Įkraunama...
Įkraunama...

Kalių gimdymas

Sakykit, o Vilniuje dar kažkas iš veterinarų be greitosios žirafos atvažiuoja į namus padėti priimti gimdymų?
Atsakyti
Na jei gimdymas normalus, kam tas veterinras, pakanka žmogaus kuris žino tiesiog eigą gimdymo, veltui metami pinigai. O jei yra reikalas veterinarui-vis vien vešt į kliniką reiks. Kažkaip jei tik paprastesni strigimai traukiam patys, mano vetė žino tik kad telefoną arti reikia laikyt, jei neištrauksi ir pjaut reiks. O šiaip ji net ir nevažiuoja. Aišku lengvi pinigai kaip už iškvietimą 12h sėdėt ir žiūrėt į gimdančią kalę. Aš geriau į namus kviesčiaus išmanantį žmogų, ne vetą, o vetas tiesiog su telefonu vaikšto. Pigiau ir kažkaip normaliau smile.gif , laisviau
Atsakyti
QUOTE(Pumpum @ 2012 07 31, 14:27)
Sakykit, o Vilniuje dar kažkas iš veterinarų be greitosios žirafos atvažiuoja į namus padėti priimti gimdymų?

Manau laisvai galima susitarti su savo veterinaru, kad esant reikalui atvyktų padėti ax.gif

Žinau, kad buvo kalbėta, bet niekaip neatrenku kurioj temoj, o ir šiaip gal kokių naujovių toj srity atsirado smile.gif Papasakokit, ką, jūsų nuomone, veisėjas turėtų įsipareigoti šuns pirkimo-pardavimo sutartyje bei ko galėtų prašyti iš pirkėjų? Taip pat, kaip padaryti, kad visas šitas reikalas veiktų REALIAI g.gif
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2012 07 31, 13:41)
Na jei gimdymas normalus, kam tas veterinras, pakanka žmogaus kuris žino tiesiog eigą gimdymo, veltui metami pinigai. O jei yra reikalas veterinarui-vis vien vešt į kliniką reiks. Kažkaip jei tik paprastesni strigimai traukiam patys, mano vetė žino tik kad telefoną arti reikia laikyt, jei neištrauksi ir pjaut reiks. O šiaip ji net ir nevažiuoja. Aišku lengvi pinigai kaip už iškvietimą 12h sėdėt ir žiūrėt į gimdančią kalę. Aš geriau į namus kviesčiaus išmanantį žmogų, ne vetą, o vetas tiesiog su telefonu vaikšto. Pigiau ir kažkaip normaliau  smile.gif , laisviau

Man tai pirma vada, labai pergyvenu ką nors ne taip padaryti, pasimesti kokioj netikėtoj situacijoj. O kas jei naktį gimdys? Aš gyvenu priemiesty, pasiekt artimiausią veterinarą man užtrunka laiko smile.gif pati lankausi Jakovo ir Jeruzalės klinikose. Jeruzalės klinika nevažinėja, o pas Jakovą yra ne vienas daktaras ir visad lankomės pas skirtingus, taigi net nežinau su kuo tartis g.gif
Atsakyti
Tartis kad atvežti į kliniką jei ką reikia su chirurgu, kuris operuoti gali. Namie pagrindinė taisyklė-kuo mažiau lysti prie kalės. Iš esmės vetas namuose nepadarys nieko daugiau ko negalėtumėt buitinėje situacijoje padaryti jūs pati. Tik žinoma jei neesat sensoriška kraujui. Verterinaras svarbu kai reikia operuoti. O gimdys...žinoma didžiausia tikimybė jog naktį. Tai kai naktį kalė gimdo tiesiog miegi su ja, tai kam veterinaras, nes jei tarpai tarp šuniukų po pora valadų, tas pora valandų naktį turėsit kažkuom užiminėt žmogų, kol jūsų gimdyvė snaudžia smile.gif O jei gimdo greitai, irgi viskas paprasta smile.gif. Geriau pasikvieskit draugę kuri yra dalyvavus prie gimdymo. Ką galiu dar pasakyt, mano 13 metų dukra, niekad nemačius gimdančios kalės, kai buvo situacija, ji viena namie buvo-puikiai susitvarkė. Svarbu jokios panikos, ramybė ir nelyst prie šuns smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2012 07 31, 14:41)
Na jei gimdymas normalus, kam tas veterinras, pakanka žmogaus kuris žino tiesiog eigą gimdymo, veltui metami pinigai. O jei yra reikalas veterinarui-vis vien vešt į kliniką reiks. Kažkaip jei tik paprastesni strigimai traukiam patys, mano vetė žino tik kad telefoną arti reikia laikyt, jei neištrauksi ir pjaut reiks. O šiaip ji net ir nevažiuoja. Aišku lengvi pinigai kaip už iškvietimą 12h sėdėt ir žiūrėt į gimdančią kalę. Aš geriau į namus kviesčiaus išmanantį žmogų, ne vetą, o vetas tiesiog su telefonu vaikšto. Pigiau ir kažkaip normaliau  smile.gif , laisviau


Aš tai manau, kad gimdymas su vetu, tai tas pats kas draustis nuo nelaimės. Pinigus sumoki ir dažniausiai nieko neatsitinka. O kai nutinka, tai visi draudimai atsiperka. Beje, ir paslaugų kokybė kitokia.
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2012 07 31, 14:56)
Tartis kad atvežti į kliniką jei ką reikia su chirurgu, kuris operuoti gali. Namie pagrindinė taisyklė-kuo mažiau lysti prie kalės. Iš esmės vetas namuose nepadarys nieko daugiau ko negalėtumėt buitinėje situacijoje padaryti jūs pati. Tik žinoma jei neesat sensoriška kraujui. Verterinaras svarbu kai reikia operuoti. O gimdys...žinoma didžiausia tikimybė jog naktį. Tai kai naktį kalė gimdo tiesiog miegi su ja, tai kam veterinaras, nes jei tarpai tarp šuniukų po pora valadų, tas pora valandų naktį turėsit kažkuom užiminėt žmogų, kol jūsų gimdyvė snaudžia  smile.gif O jei gimdo greitai, irgi viskas paprasta smile.gif. Geriau pasikvieskit draugę kuri yra dalyvavus prie gimdymo. Ką galiu dar pasakyt, mano 13 metų dukra, niekad nemačius gimdančios kalės, kai buvo situacija, ji viena namie buvo-puikiai susitvarkė. Svarbu jokios panikos, ramybė ir nelyst prie šuns  smile.gif


"nelyst prie šuns" - toli gražu ne kiekvienai veislei tas tinka..
Atsakyti
QUOTE(Pumpum @ 2012 07 31, 15:45)
Man tai pirma vada, labai pergyvenu ką nors ne taip padaryti, pasimesti kokioj netikėtoj situacijoj. O kas jei naktį gimdys? Aš gyvenu priemiesty, pasiekt artimiausią veterinarą man užtrunka laiko  smile.gif pati lankausi Jakovo ir Jeruzalės klinikose. Jeruzalės klinika nevažinėja, o pas Jakovą yra ne vienas daktaras ir visad lankomės pas skirtingus, taigi net nežinau su kuo tartis  g.gif

mnau jums reik susirast zmogu, kuris ne karta yra priiminejes gimdyma ir tiek.
kad nebutu ismestti pinigai i bala kaip mano vienai pazystamai, kuri pasikviete vete, ji nei pirsto nepajudino, iskviete kita veta, kuris istrauke istrigusi suniuka ir paeme uz tai 190Lt, o ta vete, kuri atseit gimdyma priiminejo paeme 200Lt. taip, kad gerai pamastykit.

QUOTE(zay @ 2012 07 31, 15:56)
Tartis kad atvežti į kliniką jei ką reikia su chirurgu, kuris operuoti gali. Namie pagrindinė taisyklė-kuo mažiau lysti prie kalės. Iš esmės vetas namuose nepadarys nieko daugiau ko negalėtumėt buitinėje situacijoje padaryti jūs pati. Tik žinoma jei neesat sensoriška kraujui. Verterinaras svarbu kai reikia operuoti. O gimdys...žinoma didžiausia tikimybė jog naktį. Tai kai naktį kalė gimdo tiesiog miegi su ja, tai kam veterinaras, nes jei tarpai tarp šuniukų po pora valadų, tas pora valandų naktį turėsit kažkuom užiminėt žmogų, kol jūsų gimdyvė snaudžia  smile.gif O jei gimdo greitai, irgi viskas paprasta smile.gif. Geriau pasikvieskit draugę kuri yra dalyvavus prie gimdymo. Ką galiu dar pasakyt, mano 13 metų dukra, niekad nemačius gimdančios kalės, kai buvo situacija, ji viena namie buvo-puikiai susitvarkė. Svarbu jokios panikos, ramybė ir nelyst prie šuns  smile.gif

drinks_cheers.gif 100 proc., bet tai liecia dideliu veisliu sunis, kai kurie mazieji, na as cia apie savo cvergus ir westus, akis i tave padeje praso padeti. Pirma kart gimdanti weste net kando is streso MB i ranka. Mes su MB esam sauni komanda ir abu labai sekmingai TTT esam prieme gal 10 vadu, bet mano vete yra informuojama, kad gimdymas prasidejo ir prasymas telefona laikyt arti, kad jei man iskils koks klausimas ( o ju patikekit iskyla beveik kiekviena karta, nes net tos pacios kales gimdymas buna skirtingas), tureciau greita atsakyma. Aisku sutariu su chirurgu ir del Cezario, paprasciausiai prasau isivest mano telefona "cezaris" ir atsiliept kai skambinsiu, pazadu be reikalo netrukdyti. O po gimdymo primenu mano telfona istrint. Pries kiekviena gimdyma kaip biblija du kart perskaitau "Razvedenije Sobak" ir dar viena gera knyga apie gimdymus. Stresiukas buna kiekviena kart, kiek kartu tai besikartotu, nes kartais tavo rankose yra tos gleznos butybes gyvybe.

Sekmes Pumpum 4u.gif

P.S. ir dar labai yra svarbios pirmos 2-3 paros ( as tai miegu salia ir su sviesa blush2.gif ), reikia stebet, kad kale nenugultu suniuku , nes pasitaiko kaliu delikatnu, vaiksto kaip balerinos, o pasitaiko ir drimblu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(CU.Co @ 2012 07 31, 15:01)
Aš tai manau, kad gimdymas su vetu, tai tas pats kas draustis nuo nelaimės. Pinigus sumoki ir dažniausiai nieko neatsitinka. O kai nutinka, tai visi draudimai atsiperka. Beje, ir paslaugų kokybė kitokia.

O man atrodo, kad svetimas žmogus namuose tai tik papildomas stresas kalei. Va dar nei dviejų savaičių nėra nuo Bruknės gimdymo, kuris buvo pirmas mums abiems, tai įspūdžiai švieži. Nekviečiau jokių patyrusių priiminėtojų, tačiau buvau sutarusi su Simona iš 4 pėdučių, kad "jeigu ką" - skambinsiu. Trečią nakties Bruknė pasiprašė į lauką, 4 val. prasidėjo veiksmas, kuris nebuvo nei baisus, nei sudėtingas. Pirmas šuniukas giminėjo užpakaliu į priekį, tai aš bandžiau kiek susirūpinti, bet mamka, pasirodo, viską žinojo geriau ir be jokio vargo per kiek daugiau nei dvi valandas išperėjo visą penketuką. Bandyti neleisti jai ryti placentų šansų nebuvo, tačiau ji jas išvemdavo - tad mano darbas buvo tik rinkti placentas, greitai pasverti mažiukus, suskaičiuot pimpaliukus ir užrišt juosteles (ir dar gurkšnoti kavą bei brendžiuką blush2.gif ) Jokios nešvaros, jokios panikos, jokių cypimų.
Tačiau net tos kelios sekundės kai svėriau mažylius Bruknei kėlė susirūpinimą, tad nelabai įsivaizduoju, kaip būtų buvę, jei dar kažkas svetimas būtų namie sėdėjęs. Ir - neduok D. - bandęs aktyviai kištis į gimdymą. Va tada galėjo viskas taip sklandžiai ir nepraeit.
Tiesa, gerokai prieš gimdymus ir kergimus suskaičiau viską ką radau internete ir knygose, sužiūrėjau visus youtube filmukus, susipažinau su teorija apie galimas komplikacijas ir turėjau kalcio. T.y. teoriškai pasiruošusi buvau visokiems galimiems nesklandumams.
Atsakyti
Esmė kad nėra draugų tarpe patyrusių veisėjų, kuriuos kviesčiau padėti priimti gimdymo. Gimdymas dar tik rugsėjo vidury/gale, taigi turiu laiko ieškoti kas padės smile.gif tikėjausi, kad Vilniuje yra veterinarų kurie už papildomą mokestį atvažiuotų. Greitoji žirafa užsiplėšusi kosmines kainas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2012 07 31, 16:20)
O man atrodo, kad svetimas žmogus namuose tai tik papildomas stresas kalei. Va dar nei dviejų savaičių nėra nuo Bruknės gimdymo, kuris buvo pirmas mums abiems, tai įspūdžiai švieži. Nekviečiau jokių patyrusių priiminėtojų, tačiau buvau sutarusi su Simona iš 4 pėdučių, kad "jeigu ką" - skambinsiu. Trečią nakties Bruknė pasiprašė į lauką, 4 val. prasidėjo veiksmas, kuris nebuvo nei baisus, nei sudėtingas. Pirmas šuniukas giminėjo užpakaliu į priekį, tai aš bandžiau kiek susirūpinti, bet mamka, pasirodo, viską žinojo geriau ir be jokio vargo per kiek daugiau nei dvi valandas išperėjo visą penketuką. Bandyti neleisti jai ryti placentų šansų nebuvo, tačiau ji jas išvemdavo - tad mano darbas buvo tik rinkti placentas, greitai pasverti mažiukus, suskaičiuot pimpaliukus ir užrišt juosteles (ir dar gurkšnoti kavą bei brendžiuką  blush2.gif ) Jokios nešvaros, jokios panikos, jokių cypimų.
Tačiau net tos kelios sekundės kai svėriau mažylius Bruknei kėlė susirūpinimą, tad nelabai įsivaizduoju, kaip būtų buvę, jei dar kažkas svetimas būtų namie sėdėjęs. Ir - neduok D. - bandęs aktyviai kištis į gimdymą. Va tada galėjo viskas taip sklandžiai ir nepraeit.
Tiesa, gerokai prieš gimdymus ir kergimus suskaičiau viską ką radau internete ir knygose, sužiūrėjau visus youtube filmukus, susipažinau su teorija apie galimas komplikacijas ir turėjau kalcio. T.y. teoriškai pasiruošusi buvau visokiems galimiems nesklandumams.

aisku veisle veislei nelygu, ir sunis suniui, bet kiek man teko eiti pas svetimus sunis ( draugu su kuriais matomes labai retai, suo manes nepazysta) jie supranta, kad tu kai atejai padeti ir po visko jos tave sutinka kaip geriausia drauga smile.gif
Atsakyti
Pas mane šuo rodezijos ridžbekas, tikrai ne iš mažųjų. Į svetimus žiūri nepatikliai, tačiau prisileidžia paglostoma ir po valandos, kitos jau priima kaip draugą smile.gif susitikus dar prieš gimdymą manau taip baisiai nesistresuotų ji smile.gif dėl to, kaip čia kažkas minėjo, šuniukų priežiūros, tai savaime suprantama smile.gif nusiteikus nemiegot ir pamainą kas mane pavaduos turiu biggrin.gif tik patirties visiškai šuniukų priėmime neturiu. Kai buvau 12-os priiminėjau katės vaikiukus, ir kaip tikra didvyrė išgelbėjau vieną pridususį biggrin.gif bet dabar ir smegenų daugiau, ir riziką suprantu. Gal kas iš jūsiškių veisėjų turite ką pasiūlyti ar pačios sutiktmėt padėt esant reikalui? smile.gif
Atsakyti