Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas, 7 tema

QUOTE(biesas66 @ 2012 02 28, 14:22)
Gal kas domejotes Hisse silumos siurbliais? Radau 8 kw galingumo uz 9500.. Plius du greziniai apie 10 000,plius medziagos ir pajungimas 5000 (mazdaug) Tai pokolkas pigiausias varijantas ka randu...  Kinieciai netgi sveo aplenke,tik neaisku kokia ju kokybe.. g.gif

Teko matyti gyvai smile.gif
Įspūdis baisokas- SVEO nepalyginamai daug kartu geriau. Gyvai apžiūrėjau Vilproj- netgi dūrelių vyrio ir to nesugebėjo prisuktri tiesiai....
Jeigu reikia pigaus ir pakankamai kokybiško varianto, siūlyčiau pažiūrėti CTC siurblius, deja man derybos dėl kainos nepavyko (su Energera), tagi dėl mažo kainu skirtumo likau prie Nibe.
Atsakyti
QUOTE(virpas @ 2012 02 28, 14:28)
Teko matyti gyvai smile.gif
Įspūdis baisokas- SVEO nepalyginamai daug kartu geriau. Gyvai apžiūrėjau Vilproj- netgi dūrelių vyrio ir to nesugebėjo prisuktri tiesiai....
Jeigu reikia pigaus ir pakankamai kokybiško varianto, siūlyčiau pažiūrėti CTC siurblius, deja man derybos dėl kainos nepavyko (su Energera), tagi dėl mažo kainu skirtumo likau prie Nibe.


O su kokia kompanja reomenduotumet tartis del Nibe? Nes oficialiu atstovu yra ne vienas.
Atsakyti
QUOTE(Bingo @ 2012 02 29, 12:15)
O su kokia kompanja reomenduotumet tartis del Nibe? Nes oficialiu atstovu yra ne vienas.

Mano žiniomis lietuvoje vienas- Ekoklima, ta parodo ir
<http://www.nibe.eu/Gemensamma-sidor/NIBE-ww/?Lang=Lithuania >
o šiaip rinktis kaip ir minėjau nebūtinai Nibe- turiu ne viena pažystamą, kuris naudojasi pvz. Viessman ir yra labai patenkintas.
Atsakyti
QUOTE(virpas @ 2012 02 29, 13:00)
Mano žiniomis lietuvoje vienas- Ekoklima, ta parodo ir
<http://www.nibe.eu/Gemensamma-sidor/NIBE-ww/?Lang=Lithuania >
o šiaip rinktis kaip ir minėjau nebūtinai Nibe- turiu ne viena pažystamą, kuris naudojasi pvz. Viessman ir yra labai patenkintas.


Nebutinai ekoklima,plius jie kainas uzsilenke.. Pvz giluminis vanduo siulo 2.Nibe 1145-8 be boilerio 18800 + Boileris 3200Lt

o ekoklima siulo Nibe 1245-8 (turbut tas su integruotu boileriu ) uz 25770....

Va,radau pasiulyme is giluminis vanduo-Nibe 1245-8 su integruotu boileriu 21908Lt
skirtumas akivaizdus..
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2012 02 29, 21:15)
Nebutinai ekoklima,plius jie kainas uzsilenke.. Pvz giluminis vanduo siulo 2.Nibe 1145-8 be boilerio 18800 + Boileris 3200Lt

o ekoklima siulo Nibe 1245-8 (turbut tas su integruotu boileriu ) uz 25770....

Va,radau pasiulyme is giluminis vanduo-Nibe 1245-8 su integruotu boileriu 21908Lt
skirtumas  akivaizdus..

Jooo, mano kaina Nibe 1245-6 kW buvo 21500, o 1245-8 butu buve 22500 be derybu.
Atsakyti
Turiu dilema, kokį šildymą pasirinkti projektuojant naują namą ir vėliau jį statant. Kadangi tai pirmas namas, tai daug klausimų, į kuriuos reiktų pagalbos.
prie sklypo eina dujos, kurių įvedimas būtų 6 tūkst lt (plius katilas ir įvadai). Keletas klausimų specams:

- Kiek maždaug suvartojama duju kubu šildymo sezonui ir vandens pašildymui apie 200 kv namui? Ar galima automatizuoti dujų katilą, kuris regaguotų į vidaus ir išorės temperatūra ir šildymas būtų minimalus? planuojama kiek įmanoma didesnė varža, t.y. apie R8. Kiek maždaug gali gautis išlaidos litais sezonui šildantis dujomis ~200 namui??

- Name bus židinys, tai gal kaip alternatyvą pavario metu ir rudenėjant būtų galima naudoti židinį, su išvedžiotais ortakiais, ar būtų labai nelogiška?

- Taip pat name planuojama pirtis, kuri bus kurenama malkonis iš katilinės. Ar ateityje jei bus žiauru su dujų kainomis būtų galima naudoti pirties kaminą kurentant kietą kurą (malkas), t.y. apšildant visą namą? ar reiktu statyti iš karto atskirą kaminą?

- Kokius kitus namo šildymo būdus patartumėte: Geoterminis, granulės. Kas pigiau ilgalaikiu laikotarpiu susumavus visas išlaidas? suprantu, kad malkos yra pigiausia, bet aktualu, kad būtų mažiau priežiūros.

- Ar turi įtakos ŠS pasirinkimui, jei planuojamas 1 aukšte grindinis, o 2 aukšte radiatorinis šildymas.

- Ką patartumėte su vėdinimu daryti?

Iš anksto dėkoju už patarimus!

Atsakyti
[quote=zalciux,2012 03 09, 12:16]
Turiu dilema, kokį šildymą pasirinkti projektuojant naują namą ir vėliau jį s....

Cia forumas geoterminio sildymo klausimais diskutuojanciuju
Manau kad atsiras kas galetu siuo konkreciu klausimu pakonsultuot.

Visais kitais dominanciais klausimais teiraukis specu dujininku, KK ir t.t.

Sekmes linkiu, nes ir pats domiuosi ir ieskau efektyvaus/gero kainos kokybes santyliu geoterminio sildymo sprendimo.
Atsakyti
QUOTE(zalciux @ 2012 03 09, 12:16)
Turiu dilema, kokį šildymą pasirinkti projektuojant naują namą ir vėliau jį statant. Kadangi tai pirmas namas, tai daug klausimų, į kuriuos reiktų pagalbos.
prie sklypo eina dujos, kurių įvedimas būtų 6 tūkst lt (plius katilas ir įvadai). Keletas klausimų specams:...

Jūsų klausimai labai specifiniai. Tam kad atsakyti reikia įsigilinti į projektą, atlikti tam tikrus paskaičiavimus. Pvz. rašote: "varža yra R8". Tai yra sienų varža. Lango varža yra ~1. Per vieną m2 lango prarandama tiek pat šilumos kiek per 8m2 sienos. Tad, skaičiuojant šilumos poreikį labiau svarbus yra langų plotas, nei sienų varža.

Taip pat pasakymas: "200 kv namas" - neatspindi jokios informacijos. Gali būti namas 200m2, kur išorinių atitvarų plotas bus 350 m2 iš kurių 40-50 m2 ribosis ne su lauku o, pvz., su garažu. O gali būti 2 aukštai ir tokia sienų bei stogo konfigūracija, kad išorinių atitvarų bendras plotas sieks 600m2.
Priklausomai nuo tuo, reikalingas šildymo galingumas gali svyruoti nuo 4-5kW iki 10-12. Atitinkamai, tai įtakoja optimalios šildymo sistemos pasirinkimą.

Didesniam galingumui vienareikšmiškai rekomenduočiau geoterminį šildymą. Priklausomai nuo šilumos siurblio efektyvumo šildymo kainą svyruoja nuo 8 iki 11ct/kW. Tačiau, tokios sistemai teks pakloti 25-35 t. Lt.

Dujiniam šildymui, iš pirmo žvilgsnio užtenka:
- 6000 + 500 Lt už pajungimą
- 2000-4000 Lt už katilą
- 2000-6000 Lt už boilerį ir kitą katilo aprišimą
------------------------------------------------------
8500-16500 Lt viso

Tačiau sumuokite dar, įrengta pagal specreikalavimus katilinė (po 2000-4000Lt/m2), atskirą dūmų bei natūralios ventiliacijos kaminus ir jų aptaisymą ant stogo bei gaisro ar dujų nuotėkio riziką (po 10-20 metų, kai viskas susidėvės)... Gaunasi, kad investicijos ne daug mažesnės. O šilumos kaina - trys kartus didesnė 25-28 ct/kW.

Granulinis katilas atrodo kaip geriausias pasirinkimas, vertinant šilumos kainos/investicijų santykį. Vėl gi - tik tuo atveju, jei nevertinti katilinės, kuro sandėlio (su privažiavimu) bei dūmtraukio įrengimo išlaidų. Tačiau, jei bet kurio atveju ketinate įrengti paminėtus dalykus, pvz. dėl pirties - tai visai neblogas sprendimas. (Aišku, teks padirbėti kūriku, kuro atsargų kroviku bei valyti katilą nuo pelenų)
Iš kitos pusės, jei neketinate naudoti pirties kas vakarą (kaip suomiai), tai labiau apsimoka saunoje įrengti elektrinį pečių.

Jei namo šilumos nuostoliai yra maži, verta pagalvoti apie šilumos siurblį oras-oras. Kaina yra visai nedidelė. Nereikia įrenginėti vandeninės šildymo sistemos su radiatoriais, termostatais, kolektoriais ir t.t. (arba grindinio šildymo). Per tą pačia sistemą vyksta namo vėdinimas ir kondicionavimas. Be to - joje galima naudoti židinio pagamintą šilumą. Šio atveju vandens pašildymui įrengiamas elektrinis boileris.

Jei labai norite šildomų grindų - tinka ŠS oras-vanduo. Tokia sistema pasirūpins ir karšto vandens gamyba. Tačiau, ji kainoja dvigubai brangiau nei oras-oras.

Bet kurio atveju, reikėtu visų šių inžinerinių sistemų klausimą spręsti kompleksiškai.
Jei jau turite namo projektą, rašykite man į AZ pasišnekėsime išsamiau.
Arba kreipkitės tiesiogiai į "Oro centras".
Atsakyti
QUOTE(virpas @ 2012 02 28, 15:28)
Teko matyti gyvai smile.gif
Įspūdis baisokas- SVEO nepalyginamai daug kartu geriau. Gyvai apžiūrėjau Vilproj- netgi dūrelių vyrio ir to nesugebėjo prisuktri tiesiai....
Jeigu reikia pigaus ir pakankamai kokybiško varianto, siūlyčiau pažiūrėti CTC siurblius, deja man derybos dėl kainos nepavyko (su Energera), tagi dėl mažo kainu skirtumo likau prie Nibe.



Man tai sveo ar Hiesser-taspats kirvio darbas ziurint is isores... O daugiau tai Hisser gali pasigirti 15 metu patirtimi ir tuom kad viskas surenkama automatizuotai ir t.t. Tiesa Vilpra jiem ruosiasi pradeti teikti 5 metu garantija. Plius Hiesser siurbliai neblogai paplite Vokietijoje. Tik neaisku ar nusipirkus sy siurbli nereikes dar kokiu priciundalu kurie zenkliai sukeltu kaina.. g.gif Bet dometis verta.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2012 03 09, 22:02)
Man tai sveo ar Hiesser-taspats kirvio darbas ziurint is isores...  O daugiau tai Hisser gali pasigirti 15 metu patirtimi ir tuom kad viskas surenkama automatizuotai ir t.t. Tiesa Vilpra jiem ruosiasi pradeti teikti 5 metu garantija.  Plius Hiesser siurbliai neblogai paplite Vokietijoje.      Tik neaisku ar nusipirkus sy siurbli nereikes dar kokiu priciundalu kurie zenkliai sukeltu kaina.. g.gif  Bet dometis verta.

Aišku, kad verta, bet man slogoka pasirodė smile.gif O papildomų pricindalu tikrai reikės, nes apartsiurblio ir vieno daviklio ir dviejų rankenėlių nieko daugiau nesimatė smile.gif Aišku, gal viskas paslėpta po stebuklingomis kreivomis durelėmis.
Kaip minėjau, man visai patiko CTC siurbliai- beje vokieciuose irgi labai populiarus.
Atsakyti
QUOTE(virpas @ 2012 03 10, 20:31)
Aišku, kad verta, bet man slogoka pasirodė smile.gif O papildomų pricindalu tikrai reikės, nes apartsiurblio ir vieno daviklio ir dviejų rankenėlių nieko daugiau nesimatė smile.gif Aišku, gal viskas paslėpta po stebuklingomis kreivomis durelėmis.
Kaip minėjau, man visai patiko CTC siurbliai- beje vokieciuose irgi labai populiarus.



CTC panasios kainos kaip ir nibe. Abu svedai. Tikiu kad pas juos kokybe puiki. O kinieciai nuo seno idiege mum stereotipa kad pas juos viskas nekokybiska ir tiesa pasakius tai tikrai baido.
Beje,radau dar pigesni varijanta uz Hiesser lotuliukas.gif uz 8 000 10 KW galingumo EN-WHC Bet cia jau konkretus kitaicas. I hiesser bent jau hitachi kompresorius montuojamas o sitame kas viduj,neaisku. smile.gif
esu siektiek nustebes kiek pigiai galima siais laikais nusipirkti ne branda.. O brando nesinoris pirkti del to kad ten sumokesi nemenka dali uz varda.. Kam vazineti su mersu jei ir opelis gerai veza smile.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2012 03 10, 20:55)
CTC panasios kainos kaip ir nibe. Abu svedai.  Tikiu kad pas juos kokybe puiki. O kinieciai nuo seno idiege mum stereotipa kad pas juos viskas nekokybiska ir tiesa pasakius  tai tikrai baido.
Beje,radau dar pigesni varijanta uz Hiesser lotuliukas.gif  uz 8 000  10 KW galingumo EN-WHC Bet cia jau konkretus kitaicas. I hiesser bent jau hitachi kompresorius montuojamas o sitame kas viduj,neaisku.  smile.gif
esu siektiek nustebes kiek pigiai galima siais laikais nusipirkti ne branda..  O brando nesinoris pirkti del to kad ten sumokesi nemenka dali uz varda.. Kam vazineti su mersu jei ir opelis gerai veza smile.gif

Panašiai ir aš galvojau, bet pasirinkau žinomą Brand'ą smile.gif
Šiaip CTC iš tiesų Švedų firma, bet kai ieškoju, buvo pasakyta, kad ŠS oficialiai yra kiniški smile.gif Nors tiesą pasakius skirtumo nėra, nes praktiškai apie 90 proc. produkcijos gaminama Kinijoj smile.gif
Beje kolkas vis dar esu patenkintas savo pasirinkimu už 3 savaites prisuko elektros už 90 lt., viduje vis dar 18-20 laipsnių.
Atsakyti