Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(MAMICY @ 2007 07 10, 13:25)
...dabar man visai nebeaišku. o tai iš ko kepa tą tikrai juoda duoną. pvz bočių ir pan.
nes šitoj temoj duona su kmynais tai gavosi balta...

"Tikra" juoda duona kepama iš grynų stambiai maltų ruginių miltų ir kildinama raugu, ne mielėmis. "Juodinta" duona, kai kepama dedant ir kvietinių miltų, padažoma degintu cukrumi ar salyklu. Iš kvietinių miltų gausi visada baltą duoną. Pasižiūrėk šioje tėmelėje ankstesnius pranešimus, apie juodos duonos kepimą buvo kalbėta. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2007 07 17, 10:11)
"Tikra" juoda duona kepama iš grynų  stambiai maltų  ruginių miltų ir  kildinama raugu, ne mielėmis.  "Juodinta" duona, kai  kepama dedant ir kvietinių miltų, padažoma degintu cukrumi  ar salyklu. Iš kvietinių miltų gausi visada baltą duoną. Pasižiūrėk šioje tėmelėje ankstesnius pranešimus, apie juodos duonos kepimą buvo kalbėta. 4u.gif

ot tai ačiū. 4u.gif
mačiau kažkur buvo. bet kažkodėl įsivaizdavau kad ir ta kur kepiau turi buti juoda. dabar žinosiu.
Atsakyti
4u.gif
Kepam duonele skania..bet balta g.gif
Tai gal bendrom jegom issikepam juoda bigsmile.gif
Bandziau nenaturalia(su kakava,su juodu alum..)bet ta kur mociutes kaime kepdavo.... ax.gif neiseina schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 07 21, 22:33)
4u.gif
  Kepam duonele skania..bet balta g.gif
  Tai gal bendrom jegom issikepam juoda bigsmile.gif
Bandziau nenaturalia(su kakava,su juodu alum..)bet ta kur mociutes kaime kepdavo.... ax.gif neiseina schmoll.gif

reikia pirma tą raugą kažkaip pasidaryti... unsure.gif
Atsakyti
Šiandien kepiau duoną su grikių miltais. thumbup.gif

100 ml kefyro
300 ml pieno
2 v.š. alyvuogių aliejaus
2 v.š. cukraus
1,5 a.š. druskos
100 gr grikų miltų
450 gr. kvietinių miltų
2 a.š. mielių

Skanaus smile.gif
Atsakyti
Ieškau duonkepės, skaitau šią temą.. Ir vis ruošiuosi išsikepti duonelės. blush2.gif
Maximoje radau duonkepę, Binatone firmos. Ten berods 12 programų. Viena iš jų vadinasi JAM. Klausimas gal ir ne į temą, bet kaip supratau ši programa skirta uogienei virti. Gal kas išbandėt? g.gif

Atsakyti
QUOTE(Gertruda @ 2007 07 23, 22:15)
Ieškau duonkepės, skaitau šią temą.. Ir vis ruošiuosi išsikepti duonelės.  blush2.gif
Maximoje radau duonkepę, Binatone firmos. Ten berods 12 programų. Viena iš jų vadinasi JAM. Klausimas gal ir ne į temą, bet kaip supratau ši programa skirta uogienei virti. Gal kas išbandėt?  g.gif


Sveikinu su busimu geru pirkiniu 4u.gif 4u.gif

Visose duonkepese si funkcija yra ji skirta virti konfitiurams(uogienems).Bandziau ir man labai patiko,gaunasi nedidelis kiekis,bet galima pasidaryt idomesniu receptu.As bandziau apelsinu...liuks thumbup.gif

Atsakyti
Ir aš viriau apelsinų. tongue.gif Skanu. thumbup.gif
Atsakyti
g.gif Kai pamaciau anadien parduotuvej duonos kainas doh.gif doh.gif ,tai sakau gal
atgaivinkim musu tema,nes mano ir Nomkes duonkepes tai dirba kasdien ax.gif tik vat receptuku noretus ivairesniu.Gal kas nors zinot kokiu nauju priedu,prieskoniu.
Va as perskaiciau,kad anksciau(o gal ir dabar)i duona dedavo anyziu g.gif idomu...kaip skonis turetu gautis??/
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo forta: 24 liepos 2007 - 11:11
QUOTE(forta @ 2007 07 24, 09:49)
Sveikinu su busimu geru pirkiniu 4u.gif  4u.gif

Visose duonkepese si funkcija yra ji skirta virti konfitiurams(uogienems).Bandziau ir man labai patiko,gaunasi nedidelis kiekis,bet galima pasidaryt idomesniu receptu.As bandziau apelsinu...liuks thumbup.gif


Ačiū už atsakymą 4u.gif

O ką manote apie Clatronic firmos duonkepę (mačiau senukuose yra).
bet turbūt labai didelio skirtumo tarp duonkepių gamintojų nėra.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gertruda @ 2007 07 24, 16:48)
Ačiū už atsakymą  4u.gif

O ką manote apie Clatronic firmos duonkepę (mačiau senukuose yra).
bet turbūt labai didelio skirtumo tarp duonkepių gamintojų nėra..  g.gif


As turiu Clatronic. Tikrai esu patenkinta.
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 07 24, 18:01)
As turiu Clatronic. Tikrai esu patenkinta.


thumbup.gif Visi turi....o kur jusu receptukai g.gif Labai prasaom ka nors naujo pasiulyt bigsmile.gif
Siandien varciau nauja knyga,radau duonos su dilgelem recepta,bet ji reik pagal proporcijas pritaikyt duonkepei,sis darbas gerai sekas Nomkei...reiks graziai jos paprasyt mirksiukas.gif
50gr margarino
8ooml.vandens
50gr sausu mieliu
1 v.s kmynu
1 v. s. druskos
2 kiausiniai
200ml.dziovintu dilgeliu
300ml.rupiu ruginiu miltu
200ml.daigintu kvieciu
200ml.kvieciu selenu
1 litras sijotu ruginiu miltu
700ml. kvietiniu miltu

Va taip drinks_cheers.gif
Atsakyti