Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(forta @ 2007 03 01, 18:43)
schmoll.gif neklausykit! Nomkes duona tokia kokia ir nuotraukoj,as pati maciau!!! bigsmile.gif ir ragavau.. thumbup.gif O mano receptukas,tuoj atsipaipaliosiu po paros ..(ir kur tie lietuviai neskraido,o verkia,kad blogai gyvena)ir parasysiu... tongue.gif ;nors as kaip Liudmila- mesytes nekepinsiu, tik svoguniukus

Nesigincysiu. Vadinasi as teisingai darau, kad sonines nekepinu (dabar jau 3 kart kepu, nes visiems patinka). Prasysiu vyro, kad savaitgali atveztu (jei gaus) sviezio raugo, nes pas mane tik vienai duonai liko. Turekit tai vilnietes omeny biggrin.gif , o Baisai perduosiu per paroda, jei ji atvaziuos ir jei nores.
Atsakyti
Vadinasi sutarta, ir ne slakeli 4u.gif Mano vyras labiausiai ivertino sios dienos duona pagal Portukes recepta, bet be sonines ir svoguno, su alum ir ciobreliais, kmynais, kalendra (be kitu zoliniu prieskoniu), bei su Liudmilos duotais prieskoniais.
Atsakyti
QUOTE(nomke7 @ 2007 03 01, 17:07)
Portuke, kaip ten Juoda duona su raugu ir kmynais? Juoda duona pas mane nera tokia juoda kaip nuotraukoje, tiesiog buvo jau vakaras, o apsvietimas pas mane tik viena "Iljiciaus lempute", tai gavosi tokia tamsi  biggrin.gif
Forta, o tavo receptukas kur?

Super duonelė thumbup.gif Raugas geras dalykas, kepant duonelę thumbup.gif thumbup.gif Kepiau ruginę su kmynais (receptas 153 žinutėje) tik pridėjau dar šaukštą čiobrelių ir 2,5 šaukštų girai paruošto salyklo . Gavosi labai kvapni, gana tamsi ir minkšta duonutė niamm.... Kapoja mano visi trys vyrai,net ausys linksta lotuliukas.gif (kai vyras valgo sūnelis pamato ir rėkia, kad jam irgi reikia, o jau kai jis valgo, tai šuo budi šalia - trupinių bent saują susirenka doh.gif ).
Beje, kepant su raugu ne duonkepėje,o rauginant bent parą, reikia mažiau prieskonių, nes jie turi pakankamia laiko "atsiskleisti". Gerai, kad tik šaukštą čiobrelių dėjau, nes jo buvo per akis ax.gif
O duonelė su šonine tai man irgi labiau patiko, kai šoninės nekepinau, o labai smulkiai supjausčiau. Dar tame pačiame puslapyje porą receptėlių nužiūrėjau, tai gal savatgalį kokį išbandysiu ir jei patiks įmesiu recetuką.

Kol supratau apie kokią parodą šnekat doh.gif Visai buvau pamiršus nes atrodė,kad dar daug laiko.... reiks bandyt ateit pasižvalgyt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 01 kovo 2007 - 23:33
QUOTE(nomke7 @ 2007 03 02, 00:19)
Vadinasi sutarta, ir ne slakeli  4u.gif  Mano vyras labiausiai ivertino sios dienos duona pagal Portukes recepta, bet be sonines ir svoguno, su alum ir ciobreliais, kmynais, kalendra (be kitu zoliniu prieskoniu), bei su Liudmilos duotais prieskoniais.

g.gif o kas per Liudmilos prieskoniai blush2.gif
Atsakyti
4u.gif vakar ragavome NOMKES kepta duona pagal Portukes recepta(duona su sonine),tik ji nedejo sonines,o vietoj vandens pyle alu thumbup.gif skonis super ir kvepia labai skaniai thumbup.gif
Atsakyti
4u.gif Sveikutes, ar ka nors bandet naujo iskepti si savaitgali? As tai ne, nes nespeju kepti duonos pagal Portukes recepta. Parasysiu pakeitimus ir kiek ko dedu duonkepei:

1. 1 v.s. naturalaus medaus;
2. 1/2 a.s. juoduju pipiru;
3. 1 a.s. krapu druskos;
4. 1 a.s. cesnaku druskos;
5. 300 ml per puse vandens ir alaus (dedu silpno, 4.6 );
6. 450 gr. miltu (550C);
7. po nepilna v.s. ciobreliu, kmynu ir prieskoniu sviestui ir varskei;
8. nepilna a.s. maltos kalendros;
9. 4-6 gr. mieliu.

Iskyla puikiai, kol kepa nerealiai kvepia, tinka sumustiniams. Baziliko, prieskoniu "Paryziaus kavine" ir raudonelio atsisakiau, nes tai nepatiko mano vyrui. Papildomai kai ka idejus, gaunasi duona kuri ypatingai tinka prie alaus (sekmadieni mes 3 ore suvalgeme visa kepala duonos). Aisku ja reikia pakepinti, pabarstyti druska (tik nepadauginti) ir itrinti cesnakais. Papildomai:

1. Supjaustyti ir pakepinti nedideli svoguna;
2. Sonines, kumpio (kas yra namuose);
3. Du geri saukstai miltu;
4. 1 v.s. alyvuogiu aliejaus su cesnakais ir aitriosiomis paprikomis.

Miltu galima deti ir daugiau, priklausomai nuo mases tirstumo, bet sis variantas sumustiniams netinka (matyt del aitriuju papriku, kurios yra aliejuje).


Papildyta:
Raugo kol kas nieks nenuvaziavo paimti, bet tikiuosi iki savaitgalio ji gauti biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutės, nusipirkau ir aš duonkepę. Jungiuos į jūsų kepėjėlių būrelį ax.gif Žiūrėsiu, kas gausis...

Klausimėliai labiau patyrusioms: ar jums lengvai išsiima duonelė, ar nereikia tepti kraštų riebalais, kaip su maišymo mentelėm ir su skylėmis kepalėlyje (kažkuri minėjo, kad tas menteles pašalina prieš kildinimą)?
Atsakyti
Sveika prisijungus i mūsų gretas 4u.gif Kraštų riebalais tepti nereikia, išsiima lengvai, aišku tegu prieš tai tegu kiek atvėsta. Duona gaunasi su skyle, jei menteles neišimi. Po kiekvieno kepimo dabar visada pasitikrinu, kur ta mentelė: vietoje ar liko duonoj. Viena karta nunešiau draugams duoną su visa mentele viduje, ieškojau namuose gal valanda, kol susiprotėjau pas draugus paklausti.
Atsakyti
QUOTE(si179 @ 2007 03 06, 11:43)
Sveikutės, nusipirkau ir aš duonkepę. Jungiuos į jūsų kepėjėlių būrelį  ax.gif Žiūrėsiu, kas gausis...

Klausimėliai labiau patyrusioms: ar jums lengvai išsiima duonelė, ar nereikia tepti kraštų riebalais, kaip su maišymo mentelėm ir su skylėmis kepalėlyje (kažkuri minėjo, kad tas menteles pašalina prieš kildinimą)?


Laba,
man duonelė irgi lengvai išsiima. Prieš pirmą naudojimą, kaip ir rašė mano duonkepės instrukcijoje, aš tą kibiriuką su mentele ištepiau aliejumi ir kaitinu orkaitėj kažkiek (mano instrukcijoj taip liepta, nežinau, ką rašo tavo duonkepės instrukciją)
Mentelę, jei nestatau duonos programavimui, visada išimu kai ji kyla po visų maišymų. Jei statau programavimui, tai kepa su menetele ir lieka skylutė. Kažkaip man dar pavyko, kad visada lengvai duona išsiimdavo, tai mentelė dar nepasiliko duonoje.
O šiaip aš dažniausiai duonkepėj maišau tešlą, o kepu kažką orkaitėj - bandeles, picą ir pan. smile.gif

Beje, gal kuri bandėt ką nors duonkepėj kept su kepimo milteliais?
Atsakyti
bigsmile.gif Siandien kepiau duonute su svogunais,dar dadejau rukytos sonines...ir sriubos prieskoniu thumbup.gif galima valgyt viena vietoj sumustiniu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 03 06, 22:18)
Beje, gal kuri bandėt ką nors duonkepėj kept su kepimo milteliais?

Ne, mano duonkepėje nėra tokios programos, o Fortos duonkepėje mačiau kad yra. Sriubos prieskoniai - čia tai idėja, reiks pabandyt. Prieš kelias dienas truputuka panaršiau po ineta, tai radau, kad duonai, kaip prieskoniai, tinka ir pankoliai, ir kardamonas (mažais kiekiai), ir ožragė (nežinau kaip tiksliai rašosi). Reiks pabandyti šiuos prieskonius.
Atsakyti
Mano duonkepėje irgi yra funkcija, kepti su kepimo milteliais, bet neprisiruošiu pabandyt (radau porą receptį duonos su soda ir kepimo milteliais), nes retai duonkepėj kepu - tik tada kai naudoju laikmatį, o šiaip tik tešlą pasiruošiu ir kepu orkaitėje. O šiaip tai galvoju kokį keksą pabandyt reikėtų - labai smagu būtų rast ryte šiltą pusrytinį keksą rolleyes.gif rolleyes.gif Bet kol kas nežinau kada pabandysiu, nes nespėjam valgyt duonos smile.gif
Ir nieko naujo nepabandžiau, "suku" jau tradiciniais tapusius receptukus- duona su šonine, duona su aliejumi ir sėklomis (panašus receptas ,kaip Katu įdėjo su sėklom), itališka ciabata šviesi ir tamsi, na ir ruginė duonelė.
Atsakyti