Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

jau du vakarus is eiles kepiau ruginiu ir kvietiniu miltu duona pagal toki angliska recepta, kuris man visada iseina:) esme tas, kad Rimi uztikau sveiku kvieciu ir rugiu grudu, tai butinai naorejau toki ruigeli-kvieteli isiskept. nes to senovisko rugelio negaliu valgyt - toks sprangus. Taigi uzvakarykste duona buvo lengva, grudu buvo mazokai, vakar kepiau su daugiau, kadangi sikelpiau beveik nakti, tai tyrinesiu tik siandien, kas kaip isejo. Dukra sake, kad skanu. O kas man daugiau gali but svarnu?
Atsakyti
QUOTE(dekolte @ 2008 02 14, 09:31)
jau du vakarus is eiles kepiau ruginiu ir kvietiniu miltu duona pagal toki angliska recepta, kuris man visada iseina:) esme tas, kad Rimi uztikau sveiku kvieciu ir rugiu grudu, tai butinai naorejau toki ruigeli-kvieteli isiskept. nes to senovisko rugelio negaliu valgyt - toks sprangus. Taigi uzvakarykste duona buvo lengva, grudu buvo mazokai, vakar kepiau su daugiau, kadangi sikelpiau beveik nakti, tai tyrinesiu tik siandien, kas kaip isejo. Dukra sake, kad skanu. O kas man daugiau gali but svarnu?

tai įdėk receptuką 4u.gif aš irgi turiu ruginių miltų, ir nežinau kur panaudot g.gif
Atsakyti
O aš vakar pabandžiau iškepti duoną pagal Sonatinos receptą. Na ir ką, pavyko biggrin.gif Mama į svečius atėjusi negalėjo patikėti, kad aš kepiau. Aišku, parduotuvinė Vilniaus duona skanesnė, bet savo kepta, dar šilta, su sviestu irgi mmm thumbup.gif Pasijutom su vyru kaip kokie duonos valgytojai iš Granausko novelės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kniaumiau @ 2008 02 14, 17:00)
O aš vakar pabandžiau iškepti duoną pagal Sonatinos receptą. Na ir ką, pavyko  biggrin.gif  Mama į svečius atėjusi negalėjo patikėti, kad aš kepiau. Aišku, parduotuvinė Vilniaus duona skanesnė, bet savo kepta, dar šilta, su sviestu irgi mmm  thumbup.gif Pasijutom su vyru kaip kokie duonos valgytojai iš Granausko novelės smile.gif

o tu ją duonkepėj kepei? g.gif Nes man ji sukrito, bet šiaip labai skani gavosi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Preila @ 2008 02 14, 20:22)
o tu ją duonkepėj kepei? g.gif Nes man ji sukrito, bet šiaip labai skani gavosi thumbup.gif


Kepiau orkaitėj. Nesukrito, bet tešla nebuvo tikrai padviguėjusi, kaip rašoma recepte, gavosi nedidelė, bet apvalutė, pūstažandė tokia ax.gif
Atsakyti
Merginos, gal žinot, kur galima salyklo nusipirkti?
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2008 02 18, 22:27)
Merginos, gal žinot, kur galima salyklo nusipirkti?


alaus daryklose ieskok pazistamu arba koki sarga kabink smile.gif
Atsakyti

O aš bandžiau su vaisiais kept. Valgyt galima smile.gif, bet pats kepinys gavosi nemoku net paaiškint guminis gal tiktų labiausiai. Vaisiai džiovinti, tai kas ne taip g.gif
Atsakyti


Kepiau dar vieną (be vaisių smile.gif ), puri ir labai skani gavosi. Taigi receptas:

1 plaktas kiaušinis (į matavimo indelį supilt kiaušą ir pripilt likusią dalį vandens (240 ml)
1proc. kefyro 110-120 ml.
Skysčių išvis gaunasi 350-360 ml.
2š sviesto (neturėjau, tad naudojau alyvuogių aliejų)
1 a.š. druskos
2 š cukraus (dėjau medų)
2 a.š aguonų
0.75 matavimo indo razinų
miltų 540
2a.š. mielių
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2008 02 18, 20:27)
Merginos, gal žinot, kur galima salyklo nusipirkti?


susiradau "Lietuviško salyklo" svetainę ir užklausiau jų, ar galima nusipirkti jų salyklo kur nors parduotuvėse. Deja ne. Galima nebent tiesiai iš jų, bet mažiausias kiekis yra 25 kg laugh.gif
neskaičiau visos temos, bet pradžioje kažkas klausė, kaip iškepti Bočių duoną. Tai va, jos salsvas skonis yra nuo salyklo. Į šios rūšies duoną salyklo dedama daugiausiai. Jį reikia užplikinti kartu su kmynais ir dalimi miltų. Ten ant pakuotės parašyta, kiek salyklo reikia dėti procentais nuo bendro miltų kiekio. Kilogramo salyklo užtektų maždaug dešimčiai kepimų (jei vienas kepimas = 1 kg miltų), priklausomai dar nuo salyklo rūšies. Mane domina tik ruginis, ne kvietinis. Pagalvojau, nusipirktų kas nors maišą, tada susibėgtų moteriškutės ir išsidalintų po kilogramą. Rasčiau ir aš, kas man paiimtų ir atsiųstų. Bet svajuko dramblionės čia tikriausiai...
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2008 02 21, 14:29)
susiradau "Lietuviško salyklo" svetainę ir užklausiau jų, ar galima nusipirkti jų salyklo kur nors parduotuvėse. Deja ne. Galima nebent tiesiai iš jų, bet mažiausias kiekis yra 25 kg  laugh.gif 
neskaičiau visos temos, bet pradžioje kažkas klausė, kaip iškepti Bočių duoną. Tai va, jos salsvas skonis yra nuo salyklo. Į šios rūšies duoną salyklo dedama daugiausiai. Jį reikia užplikinti kartu su kmynais ir dalimi miltų. Ten ant pakuotės parašyta, kiek salyklo reikia dėti procentais nuo bendro miltų kiekio. Kilogramo salyklo užtektų maždaug dešimčiai kepimų (jei vienas kepimas = 1 kg miltų), priklausomai dar nuo salyklo rūšies. Mane domina tik ruginis, ne kvietinis. Pagalvojau, nusipirktų kas nors maišą, tada susibėgtų moteriškutės ir išsidalintų po kilogramą. Rasčiau ir aš, kas man paiimtų ir atsiųstų. Bet svajuko dramblionės čia tikriausiai...


Tai gal kooperuojames???O as tau jau ji tikrai perduociau!!O kokia kaina?
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2008 02 21, 10:51)
Tai gal kooperuojames???O as tau jau ji tikrai perduociau!!O kokia kaina?


Paklausiu. Jei gyvenčiau Lt, pati pirkčiau visą maišą ir nesukčiau galvos - susinaudotų tikrai.
Atsakyti