Įkraunama...
Įkraunama...

Dviračiai

"Dviratis... Hmm... Normalesnis dviratis žmogui iki 180cm ir 80kg nuo 600 Lt, aukštesniam ir sunkesniam - nuo 1200 Lt. Jei žiūrėti į lietuviškus, tai rekomenduočiau tik Panther. Nors jie rėmus velniai žino iš kur ima, bet visas kitas dalis sudeda gan neblogas. Beje, jei norėsit MTB dviračio (kalnų), tai Panther nelabai juos sekasi gaminti. Jiems iš jų daugiau gaunasi tik pavadinimas, nei patvarus MTB dviratis. Visi kiti - ok. Maximos dviračiai... Na Maximos dviračiai kaip iš Maximos. Kažkas jau minėjo, kad daug broko, o ir surinkti tingi normaliai. Tad tokį dviratį nusipirkus nereikia iškarto ant jo sėsti ir važiuoti. Pirma jį reikia paruošti (susukti normaliai) važiavimui, nes vėliau greit viskas byrėti pradės (jei dar nebuvo brokuota). Maximos dviračiai paprastai būna geležiniais rėmais ir velniai žino iš kokių detalių pagaminti. Tie rėmai kartais būna blogai suvirinti ir per suvirinimo siūles išyra. Geležinis rėmas - sunkus rėmas. Dėl to dviračiu sunkiau įsibėgėti, jį sunkiau nešti ir t.t. Kartais maximiniuose dviračiuose pasitaiko ir Shimano detalių, bet ne visi Shimano yra Shimano. Beje, jų ir sėdynės labai nepatogios. Tikrai norėsi pasikeisti, tad įskaičiuok tai iškarto į išlaidas.

Koks dviratis yra normalus ?

Rėmas:
Na, pirma jo rėmas turi būti bent jau aliumininis. Geras rėmas turi aliuminio žymą 6061. Kuo tas skaičius mažesnis, tuo geresnis aliuminis panaudotas rėmo gamybai. Nenusipirkit dviračio per mažu rėmu, bus nepatogu važinėti. Kaip parinkti dviračio rėmo dydį? Geriausia yra apžergti dviratį. Stovint pilnom pėdom ant žemės, nuo rėmo iki klyno turi likti maždaug 10 cm. Mažesnis rėmas - bus nepatogu, nes sumažės tarpas tarp sėdynės ir vairo (teks labiau riestis). Didesnis rėmas - vyrukai, gal geriau nuo tokio dviračio sėdynės nenuslyskit...

Ratai:
Na mūsų dviračių takai dar nėra idealūs ir kartais taip tingisi nulipti nuo dviračio ir užkeltį jį ant bortelio, kad nesusilankstytų ratai. Dėl to perkant reikėtų atkreipti dėmesį į ratlankius. Jie turi būti dvigubi ir, žinoma, geriau aliumininiai (vėl tas svoris). Mačiau dviračių dvigubais diskais ir Maximoje.

Vairas:
žiūrėkit, kad būtų patogios rankenos. Patogiau kai jos minkštesnės, ne taip rankos pavargsta.

Bėgių perjungėjai:
Shimano yra gerai, bet maximiniuose dviračiuose tokių retai pasitaiko. Man asmeniškai yra patogiau, kai bėgiai perjunginėjami svirtelėmis, o ne pasukant ratuką. Kas nesupratot apie ką aš, tai kai pamatysit tokius ir tokius perjungėjus, tai tikrai suprasit.

Bėgių sistema:
Vėl gi, Shimano yra gerai. Maximiniai kartais gale turi Shimano bėgių sistemą ir labai retai ją turi priekyje. Visas mechanizmas turi būti patvarus, o Shimano vardas tai daug maž užtikrina (pasikartosiu, ne visuomet Shimano yra Shimano ). Pernai su draugu per Vingio parką nuo kalniuko palenktyniavom. Jam iškart subyrėjo galinio rato mechanizmas. Nors jis ir nekainavo daug (15 ar 25 Lt, nepamenu), bet tam vistiek reikėjo sugaišti laiko. Keletas Shimano sistemų nuo blogesnių iki geresnių: Acera, Alivio, Deore. Maximiniuose tokių nebūna.

Sėdynė:
maximiniuose ji labai jau kieta. Po to savą sėdynę skauda.

Nuo ko priklauso dviračio kaina ?
O ji remiasi į rėmo lengvumą, bei komplektuojančių dalių kokybę. Kuo lengvesnis ir kokybiškesnis rėmas, tuo dviratis brangesnis. Dar gan didelę dalį kainos atsiriekia visokie amortizatoriai t.y. geri amortizatoriai.

Optimalus dviratis:
Manau, kad tai būtų Baltik Vairo Panther dviračiai. Pasivažinėjimams mieste (t.y. nelaužant ir nevažinėjant visokiais laiptais) jie net labai geri, nors rėmus ir iš kažko iš Taivanio perka. Kam įdomu, jų katalogą rasite čia: http://www.baltikvairas.lt Malsit tokį dviratį kelis metus, ir dar po to padovanosti kam nors. O Maximiniai dviračiai nėra tokie blogi (kai negenda ). Tik viskas priklauso kaip juo važinėtis ruošiamasi. Vaikams labai tinka, o tokiam meiteliui kaip aš (189cm, 85kg), tai kiek silpnoki būtų. Jei nori nusipirkti dviratį tam, kad įsitikintum ar tikrai juo tiek važinėsi, kiek galvoji, tai gal geriau rinkis pigesnį. Jei užsikabliuosi, tai norėsi geresnio, tada jau žinosi pagal ką rinktis ir ko tau ištiesų reikia, o brangūs dviračiai nepasirodys tokie jau ir brangūs. "


www.banga.lt

P.s. man paciai patiko sis dviratukas "Rondo" - su begiais, geras remas, + kaina nedidele (329 Lt). Gal tiktai ratai mazoki ...
--Resize_Images_Alt_Text--
Atsakyti
Cia kiek suprantu sudedamas dviratis. Pirko man vyras toki. O paskui nese keisti rolleyes.gif Begiai "levi", sunkus, kreivai suvirintas, todel tiesiai nevaziuoja. Zodziu, pirkom Gariunuose. Bet matem ir Maximoje. Irgi tokie patys - kreivi. Tai va koks "geras" sitas dviratis. Tik nesugalvokit pirkti!!!!!!!!
Atsakyti
QUOTE (giedrulka @ 2004 07 05, 19:37)
Cia kiek suprantu sudedamas dviratis. Pirko man vyras toki. O paskui nese keisti rolleyes.gif Begiai "levi", sunkus, kreivai suvirintas, todel tiesiai nevaziuoja. Zodziu, pirkom Gariunuose. Bet matem ir Maximoje. Irgi tokie patys - kreivi. Tai va koks "geras" sitas dviratis. Tik nesugalvokit pirkti!!!!!!!!

Aciu uz patarima rolleyes.gif ...

Vyras sako, kad su mazais ratais daugiau minti teku... Teks vel ioeskoti patinkancio clap.gif
Atsakyti
Mes su vyru pirkom dviračius kažkokius nefirminius,bet buvom nusiteikę ,kad reiks padirbėt.Tai brangiausiasis krapštės krapštės, kol viską sutvarkė ,o dabar rieda kaip firminiai.Įveikė jau nemažą atstumą. biggrin.gif
Jei važiuosit gerais keliais ,tai labai smagu važiuot su siaurom padangom,bet jei nuklysit į kaimo ar miško keliukus,tai storesnės pats tas.
Atsakyti
Mes praeita pavasari nusipirkom dviracius. Pirkom lietuviskus ir "Baltikvairo" ir uz abu paklojom beveik 2000 Lt. Vyras pirko brangu, nes planavo daug su juo vazineti i darba, o as is principo, kad manasis negali buti pigesnis nei jo laugh.gif Finalas: vyras pradejo dirbti Vilniuje ir dviratis tam tiksluin jau neberaikalingas, as su juo vazinejau ne daugiau kaip 20 kartu, o si pavasari, kai suzinojau, kad laukiuosi, net neuzsedau ant jo. Bet ka, nesigailim, nes pirkom gera daikta
Atsakyti
Mes tai pirkom nebrangius dviračius, mokėjom po 450 už vnt. Aš pirkau tokį kuris man gražesnis, o vyras - kuris jam patogesnis. Specialiai nusprendėm brangių ir superinių nepirkti, nes tik labai retai vakarais išvažiuojam kokį ratą apsukti. Kam pirkti brangų daiktą ir juo pasinaudoti kelis kartus per metus (čia mūsų atveju).
Sako pigus daiktas nelaikys, o mums per du metus dar nesulūžo, todėl kad beveik nevažinėjam wink.gif
Aišku, jei dviračiu kasdien važinėti, tada jau reikia pirkti gerą, o jei tik nusipirkti, kad turėti, tai užtenka paprastesnio.
Atsakyti
QUOTE (viksrelis @ 2004 07 07, 16:50)
Aciu uz patarima rolleyes.gif ...

Vyras sako, kad su mazais ratais daugiau minti teku... Teks vel ioeskoti patinkancio clap.gif

Viksreli, pasiziurek toki -
MATRIX NEXUS, vengriskas, lengvas remas, vidiniai begiai Shimano, plastikiniai sparnai, 26 dydzio ratai, geros gumos, sustiprinti ratai, isvedziotos lemputes ir kaina 500 Lt
Geda prisipazinti, bet as dar nelabai moku vaziuoti dviraciu, ka tik pradejau mokytis rolleyes.gif Bet su situo dviraciu mokytis tai visai nebaisu ir tikras kaifas. Kad jau isrinko vyras, tai isrinko thumbup.gif clap.gif
Atsakyti
Mes tai jau trys menesiai kaip vazinejames "Rock Machine" firmos dviraciais. thumbup.gif thumbup.gif Pirkom is specializuotos dviraciu parduotuves, mokejom po 630 litu uz viena. Mano ir vyro dviraciai visiskai vienodi, skiriasi tik spalva. Pries perkant buvome visiskai "zali", zinojom tik tiek, kaip jis turi atrodyti (isoriskai). Apie jokias detales nenusimanem (as ir dabar nenusimanau). Taciau savais dviraciais tikrai nesigailime. Vazinejame daug ir ivairiais keliukais (misko, pajurio ir t.t.) clap.gif
Atsakyti
vaivina, o jums parduotuvej konsultantas nepatarinejo i ka atkreipti demesi perkant g.gif ?
Atsakyti
QUOTE (viksrelis @ 2004 07 09, 18:02)
vaivina, o jums parduotuvej konsultantas nepatarinejo i ka atkreipti demesi perkant g.gif ?

I ka atkreip demesi jis nepatarinejo, nebent as negirdejau, nes dviraciu pirkimu labiau rupinosi mano vyras. Konsultantas mums tik vardino buten tu dviraciu, kurie mums tiko, privalumus.
Mes dviraciu ilgai neiskojom: nusprendem, kad norim dviraciu ir jie mums labai reikalingi, tada aptarem leistina suma, kiek gali kainuoti dviratis. Ir vaziavom po parduotuves. O ten pasirodo pasirinkimas nera jau labai didelis.
Atsakyti
Turim ir mes dviračius, tik dabar jie pas draugus sklepe...nes susidūrėm su kita problema - neina vaikiškos kėdutės pritvirtint, nes bgaažinės nėr ir t.t. tai jaučiu teks šią vasarą dar vieną pirkt, o savąjį vyresniajam padovanot g.gif
Atsakyti
Mano dviratis pakankamai pigus 380 lt ( pasakyciau zinau kur pirkt tongue.gif ) .Bet toli grazu neprastas , priekiniai galiniai amortikai (rimti ) shimano tikri mechanizmai , aliuminio tvirtinti ratai , kalnu skaitomas ( todel padangos placios protektorius zveriskas ) , nera lengvas ( bet as viena ranka nusinesu ) , kazkodel man lengvi nepriesirdies , uztat kely patogus , isvaizdus ( cia man kaip moteriskos gimines atstovei ).Dabar turiu beda reik vyra dvirati nauja ikalbet pirkt o tai jam senutik baltikvairas tinka ,amzinas kazkoks smile.gif
Laukiu pavasario kada galima prisikabint priekaba ir i gamta smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo renax: 25 kovo 2005 - 09:52