Įkraunama...
Įkraunama...

Problemos su krūtimis žindymo periodu

Siandien vienoje kruti atsirado guzai, neisteka pienas. Sildziau po karstu dusu, masazavau, daviau dukrai isciulpti, bet nieko gero. Verzia, persti :'(. Krutis dar neraudona, temp. neturiu, bet nesinori iki tiek prieiti. Anksciau buvau skaicius apie tai, bet kol neprireike - per viena ausi iejo per kita isejo. Pries pora sav. kitoj kruti panasiai buvo, bet maze isciulpe ir praejo. Ka ten daro su tais kopusto lapais ir druska ???
Atsakyti
Turiu skaudzia patirti sioj srity, tai gal kitoms kazkiek galesiu padet. Pati turejau guzus krutinej, tris dienas 40 temperaturos. Tokiu atveju man nepadejo kopustu lapai, geriausia priemone- dejau degtines kompresus: suvilgau marle apdedu visa krutine, uzdedu dar koki ranksluosteli ar ka panasaus, kad butu siltai, palauki pusvalandi ir masazuoji sukmaisiais judesiais ypac tuos guzus, tada reikia gerai nutraukti ar duot kudikiui zyst, bet po to pabaigt istraukt piena ir vel kartoji viska is pradziu. Kad geriau pienas begtu, mano ginekologe liepe nusipirkt oksitocino ampule ir lasint po kelis lasus i nosi - atpalaiduoja latakus, zymiai lengviau isbega pienas. Tuo metu maitinau vaistai nekenkia. Na man dar teko gert antibijotikus, bet cia jau tik daktaras gali paskirt.
Atsakyti
Aš irgi buvau išsigandusi, kai aptikdavau kokį gumbelį krutyje.

Pagal tavo apibūdinimą tai panašu  pieno kanalo (latako) užkietėjimą. Todėl ir neteka pienas.

Sukietėjusi vieta paprastai panaši į paraudusį ir jautrų gumbą.  Nors pats kanalo sukietėjimas nėra pavojingas, jis gali sukelti krūties infekciją, todėl neturi būti nepaisoma, Dabar svarbiausia yra sudaryti sąlygas kad pienas geriau tekėtų.

Per kiekvieną maitinimą stenkis ištuštinti patinusią krūtį. Duok ją pirmą ir skatink kūdiki daugiau iš jos išžįsti pieno.

Jei po žindymo dar liks nemažai pieno (jeigu galėsi dar išspausti ne kelis lašus, o čiurkšlę), išspausk rankomis ar pientraukiu.
nors bendrai geriau atvirksčiai. Iš pradžių nusitrauk, kol laisvai teka, o po to duok vaikeliui. Tada garantuotai ištrauks, nes jam, kad prisivalgyti reikės padirbėti gerai.  ;) Man būtent tai padėdavo. Nusitraukdavau su pientraukiu kokiu 60 ml.(tai labai individualiai), ir tik po to duodavau krūtį dukrai.

Ir reikia žiūrėti, kad liemenėle nebūtų pernelyg ankšta, o drabužiai nevaržantys judesius.

Kiekvieną kartą žindydama  keisk padėtį, kad būtų spaudžiamas vis kitas pieno latakas. Nes aš dažniausia maitnau gulint, tai man visą laiką tuoje pačioje vietoje guzelis atsirasdavo. Kaip tik ant tos ant kurios gulėjau.

Parašyk kaip sekėsi.  8)
Atsakyti
As zindydama kiekvienasyk krutis masazuoju, tai kanalai ir nesukieteja.  Jei nemasazuociau - uzdegimas sekancia diena garantuotas.  BAndyk, gal ir tau pades.  Masazuojant pienas lengviau isteka.
Atsakyti
Jeigu krūtys pasidaro skausmingos ir kietos, galima dėti tokius kompresus:
1 vaiko prišlapintą vystyklą dėti ant krūties (tik visi kompresai dedami ant kruties aplink speneli,speneli paliekant atvira)
2. Jeigu krutys karstos - sutarkuoti keleta bulviu ir uzdeti ant kruties
3. Bulve su lupena isvirti, sugrusti, kruti patepti aliejumi uzdeti silta( beveik karsta) bulviu kose
4. uztepti medaus
5. medus, kopusto lapas
6. spiritas atskiestas us vandeniu, deti ant aliejumi suteptos kruties
7. Akmen. druska pasildyti sudeti i maiseli uzdet ant aliejumi suteptos kruties, (sis kompresas tinka ir persalus gerklei ir vaikui, tik ziuret kad nepatektu ant krutines )
Jei pakilo temperature iki38,5 galima isgert : aspirina ir analgina po tablete vienu metu (numusa temperatura per 1 val), arba paracetamoli ar panadola (numusa po 1 vl.)
Ir nebijok kitu pasakymu kad nunuodysi vaika, tiesiog pasistenk kad praeitu kuo daugiau laiko po tableciu vartojimo, tada vaisto koncentracija bus mazesne. Ir be to vaikui labai nepakenksi, svarbu duok daznaiu ta kruti (gali pabandyt pagulet siltoj vonioj, ir paciam vandeny pamasazuok kruti), gai pabandyt duot kruti taip kad ta vieta kur yra gumbas vaikas ciulptu su apatiniu zandikaliu, nes tada jis geraiu istraukia piena.
Atsakyti
Aciu mamytes uz pagalba  ;D Jau viskas gerai. Pabudo maze tokia islakus, kad islupo visus guzus. As jau ir degtines pasiruosus buvau ir norejau oxitocino pirkti, bet neprireike. Tiesa vakar vakare prisiminiau, kad turiu "germastan" tepaliuko, juo issitepiau visa kruti (gal cia sutapimas). Cia man chate patare wink.gif (ji turejau po ranka).
P.S. Greiciausiai patarimu galima gauti vakariniame chate  :)
Dar karta aciu visoms. Kita karta busiu gudresne (zinosiu daugiau priemoniu)
Atsakyti
Ak ,keik daug patarimu. Nezinai nuo ko pradeti? ??? Bet pirmiausia reikia issiaiskinti priezasti. Patys be niekur nieko guzai neatsiranda. Dazniausiai tai del reto, trumpo maitinimo, netinkamo vaiko apziojimo.
Krutis ne raumuo, todel masazai nieko nepadeda, nebent psichologiskai.
Duodant patarimus reikia labai tiksliai issiaikinti, todel tokie viesi patarimai ne ka gali padeti, o jei pades, tai ir siaip butu praeje.
Pagrindine taisykles butu:
maitinti ne reciau kaip kas tris valandas visa para (iskaitant ir nakti, ns daznai po "dziaugsmingos ramios" nakties wink.gif, taip ir nutinka)
maitinti ne trumpiau 30 minuciu
pries maitinima kruti pasildyti su dusu ar siltu slapiu ranksluosciu
po maitinimo 10-15 minuciu uzdeti ledo (saldytu produktu is saldytuvo)
maitinimui pasirinkti ivairias padetis, kad geriai isteketu pienas
jei vaikas visko nesugeba istrukti, pries maitinima siek tiek pieno nutraukti ir palikti vaikui istraukti is giliau
galima pries maitinima sau i nosi ideti oksitocinu suvilgytos vatos tamponeli, tai pagerina pieno tekejima
galiu pakonsultuoti telefonu 869836946 smile.gif
Atsakyti
cia turbut patarimai tinkantys pirmiem menesiam, nes maniske dabr valgo ne ilgiau 10 min ir labai gerai issciulpai piena.
Atsakyti
Del maitinimo. Tai ji diena valgo kas 1-2val, o nakti reciau. Iki 1,5men valgydavo kas 3 val. nesvarbu ar diena ar naktis. Veliau nakti ismiegodavo be prabudimo 6val., o nuo kokiu 2men 7-9val (pavalgydavo ir vel miegodavo dar 2-3val). Bet problemu nebuvo. Dabar mazei beveik 4men. Vel pradejo atsibudineti nakti 1-2kartus. Praejuse nakti kai atsirado guzas ji buvo atsikelusi 1karta. Sia nakti 2k. O guza isciulpe tik ryte.
Dar norejau MAMOS paklausti (cia ne i tema) ar sie atsibudimai negali reiksti, kad jau reikia primaitinti? Pieno lyg ir pakanka, bet gal nesotu ???
Atsakyti
Rebeka,

Mamos pienukas skrandyje būna apie 3-3,5 val. kitoks maistelis apie 4val. Taigi visai normalu jei vaikutis naktį pakelia kokius 2 ir net 3 kartus. Va jei daugiau tai jau ne ne alkis, o greiciausiai dantukai.
Mano sūnelis nuo 4 mėn irgi pradėjo mane kelti naktimis ir kelia iki šiol. Kai dantukų dygimas aprimsta kelia 1-2 kartus. Kai pradeda neraminti tai būna ir 4-5 kartai.
Atsakyti
GUDRA aciu biggrin.gif
Bet as jau seniai nusiraminusi, kad pieno netruksta wink.gif Po tos zinutes parasymo jau praejo 3men. Tai va, jau mums 7 men ir mes vis dar be dantu, o keliasi ir dabar 1-2kartus. Primaitima pradejau 5,5 men, bet kai mazgej neramu ar kur vaziuojam tai ir be kosiu apsieinam smile.gif vis dar uztenka pienelio. Nors as noreciau, kad labiau koses megtu.
O guzu, aciu Dievui, daugiau nepasikartojo biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes, smile.gif
as susiduriau su mastitu, ir jau gydytojai sake nieko padet negali sad.gif - nu tikriausiai taip ir butu, bet suradau masazuotoja. ir kadangi pati zinau kaip sunkiai ieshkojau, tai pagalvojau gal kuriai prireiks.
cia kaune, nors jei reikia i rajona atvaziuoja. ir nakti, kai labai blogai buna - i namus atvaziuoja. labai paslaugi moteris, ne viena nuo peilio ishgelbejo thumbup.gif rankos tiesiog stebuklingos. tai jei kam reikes, rashykit gal i asmenine - atsiusiu telefona, bo nezinau ar cia galiu rashyt rolleyes.gif
na va, tikiuosi pagelbesiu biggrin.gif
Atsakyti