Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

Sveikos mamytes.
Laukiuosi. Draugas siūlo tuoktis, arba suteikti vaikui savo pavardę. Problema yra tame, kad nežinau ar saugu būtų tai daryti dėl draugo skolų - prieš kelis metus jis paėmė iš banko 500 000 Lt skolą ir nusipirko sklypą. Dabar šis pirkinys kainuoja dvigubai mažiau. Skola dar tik pradėta mokėti, tačiau neaišku ar bus galimybė s mokėti ją toliau. Priešingu atvėju bankas atsiima turtą. Tačiau iš varžytinių jį eitų parduoti maksimum už puse skolos sumos. Draugas neturi turto ar santaupų. Gal kas išmanote: Ar antstoliai nesikesintų į artimųjų turtą? Pažįstu panašų atvejį - mirė mano kolegės draugas. Paaiškėjo, kad jis turi skolų bankui. Dabar skolos slegia ją, nes jis pripažino judviejų vaiko tevystę. Na. gal ten dar buvo kažkas su palikimu. Nežinau. Tai man smalsu - ar galiu būti tikra, kad iki vedybų įsigytos skolos nebus ieškomos iš manes?

Nesiryžtų siūlyti vedybinės sutarties. Nenorėčiau, kad jis manytų, jog juo nepasitikiu.



42
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Niktė: 22 vasario 2015 - 11:52
atsiprasau jeiguu ne cia parasiau - tada tiesiog perkelkit temele 4u.gif
neradau kur galetu buti tokios temos.
Na, apie tas draugo skolas tai tik ka suzinojau. Tipo, staigmena. Na, mes draugaujam puse metu, net maziau. Tai dabar kazkaip pasijutau labai nesaugiai. Jis sako "man vienodai rodo". Kito turto neturiu (buta jis nuomojasi), bankas man nieko nepadarys. Bet ar tokios skolos negali buti isieskojamos is kitu seimos nariu? pvz. as savo vardu turiu buta Kaune. Dabar gyvenu Vilniuje, tai ta buta nuomoju. Galvoju, kad gal neforminti nei santuokos, nei tevystes ir gyventi ramiai? ka manote?
Atsakyti
jeigu skola iki santuokos, tai neturėtų krist ant šeimos narių. bet visgi reikėtų pasitart su teisininkais unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausra_33 @ 2009 07 14, 17:14)
atsiprasau jeiguu ne cia parasiau - tada tiesiog perkelkit temele  4u.gif
neradau kur galetu buti tokios temos.
Na, apie tas draugo skolas tai tik ka suzinojau. Tipo, staigmena. Na, mes draugaujam puse metu, net maziau. Tai dabar kazkaip pasijutau labai nesaugiai. Jis sako "man vienodai rodo". Kito turto neturiu (buta jis nuomojasi), bankas man nieko nepadarys. Bet ar tokios skolos negali buti isieskojamos is kitu seimos nariu? pvz. as savo vardu turiu buta Kaune. Dabar gyvenu Vilniuje, tai ta buta nuomoju. Galvoju, kad gal neforminti nei santuokos, nei tevystes ir gyventi ramiai? ka manote?

nezinau,bet i jusu asmenini buta bankas neturetu kesintis.net po santuokos.jei buta butumete pirke santuokoje tada bankas galetu i ji pretenduoti.cia tik mano nuomone.
Atsakyti
Na, as su santuoka tikrai neskubeciau. Juk jus tik pusmeti kartu - ka tu zinai, kokiu jis dar skolu turi! doh.gif Jei jau vis delto sugalvotum tuoktis, tikrai reiktu susitvarkyt vedybine sutarti del sventos savo, artimuju ir vaiko ramybes. Cia ne 10 000 o puse milijono kaip ne kaip g.gif Neskubek teket, visada suspesi 4u.gif Ir del vaikiuko nepergyvenk, kad atseit ne santuokoj gime. Jau seniai nebe veroniku laikai, poros tuokiasi ir 3 vaikus kartu sugyvene
Atsakyti
QUOTE(svete @ 2009 07 14, 16:28)
Na, as su santuoka tikrai neskubeciau. Juk jus tik pusmeti kartu - ka tu zinai, kokiu jis dar skolu turi!  doh.gif Jei jau vis delto sugalvotum tuoktis, tikrai reiktu susitvarkyt vedybine sutarti del sventos savo, artimuju ir vaiko ramybes. Cia ne 10 000 o puse milijono kaip ne kaip  g.gif Neskubek teket, visada suspesi  4u.gif Ir del vaikiuko nepergyvenk, kad atseit ne santuokoj gime. Jau seniai nebe veroniku laikai, poros tuokiasi ir 3 vaikus kartu sugyvene



as irgi taip manau drinks_cheers.gif Vaikas netyciukas, bet vistiek dziaugiuosi. mirksiukas.gif

Taip pat biski uzpykau kad jis is karto nesake kas ir kaip. Atvirksciai - gyresi, kad turi brangu sklypa ir ketina ten statyti nama. Na, zinojau, kad paskola paemes tam sklypui, bet nezinojau kada ir t.t. O pasirodo, kad pasielgta neapgalvotai - paskola paimta tik todel, kad dar palukejus bankai uzsuktu kranus ir, beabejo, labai nepalankimis salygomis, o sklypas pirktas pernelyg uzkeltomis kainomis. Dabar kol kas tik palukanos moka, o delkrizes gal ir to greitai nebegales. Jis mielai parduotu ta sklypa, bet sako, kad dabar jo rinkos kaina krito dvigubai, todel bankas netgi neleis parduoti. na, isitaise sau zmogus galvs skausma doh.gif
Papildyta:
QUOTE(JUNIGEDA2 @ 2009 07 14, 16:26)
nezinau,bet i jusu asmenini buta bankas neturetu kesintis.net po santuokos.jei buta butumete pirke santuokoje tada bankas galetu i ji pretenduoti.cia tik mano nuomone.



na,man irgi taip atrodo. Bet kadpas mumis antstoliai taip suizulejo, kad doh.gif
O jeigu, tfu, tfu, tfu - skolas turintis zmogus zusta? Nu negi bankas ima ir lengva ranka nuraso skola? Itariu, kad tik ziures, kaip jas perrasyti sutuoktiniems ar vaikams g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausra_33 @ 2009 07 14, 14:00)
as irgi taip manau  drinks_cheers.gif Vaikas netyciukas, bet vistiek dziaugiuosi.  mirksiukas.gif 

O jeigu, tfu, tfu, tfu - skolas turintis zmogus zusta? Nu negi bankas ima ir lengva ranka nuraso skola? Itariu, kad tik ziures, kaip jas perrasyti sutuoktiniems ar vaikams  g.gif


Su vaikiuku labai sveikinu 4u.gif

O del skolu - nepreseniausiai buvo laikrasciuose istorija, kad tevui Rusijoje dingus be zinios jo vaikams ir zmonai norejo priteisti grazinti skolas, nors net neirodyta, kad tas zmogus zuves, tik "laikomas dingusiu". Pilnai gali buti, kad jis siaip pabego, nes nebesugebejo tu skolu atiduot. Deja, istorijos pabaigos neprisimenu, nes jau pries keleta menesiu lryte skaiciau
Atsakyti
Jei jau kalba eina apie paveldėjimą, kiek pamenu, skolas perima tas, kas paveldi turtą. Jei neklystu, paveldėjimo galima atsisakyti. Nueik pas advokatą ir pasikonsultuok. Dėl santuokos: jo pasakymas "man vienodai rodo" daug ką pasako. Ilgainiui jam daug kas vienodai rodys. Atsiprašau, čia mano asmeninė nuomonė... ir patirtis. Žmogus nejaučiantis atsakomybės už savo veiksmus. Ne jis pirmas, ne jis paskutinis, kurį krizė užspaudė, bet požiūris į savo įsipareigojimus pas subrendusį ir atsakingą žmogų toks nebūna.
Atsakyti
QUOTE(Adatuke @ 2009 07 14, 20:09)
Jei jau kalba eina apie paveldėjimą, kiek pamenu, skolas perima tas, kas paveldi turtą. Jei neklystu, paveldėjimo galima atsisakyti. Nueik pas advokatą ir pasikonsultuok. Dėl santuokos: jo pasakymas "man vienodai rodo" daug ką pasako. Ilgainiui jam daug kas vienodai rodys. Atsiprašau, čia mano asmeninė nuomonė... ir patirtis. Žmogus nejaučiantis atsakomybės už savo veiksmus. Ne jis pirmas, ne jis paskutinis, kurį krizė užspaudė, bet požiūris į savo įsipareigojimus pas subrendusį ir atsakingą žmogų toks nebūna.



jo, toks neatsakingas poziuris mane irgi neramina g.gif
nors ir pati nesu atsakingumo etalonas blush2.gif
na, pagyvensim, pamatysim. Man atrodo, kad ta mano pazistama, kuria bankai smauge del zuvusio draugo skolu tai taip nesekmingai iklimpo nes neapdairiai sutiko priimti kazkoki vaiko vardu palikta paveldejima. Na, as cia nenoriu avansu svarstyti tokiu kraupiu scenariju, bet kad MB yra vienos is ekstremalios ir tikrai pavojingos sporto sakos megejas, tai ir lenda visokios mintys....
Teketi tai turbut netekesiu. Nebuvo tokiu planu ir nematau prasmes teketi del reikalo. Bet jeigu zmogus nori pripazinti tevyste tai negi atimti is jo ta teise ir pareiga? mirksiukas.gif
Atsakyti
Turbūt geriau, kad vaikas tėtį turėtų, nei neturėtų. O po mirties palikimą priėmęs paveldėtojas paveldi tiek mirusiojo turtą, tiek skolinius įsipareigojimus. Tačiau už skolas paveldėtojas atsako tik paveldėto turto apimtimi, bet ne daugiau. T.y. išieškojimas gali būti nukreiptas tik į paveldėtą, o ne turimą savo turtą ir lėšas. Todėl Jūs ar Jūsų vaikiukas dėl tėvo skolų nenukentėsite.
Atsakyti
QUOTE(AuDi-77 @ 2009 07 15, 05:14)
Turbūt geriau, kad vaikas tėtį turėtų, nei neturėtų. O po mirties palikimą priėmęs paveldėtojas paveldi tiek mirusiojo turtą, tiek skolinius įsipareigojimus. Tačiau už skolas paveldėtojas atsako tik paveldėto turto apimtimi, bet ne daugiau. T.y. išieškojimas gali būti nukreiptas tik į paveldėtą, o ne turimą savo turtą ir lėšas. Todėl Jūs ar Jūsų vaikiukas dėl tėvo skolų nenukentėsite.



Va cia tai apsirikote mano situacija tokia pat buvo as net su draugu nebuvau susituokusi tik vaikui pavarde jis daves buvo. Jis buvo paemes paskolas is keturiu banku ir po jo zuties visos skolos paliko man kadangi as mama atsakanti uz nepilnamete dukra dukrytei kuriai tik keturi metukai, atsakau uz ja savo turtu. Skolos persirase man , nors nai zmona nei laiduotoja buvau,o iš nezinojimo paveldejimo byla uzvedziau ne pagal apyrasa. Jei priimamas paveldejimas pagal apyrasa tai skolos isieskomos is paveldeto turto o jei ne pagal apyrasa tai skolos isieskomos is turto kuri turi pati uzgyvenusi. na zodziu arba mokiesi pati uz viska arba atima turta kuri turi. o kadangi draugas neturejo nieko o as sklypa ir nenoredama kad ji atimtu turejau moketi bankams.
Atsakyti
Smerkti žmogų už neatsakingumą? Gal jis anaiptol tikėjosi ir planavo viską kitaip, bet va, tuk tuk – atėjo blogi laikai, sunki laikai. Ir suma tikrai labai nemaža – 500 000 Lt.

Visa pirma Jus tai nelies, ta prasme Jums nereikės mokėti už ji skolą bankui. Apie paveldėjimą po mirties??? Manau Jis jaunas, sveikas ir labai ilgai dar gyvens. Jeigu skola su proc. nebus mokama bankui, daugiausia po metų, sutartis bus nutraukta, turtas keliaus į aukciono sąrašą.
Sakote, kad įmanoma kad bus parduotas už pusė kainos – 250 000 Lt. Tai kita pusė jis turės gražinti bankui. Nors kai bankas duoda paskolą ir užstatas yra NT, tai turėtu būti taip, kad tik užstatų jis(vyras busimas) ir atsako. Nemanau kad bankas leido įsigyti sklypą 100 proc. finansuodami ir be NT įvertinimo. Bankai turi save apdrausti. Daug kur užsienyje atsakoma tik įsigytų turtu už kredito pinigus. Bet nzn kodėl Lietuvoje kitaip.
Jeigu jam reikes atidavinėti likusia skola, manau bus labai sunkus gyvenimas.

Legaliai jis negales dirbti, nes dalį ir labai nemažą dalį atlyginimo reikės jam gražinti bankui, o dar ir procentai kurie niekur nedings. Sąskaitos bus areštuotos tikriausiai, savo vardu turto (mašina, NT ir t.t.) jis negalės turėti, nes manau bus viskas atimama, areštuojama.
Gal neskubėkit susituokti... Tiesiog apgalvoti reikia ar nesipyksite jeigu atsitiks taip, kad uždirbti pinigus ir aprūpinti vyrą ir vaiką reikės jums. verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylima žmona: 28 rugsėjo 2009 - 16:28