Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 12 tema, Statome PN

QUOTE(DEU @ 2012 01 29, 01:34)

Problema, kad norint išlaikyti šilumines savybes,  tarp stiklų turėtų būti bent 12 mm tarpas. Keturių stiklų paketas labai išplatėja ir pasunkėje. Tikriausia nepavyks rasti rėmų į kuriuos būtų galima tokius paketus sudėti.
Dėl argono taip pat reikėtų gerai pagalvoti. Po kelių metų jo kiekis gerokai sumažėja. Taip, kad gera varža dėka argono laikinas reiškinys.



Na ,kad man idejo i 11cm (10cm medis plius aliuminis apkaustymas 1cm) rema 6cm plocio paketa .Tik vat kokia jo U g.gif user posted image
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2012 01 29, 01:05)
Na ,kad man idejo i 11cm (10cm medis plius aliuminis apkaustymas 1cm)  rema  6cm plocio paketa .Tik vat kokia jo U  g.gif user posted image

O kur atitikties sertifikatas? Ten čiorno - po bielomu turi būti U 4u.gif Ir nereikės galvos sukti kaip suskaičiuoti.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 01 29, 02:27)
O kur atitikties sertifikatas? Ten čiorno - po bielomu turi būti U 4u.gif  Ir nereikės galvos sukti kaip suskaičiuoti.

Jei butu nekiltu klausimu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2012 01 28, 21:32)
Stiklo paketo    4GNP-14Ar-4-14Ar-4GNP silumos perdavimo koeficientas butu 0,6 W/m²K
Kaip paskaiciuti jei butu toks paketas  4GNP-14Ar-4-14Ar-4-14Ar-4GNP ?


Vietoje stiklo galima naudoti skaidrias plėveles.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 01 28, 23:34)
Dėl argono taip pat reikėtų gerai pagalvoti. Po kelių metų jo kiekis gerokai sumažėja. Taip, kad gera varža dėka argono laikinas reiškinys.


Pagalvoti tai tikrai reikėtų, bet viena aišku, be argono sunkiai gausit padoresnę varžą sad.gif
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2012 01 29, 01:42)
Jei butu nekiltu klausimu smile.gif

Juk ne "garažinio" darbo langai??? kaip tai be sertifikato???
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 01 28, 21:58)
Pasidomėk, kiek kainuos PP. Mano projekte polių gylis 1.6m ir tai bendroje sumoje su apšiltintomis grindimis man gausis brangiau nei PP, nors vyliausi, kad ne per firmą darant gausis pigiau.

Mano manymu tokio gylio polių darymas absoliučiai nepagrystas finansine prasme, ką jau bekalbėti apie papildomą bonusą turėti mažesnius nuostolius per pamatus.


As kaip minejau jau esu darbu stadijoje kai 12 is 30 jau irengti, siuo metu darbai pastrige del salciu. As dar pries pusmeti masciau apie juos, bet ant tokiu statyciau nebent koki karkasini namuka. Visa laika zinojau kad ant mano turimo grunto pamatai gausis brangus tai ir projektavau nama i virsu o ne i ploti.

QUOTE
Aš tiesa pasakius labiausiai bijojau graužikų, tuo labiau, kad kaimynai skundėsi, negalintys jų atsikratyti, bet jei PP yra apsaugoti nuo jų, ir Jums graužikai nebaisūs nieko geriau nei PP Jūsų atveju tikrai nėra.


Grauzikai pas mus problema. Skype stovejo vien metalinis garazas kuriame maisto nera. Ziurkes sugrauze palapine, miegmaisius ir panasiai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 29 sausio 2012 - 09:09
sveiki, gal kas esat domėjęsi PP ilgaamžiškumu? Kiek laiko jie išlaiko (planuojama, kad išlaikys) savo savybes?
Atsakyti
QUOTE(LiutasVegetaras @ 2012 01 29, 18:05)

sveiki, gal kas esat domėjęsi PP ilgaamžiškumu? Kiek laiko jie išlaiko (planuojama, kad išlaikys) savo savybes?



BASF koncernas apie Styrodur C (jis naudojamas grunte, kur būna drėgna) putplastį rašo, kad jo apskaičiuotas tarnavimo laikas (atkreipkite dėmesį - ne praktikoje patikrintas) - 120 metų.

BASF pažadai skamba patraukliai, tačiau kiek laiko PP laiko realiame gyvenime ir kaip ilgai nepavargsta nuo sunkių apkrovų, didelis klausimas.

Kad ir ką sakytų konstruktoriai, tačiau visam gyvenimui kokius 150 tonų sveriantį namą padėti vien ant putplasčio man atrodo labai įtartina. Manau, kad PP buvo sukurti lengviems namams - skydiniams ar karkasiniams.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2012 01 29, 19:44)
Kad ir ką sakytų konstruktoriai, tačiau visam gyvenimui kokius 150 tonų sveriantį namą padėti vien ant putplasčio man atrodo labai įtartina. Manau, kad PP buvo sukurti lengviems namams - skydiniams ar karkasiniams.

Kai turėsite išsilavinimą, ne prastesnį nei konstruktorių - galėsite jiems oponuoti. Dabar belieka jais pasitikėti - jie profesionalai. 4u.gif
Jei domitės - paskaičiuokite pats: namo svorį, niutonais, padalinęs iš PP ploto, m2, gausite apkrovas, paskaliais, arba kPa/MPa. Palyginkite apkrovą su EPS/NEPS/XPS stipriu gniuždant, jį rasite gamintojų puslapiuose, ir bus pačiam aiškiau stovės 150t ant 120m2 ar nestovės 4u.gif
Turėdamas stiprį ir PP plotą, galite atvirkštiniu veiksmu pasiskaičiuoti leistiną namo svorį ir masę - pamatysite, kiek dar šimtų tonų šmutkių galime prisinešti į namą, stovintį ant PP 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2012 01 29, 19:28)
Kai turėsite išsilavinimą, ne prastesnį nei konstruktorių - galėsite jiems oponuoti. Dabar belieka jais pasitikėti - jie profesionalai.  4u.gif
Jei domitės - paskaičiuokite pats: namo svorį, niutonais, padalinęs iš PP ploto, m2, gausite apkrovas, paskaliais, arba kPa/MPa. Palyginkite apkrovą su EPS/NEPS/XPS stipriu gniuždant, jį rasite gamintojų puslapiuose, ir bus pačiam aiškiau stovės 150t ant 120m2 ar nestovės 4u.gif
Turėdamas stiprį ir PP plotą, galite atvirkštiniu veiksmu pasiskaičiuoti leistiną namo svorį ir masę - pamatysite, kiek dar šimtų tonų šmutkių galime prisinešti į namą, stovintį ant PP 4u.gif


Viskas būtų teisingai, tačiau esminė atrama net ir PP atveju yra labiau taškinė, o ne per visą pamato plotą. Aš suprantu, kad jūs sakysite, kad po visą namo plotą išdėliotą armatūra priimą apkrovas, tačiau didžioji dalis apkrovos yra toje vietoje, kur atremta siena, o einant nuo sienos link centro jinai mažėja. Todėl sakyti, kad visa PP visu savo plotu laiko namą būtų neteisinga.

Čia labai daug geros informacijos

Trumpa ištrauka: The loadbearing elements of the insulated foundations are made from high-strength expanded polystyrene, namely EPS 300. The ‘300’ signifies the short-term load, in kPa (or kN/m2), that causes a 10% compression of the expanded polystyrene (EPS). However, at this level of loading, the EPS has exceeded its ‘yield point’, so accepted best practice is to use the 1% compression load, i.e. the load that causes the EPS to compress by 1%. The industry-accepted 1% compression load for EPS 300 is 120 kPa.

Tai reiškia, kad galimas į vieną kvdaratinį metrą 300 kPa spaudimas (30 tonų), tačiau tuomet EPS susispaus 10 proc. savo storio. Todėl manoma, kad geriau EPS 300 apkrauti 120 kPa jėga, t.y. 12 tonų į vieną kvadratinį metrą. Ne taip jau ir daug.

Beje, Viliene, kokį EPS jūs dėjote po savo pamatais: EPS 100, EPS 200 ar EPS 300.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 29 sausio 2012 - 20:22
trumpalaikis atsparumas yra pakankamai aisku, tiek pamatuot. Bet mane domina ilgalaikis poveikis.

Galbūt nevykęs buitinis palyginimas - bet yra namie sėdmaišis ir laiks nuo laiko reikia papildyti granulėm putplasčio, jėga veikianti jį nėra didelė (iki 100 kg). Peršasi išvada, kad ne vien svoris daro įtaką, bet ir kiti veiksniai (sėmdaišio atveju - jo "malimas"). Namo atveju tai gali būti kiti veiksniai - drėgmė, temperatūra. Todėl būtų įdomi reali patirtis, pvz.: švedai po 30 metų pragręžė skylutę ir rado nesuplonėjusį putplastį.

O gal bereikalo makaulia suku ir putplastis yra visiškai nekintanti medžiaga esant stabilioms apkrovoms (kaip betonas)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LiutasVegetaras: 29 sausio 2012 - 20:31
QUOTE(Vilienė @ 2012 01 29, 19:28)
Dabar belieka jais pasitikėti - jie profesionalai.  4u.gif


Nenoriu nieko prikišti konkrečiu atveju, man užstrigo tik pati frazė. Nors užmušk, nepasitikiu "profesionalais", kai nieko nelieka, esu priverstas su jais kontaktuoti, bet vis tiek nepasitikiu, įtariai juos vertinu.

Kol negaunu garantijų iš patikimų šaltinių, kad "profesionalas" tikrai vertas šio vardo, ar kol pats bendraudamas to nepamatau, visi man tie "profesionalai" tai eiliniai "chalturščikai".

Bėda ta, kad ne įtarus aš esu, o iš patirties toks mano "profesionalų" vertinimas. Patikėkit, kaip sunku surasti vieną kitą rimtą "profesionalą" tarp šimtų "chalturščikų".
Atsakyti