Įkraunama...
Įkraunama...

-Riešinės-

Kad jau taip netikėtai pasitaikė pabaigt aną temą, tai drįstu pradėti naująją blush2.gif

I tema

II tema

III tema

IV tema


Riešinės arba riešės, mankietai, rankovėčiai, čiurneliai - ant rankos riešo maunami megzti rankogaliai.
Ši aprangos detalė Europoje buvo paplitusi XIX a. Riešines nešiojo Latvijos, Estijos, Vokietijos, Anglijos, Skandinavijos šalių gyventojai. Lietuvoje riešines imta nešioti XIX a. pab. Riešinės – labai praktiška aprangos detalė. Tais laikais rūbų rankovės buvo plačios, šaltis ir vėjas lengvai prasiskverbdavo prie kūno, bet jos ne tik šildė rankų riešus, bet ir apsaugodavo marškinių rankogalius nuo susitepimo.
Riešines XX a. pirmoje pusėje išstūmė nauji mados vėjai – atsirado pirštinės su ilgais riešais, siaurėjo rūbų rankovės.
Apsisukus laiko ratui, riešinės vėl grįžta – ne tik kaip etninių kostiumų detalės, bet ir kaip nauja meno forma bei madingos aprangos dalis.
Kaip originalią aprangos detalę riešines renkasi jaunimas, moterys jas prisiderina prie savo aprangos. Visuomet įspūdingai ir originaliai riešinės atrodo užmautos ant baltų marškinių.
Riešines mezgamos tvirtai ir tankiai iš vilnonių siūlų, nes šios turi būti šiltos ir elastingos, lengvai užmaunamos ant riešo. Riešinė karoliukais nesiuvinėjama – karoliukai į ją įmezgami.
Riešinės – naujas reiškinys, grįžęs į aprangos stilių po daugiau negu šimto metų užmaršties.

user posted image
user posted image


Nors už lango jau pavasaris, bet manau, kad tai ne riba liautis riešus mirksiukas.gif

Taigi tęsiam darbus! bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Giggle: 14 balandžio 2012 - 14:03
QUOTE(tiklis @ 2012 04 14, 13:53)

matau,kad yra isiszeidusiu ir nepatenkintu,kad kai kas garsiai pasake tai,ka DAUGUMA galvoja...i


Oho, kokią lekciją tiklis surašė bigsmile.gif Aš tai kažkaip nemačiau nei įsižeidusių nei nepatenkintų kažkuo. Matau rodomus labai gražius darbelius, apie juos kalbama, tai pasisakiau ir tokiu aspektu. Tiesiog neturiu galių suprasti, ką DAUGUMA galvoja. Ir paminėjau niką, kieno schemutės norėčiau paprašyt.... Nepatogiai jaučiuos, kad pati beveik nesirodau, tiačiau tikrai ne dėl to, kad gailėčiau.

Taigi, atsiprašau jautrių ir įsižeidusių. Užmuškit, bet netikiu, kad tokių čia dauguma mirksiukas.gif
Smagaus pavasario ir riešiniavimo 4u.gif

Atsakyti
Jeigu niekas čia neįsižeis,noriu paklausti gal tokio blondiniško klausimo.Žiūriu dauguma riešines mezgate juodais siūlais?O negalima šiaip pavasarį labai norisi spalvų gamos megzti spalvingesniais siūlais?Ar geriausiai žiūrisi juodais siūlasi megztos riešinės? g.gif Aš tik naujokė,dar vis mokausi. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2012 04 14, 16:59)
Jeigu niekas čia neįsižeis,noriu paklausti gal tokio blondiniško klausimo.Žiūriu dauguma riešines mezgate juodais siūlais?O negalima šiaip pavasarį labai norisi spalvų gamos megzti spalvingesniais siūlais?Ar geriausiai žiūrisi juodais siūlasi megztos riešinės? g.gif Aš tik naujokė,dar vis mokausi. blush2.gif

tai zinoma, kad galima megzti kokiom tik sirdis geidzia spalvom. manau, kad tiesiog juodas lengviau derinti prie rubu. mezgiau violetines. tiesa pasalius, buvo lengviau nei juodas, nes siulas sviesus ir geriau iziureti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Krirma: 14 balandžio 2012 - 19:36
QUOTE(IngridaB @ 2012 04 14, 16:59)
Jeigu niekas čia neįsižeis,noriu paklausti gal tokio blondiniško klausimo.Žiūriu dauguma riešines mezgate juodais siūlais?O negalima šiaip pavasarį labai norisi spalvų gamos megzti spalvingesniais siūlais?Ar geriausiai žiūrisi juodais siūlasi megztos riešinės? g.gif Aš tik naujokė,dar vis mokausi. blush2.gif

Man atrodo, kad juodos dažniau mezgamos, viena, dėl to, kad prie jų įvairūs karoliukai dera, antra, ir jos pačios dera prie įvairių drabužių. Be to, juoda - tai klasika, niekad neišeis iš mados. Bet man labai gražu spalvotos, ir pačios savaime, ir kai priderinamos prie palto ar striukės, ar šaliko, ar dar ko. Bet nebūtinai, tarkim, visa apsirengus juodai ar pilkai, o riešinės spalvotos, kaip geros nuotaikos ženklas.

Čia mano vienos spalvotos, tik spalvos fotoaparatas nepagavo. Sodri turkio su šviesiais šiek tiek blizgiais turkio spalvos karoliukais. Stori siūlai ir karoliukai 9/0.

user posted image

Čia tikresnė spalva.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(bananžuvė @ 2012 04 14, 20:47)

Čia mano vienos spalvotos, tik spalvos fotoaparatas nepagavo. Sodri turkio su šviesiais šiek tiek blizgiais turkio spalvos karoliukais. Stori siūlai ir karoliukai 9/0.

dailios... man kazkodel jura pakvipo... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilioja @ 2012 04 14, 16:22)
Oho, kokią lekciją tiklis surašė bigsmile.gif Aš tai kažkaip nemačiau nei įsižeidusių nei nepatenkintų kažkuo. Matau rodomus labai gražius darbelius,  apie juos kalbama, tai pasisakiau ir tokiu aspektu. Tiesiog neturiu galių suprasti, ką DAUGUMA galvoja. Ir paminėjau niką, kieno schemutės norėčiau paprašyt.... Nepatogiai jaučiuos, kad pati beveik nesirodau, tiačiau tikrai ne dėl to, kad gailėčiau.

Taigi, atsiprašau jautrių ir įsižeidusių. Užmuškit, bet netikiu, kad tokių čia dauguma mirksiukas.gif
Smagaus pavasario ir riešiniavimo 4u.gif

biggrin.gif pasirodo as turiu ilga liezuvi ir nebijau garsiai pasakyti tai ka,kiti nutyli biggrin.gif .. o del rodymosi- biggrin.gif kai nenorima rodyti savo darbuku,del vienokiu ar kitokiu priezasciu biggrin.gif visad galima rasti pasiteisinima kodel ''negaliu''(cia netaikoma konkreciai Jums 4u.gif )...pastebejau,kad nemazai puikiu riesiniautoju jau neberodo savo originaliu darbeliu cia unsure.gif. -ir matyt ne be priezasties. ir labai labai gaila.

del riesiniu spalvos-galima naudoti kokia tik sirdis geidzia...esu mezgus visokiu visokiausiu spalvu.zinoma,juodos praktiskiausia ir lengviausiai ''derinamos'',bet ir spalvotosios labai grazios.taip kad drasiai galima naudoti visas vaivorykstes spalvas tongue.gif

va bananzuves tokios gaivios ir laaabai labai grazios spalvos wub.gif




Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2012 04 14, 15:59)
Jeigu niekas čia neįsižeis,noriu paklausti gal tokio blondiniško klausimo.Žiūriu dauguma riešines mezgate juodais siūlais?O negalima šiaip pavasarį labai norisi spalvų gamos megzti spalvingesniais siūlais?Ar geriausiai žiūrisi juodais siūlasi megztos riešinės? g.gif Aš tik naujokė,dar vis mokausi. blush2.gif

ir is spalvotu siulu labai dailios riesines buna wink.gif as turiu ir zalias-samanines,ir baklazano spalvos,melynas,ryzas bigsmile.gif tik iki pilku vis neprieinu,nors jau ir siulai i kamuoliuka susukti,reikia tik karoliukus pasirinkt,susivert,pasipaisyt rasteli ir i trasa bigsmile.gif

tikli,ka jau ten kitos paisysis is nuotraukos schemute,jei nesugeba lapo atgal atsiversti ir pasiziureti,kad ta schema ar nuoroda jau yra doh.gif
man kai koks rastas patinka,tai kad ir skersai padetos riesines nuotrauka issididinus pasipaisau biggrin.gif
jau i google ivedus riesines lt ar angliskai,tai ismeta tiek rastu ir ideju,kad galvele apsisuka cool.gif
Atsakyti
Labai smagu, kad ča tikras lobynas, bet SM nevienintelė vieta, kur yra labai gražių riešinių .... todėl kaip ir visame kame gyvenime, taip ir čia nereiktų susireikšminti smile.gif

Taip mes šaunios, kantrios, ir viskokios kokios, bet jeigu galiu aš, galt jūs, manau bet kas gali , todėl mezgaliokim ir būkim draugiškos 4u.gif

Mini savaitgalio darbiukas, nes vienas namiškis nebedavė ramybės smile.gif


user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žoržett: 15 balandžio 2012 - 17:52
Žoržet, "mini darbiukas" atrodo tiesiog "pyst pyst" ir vualia riešinės. biggrin.gif Ech kad man taip sparčiai.
Atsakyti
Žoržet, mano berniokui tokios irgi patiktų, gražiai atrodo.
Atsakyti
QUOTE(Arwena @ 2012 04 16, 08:30)
Žoržet, "mini darbiukas" atrodo tiesiog "pyst pyst" ir vualia riešinės.  biggrin.gif  Ech kad man taip sparčiai.


Priprasi mirksiukas.gif Tada tokios į tarpus tarp rimtesnių bus kaip atgaiva, o ir vaikis labai laimingas į darželį nustraksėjo smile.gif
Atsakyti