Įkraunama...
Įkraunama...

POMIDORAI

QUOTE(mamadonata @ 2011 01 13, 10:10)
Pas mane irgi is lanku, auksciausioj vietoj bus apie 2,3 m., o kitur žemiau, bet as auginu beveik visus aukstaugius, kai rugpjucio men. pradeda remtis i stoga, tiesiog nukerpu virsune. Is žemaugiu daug mazesnis derlius, o ir ivairoves mazai.



QUOTE(saintlina @ 2011 01 13, 10:24)
as irgi 'lankiniuose' siltnamiuose aukstaugius auginu. Zemaugius ikisu kraste prie pleveles. Is tiesu, kaip Mamadonata sake, ivairoves tarp aukstuju kur kas daugiau ir derliaus nesulyginsi.

O sodinsiu pirmuosius vasario vidury ansktyvam derliui. O didziaja dauguma kova.

net reikesw pamatuoti kiek pas mane auksciausioj vietoj aukstis yra, nes siaip lankai deti placiau tai automatiskai ir aukstis zemesnis g.gif is aukstaugiu kokias veisles sejate g.gif nes tu san marzano jau nebenoriu
Atsakyti
man San marzano labai patiko - konservavimui superiniai.
Pas mus irgi placiai lankai stovi. Bet uzdeti jie ant netrumpu mediniu kuoliuku, taigi galai apacioj gerokai pakelti nuo zemes. Kai pomidorai labai uzaugo, kai kuriu virsunes zemyn paleidau, kai kuriuos tvirtinau prie lanku ir pomidorines arkos gavosi.
Sukeliu tiek atsiliepimu, kiek turiu issisaugojus.

Va cia EDEXOS atsiliepimas:

'"Šiais metais man iš salotinių pomidorų labiausiai patiko CORAZON, iš paprastų kasmet auginu DELFIN, jie transportabilūs, ir šiek tiek minkštesni už BROOKLYN. Daugiau neauginsiu SYTA, labai gražūs, parodiniai, bet grynai pramoniniai, kieti kaip riešutai...
Su JUODUOJU PRINCU šįmet nepasisekė, labai blogai derėjo. Skanūs, saldūs, stambūs vaisiai.
Tvirti, aukšti krūmai, normalaus skonio ir labai gražiai nokstantys MARFA.
STACCATO gražūs, derlingi, bet reik graužt kaip obuolius...nepatiko.

Tikra tragedija DELIZIA. Nei skonio, nei grožio, nei derliaus...

Kasmet auginu ankstyvuosius geltonukus OLA. Super pomidoriukai, ir suaugusiems ir vaikučiams. "

http://www.supermama...?...6177&st=420

CASUAL
Garden's delight,
Black cherry,
Tolstoj,
Taifun
Kaimynes beveisliai slyviniai (gausus ir ilgai laikosi)
Burpese

ir gal pora krumiuku Betaliux arba Polfast arba Ola Polka -su greito derejimo viltim

ko nebeauginsiu tai Tigriniu -atrode labai graziai, buvo labai gausus, bet ties koteliu pasilikdavo nesunokes zalias plotas, dar nebeaudinsiu Zolotaja grozd nes derejo ypac daug bet buvo sausoki ir nelabai skanus, baltuju Belasnieznij irgi gal nebent koki viena daigiuka, nes pas mus jie nepopuliarus buvo....
ir Ace neauginsiu -mazai derejo ir neypatingi.....

http://www.supermama...?...6177&st=588

UGNUŽĖ
1. Malachitovaja škatulka (iš Loretos sodų) - labai patiko, nemaži, tamsūs, derlingi ir laaabai skanūs pomidorai. Kitąmet auginsiu vėl.
2. Babushka selection (iš Loretos sodų) - dideli, raudoni, skanūs, pomidorų daug, medis galingas. Žinoma, kitąmet bus šiltnamyje.
3. Juodasis triufelis (iš Loretos sodų) - skanūs, derlingi, gražios formos, tamsūs pomidorai. Auginsiu.
4. Gordost Sibiri (iš Loretos sodų) - avietiniai, vidutinio dydžio, taisyklingos formos, derlingi ir puikaus skonio pomidorai. Vėlyvesni.
5. Fejerverkas (iš Loretos sodų) - odelė dryžuota, bet kietoka. Pats pomidoras skanus, bet ta odelė nepatiko. Tikriausiai nebeauginsiu.
6. Polbig - ankstyvesni, nedideli medžiai, genėti jų nereikia, pomidorų daug, taisyklingos formos. Skonis neblogas, bet primena parduotuvinius. Auginu jau antri metai, kitąmet tikriausiai nebebus jų pas mane.
7. Betalux - pomidorų daug,ankstyvi, bet jie labai susmulkėjo pas mane. Nors kitos rašėte, kad greit susirgo, jie pas mane visai gerai iki šiol laikosi ir dar derlius nevisas nuimtas. Kitąmet auginsiu nebent lauke.
8. Malinovy Ožarovski - rausvieji, vaisių nemažai, bet nelabai man jie.
9. Geltonieji vyšniniai "Pearshaped" - labai daug pomidorų, auginu jau kokius 4 metus. Skanūs, atsparūs ligoms.

http://www.supermama...?...6177&st=432

SAINTLINA

1. San Marzano - labai patiko. Gausiai dera, konservavimui super. Auginsiu daug.
2. Roma - nepatiko. Krumo daug, su pomidorais liudniau.
3. Corazon - super Vaisiu daugybe, ldideli ir labai skanus. Auginsiu tikrai ir daug.
4. Kmicic - labai patiko. Nors zemaugiai, bet tiesiog aplipe pomidorais. Konservavimui pats tas. Is zemaugiu kitais metais tikriausiai tik siuos ir auginsiu.
5. Purple russian. Skanus, bet vaisiu nedaug buvo.
6. Gardeners delight. Vysniniai. Derejo gausiai, atrode graziai. Rugstesni uz Sweet million. Bent keleta auginti tikrai verta.
7. Tommy toe. Veslus be proto, bet nuo keturiu augalu nuskyniau tik pora pomidoru
8. Black Russian. Pomidorai dideli, labai skanus. Minusas tik tas, kad savo karjera labai anksti baige. Nors as del to kaltinu labai karsta vasara.
9. Russian rose. Pomidorai dideli ir tikrai labai skanus. Velgi nelabai gausus derlius, bet irgi pripaisau tai karsciams.
10. Chadwick cherry. Kazkaip net neisiminiau as ju
11. Black cherry - nu ka cia bepridursi, be konkurencijos
12. Gold Nugget. Vysniniai. Nelabai man jie.. Anksti susirgo, skonis irgi ne super. Tik tiek, kad anksti pradejo deret. Kai nebuvo dar kitu, tai ir sitie skaniai valgesi.
13. Burpees delicious. Dideli skanus, bet nedaug ju buvo.
14. Master. Tikejausi daug daugiau is ju. Bet vidutinio dydzio pomidorai buvo, kuklus derlius.
15. Grape. Pomidorai smulkuciai kaip vynuoges, bet labai skanus.
16. Sprite. Parasyta, kad zemaugiai, ale iskerojo ne maziau 1,5 m. Pomidorai panasus i Grape ir isvaizda, ir skoniu, tik nedaug ju pas mane buvo.
17. Juliet. Grazus, derlingi. Slyvos dydzio, visi vienas prie vieno. Labai grazu konservuoti. Bet siaip valgymui nuo krumo yra ir skanesniu.
18. Wirginia sweets. Stambus, skanus. Velgi, kaip ir su visais dideliais pomidorais siemet pas mane - kaip baige megzti per karscius, taip ir uzsibaige pomidorai.
19. Opalka. Labai panasus i San Marzano. Tik derliaus kiek maziau.
20. Beauty. Isaugo tik vienas daigelis, ale taip ir neatskleide jis man viso savo grozio. Nedaug pomidoru buvo. Vidutinio dydzio, skanus.
21. Sweet chelsea. Vysniniai. Daug pomidoriuku, stambesniu nei Sweet million ar Gardeners delight. Bet skoniu pastariesiems tikrai nusileidzia.
22. Sweet million. Be konkurencijos
23. Colibri. Labai gausiai derejo. Vidutinio dydzio, kiek pailgi. Grazus ir skanus.
24. Amant. Derejo gausiai. Vidutinio dydzio geltoni. Skanus.
25. Juodoji kriause. Tikra juoda kriause pagal forma. Neauksti. Skanus.
26. Green zebra. Svyrantys, pailgi, zaliai geltoni dryzuoti. Skanus.
27. Betalux. Pliusas, kad labai ankstyvi ir neblogo skonio, kol ner kitu. Kaip ir pas dauguma, susirgo pirmieji.. Beje, pernai nesirgo jie pas mane isvis.
28. Ildi. Vysniniai. Derejo gausiai. Kekes tikrai ispudingai atrodo. Labai grazus pomidoriukai. Bet buvo siltnamy ir skanesniu. Nors lekstej kai prideta daug ivairiu vysniniu, tai puikiai susivalgo ir sie.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 13 sausio 2011 - 11:34
Niekada nedarėme šiltnamio iš lankų, bet galvoju, kad tai visai neblogas variantas rolleyes.gif
Atsakyti
Man toks siltnamis turi pliusu ir minusu. Pliusas - vienas pigiausiu budu tureti siltnami. biggrin.gif O minusas - nuozulnus krastai. Gerai, kad dar MB mano uzsakymu padare stoglangius, kad vedintusi pro stoga. biggrin.gif
Atsakyti
help.gif mergaites,is smalsumo pradariau pakeli.o ten seklu virs 200 blink.gif kiek seti?
Atsakyti
QUOTE(dzigitas @ 2011 01 13, 13:07)
help.gif mergaites,is smalsumo pradariau pakeli.o ten seklu virs 200 blink.gif kiek seti?

Tiek kiek daigų reikia bigsmile.gif
Aš asmeniškai tai vienos veislės 20, kitos 10, trečios 50... na pagal poreikį... ax.gif
Atsakyti
COLIBRI . L gausiai derejo . Gerai konservavimui .
DELFINE. Delingi .
BROOKLYN. L derlingi . Daug metu auginu .
BLACK CHERRY . Skanus .
CHADWICK CHERRY . Derejo net lauke pasodinus .
BURPEES DELICIOUS .Dideli ir skanus .
GARDENERS DELIGHT . L skanus .
ANDROMEDA .Oranziniai . L l skanus . Dideli .
RAISSA .Gerai dera . Velyvesnis .
TOLSTOJ . Nepatiko . Tusciaviduriai .
RONCO ir BENITO . Neblogi , bet nieko ypatingo .
RONDELLO .Nepatiko .
ESMERALDA .Ankstyvas .Skanus .
IDLI .Tik atrodo ispudingai . Nepatiko .
ORAMA .L l l patiko . Ypac gerai laikosi nuskinti .
POLFAST . Ankstyvas . Derlingas . Skanus .
POLSET .Ankstyvas . Derlingas .
FAVORYT . L l l patiko . L skanus .
MATINA .Nepatiko .
KALIMBA . Viskas butu gerai , bet l veshli lapija .
SAHEL . L patiko .
MONEYMAKER . Nepatiko .
MANDARINKA . Neblogas.
TOYOTO .Geras.
Atsakyti
Čia jūs tiek daug veislių išbandę, kad man tai net nėra ko lygintis su savo patirtimi ax.gif
Per du metus auginimo dar nesuradau veislės, kuri man tiktų ir patiktų 100 proc.
Labai mėgstu plonos odelės, bet nemėsingus ir mažesnius pamidorus (apie 100-150 g), kad būtų aromatingi, kiek saldoki ir ne tuščiaviduriai, su mažesniu sėklų kiekiu bei atsparius ligoms. Kažin ar yra tokia veislė pamidorų? Gal jūs galit ką pasiūlyti? 4u.gif
Išbandžau Priscą, Tolstojų, Masterį, Brucliną, Jaučiaširdžius, Iwet, St. Pierre, Delfine, bet dar neradau tinkamos veislės. Gal aš labai išranki? biggrin.gif
Esu dar auginusi kažkokius ružavus ir geltonus be pavadinimo, kurie iš kartos į kartą perduodami, tai jie tikrai labai neblogi pasirodė, bet pakankamai neatsparūs ligoms unsure.gif
Atsakyti
Jei leisite ir aš pasidalinsiu savo pastebėjimais apie pomidorų veisles.
2010 metų atsiliepimai apie augintų pomidorų veisles:
Patys skaniausi man buvo Sacharnyj gigant – dideli, mėsingi, mažai nuo jų atsiliko Raiskoje naslaždenije taip pat dideli, mėsingi tik šie trūkinėjo, bet skonis šią blogybę atpirko. Šios dvi veislės idealiai tiko salotoms, padažams ir gaspacho sriubytei, būtinai auginsiu ir šiemet.
Antroje vietoje pagal skonį būtų juodi. Sėjau Čiornyj princ ir Čiornyj mavr (Sedeko firmos), bet išaugo vienodi labiau panašūs į Čiornyj princ. Šiemet šios firmos sėklų nesėsiu, sėsiu Čiornyj ruskij, Arbuznyj ieškosiu Čiornyj mavr, Pol Robson. Seniau esu išbandžius šias veisles (išskyrus Pol Robson ir Arbuznyj), tai man jie patys skaniausi iš juodų. Nebeauginsiu Juodojo triufelio, nes kiti skanesni, be to šis prie vaiskočio lieka kietas, nevalgomas. Esu bandžius ir Geltonąjį triufelį, daugiau nenoriu, yra skanesnių.
Geltoni buvo labai skanūs ir dideli Apelsin, šiemet juos sėsiu. Daugiau nesėsiu Goldene Konigin ir Zolotaja rybka. Goldene konigin maži, trūkinėja, o ir skonis neypatingas. Zolotaja rybka – geltoni pailgi- neypatingi, geresni yra Čiuchloma ir veda daugiau ir laikosi normaliai.
Pernai pirmą kartą bandžiau baltus - Jazon- nieko ypatingo, skonis neypač, tik visi spalvoti pomidorai gražiai atrodo gaspacho sriuboj, tai vienas iš privalumų baltų pomidorų, bet neauginsiu, nes nėra vietos, reikia išbandyti kitas veisles.
Dar auginau Luxor, Rondello, Fantasio, Barbados ir Fatima, visi neblogi, transportabilūs, laikosi, gerai derėjo, tiko konservavimui. Kažkuri iš šių veislių (gal Fantasio) yra ankstyvi, tai pirmi sunoko, kažkuri (gal Barbados) buvo skanesni, nei kiti.
Dar auginau iš raudonų pailgų Sosulka rozovaja – dera neblogai, gana skanūs, bet trūkinėja. Damskije palčiki- šiuos auginu visada, nes užauga baisinis krūmas ir veda ilgiausiai iš visų, be to gerai laikosi nuskinti.
Rusiškos sėklos pirktos Sėklelėje (maisto institute) arba parsisiųstos iš estiško puslapio, kurio nuoroda http://www.seemnemaailm.ee/rus/
Kitos pirktos Kauno parduotuvėse.
Atsiprašau, kad tiek prirašiau, gal ši informacija kam nors pravers smile.gif
Atsakyti
Ačiū ačiū Saintlina, Irid, Anemone, kad pasidalinote, kas patiko - nepatiko 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Jau beveik žinau, ko dar man reikia rolleyes.gif
Atsakyti
Na ir rūšių kiekį merginos išbandžiusios bigsmile.gif
Atsakyti
Kadangi temute skaitau jau seniai ir sergu pomidoru liga nutariau ir as pasidalinti kaip derejo pomidorai pas mane.
1 Marissa ir Marfa - labai derlingi, vieninteliai, kuriems buvo nebaisus vasaros karsciai. Vaisiai labai vienodo dydzio, kietoki, bet skanus. Tikrai auginsiu.
2 Juodasis mauras - rusiskos seklos. Kazkas rase, kad panasus i juoda princa, bet pas mane buvo visai nepanasus - mazi slyviniai pomidorai, labai skanus, karsciai irgi buvo nebaisus ir gausiai iki pat salnu derejo. Tamsus. Tikrai auginsiu.
3. Juodas triufelis - patiko. Turbut irgi pora daigu bus.
4. Juodas princas - neauginsiu, derejo prastai, o norisi isbandyti ir kitas juodu pomidoru veisles. Bet buvo skanus.
5. Geltoni kriausiniai is Loretos sodu - neblogai derejo, skanus, tik reikia laukti kol pilnai sunoks. Siemet irgi auginsiu
6. Sone Stone - geltoni, derejo blogai neauginsiu.
7. Persikiniai geltoni - visais metais labai gerai deredavo, pernai buvo 4 pomidorai. siemet neauginsiu.
8. Benito buvo gerai konservavimui, bet siemet neauginsiu, bandysiu kita veisle.
9. Agatas - labai gerai augo lauke. Turejau daigu, gaila buvo ismest, sukisau i lauka ir jie mane nustebino. Turbut ir siemet kisiu laukan.
Neauginsiu - Toyoto, Rio Grande -nrdrtrjo, nepatiko.

Siemet pirkau Corazon, Black Krim, geltonus bananinius ir dar 4 rusis uzsisakiau is Jav. 4u.gif
Atsakyti