau, užsiprogramavau, todėl nežinau, ar po pirmo maišymo ciklo tai tešlai trūko ar ne ko nors, nes saldžiai miegojau. Šiaip duona gavosi ir skani, ir graži. Dar įdėjau 1 šaukštą cukraus, nes suabejojau, ar be jo mielės suveiks (originaliame recepte neįrašytas cukrus). Sėklų namie turėjau visų išvardintų, tai ir dėjau visų. Kitą kartą gal dėčiau dar daugiau, nes nelabai jos čia jaučiasi. Šiaip skani duonelė, ypač su sviestuku. Pusryčiams ją valgiau su kažkokiu Vici Krabų ir brokolių mišiniu, o vakarienei su Sonatinos žirnių/avokadų/tuno salotom (nors tos salotos ir be duonos skanios labai) smile.gif
Puodelis pas mane kažkur 230-240 ml (naudojau tą, kuris buvo prie duonkepės)
Gal vėliau įkelsiu foto, nes šitas kompiuteris su fotiku nedraugauja, o dabar jungt kitą labai tingiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katu: 21 vasario 2007 - 20:09