Įkraunama...
Įkraunama...

Išteku už užsieniečio Lietuvoje

QUOTE(gerdaO @ 2008 02 03, 22:29)
reikia tik isversti, notaro nereikia


As ant visu dokumentu sustaciau apostiles ir isverciau, dar net notarui nuneseme patvirtinti.
Atsakyti
Uždaviau klausimą imigracinėj, kartoju ir čia:

Kaip jūs manot, geriau tuoktis Lietuvoje ar JAV, kur lengviau dokumentus tvarkyts ir kokiu būdu greičiau įmanoma normalų gyvenimą pradėti (darbo leidimą gauti, vėliau GC)?
Mes dabar svarstom, kaip patogiau būtų, jei tuoktumėmės, nes draugas turi ir Lietuvos, ir JAV pilietybę, tad gali tiek čia, tiek JAV be problemų tuoktis, o aš turiu turistinę vizą, tad galiu išvažiuoti ten ir susituokus statusą keistis. Manau, galima čia tuoktis, tačiau, kaip suprantu, reiks ilgai laukti, kol suitvarkys k-3 vizą (reiktų laukti Lietuvoje, nes dokumentai dėl k-3 vizos tvarkomi toje valstybėje, kurioje buvo tuokiamasi), kol mane įleis su sutuoktinės viza į JAV, o jau nuvažiavus ir susituokus, gaunamas leidimas legaliai gyventi ir dirbti ten, kol tvarkomi kiti legalizavimosi dokumentai. Aišku, dar galima sužadėtinės vizą gauti, kad nereiktų turistinės vizos reikalavimų pažeisti, bet čia papildomi pinigai ir laiko gaišimas. Kaip manote?
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2008 04 03, 10:44)
Uždaviau klausimą imigracinėj, kartoju ir čia:

Kaip jūs manot, geriau tuoktis Lietuvoje ar JAV, kur lengviau dokumentus tvarkyts ir kokiu būdu greičiau įmanoma normalų gyvenimą pradėti (darbo leidimą gauti, vėliau GC)?
Mes dabar svarstom, kaip patogiau būtų, jei tuoktumėmės, nes draugas turi ir Lietuvos, ir JAV pilietybę, tad gali tiek čia, tiek JAV be problemų tuoktis, o aš turiu turistinę vizą, tad galiu išvažiuoti ten ir susituokus statusą keistis. Manau, galima čia tuoktis, tačiau, kaip suprantu, reiks ilgai laukti, kol suitvarkys k-3 vizą (reiktų laukti Lietuvoje, nes dokumentai dėl k-3 vizos tvarkomi toje valstybėje, kurioje buvo tuokiamasi), kol mane įleis su sutuoktinės viza į JAV, o jau nuvažiavus ir susituokus, gaunamas leidimas legaliai gyventi ir dirbti ten, kol tvarkomi kiti legalizavimosi dokumentai. Aišku, dar galima sužadėtinės vizą gauti, kad nereiktų turistinės vizos reikalavimų pažeisti, bet čia papildomi pinigai ir laiko gaišimas. Kaip manote?

tavo vyras tik turi amerikos pilietybe, bet nera amerikietis. Suzadetines vizos (to iskvietimo) jis daryti negales.
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2008 04 03, 10:49)
tavo vyras tik turi amerikos pilietybe, bet nera amerikietis. Suzadetines vizos (to iskvietimo) jis daryti negales.

Ką jūs turite omenyje, sakydama, kad jis "nėra amerikietis". Jis yra "tikras" JAV pilietis. Gimęs ir užaugęs Amerikoje. Kai buvo įmanoma, pagal įstatymus įgijo ir Lietuvos pilietybę.

Beje, nesvarbu, ar, kaip jūs sakot, žmogus yra "tikras amerikietis" (kaip suprantu, gavęs pilietybę, nes gimė JAV), ar "netikras" (natūralizuotas), jis turi teisę, būdamas teisėtu JAV piliečiu, atsivežti į Ameriką savo sužadėtinę (-į), jei planuoja per 90 dienų ten susituokti. Tiktai turintys "lawful permanent residence", kitaip- GC, negali atsivežti sužadėtinės, tik žmoną.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo himalaia: 03 balandžio 2008 - 11:40
QUOTE(laureta @ 2008 04 03, 04:49)
tavo vyras tik turi amerikos pilietybe, bet nera amerikietis. Suzadetines vizos (to iskvietimo) jis daryti negales.

lotuliukas.gif lotuliukas.gif sorry bet nejuokink
neturedamas amerikos pilietybes nebusi ir amerikieciu mirksiukas.gif jei gimsti JAV pilieciu patampi is karto,jei gimsti kitoje salyje,juo patapti gali migracijos budu,tai yra ar isteki uz amerikiecio,ar islosi ZK,ar per darba ir t.t 4u.gif
amerikos pilieybe = amerikietis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mamia @ 2008 04 03, 15:05)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  sorry bet nejuokink 
neturedamas amerikos pilietybes nebusi ir amerikieciu mirksiukas.gif jei gimsti JAV pilieciu patampi is karto,jei gimsti  kitoje salyje,juo patapti gali migracijos budu,tai yra ar isteki uz amerikiecio,ar islosi ZK,ar per darba ir t.t 4u.gif
amerikos pilieybe = amerikietis smile.gif

Man irgi tokia klasifikacija, amerikos pilietis, bet ne amerikietis, keista pasirodė... Sakau, gal žmogus turėjo omenyje, kad natūralizuotas nelygu amerikietis... Bet koks skistumas, kokiu būdu gavai pilietybę. Jei esi pilietis- turi visas teises ir pareigas bet kokiu atveju.
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2008 04 03, 09:15)
Man irgi tokia klasifikacija, amerikos pilietis, bet ne amerikietis, keista pasirodė... Sakau, gal žmogus turėjo omenyje, kad natūralizuotas nelygu amerikietis... Bet koks skistumas, kokiu būdu gavai pilietybę. Jei esi pilietis-  turi visas teises ir pareigas bet kokiu atveju.

teisi 100% 4u.gif
Atsakyti
himalaia juk pacios pasisakyme nebuvo parasyta kad jis ten gime. Todel as atatinkamai ir atsakiau (galbut anksciau ir minejai, tik as neatkreipiau demesio, jeigu taip tai sorry, bet jeigu ne, as atsiimu zodzius). O pasisaipymai visai ne vietoje, ir ne laiku.
As tvarkausi dokumentus siuo metu del suzadetines vizos.
Amerikos pilietybe nera amerikietis. Lietuvos pilietybe turi lenkai, rusai ir kt. tautybes zmones. Bet tai nereiskia, kad jie turedami Lietuvos pilietybe yra lietuviai. Kaip Amerikoje taip ir Lietuvoje ar bet kurioje pasaulio salyje "Jei esi pilietis- turi visas teises ir pareigas bet kokiu atveju". Taciau pilietybe ir tautybe yra du skirtingi dalykai. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2008 04 03, 10:44)
Uždaviau klausimą imigracinėj, kartoju ir čia:

Kaip jūs manot, geriau tuoktis Lietuvoje ar JAV, kur lengviau dokumentus tvarkyts ir kokiu būdu greičiau įmanoma normalų gyvenimą pradėti (darbo leidimą gauti, vėliau GC)?


Mums konsulas rekomendavo tuoktis lietuvoje, nes zmoniu skaicius, besitvarkanciu imigracinius dokumentus cia (ir kaimyniniuose regionuose), yra zyyymiai mazesnis nei jav, ir procedura automatiskai atliekama kurkas greiciau. Jei ne ziopla klaida, as zk buciau turejus per 3men, jav tai gali uztrukt net pora metu.. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hindy: 04 balandžio 2008 - 05:05
QUOTE(hindy @ 2008 04 04, 06:03)
Mums konsulas rekomendavo tuoktis lietuvoje, nes zmoniu skaicius, besitvarkanciu imigracinius dokumentus cia (ir kaimyniniuose regionuose), yra zyyymiai mazesnis nei jav, ir procedura automatiskai atliekama kurkas greiciau. Jei ne ziopla klaida, as zk buciau turejus per 3men, jav tai gali uztrukt net pora metu.. mirksiukas.gif

ar santuokoje ar ne viza ta pati suzadetines viza? g.gif (nelabai supratau)
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2008 04 03, 21:17)
Amerikos pilietybe nera amerikietis. Lietuvos pilietybe turi lenkai, rusai ir kt. tautybes zmones. Bet tai nereiskia, kad jie turedami Lietuvos pilietybe yra lietuviai. Kaip Amerikoje taip ir Lietuvoje ar bet kurioje pasaulio salyje "Jei esi pilietis-  turi visas teises ir pareigas bet kokiu atveju". Taciau pilietybe ir tautybe yra du skirtingi dalykai.  4u.gif

Bet aš vistiek nesuprantu, kokią įtaką turi tautybė tam, kad galėtum išsikviest savo sužadėtinę į JAV? Ar natūralizuotas pilietis, ar ten gimęs, turi tokias pačias teises, kaip visi normalūs piliečiai, tame tarpe ir rašyti prašymą sužadėtinės vardu dėl K1 vizos. Pavyzdžiui, mano draugo JAV pase net nėra skyriaus "tautybė", kaip lietuviškame mano pase yra atspaudas. Ten yra tik "nationality"- United States of America. Viskas. Ir niekam nerūpi, kaip tu tą pasą gavai (aišku, jei nenusipirkai smile.gif ).
Manau, nesusipratimas ir prasidėjo nuo jūsų pasakymo, kad ne Amerikos tautybės žmogus negali siųsti kvietimo dėl sužadėtinės vizos. Va, ko aš nesuprantu: kokią įtaką turi tautybė? Ir išvis, kas ta Amerikos tautybė... Visi jie ten emigrantai, istoriškai pažiūrėjus smile.gif
QUOTE(hindy @ 2008 04 04, 05:03)
Mums konsulas rekomendavo tuoktis lietuvoje, nes zmoniu skaicius, besitvarkanciu imigracinius dokumentus cia (ir kaimyniniuose regionuose), yra zyyymiai mazesnis nei jav, ir procedura automatiskai atliekama kurkas greiciau. Jei ne ziopla klaida, as zk buciau turejus per 3men, jav tai gali uztrukt net pora metu.. mirksiukas.gif

Na, matot, visokių istorijų esu gridėjusi. Ir kad pusę metų Lietuvoj laukia, ir visaip kitaip. Man kas patinka idėjoj susituokti JAV, kad ten susituokus, bet dar nesusitvarkius visų dokumentų, duodamas leidimas dirbti ir gyventi legaliai. Kadangi mes planuojam išvažiuoti vasarą, galim Lietuvoj nespėt viso proceso atlikt, o jei jau pradėsim čia, teks ir laukt, kol pasibaigs, nevažiuojant. Žodžiu, vis svarstom ir svarstom... Dar pliusas tvarkytis K-3 Lietuvoj yra tas, kad bent nereikia į varšuvą, kaip dėl GC ir kitko, važiuoti.
Papildyta:
QUOTE(laureta @ 2008 04 04, 07:32)
ar santuokoje ar ne viza ta pati suzadetines viza?  g.gif (nelabai supratau)

Nelabai supratau, ko klausiate, bet kažkiek paaiškinsiu smile.gif Jei esate nesusituokę, o norite tai daryti JAV, gaminatės K- 1 sužadėtinės vizą, su kuria, atvykus į JAV, per 90 dienų reikia susituokti. Nesusituokus važiuojama atal.
Susituokus Lietuvoje ar kitur su JAV piliečiu, kaminama K- 3 viza (sutuoktinio). Tai tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo himalaia: 04 balandžio 2008 - 08:37
QUOTE(himalaia @ 2008 04 04, 09:29)
Bet aš vistiek nesuprantu, kokią įtaką turi tautybė tam, kad galėtum išsikviest savo sužadėtinę į JAV? Ar natūralizuotas pilietis, ar ten gimęs, turi tokias pačias teises, kaip visi normalūs piliečiai, tame tarpe ir rašyti prašymą sužadėtinės vardu dėl K1 vizos. Pavyzdžiui, mano draugo JAV pase net nėra skyriaus "tautybė", kaip lietuviškame mano pase yra atspaudas. Ten yra tik "nationality"- United States of America. Viskas. Ir niekam nerūpi, kaip tu tą pasą gavai (aišku, jei nenusipirkai smile.gif ).
Manau, nesusipratimas ir prasidėjo nuo jūsų pasakymo, kad ne Amerikos tautybės žmogus negali siųsti kvietimo dėl sužadėtinės vizos. Va, ko aš nesuprantu: kokią įtaką turi tautybė? Ir išvis, kas ta Amerikos tautybė... Visi jie ten emigrantai, istoriškai pažiūrėjus smile.gif

Pati neparasei, kad jis amerikietis, o as pasakiau, kad galima tik amerikieciams. Juk tavo minciu skaityti nesugebu. Neparasei aiskiai, todel ir pasakiau, kaip galima. O kad suregavai taip audringai, tai jau ne mano problema.
Ir is vis as nelabai suprantu, kodel tu taip audringai suregavai i tautybe?
Papildyta:
QUOTE(himalaia @ 2008 04 04, 09:29)
Nelabai supratau, ko klausiate, bet kažkiek paaiškinsiu smile.gif Jei esate nesusituokę, o norite tai daryti JAV, gaminatės K- 1 sužadėtinės vizą, su kuria, atvykus į JAV, per 90 dienų reikia susituokti. Nesusituokus važiuojama atal.
Susituokus Lietuvoje ar kitur su JAV piliečiu, kaminama K- 3 viza (sutuoktinio). Tai tiek.

K-1 man viskas aisku.
K-3 (sutuoktinio viza) ne taip pat. Jeigu skyrybos ar nereikia vaziuoti atgal?
Atsakyti