Įkraunama...
Įkraunama...

Mielinis Velykų pyragas

gal kas žinot mielinio pyrago receptai jie buna su aguonom arba su razinom.Jų galima ir parduotuvėje nusipirkt bet skonis visai ne toks.

QUOTE(neaiski @ 2006 03 04, 15:51)
O taip pat ir  ne mielinio su razinom ar aguonom smile.gif
  As su mieline tesla susipykusi esu-nu nesigauna man ji.

o tai ko dabar susipykot gi nesunku kai viska teisingai darai.tik repciukelio reik.zinau tik tiek kad daug kiausiniu reik deti.

o tai nieks ir nezinot mielinio pyrago recepto verysad.gif
Atsakyti
O taip pat ir ne mielinio su razinom ar aguonom smile.gif
As su mieline tesla susipykusi esu-nu nesigauna man ji.
Atsakyti
Žinau vieną. Čia iš kulinarinės laidos "Valgome namie". Kepiau - labai skanus buvo. Tik darbo nemažai buvo. Ir labai daug to pyrago gavosi. Ir tėvams pusę atidaviau, ir vistiek dar per akis liko.

1 kg miltų (aš ėmiau 'ekstra'), 21 g mielių, 600 g pieno, 100 g susmulkintų migdolų, 6-8 kardamono grūdeliai, 5 tryniai, 1 kiaušinis, 200 g sviesto, 200 g cukraus, 200 g razinų, 1 citrina, 2 a.š. druskos.

Miltus persijoti. Mieles sudėti į šiltą vandenį (va kiek prisimenu, tai mielės šitam recepte sausos buvo). Po truputį į pieną pilti miltus, druską, žiupsnelį cukraus. Užminkyti tešlą, padėti šiltai valandai laiko.
Trynius išplakti su cukrum, plakant supilti aptirpusį sviestą (aš buvau padėjus šiltai, kad sviestas taptų minkštas, bet neištirpęs), smulkintus migdolus, smulkintus kardamonus, nutarkuotą citrinos žievelę. Šitą sviesto-riešutų masę dėti į užminkytą tešlą. Užminkyti dar kartą. Pastatyti tešlą į šiltą vietą dar valandai.
Po valandos sudėti nuplautas razinas ir vėl atsargiai paminkyti.
Kepimo formą ištepti sviestu. Iš tešlos padaryti kelis apvalius blynus maždaug 2-3 cm storio. Nekočioti, o tiesiog rankom suformuoti. Tie blynai kad skirtingo dydžio būtų. Truputį pabarstyti miltais ir dėti kaip piramidę į formą - apačioj didžiausią, toliau mažesnį, viršuj mažiausią. Nors man gal tik du blynai ir gavosi biggrin.gif Tada palikti skardoj pakliti dar 30 min. Paskui aptepti išplaktu kiaušiniu, pabarstyti migdolais ir kepti 40-50 min 180 laipsnių temperatūroj. Realiai aš kepiau ilgiau. Tiesiog reik tikrint sausu mediniu pagaliuku.

Skanaus.
Atsakyti
[quote=saintlina,2006 03 12, 14:59]
Žinau vieną. Čia iš kulinarinės laidos "Valgome namie". Kepiau - labai skanus buvo. Tik darbo nemažai buvo. Ir labai daug to pyrago gavosi. Ir tėvams pusę atidaviau, ir vistiek dar per akis liko.
jooo,darbo cia tikrai nemazai drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mami-papi: 12 kovo 2006 - 20:06
na, geriau pagalvojus,gal to darbo ne tiek daug, laiko tik daug užima. Pusė dienos praeina, kol pyragą iškepi. O man daug labai darbo gal atrodė todėl, kad reikėjo ir mažulio lakstyt, ir prie pyrago biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2006 03 12, 21:25)
na, geriau pagalvojus,gal to darbo ne tiek daug, laiko tik daug užima. Pusė dienos praeina, kol pyragą iškepi. O man daug labai darbo gal atrodė todėl, kad reikėjo ir mažulio lakstyt, ir prie pyrago  biggrin.gif

o pyragas gerai iskilo nesusileido iskeptas, as labiausiai to ir bijau.
Atsakyti
QUOTE(meduke @ 2006 03 15, 07:42)
o pyragas gerai iskilo nesusileido iskeptas, as labiausiai to ir bijau.




Iškilo puikiausiai ir nesusileido biggrin.gif
Buvau aš jį ir pamiršus, bet va dabar galvoju, kad gal reiktų vėl išsikept... skanus buvo, tik kardamono tada neturėjau, tai ir nedėjau.
Atsakyti
yra prie velykų valgių pats pirmas - velykų boba, labai skanu.
Atsakyti
radau "velykines pynes receptuka" reikia būtinai išbandyti.

500g miltu
45g mieliu
250ml pieno
100g cukraus milteliu
1 citrina
100g razinu
1 pakutis vanilinio cukraus
druskos
2kiaušiniai
4 kiaušinių tryniai
100g sviesto
PAPUOSIMUI
50g migdolu drožlių

mieles ištrinti su šaukšteliu cukraus ir užpilti šilto pieno.Miltus prasijoti.atskirti ju dali 1/3 , padaryti duobute ir supilti piene ištirpintas mieles.Uždengti ir 15-20min palaukti kol pakils.
į kildinama tešlasudėti su cukrumi išsuktus 2 trynius , 2 kiaušinius , vanilinį cukrų, druska,supilti likusį pieną,ištirpintą sviestą,suberti likusius miltus ir nutarkuota citrinos žievele.Gerai išminkyti ir pridengus kildinti 30 min.
Pkildinus 30 min sudėti razinas pavoliotas miltuose ir vėl išminkyti.tada tešla padalyti i tris dalis kiekviena susukti i virvele ir jas supinti.suformuota pyne dėti į skardą ir dar palikti pakilti 30 min.patepti likusiais kiaušinio tryniais viršų ,pabarstyti migdolais .kepti 30-35 min 170 laipsnių temperatūroje.
Atsakyti
Gal kas zinot, kaip padaryti tikra velyku boba? Labai noreciau iskepti, bet niekur nerandu recepto. notworthy.gif notworthy.gif
Atsakyti
QUOTE(valiute @ 2006 04 03, 15:28)
Gal kas zinot, kaip padaryti tikra velyku boba? Labai noreciau iskepti, bet niekur nerandu recepto.  notworthy.gif  notworthy.gif

Velykinė boba
1 kg miltų,
350 g pieno,
300 g cukraus,
200 g margarino,
50 g mielių,
12-os kiaušinių tryniai,
1 sutrinta citrinos žievelė,
1/4 šaukštelio kardamono,
druskos.

100 g miltų užplikyti stikline verdančio pieno. Gerai išmaišyti, kad atšoktų nuo indo sienelių, ir ataušinti iki 30 laipsnių. Mieles ištrinti su trupučiu cukraus, atskiesti šiltu pienu, sudėti į plikytą tešlą ir gerai suplakti. Pastatyti 1–1,5 val. šiltai, kad pašiltų.
Kiaušinio trynius ištrinti iki baltumo su likusiu cukrumi. Išlydytą margariną ataušinti ir supilti į pakilusią tešlą. Paskaninti kardamonu ir trinta citrinos žievele. Suberti likusius persijotus miltus ir gerai išminkyti, kol nelips prie rankų. Kepimo formą iškloti kepimo popieriumi ir sudėti tešlą. Ji turi užimti 1/3 formos aukščio. Pastatyti šiltai, kad pakiltų, paskui pašauti į karštą orkaitę (240–250oC). Kepti apie 1 val. Iškepus palikti formoje, kad sutvirtėtų, paskui atsargiai, paguldžius ant šono, išimti. Iš kiaušinio baltymo, stiklinės cukraus pudros ir šaukšto citrinos sulčių, viską gerai ištrynus, pasigaminti baltą glajų. Juo ištepti "bobos" šonus ir leisti sukietėti. Viršų užpilti rudu glajumi ir leisti gražiai nuvarvėti (jis gaminamas kaip baltas, tik įdedami 2 šaukštai kakavos).
Atsakyti
QUOTE(meduke @ 2006 04 03, 17:43)
Velykinė boba .....

Ačiū didelis aciuks.gif 4u.gif
Atsakyti