Įkraunama...
Įkraunama...

Vaisingumo pažinimu grįsti metodai IX

Vaisingumo pažinimu grįsti metodai
user posted image
Kas tai?
Pažinti savo vaisingumą - gebėti identifikuoti ciklo fazę, vaisinga ji, ar nevaisinga. Pasinaudomamos šiomis žiniomis moterys nenaudojančios hormoninės ar intrauterinės kontracepcijos gali gyventi sveiką ir patogų lytinį gyvenimą.
Ar natūralus šeimos planavimas taip pat priskiriamas vaisingumo pažinimu grįstiems metodams?
Taip. Kai kurios religinės bendruomenės NŠP nelaiko kontraceptiniu metodu. Kam įdomu, daugiau apie tai galite paskaityti internete naudodamos raktinius žodžius "natūralus šeimos planavimas, krikščionybė".
Ar vaisingumo pažinimu grįsti metodai patikimi? Kas paprastai juos naudoja?
Išsami JAV mokslininkų studija anglų kalba
Delfi apie Natūralų šeimos planavimą
Ar vaisingumo pažinimu grįsti metodai man tinka, jei mano ciklas nereguliarus?
Tikrai taip 4u.gif Moterims su nereguliariu ciklu labai naudinga pažinti save, todėl, kad visada daugiau mažiau aišku, kada laukti mėnesinių, patogu planuoti keliones ir pan.
Ar vaisingumo pažinimu grįsti metodai tinka tik susituokusioms poroms?
Ne, tačiau, partneris turi būti pastovus, kitaip didėja lytiniu keliu plintančių ligų tikimybė.
Nuo ko pradėti?
Galite kartu su antra puse, arba viena lankyti kursus:
Vilniuje: Vilniaus arkivyskupijos šeimos centre, Prieraišiosios tėvystės centre.
Kaune: Kauno arkivyskupijos šeimos centre
Paprastai kursus rengia krikščioniškos organizacijos. Jei esate iš kito miesto ar miestelio, daugiau informacijos galima sužinoti ten, kur vyksta krikščioniški kursai sužadėtiniams. Taip pat susisiekus su dr. Birute Obeleniene (+3707321379, b.obeleniene@ktf.vdu.lt
Dėmesio studentėms kaunietėms!!! VDU vyksta dr. Birutės Obelenienės organizuojami kursai. Jei mokotės kitam universitete ir turite studijų kreditų pasirenkamiesiems dalykams, vistiek galite praeiti kursą nemokamai! Tik turite tai suderinti su savo universitetu ir VDU (geriausia kreiptis į dr. B. Obelenienę) programa
Vis dėlto, nemaža forumiečių dalis nėra dalyvavusios kursuose. Jei mokysitės savarankiškai, Jums labai pravers šios nuorodos:
Lietuvių kalba:
NŠPInfo.lt
LIC „Už gyvybę“
http://www.vaisingumopazinimas.lt/
Užsienio kalbomis
J.&S. Kippley "Natural Family Planning. The Complete Approach
Natural Family Planning Teachers’ Association
The Fertility Education Trust
FertilityUK
Taking Charge of Your Fertility
babyplan
Natürliche Familienplanung
Beautiful Cervix Project
billings LIFE
The Billings Ovulation Method
Kur gauti lenteles?
Lenteles galima pildyti internete:
fertilityfriend(vengiant nėštumo pasirinkti "Fertility awareness" metodą)
myfertilitycharts
go28days (svetainė mokama).
Labai svarbu, kad pildydamos lenteles internete, aklai nepasitikėtumėte pragramų interpretacijomis 4u.gif
Lentelės atsispausdinimui:
lentelė nr.1(atsisiųsti, detalizuoti gleivių požymiai)
lentelė nr.2
lentelė nr.3(du puslapiai: 1, 2)
lentelė nr. 4 (mano daryta sau blush2.gif tinkama, naudojančioms prezervatyvus vaisinguoju metu)
Ar galima vaisingumo pažinimu grįstais metodais naudotis po gimdymo?
Taip, tačiau situacija kiek sudėtingesnė. Apie tai galite paskaityti:
Vaisingumo pažinimas pagimdžius
Vaisingumo pažinimo taikymas po gimdymo
V.Rudzinskas "Vaisingumo pažinimas"
(45, 46, 47, 48, 49, 50 psl.)
How NFP Works in Breastfeeding
Breastfeeding And Fertility
Billings Ovulation Method during Breast Feeding
Senesnė tema
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Carevna: 25 vasario 2012 - 11:16
Ačiū, Horo 4u.gif Labai graži tema bigsmile.gif
Atsakyti
Noriu visų paprašyti, kad naudotumėte naująjį adresą www.nšpinfo.lt, o ne laikiną, kuris taip pat veikia ir veiks, bet yra neinformatyvus ir tik prideda bereikalingos painiavos.

Horo, gal ir pirmoje žinutėje būtų galima ištaisyti šią klaidą?
Atsakyti
Jau praėjo pirmosios mmm po gimdymo. Dabar laukiu jau kitų. Ir mėginsiu kažkaip matuot BT. Naktį keliuosi pati, tai nežinau kaip laiką matavimui parinkt doh.gif . Tikriausiai bus ne itin informatyvu, bet pamėginsiu. Po mmm stebėjau viena akim gleives ir GK, tai pokyčiai jautėsi.
Atsakyti
na ka, man reikia ivertinti NSP kaina. jau ketvirtas ciklas po gimdymo, kaip seku save. per ta laika sudauzyti trys termometrai (jei ne keturi doh.gif ) . sekasi ziauriai. dar kainavo Kippliu manualo atsispausdinimas. tai viso, iki/apie simto litu.
aisku, ir svarbiausia- daug info skaityta nakti ir paryciais ir visaip.
bet gautos zinios svarbiausia. ir teise perduoti jas kitiems. taip GERA.
ir nesigailiu, ir dziugesys del visko ima.
Atsakyti
geras straipsniukas delfy thumbup.gif tik va, iliustracija nelabai tinka - geriau jau būtų tie du sniege su pledu, nes vėl asocijuosis NŠP ne su smileysex.gif , o su (neplanuotu) nėštumu lotuliukas.gif
Atsakyti
Ačiū Horo už naują temą! 4u.gif

QUOTE(Garbanelele @ 2012 02 24, 10:39)
Jau praėjo pirmosios mmm po gimdymo. Dabar laukiu jau kitų. Ir mėginsiu kažkaip matuot BT. Naktį keliuosi pati, tai nežinau kaip laiką matavimui parinkt  doh.gif . Tikriausiai bus ne itin informatyvu, bet pamėginsiu. Po mmm stebėjau viena akim gleives ir GK, tai pokyčiai jautėsi.

Pamėginti tikrai verta. Savo pirmagimę žindydama planavau antrą vaikiuką ir matuodavau BT, tai net po dažno budinėjimo naktį cikluose aiškiai matėsi nukritimai ir pakilimai 4u.gif

QUOTE(teplė @ 2012 02 24, 15:59)
geras straipsniukas delfy thumbup.gif tik va, iliustracija nelabai tinka - geriau jau būtų tie du sniege su pledu, nes vėl asocijuosis NŠP ne su smileysex.gif  , o su (neplanuotu) nėštumu lotuliukas.gif

drinks_cheers.gif aha, man irgi tokia mintis kilo biggrin.gif
Atsakyti
teple, lotuliukas.gif smagiai prajuokinai apie "tuos du" biggrin.gif Aš nuotrauką parinkau žiemišką pagal metų laiką ir kad atsispindėtų vienas kito palaikymas biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2012 02 24, 10:39)
Noriu visų paprašyti, kad naudotumėte naująjį adresą www.nšpinfo.lt, o ne laikiną, kuris taip pat veikia ir veiks, bet yra neinformatyvus ir tik prideda bereikalingos painiavos.

Horo, gal ir pirmoje žinutėje būtų galima ištaisyti šią klaidą?

paprašiau moderatorės 4u.gif
Atsakyti
horo, aciu uz straipsni.
o man Horo paveikslas niekaip su nestumu nesusijes. vat delfio paveikslelis- visai ne i tema, juk ten pristatoma NSP kaip apsauga nuo nestumo puse. o paveikslas - nescia moteris.

tik viena mintis uzkliuvo: apsvieskit mane, bet del lyties suplanavimo visad maniau atvirksciai. jei norima mergaites, ar ne xx ilgiau isgyvena, (bet maziau judresni), todel reik myletis kelios dienos iki O? o jei nori berniuko - tai xy ne tokie patvarus, bet judrus - tai stengtis myletis per O?

p.s. nors apskritai-tokiu vaiku "uzsakinejimu pagal lyti" - ne mano morales skalioje. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 02 25, 07:25)

tik viena mintis uzkliuvo: apsvieskit mane, bet del lyties suplanavimo visad maniau atvirksciai. jei norima mergaites, ar ne xx  ilgiau isgyvena, (bet maziau judresni), todel reik myletis kelios dienos iki O?  o jei nori berniuko - tai xy ne tokie patvarus, bet judrus - tai stengtis myletis per O?

Tu teisi, Manoma būtent taip
Atsakyti
nei sis, nei tas...http://www.delfi.lt/...o.d?id=55933301
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aušriukė: 25 vasario 2012 - 13:12
Ne į straipsnio temą jo pavadinimas doh.gif biggrin.gif Ir vis dėlto aš pritarčiau nuomonei, kad nėra o tuoktis bažnyčioje, jei nepritari krikščioniškoms dogmoms 4u.gif
Atsakyti