Įkraunama...
Įkraunama...

želė, želė tortai ir desertai

Sveikos kulinares smile.gif

Gal kuri galite papasakoti kaip pasidaryti zele ne is pakeliu, bet naudojant pvz. sultis. Kokiom proporcijom ir ka po ko deti?
Atsakyti
Ant zelatinos pokucio parashyta gi kokiam kiekiui vandens ji skirta. Dr.Oetker zelatinos pokelis skirtas pusei litro skyscio. Tai ir sudek i tiek wink.gif Tik niekada nedek kiwiu i zele, nes nuo ju nestingsta
Atsakyti
Ananasu taip pat negalima! O siaip su zele as darau toki deserta: nusiperku vysniu kompoto. Ten ant etiketes paprastai buna parasytas grynas vysniu svoris, todel zianau kiek yra skyscio. O jei neparasyta tai nupilu ir pamatuoju! wink.gif Kai zianau kiek yr skyscio apskaiciuoju zelatinos kieki ir pagaminu zele. Ten sudedu ir vysnias. Supilu i forma padengta plevele. Kisu i saldytuva, kad pilnai sustingtu. KOL sala paruosiu grietineles skonio zele, palaukiu kol atsals bet dar bus pakankamai skysta ir supulu ant sustingusiu vysniu! Ir vel i saldytuva! NU gaunasi thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif As cia kazkada ekspromtu sukuriau kai i svecius ejom. Cia dabar pas mane populiariausias desertas- visiems labai patinka! essen.gif Lengvas ir laaaabai skanus! Tikrai rekomenduoju!!! biggrin.gif
O zelatinos arbatinis saukstelis yra apie 5 g, tai tuo ir vadovaujuos kai skaiciuoju!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smike: 15 birželio 2004 - 20:59
Konservuotus ananasus galima wink.gif
Atsakyti
KLAUSYK BEA' JOS JOS RECEPTAIS MAN DAR NETEKO NUSIVILTI.... thumbup.gif
Atsakyti
Na kadangi tiksliai neprisiminiau ar konservuotu ar svieziu tai nenorejau gadint kazkam desertu! rolleyes.gif jeigu kivius nuplikyt ir pavirt siek tiek tai irgi bus galima nes suyra medziaga denaturuojanti zelatina! wink.gif
Atsakyti
Labai aciu visoms uz patarimus smile.gif
Man dar klausimelis ishkilo, o zelatina ishtirpinti vandenyje? blink.gif Ar tose sultyse? Na, gal klausimai ir kvaili, bet iki siol virtuveje buvau tik praeive huh.gif tai nieko nezinau dry.gif
Dar klausimelis smikei, kaip tiksliai daryti ta grietineles zele?
Atsakyti
zelatina uzpili verdanciu vandeniu ir gerai maishai, kol ishtirps. As uzpilu mazdaug puse stiklines vandens.
Atsakyti
Na grietineles zele buna pirkti, tai ja ruosiu pagal instrukcija ant ipakavimo! wink.gif O kompota be vysniu pasildau beveik iki uzvirimo ir istirpinu jame zelatina! Kai truputi pravesta sudedu vysnias! smile.gif Jei kils klausimu, tai Smikes klausk drasiai... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
o as darau zele ish kefyro, pieno arba jogurto. 1l.dedu 3 valg saukshtus zelatinos. dar galima vaisiu (kiviu - ne), ir kartais biskvitiniu sausainiu pridedu gabaliuku - labai skanu ir gaivu thumbup.gif

p.s. dar pridesiu. kadangi as tupperware darbuojuos, tai pasistengiau ishverst tokia super knyga, kur 150 receptu su zele, ale nzn ar cia det ar ne. nu gal po truputuka ir sudesiu. bet tiktai dar ne shianakt wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madrid: 16 birželio 2004 - 01:31
QUOTE (bea @ 2004 06 15, 23:29)
zelatina uzpili verdanciu vandeniu ir gerai maishai, kol ishtirps. As uzpilu mazdaug puse stiklines vandens.

O tu turėjai omenyje Želė pokučiuose specialiai tam daryti ar paprastą želatina? Jeigu paprasta tai žinok ne verdančiu vandniu reik užpilt o šaltu (aš dažniausiai užpilu pirktinėm sultim) palaukt kol išbrinks normaliai tada ant ugnies pakaitint kol ištirpsta želatina (tik reik žiūrėt kad neužvirtų smile.gif) ir tada išpilstai į formeles ir stingdai smile.gif
aš visada taip darau ir niekad neperku pirktinių želatinų nes šios man labiau sustingsta rolleyes.gif
Papildyta @ [mergetime]1087368182[/mergetime]
O dėl kivių želatinoje tai čia geras aš net nežinojau ir aip tik prieš dvi savaites darau želė tortą su vaisiais. Kaip pagrindą dėjau biskvitą pirktinį o paskiau sluoksniavau želė su vaisiais, dėjau marinuotus ananasus t.y. tropinį mišinį. O papuošimui ant viršaus naudojau braškes su kiviais paskui viską ušpyliau žele ir man sustingo aišku ne taip baisiai tvirtai bet kaip normali želė blink.gif Gal dėl to kad želę darau visada iš pakučių t.y. maistinę su sultim ir ten didesnę koncentracija želės įdėjus labiau sustingsta g.gif Na nežinau net bet kas dažniau daro norėčiau žinot kokių vaisių vengt želė torte būtų įdomu sužinoti.

P.S. Maistinę želę užpylus vandenų ji sustings į vieną didelį gabalą rolleyes.gif jau tas yra išbandyta wink.gif čia tik pirktines galima užpylt o jeigu patys norim daryti su sultim ar kompotu tai geriau šaltom sultim ar šaltu vandeniu ar kompotu rolleyes.gif ir gaunasi net skaniau nei pirktinės thumbup.gif
Atsakyti
as tai zelatina uzpilu karshtu vandeniu ir ishmaishau. kadangi ji smulki - tai greitai ishtirpsta, nereikia virti, bo man tai terlione prie virykles dabot kad neuzvirtu... unsure.gif
idedu receptuka. mano diedo megstamiausias:
reikia: 1l sulciu, 200g varskes, 200ml 35%grietineles, 150g cukraus, 20g zelatinos
gaminti: sultis uzkaitinti iki irimo, sudeti zelatina (galima deti kaip atize sake ishbrinkinta), ir atausinti. o,5 turinio supilu i forma, kurioj darau ir palieku kad sustingtu. isplakti grietinele, varshke ir cukru. sudeti varskes krema "kalneliais" (cia su saukshtu dedu ir graziai gaunasi) ant pusiau sustingusio zele sluoksnio. paskui ipilti antra dali sulciu zele. padedu i saldytuva kad visishkai uzstengtu. galima daryti ish dvieju spalvu, bet terliones daug.
ir jogurtini zele parashysiu:
1l uogu jogurto (geriausiai bifido) 1/2 l uogu (brashkiu, melyniu, avieciu), 200g grietineles 35%, 30g zelatinos.
suplakti grietinele; sumaishyti kartu jogurta su zelatina, atsargiai i jogurta supilti grietinele ir uogas. paskui mishini i forma ir i saldytuva 5 valandom. labai skanu thumbup.gif
skanaus biggrin.gif
Atsakyti