Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Gema, labai malonu skaityti, kad viskas super pavyko. Tikiuosi, taip ir toliau bus.
Portuke, mano duonkepes instrukcijoje taip pat parasyta kaip forta parase. Greito kepimo programos niekada dar nebandziau ir tur but niekada nebandysiu. I "Duonos rutuliukai" as dedu 3 didelias saujas riesutu, tik tiesa as juos susmulkinu (tam gerai tinka virtuvinis plaktukas mesai musti).
Atsakyti
Vakar kepiau baltą duoną, tai įdedu receptą.

210 ml vandens
2 vnt kiaušiniai
22 gr sviesto
1,5 v.š. pieno miltelių
2,5 v. š cukraus (dėjau medaus)
1,5 a.š. druskos
450gr miltų
1,5-2 a.š. mielių

Jei jau buvo toks receptas, nepykit , kad pasikartojau
Labai skani duonelė.
Internete labai daug duonos receptų. Bet ar juos reikia kaip nors perdaryt norint kept duonkepėj ?
Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2007 05 09, 11:33)
Vakar kepiau baltą duoną, tai įdedu receptą.

210 ml vandens
2 vnt kiaušiniai
22 gr sviesto
1,5 v.š. pieno miltelių
2,5 v. š  cukraus (dėjau medaus)
1,5 a.š. druskos
450gr miltų
1,5-2 a.š. mielių

Jei jau buvo toks receptas, nepykit , kad pasikartojau
Labai skani duonelė.
Internete labai daug duonos receptų.  Bet  ar juos reikia kaip nors perdaryt  norint kept duonkepėj ?

4u.gif ziurint,kur tu juos radai?jei musu temoj-ne
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 05 09, 14:47)
4u.gif ziurint,kur tu juos radai?jei musu temoj-ne

Rusiškuose saituose, ten nurodyta kepti orkaitėje.
Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2007 05 09, 11:33)
Vakar kepiau baltą duoną, tai įdedu receptą.

Internete labai daug duonos receptų.  Bet  ar juos reikia kaip nors perdaryt  norint kept duonkepėj ?

Aš dažniausiia duonkepėje tik tešlą ruošiu,o kepu orkaitėje. Bet jei recepte nurodyta kepti orkaitėje, tai kepdama duonkepėje dedu truputį daugiau miltų (1-2 v.š.) , kartais tenka daugiau mielių dėt (nes jei receptas ne duonkepei, tai dažniausiai rauginama duonelė po kelias val. kelis kartus, tai duonkepėje kepant ciklas trumpesnis - kompensuojama papildomai truputį mielių dedant).

O aš vs dar pasvajoju pabandyt raugą naminį išgaut iki vasaros karščių, nes pagaliau šaldytuvas atsilaisvino nuo vaiko moliūgo, o tai nebuvo kur papildomo trilitrio įtalpint doh.gif
O šiaip jau laikas naujų kokių receotukų pasidairyt, nes senieji jau pabosta (nors va pas Sonatiną radau labai liuks bagetus, pabandykit 4u.gif )
Atsakyti
doh.gif man rodos mes jau duonos atsivalgem,o gal duonkepes,kaip eiline buitine tech.i giluma ikisom cool.gif

Juodos duonos receptukas (man super)

200ml. tamsaus alaus
75ml.vandens
75ml.arbatos(stiprios)
3,5 valg.sauksto rupiu miltu
230ml. kvietiniu miltu
1 saukstelis cukraus
1,5 saukstelio druskos
1 saukstelis tirpios kavos
1 saukstelis kakavos
2 valg.pieno milteliu(dejau sojos)
1,5 valg.sauksto sausu bulviu koses milteliu
1 valg.saukstas marg.
1,5 saukstelio sausu mieliu
1 saukstas kmynu
1 valg saukstas dziovintu svogunu laisku


SKANAUS
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 05 21, 16:43)
doh.gif man rodos mes jau duonos atsivalgem,o gal duonkepes,kaip eiline buitine tech.i giluma ikisom cool.gif

  Juodos duonos receptukas (man super)

   200ml. tamsaus alaus
   75ml.vandens
   75ml.arbatos(stiprios)
   3,5 valg.sauksto rupiu miltu
   230ml. kvietiniu miltu
   1 saukstelis cukraus
   1,5 saukstelio druskos
   1 saukstelis tirpios kavos
   1 saukstelis kakavos
   2 valg.pieno milteliu(dejau sojos)
   1,5 valg.sauksto sausu bulviu koses milteliu
   1 valg.saukstas marg.
   1,5 saukstelio sausu mieliu
   1 saukstas kmynu
   1 valg saukstas dziovintu svogunu laisku
                            SKANAUS


Jau buvau nusižiūrėjus šį receptą inete. smile.gif Tikrai nebloga duona.
Šiandien kepiau duoną su džiovintais pomidorais( mažas kepaliukas)

1st. vandens
2 v.š. pieno miltelių
2v.š. cukraus
1a.š. druskos
2 v.š. aliejaus
4 v.š. džiovintų pomidorų
1a.š džiovinto baziliko
1a.š.džiovintų petražolių
3st +4 v.š. miltų
1 1/4 aš. mielių

Stiklinė -200ml


Naudojau smulkintus džiovintus pomidorus aliejuje( tyrelę).Jų yra pirkti manau didesniuose PC. Ieškokit prie marinuotų pomidorų , agurkų ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spiglys: 23 gegužės 2007 - 19:51
Panos labai noreciau jusu patarimo:vakar su uosve diskutavom-kodel geriau kepti duona kepimo masinoj nei orkaitej?As stovejau parduotuvej prie to aparato ir niekaip negalejau apsispresti-pirkti ar ne?Koki tos duonkepes pranasumai nei orkaites?Aciu
Atsakyti
QUOTE(Sola @ 2007 05 24, 13:28)
Panos labai noreciau jusu patarimo:vakar su uosve diskutavom-kodel geriau kepti duona kepimo masinoj nei orkaitej?As stovejau parduotuvej prie to aparato ir niekaip negalejau apsispresti-pirkti ar ne?Koki tos duonkepes pranasumai nei orkaites?Aciu



Visų pirma, antra ir trečia ir...... patogumas biggrin.gif Sumetei produktus ir užsiimi kuo tik nori. Nereikia pačiai kildint tešlos, minkyt ir t.t. Taigi atpuola daugybės indų plovimas. Teks plauti tik vieną indelį. Gali užsiprogramuot kad iškeptų duoną tau norimą valandą.
Forume daug apie tai parašyta. Aš pirkau Topo centre 12 programų duonkepę už 250 lt metaliniu korpusu ( su baltu korpusu 200 lt.) Gariūnuose mačiau mulinex firmos už 150 lt.
Atsakyti
QUOTE(Sola @ 2007 05 24, 13:28)
Panos labai noreciau jusu patarimo:vakar su uosve diskutavom-kodel geriau kepti duona kepimo masinoj nei orkaitej?As stovejau parduotuvej prie to aparato ir niekaip negalejau apsispresti-pirkti ar ne?Koki tos duonkepes pranasumai nei orkaites?Aciu

Man tai labiau orkaitėj patinka - vienodai puri būna, kokią nori formą išgauni, nėra skylės nuo maišymo mentės. Todėl dažniausiai duonkepėje tik tešlą pasiruošiu, nes negaliu pakęst minkymo blink.gif
Bet kai dabar karšta, tai epu duonkepėje - neprikaista namai nuo orkaitės, nereikia sekt laoko kiek pakilo, kiek kepa, temperatūros ir pan. - sudėjai produktus ir pamiršai kelioms valandoms blush2.gif

QUOTE(spiglys @ 2007 05 24, 13:47)
Forume daug apie tai parašyta. Aš pirkau Topo centre 12 programų duonkepę už 250 lt metaliniu korpusu ( su baltu korpusu 200 lt.) Gariūnuose mačiau mulinex firmos už 150 lt.

Aš taip norėjau metaliniu korpusu, bet nesulaukiau kol atveš doh.gif , tai dabar baltą pasėpus kampe laikau, nes truputį ne į temą ax.gif
Atsakyti
Šiandien kepiau duoną su garstyčiomis

1st. vandens (gal galima ir alaus ?)
3v.š. garstyčių ( naudojau prancūziskas kur su grūdeliais)
1v.š. aliejaus
2 v.š .cukraus ( dėjau 1 v.š. medaus)
1a. š. druskos
2 stiklinės miltų
1 stiklinė ruginių miltų
1v.š. avižinių dribsnių
2a. š. sausų mielų


1st.-200 ml, receptas mažam kepaliukui duonos.
Atsakyti
Labai sauni tema 4u.gif
As cia radau ir beveik kaip palangos duonos recepta. Didelis dekui 4u.gif
Kazkuri cia klause, kur geriau kepti duona. As kepu tik orkaiteje ant akmens ir man puikiausiai gaunasi. Nors turiu labai didelia virtuve tokio aparato nesiruosiu pirkti, nes tik stovetu ir tiek, nes kekviena diena duonos nekepu ax.gif
Atsakyti