Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(nomke7 @ 2007 03 08, 13:24)
Ne, mano duonkepėje nėra tokios programos, o Fortos duonkepėje mačiau kad yra. Sriubos prieskoniai - čia tai idėja, reiks pabandyt. Prieš kelias dienas truputuka panaršiau po ineta, tai radau, kad duonai, kaip prieskoniai, tinka ir pankoliai, ir kardamonas (mažais kiekiai), ir ožragė (nežinau kaip tiksliai rašosi). Reiks pabandyti šiuos prieskonius.

doh.gif o geras!as net nezinojau,nu Nomke pravesi kursus! bigsmile.gif (apie ta programa),is vokiskos receptu knygos nusirasiau kelis receptukus,bet labai jau idomiai ten viskas surasyta,tai gal as pirma pabandysiu,jei kas gausis parasysiu g.gif
Atsakyti
Kaip tylu ax.gif

Kaip tie pyragai su kepimo milteliais duonkepėje kepti??? Gal pabandėt ?
Aš tai neturėjau ką papasakot - jau patikrintus receptukus "sukau" "sukau", kol atsirado poreikis ką nors naujo iškept, tai ką tik paragavom (iškart ketvirtį kepaliuko) pagal 22 žinutės receptuką keptos "Ruginės duonos - skanumyno". Taigi visiškai atitinka pavadinimą - skanumynas rolleyes.gif Recepte nurodyta naudoti kefyrą - aš vietoj jo dėjau nat. jogurtą, papildomai įpyliau 1a.š. klevų sirupo ir 1 v.š. sauso giros ruošinio (salyklas, duonos trupiniai ir mielės). Kepiau orkaitėje.
Tešla atrodė sunki tokia, tačiau duonutė gavosi mikštutė, puri ir kvapni. Jei mėgstat salsvą ruginę duoną, būtinai pabandykit 4u.gif

P.S. vyras Mindaugo Maximoje rado labai gerų miltų duonai kept - 812 B (Kauno grūdų, pirma rūšis; oranžinis pakelis). Super thumbup.gif - tokia tvirta duonelė gaunasi. 5 kg nupirko smile.gif
Atsakyti
[quote=Portuke,2007 03 17, 01:16]
Kaip tylu ax.gif
g.gif tai va ir as galvoju,nejaugi visos issikvepe-Rasykit!!! biggrin.gif as bandziau kepti pyraga su kepimo milteliais thumbup.gif tik kita kart imsiu pavyzdi is jusu,maisysiu,kildinsiu duonkepej,o kepsiu orkaitej,cia del formos tongue.gif NOMKE pastoviai duona kepa,va ir dabar grizus is darbo radau laukneseli,balta duona su juodu sezamu... thumbup.gif thumbup.gif skonis neispasakytas,tenNomke dar kazka idejo,nes jaucias lyg paprika,lyg cesnakiukas g.gif labai skanu.Tikiuosi Nomke vakare pasidalins receptuku bigsmile.gif
o gal kuri minkot tesla pyragams duonkepej,pasidalinkit patirtim 4u.gif
Atsakyti
[quote=forta,2007 03 17, 16:58]
Kaip tylu ax.gif
g.gif tai va ir as galvoju,nejaugi visos issikvepe-Rasykit!!! biggrin.gif as bandziau kepti pyraga su kepimo milteliais thumbup.gif tik kita kart imsiu pavyzdi is jusu,maisysiu,kildinsiu duonkepej,o kepsiu orkaitej,cia del formos tongue.gif NOMKE pastoviai duona kepa,va ir dabar grizus is darbo radau laukneseli,balta duona su juodu sezamu... thumbup.gif thumbup.gif skonis neispasakytas,tenNomke dar kazka idejo,nes jaucias lyg paprika,lyg cesnakiukas g.gif labai skanu.Tikiuosi Nomke vakare pasidalins receptuku bigsmile.gif
o gal kuri minkot tesla pyragams duonkepej,pasidalinkit patirtim 4u.gif

Nomke, tai kur receptukas ? ax.gif smile.gif

Forta, o kokį pyragą kepei? kaip gavosi?? Kur receptukas?? ax.gif
Aš vis ieškau tinkamo duonkepei ir pusryčiams pyrago recepto tongue.gif Kelis super (pusrytinius keksus) receptukus turiu, bet jie duonkepei netinka, nes duonkepė permaišys tešlą, o ten reikia vos vos sumaišyt.
O šiaip tai aš daug tešlų duonkepėje minkau - trupininių pyragų, varškinių bandelių (Sonatinos ir Glacee temose receptukai yra), kinietiškų paplotėlių (Sonatinos temoj receptukas), net grietiniečių tešą minkiau smile.gif Tik nelaukiu kol baigsis minkymo ciklas - vis užmetu akį ir kai matau, kad jau susiminkė - stabdau.
O duoną dažniausiai tik minkau,bet nekepu duonkepėje tam, kad mažiau mielių dėčiau - ilgiau kildinu, išleidžiu orą ir vėl kildinu,suformuoju kepaliuką ir vėl kildinu, na žodžiu, pažaidžiu truputėlį tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 17 kovo 2007 - 18:45
Aš gripavau, tai nelabai maistas mane domino, ilsėjosi mano duonkepė smile.gif O dabar kepu Capuccino Chip Bread (su kava ir sokolado gabaliukais), žiūrėsiu, kas gausis, jei valgoma, parašysiu receptuką tada.

O gal kuri mėginot minkyt tešlą koldūnams?
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 03 18, 15:05)
Aš gripavau, tai nelabai maistas mane domino, ilsėjosi mano duonkepė smile.gif O dabar kepu Capuccino Chip Bread (su kava ir sokolado gabaliukais), žiūrėsiu, kas gausis, jei valgoma, parašysiu receptuką tada.

Jau taip skaniai skamba.... Siaip tai visoms labutis 4u.gif , seniai rasiau, nes labai itemtos darbe buvo savaites, o dar parodos (sunu)... Mano vargse duonkepe, tai kepa beveik kiekviena diena; tai sau, tai tevams, tai sesei, tai draugams. Kol kas nieko naujo nebandziau (tiesiog, po darbo nelieka laiko eksperimentams), bet ryt ar poryt idesiu keleta receptu is interneto, nes jie darbo kompe uzseivinti. Juodu sezamo seklu as nenaudoju. Isduosiu paslapti, tai linu semenys. Juos ir kmynus as perku Kalvariju turguje (ten kur parduoda bulves, toks vyras pardavineja ivairius grudus, linu semenys, selenas, kmynus ir t.t. , bet maziausias kiekis pas ji - tai 200 gr. , 100 gr. net neparduoda, o kaina tai tikrai 2 kart pigiau nei parduotuveje.) Forta rado laukneselyje duona su alum (198 zinute), tik papildomai dejau dziovintu krapu, petrazoliu, o cesnako skonis nuo druskos su cesnakais. Sis receptas pas mus pagrindinis, tik alu reikia deti sviesu ir nestikpru (cia is patirties, nebutinai savos biggrin.gif ) Dar bandziau kepti Duonos rutuliukus (116 zinute, nu pavadinimas tai sakes.), tik vietoje razinu, nes as ju nemegstu, dejau riesutus (lazdyno, zames ir migdolu0, juos pries tai susmulkinau, tai gavosi tikrai super thumbup.gif thumbup.gif . Mano mama is kar uzsiprase velykoms, teks kepti.
Atsakyti
Na, kapučino duonelė gavosi pakankamai skani,tik šiek tiek nuo kavos kartoka.

Kapučino - šokolado duona (Cappuccino Chip Bread)

3/4 puodelio šilto vandens (<30 laipsnių C)
1 kiaušinis, lengvai išplaktas
3 šaukštai tirpios kavos granulių
2 šaukštai cukraus
2 šaukštai vandens
1 šaukštas sviesto (minkšto)
1 arb. šaukštelis vanilės ekstrakto
3/4 arb. šaukštelio druskos
3 puodeliai duonai skirtų miltų (aš maišiau 812 ir 550C)
2 arb. šaukštelio sausų mielių
1/3 puodelio šokolado gabaliukų (miniature semisweet chocolate chips).

Sudėti visus (išskyrus šokolado gabaliukus) ingridientus į duonkepę pagal gamintojo rekomendacijas. Pasirinkite pagrindinįjį ciklą. Po 5 min. maišymo patikrinkite ir, jei trūksta, įpilkite papildomai vandens ar įberkite miltų. Tik prieš paskutinįjį minkymą įdėkite šokolado gabalėlius.

P.S. Nenaudokite laiko atidėjimo funkcijos šiam receptui.

Mano komentarai: jei duonytę valgys ir vaikai, dėkite kavos mažiau - duonelė net karstelna nuo kavos. Aš dėčiau kokius 4 šaukštus cukraus. Dėjau visą pakelį vanilinio cukraus, nes vanilės ekstarkto nenaudoju. Šokolado gabaliukus dariausi pati - iš juodo Karūnos šokolado, kiekviena gabaliuką dalinau į maždaug 9 dalytes. Sudėjau visą šokolado plytelę.
Duona gaunasi didelė - man iškilo ir lietė duonkepės dangtį. Aš, kai tešla baiginėjo kilti, prieš pat kepimą, išėmiau maišymo mentelę. Kepiau su Normal ciklu (mano duonkepė yra Clatronik, 1 programa).
Duona skani, netradiciška.

Nors kiek esu kepusi, skaniausia man vis dėlto buvo Sonatinos Ragaišis su pyne ar kažkaip pan. vadinasi - dariau iš pusės porcijos ir tingėjau tą pynę daryt, bet ragaišis gavosi milžiniškas.





Atsakyti
Nu va, keletas receptukų iš interneto :

Rupių miltų duona. 500 g rupių kvietinių miltų, 1/4 šaukštelio kepimo miltelių, šaukštelis cukraus, 40 g mielių, šaukštas sėlenų, 100 g išlukštentų saulėgrąžų, 50 g kapotų riešutų, po šaukštelį kalendros, kmynų ir sėmenų, šaukštelis druskos, pipirų ir maltos saldžiosios paprikos.

Persijojami miltai su druska ir kepimo milteliais. Padaroma duobutė ir į ją įtrupinamos mielės, suberiamas cukrus. Mielės užpilamos šiltu vandeniu (300 ml) ir gerai išmaišomos su dalimi miltų. Kai raugas pakyla, užminkoma su visais miltais ir kitomis dalimis (2 šaukštai saulėgrąžų paliekami duonai apibarstyti). Gerai išminkoma. Pailga forma ištepama sviestu, pabarstoma sėlenomis ir sudedama tešla. Tešlos viršus suvilgomas vandeniu ir apibarstomas saulėgrąžomis. Paliekama šiltoje vietoje, kad pakiltų. Kai tešla padvigubėja, įkišama į karštą orkaitę ir kepama 200oC temperatūroje 40 minučių. Geriausia duoną palikti ataušti orkaitėje.

Kvietinis ragaišis. 500 g rupių kvietinių miltų, 1,5 stiklinės vandens arba pieno, 6 g druskos, 10 g mielių, 20 g cukraus.

Vanduo arba pienas pašildomas. Atskirai stiklinėje ištrinamos mielės ir cukrus iki skystos tyrelės. Pašildytas pienas, 1/3 miltų ir mielės supilami į dubenį, įmaišoma tešla ir pastatoma šiltoje vietoje, kad pakiltų.

Pakilusi tešla išplakama, supilami likę miltai ir druska, labai gerai išminkoma ir paliekama antrą kartą pakilti. Paskui daromi apskriti arba pailgi raguoliai (šiuo atveju daromas tik vienas raguolis) ir, sudėjus ant skardos arba į formas, vėl leidžiama pakilti. Prieš dedant į orkaitę raguolio paviršius aptepamas išplaktu kiaušiniu. Kepama 45 minutes. Iškeptų raguolių paviršius ištrinamas lašiniais.

Pamažinus normas gal galima ir duonkepėje kepti.

http://ausis.gf.vu.l.../078/07ust.html
(iš čia paimta)
Atsakyti
Tai va, noriu pagirt ta duona su kava - ji labai skani, per dvi dienas sudorojom visa - dar nei vienos keptos duonos mes nepabaigdavom, dazniausiai damusdavo musu ciucikas kriauksleli paskutini. Na, kai mes dviese, tai atsibosta ta pacia valgyt. O sita sudorojom - labai skani buvo aptepta Rama Crem Bonjour (sorry, pavadinimo rasyt nemoku) ir abrikosu uogiene. Tai jei nebijot eksperimentuot, meginkit issikept.
Penktadienio rytui gal kazkuria rugine uzprogramuosiu, i darba pasiimsiu. Ziuresiu, ar skaniai gausis smile.gif
Atsakyti
Dar internete radau, bet pati nekepiau velykines bobos recepta duonkepei, esme bandysiu isversti smile.gif

Babka

Did you know that Babka means Grandma in Polish? Babka is traditionally served for Easter. This recipe tastes wonderful and is very easy, thanks to the breadmaker.

3 puodeliai miltų
1/2 arb. šaukštelio druskos
2 šaukštai cukraus
1 arb. šaukštelis sausų mielių
8 šaukštai sviesto (1 stick - apytiksliai lygu 113 g)
2/3 puodelio šilto pieno
4 kiaušinių trynių
1 puodelis razinų
1 apelsino žievelės
1/4 puodelio pašildyto medaus

1. Sudėkite visus ingridientus į duonkepę pagal gamintojo rekomendacijas. Įjungite tešlos minkymo ciklą.
2. Išimkite tešlą iš duonkepės kubiliuko. Suformuokite apvalų kepaliuką (arba žiedą), dėkite ant kepimo popieriaus, pridenkite aliuminio folija ir leiskite padvigubėti (apie 45 - 60 min.)
3. Įkaitinkite orkaitę iki 190 laipsniu ir kepkite "Babka" 45-50 min.
4. Leiskite 5 min. atvėsti, tada užtepkite šiltu medumi.
5. Kai visiškai atvėsta, supjaustykite ir paserviruokite. Ši "Babka" netgi yra geresnė (skanesnė) po keleto dienų.



Jei kas nors išbandys šitą Velykinę bobą iki Velykų, nepatingėkit parašyt komentarų smile.gif

Atsakyti
Sveikos 4u.gif
nesupykit, jei jau apie tai raset, bet norejau paklaust, gal kas zinote bananu duonos recepta. Pamenu Kaune Sabonio klubo restorane budavo, tai prisiminus seile dabar tysta biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(PinaColada @ 2007 03 23, 07:31)
Sveikos  4u.gif
nesupykit, jei jau apie tai raset, bet norejau paklaust, gal kas zinote bananu duonos recepta. Pamenu Kaune Sabonio klubo restorane budavo, tai prisiminus seile dabar tysta  biggrin.gif


Matau, kad angliškai skaitai, tai įmesiu neverstus receptus. Šiaip paieškok per kažkurią paieškos sistemą, ras daug receptukų. Dar kažkokį receptą turiu namie, tačiau nesu kepusi pati. Aš labiau su bananais mėgstu keksus, ne mielinius gaminius.

Banana Nut Yeast Bread (Bread Machine)

Something different - banana yeast bread with a hint of cinnamon and toasted chopped walnuts. Bake time is per bread machine. Really easy in your bread machine or you can make it the conventional way. Fabulous!


2/3 cup milk
1/2 cup mashed bananas
1 egg
1 tablespoon butter
3 cups bread flour
3 tablespoons sugar
3/4 teaspoon salt
1/4 teaspoon cinnamon
1 teaspoon active dry yeast
3/4 cup toasted and chopped walnuts

1.Spread walnuts in a single layer on a baking pan and bake at 350° for 5 to 10 minutes or til light brown.
2.Watch carefully and stir once or twice.
3.Add ingredients to bread machine according to manufacturer's direction, adding the banana with the milk.
4.Use regular or white setting.

Banana Chocolate Chip Bread ( Breadmaker 1 1/2 Lb. Loaf)
1/2 cup milk
1/2 cup mashed very ripe bananas
1 large egg
1 tablespoon butter or margarine
1 teaspoon salt
3 cups bread flour
1/3 cup semisweet chocolate pieces
2 teaspoons bread machine yeast

Add ingredients to bread machine pan in the order suggested by manufacturer, adding mashed bananas with milk, and semisweet chocolate pieces with flour.
Recommended cycle: Basic/white bread cycle; light or medium/normal color setting.


Atsakyti