Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

paskaitinėjau šią temą ir aš susigundžiau nusipirkti duonkepę. kažkada mano mama kepdavo duoną orkaitėje, kaip skanu ką tik iškepta duona ir namai kvepia. reiks paieškoti mamos receptuose jos duonos receptuko. jei rasiu įdėsiu.
Atsakyti
QUOTE(Tinguma @ 2007 07 25, 16:58)
paskaitinėjau šią temą ir aš susigundžiau nusipirkti duonkepę. kažkada mano mama kepdavo duoną orkaitėje, kaip skanu ką tik iškepta duona ir namai kvepia. reiks paieškoti mamos receptuose jos duonos receptuko. jei rasiu įdėsiu.


Saunuole 4u.gif Laukiam pirmo kepaliuko ir nauju receptu bigsmile.gif
Atsakyti
Neseniai is Danijos parsiveziau rugines duonos repcepta - tikrai labai skani. Kartu parsiveziau ir teslos gabala - "gyva tesla". Taigi kepant nededu jokiu mieliu-ta tesla suraugina viska, po to vel atsignybi gabala ir vel i saldytuva.
Kepu orkateje - liuks pusryciu duona. thumbup.gif
Tik va dabar suku galva, mat i receptura ieina ir ruginiai grudai. Ju as parsiveziau is Danijos tam kartui, bet parduotuvese neteko matyti, tik ruginiai miltai. Ryt bandysiu i turgu vaziuoti - grudu ieskoti. Gal patartumet, kur galima rasti ruginiu grudu. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nanata @ 2007 07 27, 10:14)
Neseniai is Danijos parsiveziau rugines duonos repcepta - tikrai labai skani. Kartu parsiveziau ir teslos gabala - "gyva tesla". Taigi kepant nededu jokiu mieliu-ta tesla suraugina viska, po to vel atsignybi gabala ir vel i saldytuva.
Kepu orkateje - liuks pusryciu duona.  thumbup.gif
Tik va dabar suku galva, mat i receptura ieina ir ruginiai grudai. Ju as parsiveziau is Danijos tam kartui, bet parduotuvese neteko matyti, tik ruginiai miltai. Ryt bandysiu i turgu vaziuoti - grudu ieskoti. Gal patartumet, kur galima rasti ruginiu grudu.  g.gif


O tikrai nera didziuosiuose PC? turetu but ne prie miltu, o daugiau prie kruopu arba ekologisku produktu... Kvieciu tai tikrai yra, o rugiu kazkaip neprireike.
Parasyk, kur pavyks rasti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nanata @ 2007 07 27, 11:14)
Neseniai is Danijos parsiveziau rugines duonos repcepta - tikrai labai skani. Kartu parsiveziau ir teslos gabala - "gyva tesla". Taigi kepant nededu jokiu mieliu-ta tesla suraugina viska, po to vel atsignybi gabala ir vel i saldytuva.
Kepu orkateje - liuks pusryciu duona.  thumbup.gif
Tik va dabar suku galva, mat i receptura ieina ir ruginiai grudai. Ju as parsiveziau is Danijos tam kartui, bet parduotuvese neteko matyti, tik ruginiai miltai. Ryt bandysiu i turgu vaziuoti - grudu ieskoti. Gal patartumet, kur galima rasti ruginiu grudu.  g.gif


A..o kur receptukas? ax.gif O duona juoda gaunas?O grudu manau tikrai reiktu paieskot turguj,arba sveikuoliu skyriuose bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nanata @ 2007 07 27, 10:14)
Neseniai is Danijos parsiveziau rugines duonos repcepta - tikrai labai skani. Kartu parsiveziau ir teslos gabala - "gyva tesla". Taigi kepant nededu jokiu mieliu-ta tesla suraugina viska, po to vel atsignybi gabala ir vel i saldytuva.
Kepu orkateje - liuks pusryciu duona.  thumbup.gif
Tik va dabar suku galva, mat i receptura ieina ir ruginiai grudai. Ju as parsiveziau is Danijos tam kartui, bet parduotuvese neteko matyti, tik ruginiai miltai. Ryt bandysiu i turgu vaziuoti - grudu ieskoti. Gal patartumet, kur galima rasti ruginiu grudu.   g.gif


"GYVOS TESLOS" ir is Danijos parsivezei? Kur gavai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sola: 27 liepos 2007 - 12:29
Si duona kepasi taip:
100 g "gyvos teslos"
0,75 l silto vandens
5 arb. saukst. druskos
200 g ruginiu grudu
200 g ruginiu miltu
200 g kvietiniu miltu
1 arb. s. kmynu
Ismaisyti ir palaikyti 8 val.
tada i ta tesla deti:
0,2 l silto vandens
200 g ruginiu grudu
200 g ruginiu miltu
ismaisyti ir nuimti teslos apie 100 g kitam kartui. Deti i forma. Palaikyti 4 val. pries dedant i orkaite patept aliejum virsu. Kept 2 val. 200 C

Bandysiu issiaiskinti kaip gi daroma ta "gyva tesla"...
Papildyta:
Na kazka issiaiskinau del tos teslos:

"Gyva tesla"

1,5 ml kefyro
1 arb.s druskos
2,5 ml ruginiu miltu

Viska ismaisyti dubenyje, pabarscius trupuciu miltu, uzdengti plastiku (polietilenas, i kuri viniojam maista). Laikyti vesioj vietoj 4-6 dienas. Tesla padaryta. Laikyti saldytuve. Svarbu nepamisti jos vel atsignybti kitam kepimui.

Tai toki recepta radau, yra dar kitokiu variantu ,kur vietoj kefyro - natur. jogurtas, ir siaip kitos proporcijos skiriasi. Priklauso nuo kiekvienos seimininkes.
Bet siaip manau paprasta ir labai isradinga...
Atsakyti
QUOTE(Nanata @ 2007 07 27, 15:43)

Bandysiu issiaiskinti kaip gi daroma ta "gyva tesla"...
Papildyta:
Na kazka issiaiskinau del tos teslos:

"Gyva tesla"

1,5 ml kefyro
1 arb.s druskos
2,5 ml ruginiu miltu



Koks matavimo vnt yra ml? Jei mililitras, tai cia kazkoks utopas gausis, gryna druska, o ne tesla.
Atsakyti
Na ne utopas negerai biggrin.gif
As cia is danu kalbos verciau, jie vadina "dl", tai pamaniau, kad ml, tai gal ir klystu- su matematika nekas... As naudojuosi plastikiniu indu - matuokle (senukuose irgi yra) .
Zodziu 1 dl = 0,1 l

taigi:
0,15 l kefyro
1 arb. s. druskos
0,25 l ruginiu miltu.
Atsakyti
QUOTE(ELVYRA 523 @ 2007 07 27, 13:54)
sveiutes, darau puskei toki gimtadienio laikrastuka jai 25, viska varau nuo gimimo, pritrukau ideju gal kas mestels kokia minti

o vėsi vieta, tai šaldytuvas? unsure.gif
Atsakyti
Nors duonkepės dar nenusipirkau, bet pirmąjį kepaliuka duoneles jau iškepiau tongue.gif . Pagal Sonatinos recepta duona su česnaku ir permezanu. Na ką aš galiu pasakyti.. schmoll.gif Man nelabai, MB liepė nebekepti nes jis tik ja ir valgo, dukrei patiko.
Kaip pirmas blynas neblogai. Gražiai iškilo. Duonele gavosi sunkoka (mano skrandžiui verysad.gif ). Bet tai galbūt dėl to, kad minkant rankomis miltu sunaudojau daugiau nei recepte nurodyta. Vis lipo prie rankų tešla. Manau duonkepe maišant užtektų recepte nurodyto miltų kiekio.
Vis noriu įsitikinti kad man duonkepės tikrai reikia lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Noras dar nepraėjo..
Atsakyti
QUOTE(Gertruda @ 2007 07 27, 23:58)
Nors duonkepės dar nenusipirkau, bet pirmąjį kepaliuka duoneles jau iškepiau  tongue.gif . Pagal Sonatinos recepta duona su česnaku ir permezanu. Na ką aš galiu pasakyti..  schmoll.gif  Man nelabai, MB liepė nebekepti nes jis tik ja ir valgo, dukrei patiko. 
Kaip pirmas blynas neblogai. Gražiai iškilo. Duonele gavosi sunkoka (mano skrandžiui  verysad.gif ). Bet tai galbūt dėl to, kad minkant rankomis miltu sunaudojau daugiau nei recepte nurodyta. Vis lipo prie rankų tešla. Manau duonkepe maišant užtektų recepte nurodyto miltų kiekio.
Vis noriu įsitikinti kad man duonkepės tikrai reikia  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
Noras dar nepraėjo..



Gertruda supratau,kad tu augini berno zenenhunda,nors tai ne i tema,bet mes auginam tris (parasyk i a.z. apie savo keturkoji)tai man svarbiau uz bet kokia auksine duona 4u.gif

O uz tai jums idesiu duonos receptuka biggrin.gif
Atsakyti