Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

user posted image


Gandi receptas –
Nuplautus pomidorus ( tinka ir zali ir raudoni, tik visi turi buti kieti) sumetu i iskaitintus stiklainius, pridedu lauro lapo, kvep. pipiru zirniukais, ziedais pjaustytu svogunu, ant ju uzpilu verdanti marinata, po5min. ji nupilu atgal i puoda ir dar karta uzverdu. Tada vel uzpilu ant pomidoru( jie nuo karscio jau buna susirauksleje, bet neissigask) ir greitai uzdarau iskaitintais dangteliais. Uzkloju silta antklode, o ryte sudedu i saldytuva, kad gerai atsaltu.
Marinatas:6l vandens, 1 stikline druskos, 0.5 stiklines cukraus, 1 stikline acto.
Sis receptas labai geras ir agurku marinavimui. Sekmes

Blakstienos ketciupas -
3kg pomidoru
10 galvuciu svogunu
2 stiklines cukraus
1 stikline acto 9%
5 sauktai druskos (nubraukti)
2 arbatiniai sauksteliai pipiru
1 arbatinis saukstelis cinamono
10 vienetu gvazdikeliu
produktai sumalami, viskas sudedama ir virinama 1 val laiko. galima ant pacio galo ideti krakmolo kad gautusi tirstesne mase , manau 1-2 saukstus. saip ragavau be krakmolo liuks tik skystas!!!!!

VIP receptas-
1 l vandens
1 didelis šaukštas druskos (ne su kaupu)
1 didelis šaukštas cukraus (be kaupo)
Išverdu marinatą, atvesinu, į stiklainius sudedu pomidorus, jei labai dideli galima perpjauti per pusę, įberiu kelis juoduosius pipirus (į litrinį kokius 3 pipirus), užpilu atvėsusiu marinatu. Dedu stiklainius į puodą kaitinimui (pridengiu dangteliais) ir virinu iki 80-90 laipsnių (kol pradeda truputį kilti burbuliukai), ištraukiu ir užsuku. Niekada šitie dar nebuvo nušovę ar sugedę.

Ules receptas-
1.5 kg. pomidorų
1 galvutė česnako
3 litram marinato reikės:
5-6 grūdeliai pipirų
5-6 kvepiantys pipirai
2 šaukštai druskos
7 šaukštai cukraus
150 gr. acto
Pomidorus parinkti kietesnius, peiliu vos vos įpjauti ir įkišti česnako skiltelę į kiekvieną pomidorą.
Pomidorus sudėti į iškaitintus stiklainius, užpilti verdančiu vandeniu, palaikyti 10 min. nukošti atgal į puodą, sudėti marinatui skirtus visus ingridientus užvirinti ir užpylti atgal ant pomidorų , užsukti dangteliai.Šiltai apkloti apverstus stiklainius ir palaikyti kol atvės.

Ausrinkos zaliu bulgarisku pomidoru receptas-
4 kg žalių pomidorų
1 kg morkų
1 kg svogunų
1 kg saldžiųjų paprikų
1 stiklinė 6% acto (dariau su obuolių)
1 stiklinė cukraus
1 stiklinė aliejaus
Druskos pagal skonį
Šią mišrainę dar mano mama darydavo. Ir aš darau, nes tikrai skanu. Berods tik pomidorų padažo dar reikia. Aš ją naudoju ant picos pagrindo. O ypač skanu su vištiena: pakepu šiaudeliais supjaustytą vištienos krūtinėlę, užpilu mišrainės, dar kokias 3 min patroškinu, garnyrui išverdu ryžių Ir greitai, ir skanu. Ir dar į sriubas pagardinti tinka.

ritat29 receptas-
3-ju lirtu stiklainis su pomidorais,3 griezineliai zaliu burokeliu (galima ir daugiau),keleta skilteliu obuoliu,2 nedideli svogunai, krapai, petrazoles.
Stiklaini su pomidorais ir visais priedais uzpilti verdanciu vandeniu, palaikyti 20 min., nupilti vandeni ir jame ruosti marinata:
3 litru stiklainiui:
1 saukstas (su kaupu) druskos
150 g cukraus
70 g acto.
Uzpilti marinatu pomidorus, uzvakuoti, apversti, uzkloti.


Ules pagal rusaites belgiskas receptas-
Pomidorus subadyti sakute.
Sudeti i iskaitintus stiklainius,imesti po kelis lauro lapus.Uzpylti verdanciu vandeniu ir palaikyti 15-20min.Vandeni nupilti i puoda i kuri suberti (3 litram)
5saukstai cukraus
2saukstai druskos
2saukstai acto
viska uzkaitinti iki uzvirimo,supilti atgal ant pomidoru,imesti po kelis zirnelius pipiru ir greit uzsukti dangteliais.Apversti ir siltai uzkloti parai.

Liaga smaguriu ppomidoriuku receptas-
Sūrymui: 1,5 1 vandens, 3 šaukštai druskos, 4 šaukštai cukraus,
6 juodųjų pipirų žirneliai, 3 laurų lapeliai, šaukštas acto, krienų
lapų, 3 juodųjų serbentų lapai, krapų žiedų, kelios česnakų
skiltelės.Iš šių produktų paruošite 3 l stiklainį. Pomidoriukus nuplaukite
ir nusausinkite. Sterilizuokite stiklainius. Ant dugno dėkite
krienų ir serbentų lapus, krapų žiedus, kelias česnako skilteles,
tada kuo glausčiau, kad neliktų didelių tarpų, dėliokite
pomidoriukus.
Užvirkite vandenį, į jį berkite druską, cukrų, juodųjų pipirų
žirnelius, laurų lapelius, kelias minutes pakaitinkite, nukelkite.
Karštą sūrymą pilkite ant pomidoriukų, uždenkite dangteliais ir
5 minutes leiskite pastovėti. Marinatą nuliekite į puodą,
užvirkite ir vėl tekinkite į stiklainį, gardinkite šaukštu acto ir
uždarykite. Apverskite ir ataušinkite. Galite laikyti 2-3 metus.

Simikes receptas-
Pomidorų,
1 litrui marinato:
2 šaukštai cukraus,
2 šaukštai aliejaus,
1,5 šaukšto druskos,
1,5 šaukšto acto,
krapų, česnako, lauro lapelių, kvapiujų ir juodųjų pipirų.

Pomidorus imkit kietesnius, juos švariai nuplaukit. Mažesnių smulkinti nereikia, didesnius perpjaukit į keletą dalių (stambiom skiltim). 0,5 l stiklainiui reikės 1 česnako skiltelės, šaukšto šviežaus smulkinto krapo, lauro lapelio ir po porą pipirų žirnelių. Sumeskit viską į stiklainį, dėkit pomidorus, tik nespauskit. Išsivirkit marinatą ir juo užpilkit pomidorų stiklainius. Dėkit stiklainius į puodą, pilkit šilto vandens ir kaitinkit apie 5 min. 90 laipsnių temperatūros vandenyje.


Normos paimtos is knygos "Populiariausios koncervu,naminio vyno, trauktiniu recepturos" knygos
citrinos rugstele valgonas saukstas-25 g;
smulki zelatina valgomas saukstas-15 g;
pomidoru padazas valgomas saukstas-25g;
tarkuoti krienai valgomas saukstas-25g;
actas valgomas saukstas-15g;
druska valgomas saukstas-30 g;
cukrus valgoma saukstas-25g;
aliejus valgomas saukstas-17 g;
malti pipirai arbatinis saukstelis-5g.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo georgiana: 04 rugpjūčio 2011 - 10:22
laba 4u.gif merginos gal kuri girdėjo tokį rece[tą,kad pomidorai užpilami tik spiritu,man anyta sakė skaitė tokį receptą.3l stiklainis pilnas pomidorų ir 3 šaukštai spirito, g.gif kažkaip keistai skamba g.gif bet sako ,kad būną kaip švieži g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kristule05 @ 2011 08 05, 14:14)
laba 4u.gif merginos gal kuri girdėjo tokį rece[tą,kad pomidorai užpilami tik spiritu,man anyta sakė skaitė tokį receptą.3l stiklainis pilnas pomidorų ir 3 šaukštai spirito, g.gif kažkaip keistai skamba g.gif bet sako ,kad būną kaip švieži g.gif


Anoj temoj yra toks receptas. Tą spiritą reikia uždegti. Ir baigus degt iš kart užsukti stiklainį. Įdomu realiai ar kas yra išbandę taip?
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2011 08 05, 14:56)
Anoj temoj yra toks receptas. Tą spiritą reikia uždegti. Ir baigus degt iš kart užsukti stiklainį. Įdomu realiai ar kas yra išbandę taip?

Seniau mes taip rukytas desras issaugodavom sviezias ir nesudziuvusias: sudedavom i trilitrius ilgas desras rinkemis, desros budavo tik tik is rukyklos. I trilitri ipildavom spirito ir padegdavom. Kol degdavo jau sukdavom dangteli. Isdegdavo ten tol, kol deguonies budavo, sterilu gaudavosi. Taip vekuotos desros isstovedavo kaip svieziai rukytos metus drinks_cheers.gif
Apie pomidorus pirma karta girdziu, bet gal butu veiksminga pabandyti, ypac, kai turiu patirties su desrom g.gif

Radau is anos temos, perkeliu ir einu bandyti, nes turiu atliekamu pomidoru, su marinatu jau nusibodo biggrin.gif
Jei norite svieziu pomidoru ziema tai sudekite raudonus prisirpusius dar kietokus pomidorus i 3l stiklaini Aisku nuplautus ir nusausintus., IR uzpilkite 2 valgomus saukstus spirito,padekite ir papurtykit sovika viskas viduje deks,ir kai baigs iskarto sandariai uzdaryti stiklaini
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 05 rugpjūčio 2011 - 14:40
Alekto skaičiau užbaigtoje temoje ir radau klausimuką "Jei kas paskaitys,tai turiu klausimą,ką daryt, kad nesutrūkinėtų odelė.Nepadeda jokie subadymai pomidorų g.gif"

Aš darau taip, kai užverda vanduo pomidorų sterilizavimui, išjungiu ugnį, nukeliu nuo puodo dangtį ir palaukiu na gal 2-3 min., kažkaip jau įpratus prie tos procedūros tai apie laiką net ir negalvoju, smile.gif vanduo šiek tiek pravėsta, jau nebe 100 laipsnių, maždaug t.b. apie 70-80 laipsnių karščio, ir tik tuomet užpilu pomidorus. Ilgai nelaikau, na gal 5-7 min., kol marinatas užverda. Marinato irgi labai karšto nepilu, išjungiu ir čiut palaukiu, kol samtį į rankas paimu. smile.gif Kažkaip pas man jų odelės netrūkinėja rolleyes.gif nu gal kokio vieno kito kur jau tokie panokę būna. Jau išmokau, prisitaikiau, žinau ir darau ax.gif Tai toks būtų mano atsakymas smile.gif Badyt aš jų niekada nebadžiau ir nebadysiu... mirksiukas.gif
Atsakyti
Ateinu su išbandytu vakar dienos receptuku.

Pomidorai obuolių tyrėje

reikia:

kg.pomidorų{nedidelių},

kg. obuolių,

pagal skonį druskos,cukraus,gvaizdikėlių{aš,nuo savęs nedėjau,dėjau česnakų}

Pomidorus nuplikome,atvėsiname,nulupame ir sudedame į stiklainiukus.{naudojau0,5 ltr. talpos}

Obuolius supjaustome skiltelelėmis,įpilame truputį vandens kaitiname,kol suminkštės.

Tada pertriname per sietelį,pasaldiname,pasųdome,suberiame gvaizdikėlius,pakaitiname ir užpilame ant pomidorų.

Kaitiname85C temperaturoje.

Sandariai uždarykite.

receptas iš žurnaliuko "konservavimas"


Atsakyti
o kiek laiko kaitinti smile.gif regna ir kokie obuoliai tinka prasom detaliau, ar pati taip pernai vakavai g.gif pasitvirtino
man netrukineja ir karstu marinatu zpilti, va pernai trukinejo o symet ne dar matomai del to kad veisle kita mergaites, o kad netrukinetu puikiia ir saulyte parase, beje pamenu klausimeli si anos temos pabaigoj tik kad pradzios nauojos temikes nenorejau skelbti....smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo georgiana: 06 rugpjūčio 2011 - 06:40
QUOTE(georgiana @ 2011 08 06, 07:39)
o kiek laiko kaitinti smile.gif regna ir kokie obuoliai tinka prasom detaliau, ar pati taip pernai vakavai g.gif pasitvirtino



Georgiana,

Atsakau:


kaitinti reikia 0,5l.- 20min. 1l.-30min.

Ne,aš,pernai tai nedariau,bet tai darė mano draugė,{ir teko pas ja skanauti}man patiko su mėsyte kepta. Skonis nerelus.

Antra,naudojau alyvinius obuolius.

Dariau tik ekspermentui pora stiklainiukų po0,5l.

Žiūresiu kas gausis.

Dar noriu paekspermentuoti obuolių su aitria paprika,bet ten jau reikia antaninių ir česnakų.

Man regis atsakiau 4u.gif








Atsakyti
O ar galima pomidorų sultis daryti per garintuvą(tą kur uogas garinam)?
O gal žinot siaip kokių lengvų-greitų būdų?Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Aciu regnut labai dekoju, tikrai taip 4u.gif
Atsakyti
KUO daugiau receptuku 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amarrile: 07 rugpjūčio 2011 - 19:13
Pasidalinsiu ir as tokiu receptuku 4u.gif mociutes mylimos 4u.gif

Marinatui:
1 litrui vandens reikes:
60 g acto
1 saukstas su geru kaupu druskos
1 desertinis saukstas cukraus.

Prieskoniai:
juoduju serbentu lapeliai
vysniu lapeliai
krapu stiebai
cesnakas
juoduju pipiru zirneliai

Gaminimo eiga:
I gerai soda isplautus stiklainius sudedame pomidorus su prieskoniais. Pagaminame marinata: kaip jau minejau 1 litrui druskos ir cukraus (kiek rasiau pradzioje), uzviriname marinata. DEMESIO: pirma karta virinant marinata, acto nepilame. Uzvirintu marinatu uzpilame pomidorus stiklainiuose, pridengiame dangteliais ir kokias 15 min tegul pastovi. Tada si marinata nupilame nuo pomidoru atgal i puoda, i marinata ipylame acto ir uzviriname marinata. Uzvirinus uzpilame pomidorus ir uzsukame. Apverciame aukstyn kojomis ir siltoje vietoje, siltai apdengus laikome per nakti.

Sis marinatas tinka ir marinuoti kartu pomidorus su agurkais, tik tada 1 litrui vandens reikia jau 80 g acto smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ewacka: 07 rugpjūčio 2011 - 20:28