Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Na, mano duonelė su sėklom, tik gavosi labai nekokybiška foto, nes apšvietimas virtuvėj blogas sad.gif

user posted image
Atsakyti
O aš vis dar tebesidžiaugiu rugine duona kepta su raugu bigsmile.gif bigsmile.gif Tiesa, liko tik kriaukšleliai, nes laaaabai skani, aromatinga gavosi - tiesiog vienam vakarui gryžau į vaikystę, kai pas močiutę ant stalo garuodavo šilta ruginė duona, kurios norėdavosi kuo daugiau suvalgyti, o močiutė vis stabdydavo, sakydama, kad ruginę duoną reikia valgyti po kepimo tik "ant ryto, vaikeli" .
Kepiau pagal ŠĮ receptą, tik vietoj mielių naudojau 1 puodelį raugo, atitinkamai vandens sumažinau 1/3 , o miltų sumažinau 2/3 nuo puodelio raugo masės. Visgi miltų galėjo būti daugiau, nes tešla gavosi skystoka - maišant duonkepėje panašėjo į blynų tešlą, bet sonio nesugadino tongue.gif
Jei mėgstate ruginę duoną, siūlau pabandyti rolleyes.gif

O čia mano skanėsto vaizdelis
user posted imageuser posted image

Nomke, o kaip tau ragas laikosi?? Aš šiandien bandysiu " pamaitinti" dalį, žiūrėsiu , kas gausis unsure.gif
Atsakyti
Portuke, skaniai atrodo labai smile.gif
O aš nežinau, iš kur raugo gaut Kaune. Jei kas sužinosit, rašykit smile.gif
Įtariu, kad su raugu yra sveikesnė ne isu mielėm... ax.gif
Atsakyti
Kaip skaniai atrodooo! bigsmile.gif Ir ash noreciau tokios ishsikept... Reiks pabandyt ish kur nors raugo gaut, pasidalinciau tada mirksiukas.gif Portuke, o tu ja duonkepeij kepeij ar ne? Forma kokia taijs ne duonkepine biggrin.gif
Papildyta:
Portuke, greit ishversk recepteli, baigiu nusilauzht akis ir liezuvy beskaitydama... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 02 22, 11:24)
Portuke, skaniai atrodo labai smile.gif
O aš nežinau, iš kur raugo gaut Kaune. Jei kas sužinosit, rašykit smile.gif
Įtariu, kad su raugu yra sveikesnė ne isu mielėm...  ax.gif


Na kiek žinau, tai su raugu kažkuo sveikesnė, bet kuo ir kodėltai nežinau unsure.gif

QUOTE(Baisa @ 2007 02 22, 11:34)
Kaip skaniai atrodooo!  bigsmile.gif  Ir ash noreciau tokios ishsikept... Reiks pabandyt ish kur nors raugo gaut, pasidalinciau tada  mirksiukas.gif  Portuke, o tu ja duonkepeij kepeij ar ne? Forma kokia taijs ne duonkepine  biggrin.gif
Papildyta:
Portuke, greit ishversk recepteli, baigiu nusilauzht akis ir liezuvy beskaitydama...  blush2.gif

Nuorodoje esančiam recepte naudojamos mielės, bet mieles galima keisti ir raugu. Kadangi nomke pasidalino savo turimu raugu, tai aš su juo ir kepiau rolleyes.gif
O kepiau tai ne duonkepej, nes tą duonelę reikėjo kelis kart kildint, tai su duonkepe nesigauna taip. Joje tik tešlą maišiau.

Receptuką galėsiu vėliau įdėt išverstą dabar mano klykiantis džiaugsmas dantis augina, tai visq dieną tenka atiduot jam
Atsakyti
Tikrai, taip skaniai atrodo...niam. Mano raugas laikosi puikiai, šaldytuve. Beje, Portuke, aš ta raugą buvau jau pamaitinusi viena karta, tik pamiršau tau pasakyti blush2.gif Aš irgi kepiau duona su raugu, bet kadangi kepiau duonkepėje, tai dėjau ir mieliu (kažkur buvau išskaičius, kad kepant duonkepėje reikia dėti ir mieliu, nes kitaip neiškils). Gavosi tamsi, skani duona. Vakare pabandysiu įdėti nuotrauka. Recepto nėra, nes dariau eksperimentą, bet forta turi užsirašiusi ko kiek dėjau, jei netingės, gal parašys. Kepykloje paaiškino, kad kuo daugiau rauga maitinant, duona darysis vis šviesesnė ir šviesesnė, todėl po kurio laiko reiks gauti naujo, šviežio raugo.
Katu, raugo galima gauti bet kurioje kepykloje kur kepa juoda (tamsia, taip pat rugine) duoną.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nomke7: 22 vasario 2007 - 13:25
QUOTE(nomke7 @ 2007 02 22, 14:22)
Katu, raugo galima gauti bet kurioje kepykloje kur kepa juoda (tamsia, taip pat rugine) duoną.


O tai ten jo duoda/parduoda kiekvienam paprasiusiam is gatves? wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 02 22, 15:13)
O tai ten jo duoda/parduoda kiekvienam paprasiusiam is gatves? wink.gif

Pas mus taip gavosi. Vyras nuvarė į duonos kepykla ir apsauginiui pareiškė: man reikia raugo, o apsauginis nusiuntė i cecha. Ten jam ir davė (nemokamai). Tiesa, buvo savaitgalis ir kepykloje manau nebuvo valdžios.
Atsakyti
Pagaliau prisėdau įvykdyti pažadą - įdedu išverstą ruginės duonelės receptą smile.gif

Ruginė duona su kmynais
Originalas ČIA

Skystai tešlai:
¾ puodelio duonos miltų (117g)
¾ puodelio ruginių miltų (95g)
½ a. š. tirpių mielių
1 ½ v. š. cukraus
½ v.š. medaus
1 ½ puodelio vandens, kambario temp.


Mikserio puodelyje sumaišyti visus ingredientus mediniu šaukštu.

Miltų mišiniui:
2 ¼ puodelio duonos miltų (351g)
½ plius 1/8 a.š. sausų mielių
2 v.š. kmynų
½ v.š druskos
½ v.š augalinio aliejaus
kukurūzų miltų pabarstymui



Puodelyje sumaišyti miltus, mieles ir kmynus ir šaukštu sudėti ant skystos tešlos ir palikti valandai kambario temperatūroje. Po to perkelti nakčiai į šaldytuvą.
Sekantį rytą išimti mišinį iš šaldytuvo likus valandai iki maišymo.
Mikseriu tešlos maišymo antgaliais 1. min. sumaišyti tešlą 2 greičiu, pridėti druską ir aliejų i rmaišyti 10 min. 4 greičiu. Tešla turi būti lygi ir elastinga, vos lipti prie pirštų.
Perdėti tešlą į riebalais išteptą indą ir leisti tešlai pakilti 1 ½ - 2 val. tešla turi padigubėti. Tada tešlą pasidėti ant miltais pabarstyto paviršiaus ir labai lengvai rankomis ištempti stačiakampį. Sulenkti tešlą į tris lygias dalis – vieną dalį lenkti į vidurį, priešingą dalį uždengti ant viršaus (kaip verslo laišką). Padėti tešlą atgal į puodelį dar bent 45 min.
Suformuoti iš tešlos rutulį, uždengti jį puodelių ir leisti pakilti 1val.
Įkaitinti orkaitę iki 230 C. Duonos kepaliuko viršuje padaryti įpjovas, pabarstyti kukurūzų miltais ir kepaliuką dėti į orkaitę. Į orkaitės apačią įdėti inda su ledo kubeliais. Kepti 15 min. , tuomet sumažinti temperatūrą iki 200C ir kepti 30 – 40 min.

Mano komentarai:
Mieles keičiau raugu - 1 puodelį raugo, atitinkamai vandens sumažinau 1/3 , o miltų sumažinau 2/3 nuo puodelio raugo masės. Skystąją tešlos dalį sumaišiusi per naktį palikau kambario temperatūroje, o paskui pridėjusi sausą miltų mišinį minkiau duonkepėje. Aliejų ir druską idėjau baiginatis minkymui. Kaip jau minėjau, tešla gavosi kiek per skysta, kitą kartą miltų sumažinsiu tik 1/3.
Galvoju šią duonelę pabandyt ir su mielėm kept. Mums ji labai patiko - mėgstam ruginę duoną smile.gif

papildyta:
nomke, tai gerai,kad raugą buvai pamaitinusi,nes būčiau pražiopsojusi ax.gif Pasirodo ruginį raugą reikia maitinti ne rečiau kaip kas 7-10 dienų. Ir raugas tikrai pašviesėjo - vadinasi jame buvo papildomų "dažiklių", ne tik rugių sėlenėlės. Panašu, kad jame salyklo kažkiek yra - juk salyklą ir deda duonos spalvai patamsinti ir mikštumui padidinti. Ryt bandysiu dar viena receptėlį, tai bandysiu įdėti truputį salyklo.
Beje, aš irgi skaičiau, kad kepant su raugu duoną duonkepėje, reikia trupučio mielių,nes per trumpas kildinimo ciklas, kad raugas tešlą iškeltų. O mielių kiekis irgi pasirodo gali būti mažinamas atvirkščiai proporcingai kildinimo laikui (kuo ilgiau leidžiam tešlai kilt, tuo mažiau mielių galima dėti).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 22 vasario 2007 - 23:52
4u.gif O as vakar kepiau Nomedos rugine duona thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif ,savo nuoziura dar idejau-sauksta juodo sezamo,sauksta kmynu,sauksta moliugu seklu,sauksta dziovintu krapu...ir (padariau atradima)2 saukstus prieskoniu misinio sviestui ir varskes masei-namuose kepant buvo toks nerealus kvapas,o skonis thumbup.gif vyras sako tik tokia ir kepk.
Nomedos rugine duona:
50gr.raugo
50gr.sviesto
2a.s.druskos
2v.s.cukraus
320ml.pieno
200gr.ruginiu miltu
70gr.rupiu kvietiniu miltu
210gr.kvietiniu miltu
4gr.mieliu
Prieskoniu pagal skoni ir poreikius(kmynai,sezama,ciobreliai.irt.t.)
Dabar einu kepti duona,nes Nomke zadejo vakare pradegustuot drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo forta: 23 vasario 2007 - 09:31
Kaip manot, ar gautusi kas nors, jei rauga gaminciausi pati pagal si recepta:
http://www.sintagma....2256AE0005DC7F6

galeciau nusipirkt ir raugu prekiaujanciose imonese, bet man 30 kg tikrai nereikia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 02 23, 12:39)
Kaip manot, ar gautusi kas nors, jei rauga gaminciausi pati pagal si recepta:

Pabandyti, manau, galima. Portuke, tu teisingai pastebejai, i si rauga dejo salykla, vyras dar lauke, kol ipils ir ismaisys. O kur tu pirkai salykla? I ta duona, kur parase forta, mieliu galima deti daugiau (ypac, jei jos stipriai apdziuvusios, tai net iki 10 gr.). I visas duonas su ruginiais miltais visada dedu ir dziovinto ciobrelio, man nerealiai patinka tas kvapas.
Atsakyti