Įkraunama...
Įkraunama...

Re-emigrantai ir galvojantys grįžti į Lietuvą

Vis dazniau uzplusta mintys, kad gal jau laikas grizti, jau uztektinai prisikeliavom ir patirties igijom svetur. Seneliai pasiilgsta anuku, vaikai zyzia, kad nori pas senelius. Tuo labiau, kad seneliai nejauneja...
Pradedu galvoti rimciau ir atsiranda daug klaustuku...
Kur Vilniuje vaikams ieskoti mokyklu/darzeliu, jei jie sunkiai skaito ir raso lietuviskai?
Kokias pajamas reikia gauti, norint gyventi o ne isgyventi Sostineje 4 asmenu seimai? Ir daugybe kitu klausimu.
Buciau labai dekinka, jei pasidalintumete savo reemigracijos istorijomis.
4u.gif
Atsakyti
Sveika,
mes prieš metus grįžome iš Vokietijos. Širdis labai džiaugiasi, protas kartais protestuoja. Lietuvoje užsidirbti tiek, kiek gaudavome Vokietijoje, reikia dirbti dvigubai daugiau valandų. Bet vėlgi, čia visi daug dirba, nesijaučiame kažkokie nuskriausti. Ir komunalinės paslaugos, kuras, draudimas ženkliai pigesni.
Atsiras žmonių, kurie man prieštaraus, kad maistas užsienyje pigesnis. Bet aš nesutinku. Pirkdavau pieną ne iš miltelių, o duoną tikrą iš kepyklėlės, mėsą pas mėsininką ir Vokietijoje tai laaaabai brangu. Jau nekalbu, kad neįpirkdavau ekologiškų daržovių, o čia jų iš savo daržo turiu pakankamai.
Lietuvoje tikrai galima užsidirbti, vaikai čia labai laimingi, seni tėveliai be žodžių kasdien dėkoja Dievuliui, kad gali laikyti anūkių ranką. Dukros turi tiek popamokinės veiklos (už juokingai mažą būrelio mokestį), neša vieną diplomą po kito. Kai matau, kaip jiems tai svarbu, suprantu, kad teisingai pasielgiau.
Beje, ir tas jausmas labai geras, kad čia niekam nepakyla antakiai su klausimu - iš kokios jūs ten šalies atvykote? Čia mano šalis ir aš myliu ją tokią, kokia ji yra.
Atsakyti
Sirdis ir protas nori grizti namo.. i Lietuva. Deja, dabar galimybiu nera. Bet jei galeciau, zinau, kad butu gerai. As cia jau beveik 10 metu, bet...neapsipratau, nesusitaikiau, vistiek buvau, esu ir busiu svetima. Cia, sitam mieste, labai visi ziuri emigrantas ar vietinis, gal todel cia taip ir jauciuosi. O Lietuvoj buciau pas save! Zinau, kad butu gerai! Turiu pakankamai santaupu, kad galeciau nusipirkti buta. O tai jau labai daug. Nereiketu jokiu nuomu ar paskolu moket. Bet as tik ne i Vilniu. I ten nebent surista nuveztu, bet, kai atristu, tikrai pabegciau biggrin.gif Issilavinima turiu, bet man nezema ir paprasta darba dirbti, tai neverkciau, kad kelis metus darbo nerandu. Dirbciau, kur priimtu, jei nepatiktu, dirbdama ieskociau kito. Del pajamu, kokiu ju uztektu 4 asmenu seimai g.gif Nera tokio atsakymo. Priklauso nuo seimos poreikiu. O, kaip zinia, didejant pajamoms, dideja ir poreikiai, tai zmonem niekad negana.
Noreciau grizt ne vien del seimos, draugiu, bet, kad ir del lietuviskos sveikatos prieziuros, del gydymo. LT tikrai gydytojai zmoniskiau i pacientus ziuri, gydymas nepalyginamai geresnis. Ir biurokracijos, lyginant kiek cia, Lietuvoj galima sakyt, kad visai nera! Ir mokesciai tikrai ne tokie ir dideli, kaip lietuviai iprate skustis (nezino kaip kitose valstybese, tai ir skundziasi). O kai kuriu mokesciu Lietuvoj is viso nera, kaip pvz. mokestis uz TV blink.gif O apie mokymo lygi cia tai irgi patyliu. Ir apie islaidas, kai vaika i paprasta mokykla reikia issiust, vien knygos simtus kainuoja.
Kaip dabar atsimenu, kaip dar LT gyvenau ir buvau kazkuo nepatenkita, tai net geda darosi blush2.gif Tik gaila, kad ivertinau (teigiamai) savo sali tik kai isvykau verysad.gif
Atsakyti
buna ir mums minciu grizti, bet va pavyzdys gyvas biski paprotino. viena seima grizo i lietuva, po 4 menesiu apsigalvojo ir vel atgal i UK. tiksliau mama su leliuku grizo, tetis pradejo ispardavinet viska, irgi buvo grizes... bet apsidaire kas per padetis su darbais, busto nuoma, kokios kainos.... ir seneliu turejimas salia anukes nublanko pries siuos dalykus.
dabar ruosiasi grizti, krauna lagaminus.
Atsakyti
Aciu mamytes, kad pasidalinat savo mintimis 4u.gif
Mes siuo metu esame labai toli nuo namu verysad.gif Mokyklos cia tikrai geros, nes beveik visos privacios, vaikais cia rupinamasi. Oras nuostabus, vyras turi megstama darba, as su mazaja dar namuose bunu, gal del to man toks ilgesys Tevynei ir artimiesiems o gal jau per ilgai uzsibuvom svetur g.gif
Kai gyvenome UK to nesijaute...

Uzpuola dvejones ir apmastymai doh.gif Ar nesigailesim jei grisim? Ir daugybe kitu...
Papildyta:
Dar klausimelis ax.gif Jei turetumete gera darbo pasiulyma Lietuvoje ar nedvejodamos/mi griztumete? g.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites! Labai aktualia tema uzvedet. As taip pat vis galvoju grysti... po 15 metu UK. 4u.gif Labai noreciau isgirsti gryzusiu nuomones, ir tikrai nenoreciau smerkianciu ar atkalbanciu, kurios nebuvo gryze ir nesiruosia.. Turiu daug draugu, kurie smerkia, gerbiu ju nuomone... Bet is tikruju noreciau isgirst jau patyrusiu zmoniu istorijas, is kuriu galetum kazko pasimokint.
Jau bandziau grysti pries 5 metus, bet paklausiau tu atkalbu ir kvailinimo... Bet vistik iki siol gailiuosi ir manau, jai savo kailiu nepatirsi, neisitikinsi, sirdis nenurims...
Taigi mielosios, labia lauksim jusu patirties pasidalinimo! drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(mamyte1 @ 2013 06 17, 11:38)
Sveikos mergaites! Labai aktualia tema uzvedet. As taip pat vis galvoju grysti... po 15 metu UK.  4u.gif Labai noreciau isgirsti gryzusiu nuomones, ir tikrai nenoreciau smerkianciu ar atkalbanciu, kurios nebuvo gryze ir nesiruosia.. Turiu daug draugu, kurie smerkia, gerbiu ju nuomone... Bet is tikruju noreciau isgirst jau patyrusiu zmoniu istorijas, is kuriu galetum kazko pasimokint.
Jau bandziau grysti pries 5 metus, bet paklausiau tu atkalbu ir kvailinimo... Bet vistik iki siol gailiuosi ir manau, jai savo kailiu nepatirsi, neisitikinsi, sirdis nenurims...
Taigi mielosios, labia lauksim jusu patirties pasidalinimo!  drinks_cheers.gif


100% drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo storasmeskius: 17 birželio 2013 - 13:49
Gyvenu Vokietijoje. Emigravom butent del sveikatos prieziuros,nes nusivyliau lietuviska medicina.Visgi del visa kita noreciau grizt i LT.
Bet LT man viskas atrodo labai brangu. I Vilniu?Apsaugok ,Viespatie doh.gif Aukles kaina nuo 1000,darzelis nuo 1500 lt. Gal jau tiek to.O bureliu nemokamu tai kazin ar belike g.gif Uz viska reikia moketi. Toliau kas jums LT pigiau?- Bustas- kaip cia pasakius rolleyes.gif Nuoma didele,savo turet-paskola gausi tik senos statybos butui.Bet kiekvieno teise rinktis.
Nuosirdziai linkiu visiems sekmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vajetau @ 2013 06 17, 15:21)
Gyvenu Vokietijoje. Emigravom butent del sveikatos prieziuros,nes nusivyliau lietuviska medicina.Visgi del visa kita noreciau grizt i LT.
Bet LT man viskas atrodo labai brangu. I Vilniu?Apsaugok ,Viespatie doh.gif Aukles kaina nuo 1000,darzelis nuo 1500 lt. Gal jau tiek to.O bureliu nemokamu tai kazin ar belike g.gif Uz viska reikia moketi. Toliau kas jums LT pigiau?- Bustas- kaip cia pasakius rolleyes.gif Nuoma didele,savo turet-paskola gausi tik senos statybos butui.Bet kiekvieno teise rinktis.
Nuosirdziai linkiu visiems sekmes 4u.gif


Dekui uz pasisakyma 4u.gif I Vilniu vaziuotume, nes niekur kitur MB darbo nepavyktu rasti, pagal specialybe jis gali dirbti tik didelese kompanijose, kuriu mazesniuose miestuose tiesiog nera...
O, kad brangu viskas, tai manau visi ta zino doh.gif
Atsakyti
Laba,
jau beveik metai, kaip grįžome į Lietuvą, po 8 metų Airijoje. Negaliu sakyti, kad jau visai apsipratau, Dublino dar labai ilgiuos, bet daugiau konkrečių dalykų, ko čia dar neradau, taip pat draugės artimos.
Mano mergaitės čia labai laimingos, jos taip džiaugiasi galimybe dažnai matyti senelius ir visus kitus artimus žmones.. Štai dabar pvz, jos vasaroja pas senelius kaime, tookios laimingos, oho smile.gif. Būtent tai ir yra pagrindinis dalykas mums - laimingi vaikai, pagal juos dėliojam dabartinį gyvenimą.
Minėta medicinos sistema, man lietuviškoji nepatinka, kol kas bent.
Gyvenam mažam mieste, čia labiausiai man kliūva vaikų darželiai. Auklėtojos beveik visos vyresnės, iš to ir atmosfera tam tikra ir šiaip daug visokių nelabai man patinkančių dalykų. Bet šitu klausimu bandau galvoti sprendimus pati, gal kažkas ir pavyks.
Dėl maisto kainų - man jos panašios kaip Airijoje, sumos tik skamba kitaip.
Pardavėjų susiraukusių retai matau, galima ir vienu kitu žodžiu persimesti su jom smile.gif.
Nežinau, ką dar parašyti, jei kas domina konkrečiai - klauskit.

Dabar pagalvoju, nežinau, kaip taip išdrįsom išvažiuot, viską pakeist aukštyn kojom. Ar esu laiminga? Taip. Bet - jei neturėčiau šeimos Lietuvoje, sesės tam pačiam mieste, tai jau nebūtų šalis, kurioje norisi gyventi.
Bet kol kas viskas yra gerai, daugybė malonių atradimų, tuom ir džiaugiuos.
Sėkmės visoms smile.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Musu situacija truputi sunkesne nes vaikuciu daugiau turim,siuo metu laukiuosi penkto.Bet tai nesustabdo nuo galvojimo apie gryzima namo,tik planuoju viska daryt neskubotai.
Planuoju vaziuot kita vasara,kai kudikelis jau bus truputi paauges,vaziuosiu viena su vaikais. Del ko? Vyras turi cia darba su kontraktu ir visom garantijom,taigi reik visu pirma man ten isikurt ir paziuret savo kailiu,kaip jausiuos,kiek pragyvenimas kainuos ir ttt. Pliusas kol vyras dirbs cia as galiu gyvent LT ir gaut UK gaunamas pasalpas,jos nera pas mus dideles nors ir vaiku daug,bet issivertus i litus visai neblogai. Jeigu matysiu ,kad tai mes liekame lietuvoje tada issiparduosim cia ir pradziai vyras tarsis su darbdaviu ,kad galetu padirbet UK kas kelis menesius,tam,.kad nereiktu pult ant pirmo pasitaikiusio darbo,visgi mum pajamu reiks didesniu.

Kolkas suzinojau tiek,vienam vaikui darzelis Vilniuje kainuoja apie 300lt(cia kur rase 1500lt tai turbut apie privatu). Darzeliuose yra eiles,bet yra internetinis psl kur rasoma kurie darzeliai turi laisvu vietu,pagal tai galima ir rinktis rajona(mes pradziai nuomosimes),o vyresniajam va tokia mokykla yra http://www.lietuviun....vilnius.lm.lt/
Taigi jei nepatiks,nepavyks po metu ar anksciau grysiu i UK nieko nepraradus tik atradus,sielos ramybe kur musus vieta ir vaikai pramoks lietuviu kalbos,nes dabar truputi turim bedu su lietuvisku snekejimu.
Atsakyti
QUOTE(Stelo @ 2013 06 18, 09:43)


  Kolkas suzinojau tiek,vienam vaikui darzelis Vilniuje kainuoja apie 300lt(cia kur rase 1500lt tai turbut apie privatu). Darzeliuose yra eiles,bet yra internetinis psl kur rasoma kurie darzeliai turi laisvu vietu,pagal tai galima ir rinktis rajona(mes pradziai nuomosimes),o vyresniajam va tokia mokykla yra http://www.lietuviun....vilnius.lm.lt/ 
Taigi jei nepatiks,nepavyks po metu ar anksciau grysiu i UK nieko nepraradus tik atradus,sielos ramybe kur musus vieta ir vaikai pramoks lietuviu kalbos,nes dabar truputi turim bedu su lietuvisku snekejimu.

Ne is lempos tie skaiciai...
O tu pabandyk realiai nueiti i ta darzeli ir gauti ta vieta doh.gif O va tada bus tikra kalba. Ir nereikia baksnoti internetiniais portalais. Situacija zinoma ir patikrinta.Kaip sakant zinau ka sneku,o ne abstrakciom savokom metausi.Na tai kas ,kad skelbiama viskas internete,nueini i darza ir suzinai,kad vietu nera ir nebus. Toliau- ar tu zinai kokia tu lietuviu namu (mokyklos) reputacija?Nezinai? Tai gerai,kad nezinai.Vadinasi gali miegot ramiai.O as ramiai nemiegociau,jei mano vaikai turetu i ja eiti.
Atsiprasau uz pikta tona. blush2.gif
Atsakyti