Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(jblmami @ 2007 05 28, 00:09)
Labai sauni tema 4u.gif
As cia radau ir beveik kaip palangos duonos recepta. Didelis dekui 4u.gif
Kazkuri cia klause, kur geriau kepti duona. As kepu tik orkaiteje ant akmens ir man puikiausiai gaunasi. Nors turiu labai didelia virtuve tokio aparato nesiruosiu pirkti, nes tik stovetu ir tiek, nes kekviena diena duonos nekepu ax.gif

g.gif tai laukiam ir tavo pasakojimu,as taip pat noreciau isbandyt kepti duona orkaitej bigsmile.gif
Atsakyti
[quote=forta,2007 05 21, 16:43]
doh.gif man rodos mes jau duonos atsivalgem,o gal duonkepes,kaip eiline buitine tech.i giluma ikisom cool.gif

Tikrai tema apmirė doh.gif

Ką tik iškeptos duonos " picos" receptas:
150ml vandens( pyliau alų)
100 ml smulkiai supjaustytos saliami dešros
50 ml smulkiai supjaustyto saldaus pipiro( dėjau geltoną)
2v.š. aliejaus
1v.š. pomidorų pastos
600ml miltų
50 ml tarkuoto sūrio ( dėjau Džiugo sūrį)
2a.š. cukraus
0,5 a.š. raudonėlio
0,5 a.š. druskos
1a.š. sausų mielių

Saliami ir sūrį dėjau ne iškart, o po signalo.

Dar laukia 2 nauji receptai: duona su agurku ir krapais bei su raudonėliu ir Mozarelos sūriu

Tik ar reikalingi nauji receptai ? Bent man atrodo , kad ne verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2007 05 29, 19:01)
Tik ar reikalingi nauji receptai ? Bent man atrodo , kad ne verysad.gif

Reikalingi reikalingi 4u.gif Tiesiog kai kurie zmones (pvz as) dabar tragiskai neturi laiko, be to internetas namuose vakarais, savaitgaliais ir svenciu dienomis, kaip taisykle, neveikia , o darbe ne visada gali ka nors parasyti. Nauji receptai labai labai reikalingi (maniskis jau burba, kad nieko naujo neiskepu), kadangi greit eisiu atostogu, tai viska pasistengsiu isbandyt biggrin.gif
Duonkepe pas mane veikia beveik kasdien, bet vis saviskiams kepu duona pagal ju pageidavimus, tai nelabai lieka laiko eksperimentams, jie kazkokie konservatyvus: tai duona su saulegrazomis, tai su alum, tai pyraga. Jokios fantazijos is ju puses.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nomke7: 29 gegužės 2007 - 20:18
Nu va gavau nuo vyrelio dovanu duonkepe ax.gif Perskaiciau visa tema ir pradesiu kada jau kepti.Norejau paklausti ar galima vietoj sausu mieliu deti paprastu?Zinau,kad ju reikia daugiau,bet kiek daugiau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sola: 02 birželio 2007 - 21:04
QUOTE(Sola @ 2007 06 02, 22:03)
Norejau paklausti ar galima vietoj sausu mieliu deti paprastu?Zinau,kad ju reikia daugiau,bet kiek daugiau?

Nezinau ar galima duonkepej naudot paprastas mieles, bet santykis keitimo yra toks: 7 g sausu mieliu = 25 g paprastu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eni: 02 birželio 2007 - 21:13
QUOTE(Eni @ 2007 06 02, 22:12)
Nezinau ar galima duonkepej naudot paprastas mieles, bet santykis keitimo yra toks: 7 g sausu mieliu = 25 g paprastu  4u.gif


Aciu 4u.gif Tai tada vel klausiu,gal kas kepat duonkepej su paprastom mielem?
Atsakyti
Mano vaikai ir vyras labai jau konservatyvus. doh.gif Kepu pagrinde "palangos" duona ir tai tik kas 3 diena. O pusryciams dazniausiai bandeles. Jei neturiu laiko tai paprastas mielines bandeles, pabarstytas fermentiniu suriu ar kokiom seklom. O kai turiu laiko darau varskes- aliejaus tesla ir kepu idarytas bandeles. Bet tai viskas ranku darbas, jokia duonkepe nepadeda. ax.gif
Orkaiteje kepamos duonos tesla turi buti ne tokia skysta kaip duonkepej. O siaip viskas tas pats thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jblmami: 02 birželio 2007 - 22:06
QUOTE(jblmami @ 2007 06 03, 00:02)
Mano vaikai ir vyras labai jau konservatyvus. doh.gif  Kepu pagrinde "palangos" duona ir tai tik kas 3 diena. O pusryciams dazniausiai bandeles. Jei neturiu laiko tai paprastas mielines bandeles, pabarstytas fermentiniu suriu ar kokiom seklom. O kai turiu laiko darau varskes- aliejaus tesla ir kepu idarytas bandeles. Bet tai viskas ranku darbas, jokia duonkepe nepadeda. ax.gif
Orkaiteje kepamos duonos tesla turi buti ne tokia skysta kaip duonkepej. O siaip viskas tas pats thumbup.gif


Sveikute prisijungus 4u.gif Gal gali isduot tos "palangos duonos"receptuka ax.gif
O is kur istraukei,kad duonkepe kepamos duonos tesla skysta,jokiu budu schmoll.gif ,nebent ne duonai tesla gali tik sumaisyt bigsmile.gif
O paprastas mieles drasiai galit det,mes jas ir pakeitem-tik gink dieve ne 25gr,nes per sonus tesla isropos doh.gif doh.gif dedi apie 2-2,5 gr.viskas seniai isbandyta 4u.gif
Pas mus su Nomke duonkepe dirba kiekviena diena,kartais po kelis kart mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Eni @ 2007 06 02, 23:12)
Nezinau ar galima duonkepej naudot paprastas mieles, bet santykis keitimo yra toks: 7 g sausu mieliu = 25 g paprastu  4u.gif


doh.gif doh.gif ne ne 2-2,5gr,net neisivaizduoju,kas gautus jei idetum 25 gr.
paprastos mieles daug pigiau ir taupiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 06 03, 16:55)
    doh.gif  doh.gif ne ne 2-2,5gr,net neisivaizduoju,kas gautus jei idetum 25 gr.
  paprastos mieles daug pigiau ir taupiau 4u.gif

na tai matyt duokepe stebuklus daro mirksiukas.gif o siaip mieliu keitimo santykis yra toks koki parasiau, bet ne duonkepei tongue.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 06 03, 16:55)
    doh.gif  doh.gif ne ne 2-2,5gr,net neisivaizduoju,kas gautus jei idetum 25 gr.
  paprastos mieles daug pigiau ir taupiau 4u.gif


As irgi pirma karta girdziu tokia nesamone, kad paprastu mieliu reikia maziau nei sausu.
Siaip as irgi zinau, kad 7 g sausu atitinka 25 g slapiu (svieziu).
O paprasciausia butu proporcijas pasiskaiciuot pagal miltu kieki. Kokiam kiekiui skirtos sausos mieles, yra nurodyta ant ju pakelio.
cia keli mieliniu teslu receptai, issiskaiciuokit mieliu kieki is ju.
Atsakyti
Kai kepu paprastas duonas tai dedu arba pokeli (7 gr.) sausu mieliu, arba 5 - 10 gr. slapiu mieliu. Abiem atvejais kyla vienodai. Naudoti šlapias mieles tikrai yra daug pigiau. Į kai kuriuos kepinius (viskas priklauso nuo tešlos sudėties) tikrai reikia dėti daug daugiau mielių, nes neiškils. Man taip gavosi kepant "Romos bobos", nusprendžiau, kad tikrai per daug mieliu ir jas pamažinau, todėl gavosi š... Praėjusia savaite kepiau "Duona su šafranu" (receptas iš Renate Kissel "Prieskoniai ir žalumynai") Man nepatiko, kitiems patiko. Turiu išduoti paslaptį - aš duonos beveik nevalgau, nes man ji neskani. Jei kas bandysit kepti, siūlau visu produktų kiekį sumažinti 10%, nes vos neišlipo iš indo, ir druskos galejo būti daugiau.
1. 500 gr. miltų;
2. 3 v.š + 1 a.š.cukraus;
3. ant peilio galo druskos;
4. 1/4 a.š malto šafrano;
5. 5v.š. razinų;
6. 30 gr. mielių;
7. 2/8 ltr. vandens.

Šiuo metu savo eilės laukia "Visų šventųjų duona", "Velykų duona" ir bemielis "Imperatoriaus pyragas". Čia iš Rita Henb ir Renate Kissel "Meksika. Kulinarinės idėjos".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nomke7: 04 birželio 2007 - 20:11
QUOTE(Katu @ 2007 06 04, 11:02)
As irgi pirma karta girdziu tokia nesamone, kad paprastu mieliu reikia maziau nei sausu.
Siaip as irgi zinau, kad 7 g sausu atitinka 25 g slapiu (svieziu).
O paprasciausia butu proporcijas pasiskaiciuot pagal miltu kieki. Kokiam kiekiui skirtos sausos mieles, yra nurodyta ant ju pakelio.
cia keli mieliniu teslu receptai, issiskaiciuokit mieliu kieki is ju.


Nu ir as nezinau,kadangi ruosiames i kelione,tai kepu jau 4-ta duonos kepaliuka mirksiukas.gif ir pasveriau mieles(nes mane Nomke kazkada ismoke,kad su paprastom geriau)ir jos svere2,5gr. ir visi kepaliukai iskepe liuks ax.gif
Be to perskaiciau ir dar karta savo duonkepes instrukcijoj pridetus receptus...ten raso 7gr.sausu mieliu arba 20gr.raugo,kas atitinka mazdaug 2,5 gr.paprastu mieliu,jei i mieline tesla dedas kiausiniai ar pilas daugiau pieno..tai mieliu reikia daugiau...Sory,bet ne i visas duonas as dedu kiausinius ir pilu piena,kai kada ji keiciu alum tada tikrai mieliu man tokio kiekio pakanka 4u.gif
Atsakyti