Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Maociute kepdavo, bet ten vargi vakariene, nes raugo reikia. be raugo duona nebus tikra.Kiek pamenu is savo mociutes, tai kai tesla kildaavo, nei duru dranskyt nei keiktis negalima buvo, o kai suminkydavo, tai tosk kietokas standus rutulys budavo> Kiek pamenu, tai ji kepdavo ta duona kepalais po 7 kg. Taip gaila, akd nespejau pasiklausti, kaip ji dare. Nors is vaikystes prisiminimas labai labai grazus - iskepa musm po maza kepaliuka ir mes einam ant sieno siltos duonos valgyt ... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Preila @ 2008 01 19, 00:23)
o receptų nieks neįdės? ax.gif  verysad.gif


Nu, kad jų čia tikrai daug yra, pasiskaitinėk temą mirksiukas.gif

o aš neseniai kepiau duoną pagal šį Sonatinos receptą :
225 g ruginių miltų
225 g kvietinių miltų
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos
20 g šviežių mielių (7 g sausų)
150 ml šilto pieno
1 a. š. skysto medaus
150 ml šilto vandens
rupaus malimo miltų pabarstyti

tik dėjau dar linų sėmenų ir saulėgrąžų. Labai skani gavosi.
Atsakyti
QUOTE(Preila @ 2008 01 19, 01:23)
o receptų nieks neįdės? ax.gif  verysad.gif

Šitoje temoje tiek duonos receptų, kad kokiam mėnesiui kepant kasdien tikrai užteks mirksiukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rutulux @ 2008 01 19, 07:20)
Nu, kad jų čia tikrai daug yra, pasiskaitinėk temą  mirksiukas.gif

o aš neseniai kepiau duoną pagal šį Sonatinos receptą :
225 g ruginių miltų
225 g kvietinių miltų
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos
20 g šviežių mielių (7 g sausų)
150 ml šilto pieno
1 a. š. skysto medaus
150 ml šilto vandens
rupaus malimo miltų pabarstyti

tik dėjau dar linų sėmenų ir saulėgrąžų. Labai skani gavosi.

na, bandysiu šitą kepti, o temą tai visą perskaičiau, ir ką kepiau tai visada iš čia mirksiukas.gif Gal sakau, kas naujo ko nors sugalvojo g.gif
Atsakyti


kažin ar eitų duonkepėj be mielių duoną kept g.gif
Atsakyti

Kepiau vakar baltą duoną pagal šį receptą (chlebopecka.ru):

260 ml. kefyro
50 gr. aliejaus
1,5 v.š medaus
2a.š.druskos
miltų 620 ml
mielės 7gr.

Pastebėjimai: tešla gavos per daug kieta, todėl iš akies pyliau kefyro, per daug atskiedžiau smile.gif, tai dar miltų dėjau, bet nedaug. Po tokių burtų duona gavosi labai skani.
Manau, kad kefyro reikia visų 300 ml.
Atsakyti
4u.gif Sveikos kepejeles, aš vis pasiskaitydavau jūsų temą, seilė patįsdavo , atrodo net duonos kvapą užuosdavau šitoje temoje.Todėl vakar nusipirkau duonkepę (manoji paprastutė etna)parlėkiau namo ir pasikildinau tešlą bandelėm, gavosi super, po to dar duonelę kepiau ( prie duonkepės gavau dovanų dvi dėžutes duonelės) gavosi taip pat nebloga, šiandien bandysiu ką nors iš jūsų receptų.Kadangi įsigijau agregatą norėčiau jungtis prie jūsų klubo. Sėkmės visoms ir toliau.
Atsakyti

Sveika prisijungus 4u.gif

tik, kad tų kepančių gerokai sumažėjo verysad.gif

Va, daba kepasi duona su graikiniais riešutais ir razinom, jei reik-tarkit žodį ir parašysiu
Atsakyti



o aš neseniai kepiau duoną pagal šį Sonatinos receptą :
225 g ruginių miltų
225 g kvietinių miltų
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos
20 g šviežių mielių (7 g sausų)
150 ml šilto pieno
1 a. š. skysto medaus
150 ml šilto vandens
rupaus malimo miltų pabarstyti

tik dėjau dar linų sėmenų ir saulėgrąžų. Labai skani gavosi.
[/quote]
Kepiau pagal šį receptą duoną, bet ji man sukrito doh.gif Ir ką gi vėl dariau ne taip g.gif O kokius kvietinius miltus naudoji?
Papildyta:
QUOTE(rutulux @ 2008 01 22, 11:20)
Sveika prisijungus  4u.gif

tik, kad tų kepančių gerokai sumažėjo  verysad.gif

Va, daba kepasi duona su graikiniais riešutais ir razinom, jei reik-tarkit žodį ir parašysiu

Šitą irgi kepėm, neseniai, buvo receptukas prie duonkepės, bet ir ta nesigavo lotuliukas.gif
Vienintelė, kuri gaunasi man, tai kiaušininė duona, ta labai skani thumbup.gif Bet kitos sukrenta, na jau nebežinau ką daryti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Preila @ 2008 01 22, 11:53)
Kepiau pagal šį receptą duoną, bet ji man sukrito doh.gif Ir ką gi vėl dariau ne taip g.gif O kokius kvietinius miltus naudoji?
Papildyta:

dažniausiai naudoju 550, bet jei reik ir kitokius

Šitą irgi kepėm, neseniai, buvo receptukas prie duonkepės, bet ir ta nesigavo lotuliukas.gif
Vienintelė, kuri gaunasi man, tai kiaušininė duona, ta labai skani thumbup.gif Bet kitos sukrenta, na jau nebežinau ką daryti doh.gif


pas mane toj protingoj knygutėj (kur prie duoninės) rašo, kad sukrenta jei duona per ilgai laikoma ir šildoma duonkepėj. Aš išimu iškart kai tik iškepa. Nu, tfu, tfu, tfu kiek kepiau viskas gaudavosi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rutulux: 22 sausio 2008 - 11:51
QUOTE(rutulux @ 2008 01 22, 12:20)
Sveika prisijungus  4u.gif

tik, kad tų kepančių gerokai sumažėjo  verysad.gif

Va, daba kepasi duona su graikiniais riešutais ir razinom, jei reik-tarkit žodį ir parašysiu

Būtinai parašyk kaip gavosi - jei kitos nepaklausiam, tai tik dėl laiko stokos, bet paskaitiom mirksiukas.gif ir esant galimybei išbandom įvairius receptukus mirksiukas.gif Aš dabar su raugu ekperimentuoju, tai kepu senus išbandytus kepinius, bet su raugu. Kada prisėsiu parašysiu.

O dėl kepejėlių dingimo, tai kelios leliukus sūpuoja (čia ir apie save aš tongue.gif ), o kitos gal šiaip užsiėmę. Kažin kur Nomke su Forta g.gif Jos vis ką nors naujo kepdavo smile.gif
Atsakyti

Jau antrą kart kepu ir abu kartus gavos labai skaniai
taigi:

Vanduo arba pienas 350 ml (aš pyliau pieną)
Margarinas arba sviestas 1,5 valg.š
druska 1a.š
cukrus 2 v.š. (dėjau medų)
405 tipo miltai 540 gr
mielės 7gr
razinos 100 gr
smulkinti graikiški riešutai 3 v.š. (dėjau daugiau)

Atsakyti