QUOTE(Gaudvilė @ 2011 11 21, 19:52)
na, kas liečia heucheryną, tai ten vieną tiarelę įžiūriu, kur šviesiai žali lapukai su bordo gyslomis. Ją reiktų apkeisti vietomis su priekyje esančia bordo lapais heuchera.Jei daryt apvadą iš alūnių, tai jos turėtų griūti ant akmeninio takelio, tuomet nesusilietų su tamsia dirva.
Nea, ten, taip vadinama, Heucherella. Veislės neatsimenu, bet googlėje jų pilna tokių ar panašių.
QUOTE
Zundą pasiūliau perkelti už akmens, todėl, kad link rudens mėlyna spalva tampa murzinai ruda ir grožio neprideda. O taip anksti nukirpus žiedus, į akis krenta atsiradusi skylė. Tuo tarpu pasodinus už akmens zundą galima būtų apglėbti kitais augalais ir nukirpus nebe atsirastų tuščio tarpo. Beje, gal ji vargo todėl, kad sunkoka dirva? Reiktų įmaišyt smėlio ar smulkaus žvyro.
Va kaip. Apie tai, t.y. murziną rudumą ir skylę, kažkaip nepagalvojau... Kas dėl dirvos, tai ji nėra sunki. Gal net per lengva - vos ne durpės.
QUOTE
Dar dėl šilokų. Kodėl juos į vieną vietą visus reikėjo susodinti? Harmonija atsiranda, kuomet augalai atsikartoja ir kitose gėlyno vietose. Beje, reiktų dar ir aukščius sureguliuot - jei gėlynas matomas iš visų pusių, tai aukščiausias augalas turėtų būti pačioje plačiausioje vietoje, į kraštus žemėjant. Nuotraukose banguoja.
Šilokai ten nuo vieno specialaus akmens harmoningai pereis į būsimą akmenų parkelį. Toks užmanymas. Gerai jie žiūrisi tarp akmenų. Lyg jau ir ne gėlės, o tokie mažuliukai medžiai.
Gėlynas ir išties banguoja. Nes jam dar tik 2 mėn. Nekurie pagrindiniai veikėjai pasodinti, bet veik iki šaknų nukarpyti, tad jų nesimato. Bet jie šiemet kaip reikiant įsišaknijo, tad kitais metais duos garo. Tarp pūstataurio ir gludo jau matosi pora monardos stiebelių, o tarp pūstataurio ir monardos už akmens pūpso čia dar nematomas penstelmono krūmelis. Gi kairėje pūstatauris turi kaimynką vėžlūnę. Ir taip toliau... Be to, kolei kas dar nežinau, ar tai kas susodinta yra gėlyno centras, ar tik koks kairysis (o gal dešinysis) flangas.

Man bais patiko pas Rasą blogeryje All Things Garden įžiūrėta gėlikė - kraujalakė (Sanguisorba) 'Red Thunder'. Na, tokia gėlikė su razinka.

Neregėta dar. Kažkur skaičiau, kad komponuojant gėlynus, gėlės kaimynkos turėtų skirtis savo žiedų forma. Ta prasme, saulakis su ežiuole ne itin dera, nes žiedų formos panašios. O va tarkim, kraujalakė su pailgu žiedynėliu pritiktų kur kas labiau.