Įkraunama...
Įkraunama...

Daržo mulčiavimas. 2 tema

Sena tema

Šioje temoje kalbame apie MULČIAVIMĄ

P.s. Kompostavimas ir mulčiavimas - ne tas pat mirksiukas.gif , nepainiojame


Kadangi Lietuvoje (kaip ir visame pasaulyje) daugėja žmonių, besidominčių Gamtine žemdirbyste, kaip užsiauginti sau ir kitiems derliaus, nenaudojant pesticidų, trąšų ir kitų cheminių dalykų, o vienas iš sprendimo būdų yra daržo mulčiavimas

Kas tai, kaip ir kiek reikia mulčiuoti, mes jau plepėsime jau antroje temoje smile.gif

Va koks gražus užmulčiuotas Diasajos daržas:

user posted image

Vertinga informacija lietuviškai. Rekomenduojame prima paskaityti ten, gal rasite atsakymus į klausimus:

Mulčiavimas

tęsiant informacijos lobynus:
Augalų mitybos principas GŽ

Kaip "veikia" dirva, video
tai rusu firmos reklaminis filmukas, bet atmetus reklamą - jame labai normaliai parodyta: ir kaip "veikia" dirva, kodėl kenksminga dirvą arti ir kasti, ir ką daro mulčias, ir kur bei kokiu budu tas vanduo nekastoje dirvoje cirkuliuoja.

Dalinkimės patirtimi, informacija ir gera nuotaika smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nuotaikinga: 03 gegužės 2011 - 17:13
ai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 03 gegužės 2011 - 17:51
nagi nagi ir vel nauja tema drinks_cheers.gif
paskaiciua turiu klausimu blush2.gif
visu padarytas taradimas kabutese..moliugus ir pan auginti komposto kruvose..tai kaip supratau nitratu bomba g.gif ar ne?
beje jei mulciuojama zole ...velgi..jei nesusidaro uzuoveja..ispucia ta co2...ir velgi is gamtines zemdirbystes gauname nitratu bomba? tai kaip suprantu jei darze nesugebame sudaryti uzuovejos...mulciavimas nieko gero..nes rezultate tik nitratai..kaip ir komposto rkuvoje uzauge moliugai g.gif
Papildyta:
beje mulciuojant zole..gaunama silta lysve,nes tamsi g.gif ..isdziuna greiciau nei ,kurios kaip ir saltos lysves:hm tai kaip ten su tuo laistymu gaunasi g.gif
Atsakyti
Sveikutės drinks_cheers.gif Mulčiavimas man tinka thumbup.gif Teisingiau, mano augaliukams thumbup.gif Tik va viso GŽ taikyti tai nelabai g.gif Ypač ta dalis, kur laukinius augalus siūloma auginti g.gif Suprantu krūmus (putinas, sausmedis ir kt.), bet laukinius vasmedžius, braškes iš laukų tai nežinau g.gif Nesu tiek pažengusi. Gal su laiku. Beje, pasakykite man tamsuolei, kaip nuotraukėles reikia įkelti blush2.gif Savo braškutes mulčiuotas parodyčiau blush2.gif
Atsakyti
„Reikia žinoti du pagrindinius dalykus. Pirma, mulčio storis turi būti toks, kad apatinis jo sluoksnis neišdžiūtų. Antra, pro jį turi laisvai cirkuliuoti oras. Jei dažnai lyja, mulčio galima dėti plonesnį sluoksnį. Jeigu karšta, plonas sluoksnis išdžius ir perniek nueis visas darbas. Jeigu prikrausime storai ir lis lietus, mulčias susiplaks ir nesivėdins, todėl nevyks fermentacija“, – sako Saulius.

Mulčias būna įvairus – nuo jaunos žolės, smulkintos žoliapjove, iki pjuvenų ar šiaudų. Kuo daugiau celiuliozės (pjuvenų), tuo ilgesnis fermentacijos laikas. Į tai atsižvelgiama parenkant mulčių skirtingoms kultūroms. Jei daržovių brendimo laikas yra trumpas, pavyzdžiui, morkų ar kopūstų, vadinasi, reikia tokio mulčio, kurį bakterijos greitai „suvirškina“. Jeigu auginame daugiametes kultūras (braškes, uogakrūmius), reikia pamaitinti dirvožemį, kad maisto medžiagų užtektų ilgam ir nereikėtų jo nuolat atnaujinti.

g.gif g.gif tai jei pridejau storai mulco..o pvz koki birzeli uzejo liuciu sezonas..ka daryti tada? nurinkineti mulca?? pas mus gi..visi nenormalumai..tai pleskina..tai pliapia be sustojimo g.gif
Atsakyti
QUOTE(anikita @ 2011 05 03, 19:55)
g.gif  g.gif  tai jei pridejau storai mulco..o pvz koki birzeli uzejo liuciu sezonas..ka daryti tada? nurinkineti  mulca?? pas mus gi..visi nenormalumai..tai pleskina..tai pliapia be sustojimo g.gif

nenurinkinėjamas mulčias.
Kiek, kaip ir kokio dėti TAVO sklype sužinosi tik pati eksperimentuodama.
Kas tinka vienoje vietoje, absoliučiai nereiškia kad tiks kitoje.
Kas tinka smėlingai, žvyringai dirvai, absoliučiai gali būti kitokiu storiu dedama ant molyno.

Sveikinu - tavęs laukia daug informacijos rinkimo ir eksperimentų laiko wink.gif Užteks kantrybės mokytis - turėsi pasakišką dirvą ir skanius derlius smile.gif))

O jei tapsi išvis profe (ko linkiu visiems), gali savo sklype sulaukti ir grybų derliaus thumbup.gif
grybų ūkis sode smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nuotaikinga: 03 gegužės 2011 - 20:08
QUOTE(anikita @ 2011 05 03, 19:25)

beje mulciuojant zole..gaunama silta lysve,nes tamsi g.gif ..isdziuna greiciau nei ,kurios kaip ir saltos lysves:hm  tai kaip ten su tuo laistymu gaunasi g.gif

nežinau, kaip ten yra, bet po mulčio sluoksniu žemė būna drėgna. Aš augalų savo darže nelaistau. Išimtį darau tik daigams kol prigyja.
Papildyta:
QUOTE(anikita @ 2011 05 03, 19:25)

paskaiciua turiu klausimu blush2.gif
visu padarytas taradimas kabutese..moliugus ir pan auginti komposto kruvose..tai kaip supratau nitratu bomba g.gif ar ne?
beje jei mulciuojama zole ...velgi..jei nesusidaro uzuoveja..ispucia ta co2...ir velgi is  gamtines zemdirbystes gauname nitratu bomba? tai kaip suprantu jei darze nesugebame sudaryti uzuovejos...mulciavimas nieko gero..nes rezultate tik nitratai..

Šiemet išmatuosiu nitratus savose daržovėse ir galėsiu parašyti rezultatus-žalioje stotelėje yra pirkti nitratų kiekio nustatymo juostelės.
Atsakyti
lotuliukas.gif ))) gali nematuoti - viskas ten tvarkoje bus wink.gif

Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 05 03, 21:10)
lotuliukas.gif ))) gali nematuoti - viskas ten tvarkoje bus wink.gif

matuosiu, nes noriu pati įsitikinti.
Vandenį šulinio jau matavau-nitratų kenksminga norma, pirktinio vandens "Tyras"-viskas gerai. dar matuosiu vandentiekio vandenį.
Atsakyti
Pas mane grybų yra thumbup.gif Prieš kelis metus iš miško pušeles ir šermukšnį parsinešėm, tai galvojau kad tiesiog su visa grybiena g.gif Pernai prisirinkom ąžuolbaravykių, lepšių ir ūmėdžių (baravykai du, kitų po tris lotuliukas.gif )O va šiltnamyje tai tokie bjaurūs auga, kaip šampinjonai, bet perpjovus vidus juodas g.gif Šungrybiai kažkokie g.gif Aš labai ant jų pykstu, nes visada maniau, kad grybai auga tik ten, kur laaaabai rūgšti dirva g.gif Beje, mulčiuotame šiltnamyje rupūžė apsigyveno g.gif Ar nepavirs mano daržas į zooparką lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 05 03, 21:29)
Pas mane grybų yra thumbup.gif

kažkur skaičiau, kad jeigu auga darže grybai, tai labai puiku-ar žemė gera, ar dar ten kas, neprisimenu. pas mane grybai auga ir šiltnamyje, ir mulčiuotame darže.
Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 05 03, 22:10)
lotuliukas.gif ))) gali nematuoti - viskas ten tvarkoje bus wink.gif

Nebūkite tuo tikra wink.gif
Atsakyti