Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Gavosi visai neblogai, baisu buvo, kad ji neiškils, nes atrodė, kad per daug miltų. Iškilo, viskas gerai. Pyliau pusę alaus pusę vandens
Įsidrąsinau ir vakar kepiau baltą duoną pagal čia surastą receptą [ten kur įeina du trečdaliai puoduko įvairių sėklų]. Aš dėjau ne sėklas, o alyvuoges, kurias aišku mašina pasmuklino, mairūno, baziliko ir graikiškoms salotoms skirtų žolelių. Matyt dėl alyvuogių, tešla buvo skystoka minkštoka, tai papildomai įbėriau miltų.
Dukra klausia, ką daryti, kad pluta nebūtų tokia kieta?
Atsakyti
Pas mane pluta visada gaunasi minkšta, gal tik viršaus kietesnė. Tai gali priklausyti ir nuo recepto ir nuo uždėto apskrudinimo laipsnio. Pabandyk sumažint.
Atsakyti
sugedo mano duonkepe is kaimynes skolinta:)
iskepiau duoan pagal programa ir dar norejau 5 minute spaskrudinti, ijungiau, pakepe ir isisjunge . dabar mirtinai tyli:) vesiu i taisykla. gal zinot, kas Vilniuj duonkepiu remonto specilaistas? Ji jau matyt negarantine, nors ir Electrolux...
Atsakyti
na dar geriau electrolux lietuvoje jomis neprekiauja, ir netaiso...
SOS - kas Vilniuje jas taiso? jau nusibodo skambinti visiems is eiles...
Atsakyti
QUOTE(dekolte @ 2007 12 03, 13:14)
na dar geriau electrolux lietuvoje jomis neprekiauja, ir netaiso...
SOS - kas  Vilniuje jas taiso? jau nusibodo skambinti visiems is eiles...


O koks gedimas ar issiaiskinai? nu buna ten toki knygurte, kur mazdaug lentelej isaiskinta - jei nedega ta ir ta lempute, tada bsu tas ir tas, jei sustojo maisant, bus tas ir tas, jei kepant - bus trecias...
Gal tada mazdaug issiaiskink problema ir bandyk skambint ieskot ne electroliuxo, o kitu duonkepiu meistru.
O kokie kontaktai nurodyti tai duonkepei kaip garantiniai? i juos gi galima kreiptis, tik kad uz dyka netaisys... 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, kepėjėlės smile.gif
skaičiau, skaičiau, bet neiškenčiau ir paklausiu. Ar turit receptų duonos be mielių? Ar esat bandę? Užsienyje populiari soda bread. Aš negaliu valgyti mielinių gaminių unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2007 12 04, 05:19)
Sveikos, kepėjėlės  smile.gif
skaičiau, skaičiau, bet neiškenčiau ir paklausiu. Ar turit receptų duonos be mielių? Ar esat bandę? Užsienyje populiari soda bread. Aš negaliu valgyti mielinių gaminių  unsure.gif


Manau, kad vadinamoji Soda Bread yra keksai. Tai pora yra isbandytu, berods, turetumet rast sioje temoje.
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2007 12 04, 06:19)
Sveikos, kepėjėlės  smile.gif
skaičiau, skaičiau, bet neiškenčiau ir paklausiu. Ar turit receptų duonos be mielių? Ar esat bandę? Užsienyje populiari soda bread. Aš negaliu valgyti mielinių gaminių  unsure.gif

Jei skaitai rusiškai tai žvilgterėk ČIA ir ŠTAI ČIA. Pastarojoje temoje yra keletas įdomių kvietinių, kukurūzinių ir ruginių duonelių receptų su soda ir stipriai gazuotu mineraliniu vandeniu , bet nepasižymėjau kuriuose psl. , tai dabar reikia pasesėdėt ir paskaityt.
Atsakyti
Šiandien valgiau tokią duonelę (užsiprogramavau iš vakaro)

Linų sėmenų duona (Flax Seed Bread)

1 1/4 puodelio vandens;
2 valg. šaukštai aliejaus (naudojau alyvuogių);
2 valg. šaukštai medaus;
1 1/2 arb. šaukštelio druskos;
1 valg. šaukštas aguonų;
1/3 puodelio linų sėmenų;
2 puodeliai rupių miltų;
1 puodelis kvietinių duonos miltų (naudojau pirmos rūšies, 812C). Galite naudoti visus 3 puodelius vien tik rupių miltų
2 arb. šaukšteliai sausų mielių;
2 valg. šaukštai saulėgrąžų.


Sudėti visus ingriedintus pagal duonkepės rekomendacijas.
Aš naudojau "Pilno grūdo" programą, bet, manau, pavyktų ir su "Normal".

P.S. Duona gavosi skani, tik šiek tiek saldoka, gal medaus padauginau... Bet puskepalio jau nebėra smile.gif Nustanatn programą, nustačiau berods vidutinį apskrudimą (o gal ir mažiausią, nebepamenu g.gif ) ir mažesnį kepaliuką (pas mane yra du - mažesnis arba didesnis).
Vietoj linų sėmenų dėjau moliūgo sėklas (apie 1/4 puodelio) ir dar dapyliau iki 1/3 puodelio (gal kokie 2 šaukštai) linų sėmenų. Vietoj aguonų dėjau sezamo sėklas. Visus grūdus (saulėgrąžas, linų sėmėnis, sezamo ir moliūgo sėklas) prieš tai pakaitinau keptuvėj kol pradėjo spragsėt. Duonelę valgėm su sviestu ir "šalpdešre", sviestu ir snieginių krabų lazdelėm, o aš dar valgiau su svietu ir marmeladu.
Puodelis standartinis, kuris buvo komplektacijoj prie duonkelės - berods 236 ml.

Recepto originalas čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katu: 11 gruodžio 2007 - 10:26
Prisiskaičiau aš čia visokių duonytės receptų ir nutariau išbandyti:tik nepasinaudojau nei vienu čia skelbtu receptu, o gaminau pagal savo blush2.gif Gavosi viskas kuo geriausiai, nors kepiau ne duonkepėje, o orkaiteje pasinaudodama TW ULTRAPLIUSU 3l. Gavosi didelis kepalas ir labai skanus: kepiau su saulegražomis ir kmynais balta duonytę,
Jei ką domins receptas, galesiu parašyti.
P.s bigsmile.gif duonytę galima išsikepti ir be duonkepės blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DAUKVILE: 12 gruodžio 2007 - 22:20
QUOTE(Portuke @ 2007 12 04, 10:58)
Jei skaitai rusiškai tai žvilgterėk  ČIA  ir ŠTAI ČIA. Pastarojoje temoje yra keletas įdomių kvietinių, kukurūzinių ir ruginių duonelių receptų su soda ir stipriai gazuotu  mineraliniu vandeniu , bet nepasižymėjau kuriuose psl. , tai dabar reikia pasesėdėt ir paskaityt.


Ačiū už nuorodas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DAUKVILE @ 2007 12 12, 23:17)
Jei ką domins receptas, galesiu parašyti.


Manau, butu protinga is karto paskelbti recepta 4u.gif Nes cia mes visos del ju ir susirenkam smile.gif
Atsakyti