Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Su kokiais priedais duona Jums labiausiai patinka? (185 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(laguna @ 2011 04 18, 19:49)
Istikruju tos selenos yra labai lengvos. Tad jei sveria kg, tai turis nuo ju tik padideja. Visai kita kalba jei ten ne selenos o siuksles  g.gif

g.gif ar cia tik man nesiseka selenu nusipirkti, ar visom??? mano maxej nera, siand IKI ziurejau, tuscios lentinos? ka jau badas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karvute @ 2011 04 18, 21:01)
g.gif ar cia tik man nesiseka selenu nusipirkti, ar visom??? mano maxej nera, siand IKI ziurejau, tuscios lentinos? ka jau badas? g.gif


tikrai išluota. Anksčiau pirkdavau be problemų, dabar kelis katy apėjau visas vietas, kur mano supratimu galėtų būt, na ir niekur nėra unsure.gif
Atsakyti
sakykit ar galima kept juoda duona paprastai,be salyklo?
Nes as neturiu,o noriu pabandyt iskept tamsia duona g.gif
Atsakyti
Žadėtas vertimas Darnicko duona pagal Annos receptą.

Išeiga - 1 duona ~750 gr svorio

Raugui:

* 150 gr. rūpių ruginių miltų
* 150 gr. vandens
* 2 v.š. starterio (to raugo kuris miega šaldytuve)

Tešlai:

* 300 gr. raugo
* 200 gr. 2-os rūšies miltų (vokietijoje tipas 1050), aš dėjau rūpių kvietinių
* 130 gr. ruginių miltų (Vokietijoje tipas 1150)
* 10. gr. druskos
* 1 v.š. minkštų taukų arba aliejaus
* 1 v.š. melasos arba tamsaus salyklo
* 230 gr. vandens

Iš vakaro pamaitinti starterį vieną kartą ir palikti 16 valandų rūgti.

Sekančią dieną sumaišyti visus ingredientus ir užmaišyti labai minkštą tešlą, geriausia minkymui naudoti kombainą arba mikserį su kabliais, nes tešla labai minkšta ir lipni. Tešlą uždengti ir palikti 30 min fermentuotis.
Formą kepimui patepti sviestu, perkelti į ją tešlą, drėgnom rankom sulygint paviršių. Uždengti ir palikti 2-4 valandom kilt, kilimo laikas priklauso nuo raugo stiprumo, tešla turi paaugti 2 kartus.
Įkaitinti orkaitę iki 250°C.
Pakilusią tešlą dėt į orkaitę, kepti su garais 10 min. Vėliau išleist garus, sumažinti temperatūrą iki 200°C ir kepti duoną dar apie 40min. Tam kad pluta blizgėtų kepimo metu duoną patept vandeniu, geriausia po 20 ir 30 minučių.
Iškepusią duoną išimti iš formos, galima dar kartą patept vandeniu ir ataušint ant grotelių.

user posted image


QUOTE(zaika @ 2011 04 18, 10:21)
Dar norejau paklaust apie miltus, kokie dazniausiai naudojami duonai kepti? Suprantu, kad yra visokiausiu receptu, kolkas mane domina paprasciausia duona, juoda, balta. Geriau daugiau deti rupiu ruginiu/kvietiniu ar tinka ir paprasti ruginiai/kvietiniai? Nes pvz. recepte buna parasyta, kad deti tiek ir tiek gramu ruginiu ar kvietiniu miltu, bet kokie jie turi buti - rupus ar ne? Ar tiesiog kai reikia rupiu, pilno grudo, tai taip ir buna parasyta? Gal ir kvaili klausimai, bet man naujokei labai daug ju kyla.  blush2.gif


jei neparašyta kitaip, aš naudoju rūpius kvietinius ir ruginius.

QUOTE(Realybe @ 2011 04 18, 21:29)
sakykit ar galima kept juoda duona paprastai,be salyklo?
Nes as neturiu,o noriu pabandyt iskept tamsia duona g.gif


galima, tik duona nebus tamsi.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 04 18, 21:18)
tikrai išluota. Anksčiau pirkdavau be problemų, dabar kelis katy apėjau visas vietas, kur mano supratimu galėtų būt, na ir niekur nėra  unsure.gif

g.gif tai ka daryt???
pradejau kepti su rupiais kveitiniais miltais, ten nors keik tu selenu yra g.gif
koks bus skonis?- pasakysiu ryt-poryt g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karvute @ 2011 04 18, 22:22)
g.gif tai ka daryt???
pradejau kepti su rupiais kveitiniais miltais, ten nors keik tu selenu yra g.gif
koks bus skonis?- pasakysiu ryt-poryt g.gif


galima kokių avižinių ar miežinių ar tų kelių grūdų dribsnių kažkiek dėt
Atsakyti
merginos , kurios pirkot duonkepe is "iki"
su kuria programa kepat rugine duona?
ar dedat pieno miltelius kaip recepte ar tiesiog galima pakeist juos pienu? kokiu santykiu?
aciu atsakiusioms
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2011 04 18, 20:18)
tikrai išluota. Anksčiau pirkdavau be problemų, dabar kelis katy apėjau visas vietas, kur mano supratimu galėtų būt, na ir niekur nėra  unsure.gif


aš vakar parduotuvėj irgi pasigedau sėlenų sad.gif Nieko, kepsim be jų, bet dėsim daugiau ruginiu miltų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasskee @ 2011 04 19, 08:28)
aš vakar parduotuvėj irgi pasigedau sėlenų sad.gif Nieko, kepsim be jų, bet dėsim daugiau ruginiu miltų smile.gif

Sėlenas pirkau Cash&Carry parduotuvėje Ukmergės g. Vilniuje smile.gif
Atsakyti
Sveikos ir as paisrodau savo pirmaji blyna: kvietine duonele su raugu ir ivairiais grudais, kuri kepiau sekmadieni 4u.gif

Duonele kepiau 2-uose induose, nes galvojau savaime iskis doh.gif tai pasimokiau.
rodausi 4u.gif
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maye: 19 balandžio 2011 - 08:21
QUOTE(GITALE @ 2011 04 19, 06:11)
merginos , kurios pirkot duonkepe is "iki"
su kuria programa kepat rugine duona?
ar  dedat pieno miltelius kaip recepte ar tiesiog galima pakeist juos pienu? kokiu santykiu?
aciu atsakiusioms


galvoju ar pirkti ja isvis? uz koki kepimo buda pasisakote duonkepeje ar orkaites dauguma? 4u.gif
Atsakyti
Labas, nežinau kas mano tam raugui darosi... g.gif kaip jūs sakėte, perdėjau į stiklinį indą ir dabar laikau jame, dar dangteluje padariau kelias skylutes kvėpavimui. Šiandien pasižiūriu kaip jis gyvena, o jis lyg vėl kažkokiu pasidengęs, kaip pelėsiuku... žodžiu taip pat kaip ir laikant tame vienkartiniame indelyje..
Kepiau duonytę, Borodino, receptą radau pirmąjame puslapyje, nu niam niam gavosi, laaaabai skani thumbup.gif tokia minkšta, šliapia, o svarbiausiai iškilo be mielių thumbup.gif tik va tas raugas mane neramina, reikia gal naują pasigaminti g.gif bet va duonytė iškilo su tokiu g.gif

user posted image
Atsakyti