Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai 2013

Sena tema

user posted image

Užaugink pomidorą pats

ir dar informacijos....

Viena iš gvildenamų problemų yra kodėl lapai susisuka vamzdeliu?
Tai čia nurodyta daug priežasčių:
1 - esant ypač aukštai oro temperatūrai (daugiau kaip 35 ) ir žemai oro drėgmei
Augalams yra pavojinga jeigu šaknų zonoje temperatūra yra žema, o viršūnė patiria aukštų temperatūrų stresą (tai va dėl ko reikia pomidorų kojytes pamulčiuoti )
2-tai gali būti, kad augalai susirgo bakteriniu vėžiu (susisukę apatiniai lapai vysta, ruduoja ir pamažu džiūsta (o siaube ) Po to ant lapkočių, lapų gyslų, taip pat ant stiebo atsiranda įtrukimų, žaizdelių...
3-maisto medžiagų trūkumas (fosforo trūkumas - viršutinė lapo pusė tampa tamsiai pilkai žalia, gyslos - violetiškai raudonos; sieros trūkumas - ant jaunų lapų atsiranda nekrotinių dėmių; boro trūkumas - jauni lapai sukasi į vidų, pritrūkę kalcio - sukasi į viršų, vaisių viršūnės atsiranda juodų dėmių, kalio - lapų kraštai riečiasi žemyn, ant jų atsiranda nekrotinių dėmių.

Kazkaip keistai su mano pomidorais-baigiasi keke,po keke lapai pradejo augt,ziuriu jau ziedai formuojasi.Nuspinti ar leisti augt?

Tą "prątęsimą" skink, nes ta žiedinė kekė išeikvos visą energiją ir pirmos kekės pomidorai nebeaugs. Arba ta antroji kekė pati išaugins špygos dydžio pomidorus...

Norejau paklausti ar gerai bus jei antras stiebas auga is augsciau nei pirmos kekes pazastis?

Šiaip antram stiebui augti reiktų žemiau, bet jei jau palikai taip, tegu būna. Nieko tam daigui nenutiks. Augs ir ant tos šakos pomidorai, o ne slyvos.. Tiesiog taip niekad neauginu - iš anksto apsisprendžiu keliais stiebais auginsiu
Pomidoras isleido dvi kekes ir i virsu nebeauga, nors salia ta pati veisle tuoj ir lubas rems...

Būna, kad nei iš šio, nei iš to pomidoras užsibaigia žiedine keke, tuomet šoninę atžalą leidžiame augti iš bet kokios vietos. Tokiu atveju gali ir dvi atžalas palikt, bet su dviem atžalom derės vėliau, nei su viena.. Gali rinktis kaip tau geriau

Gal kas pasakys ko trūksta pomidoram..į lapus auga kaip pasiute,o va pomidoriuku nelabai mezga..ko jiems trūksta... ?
manau atsakymas butu toks:sodink pomidorus ant dietos,nes per daug trasu gavo

Pradėjusius rausti nuskinat,kad kiti galėtų nokti,ar paliekat kekėje? Su mama aną dieną diskutavom..

Nežinau kaip kitos, bet aš nuskinu visus, net ir ružavus pomidorus. Biesas jų neima, jau kai pradeda rausti, tai nesustabdysi..

Labai sunkiai mezgas pomidorai,bet ne tame bėda. Bėda tame,kad vos jie paaugę įma pūti nuo apačios...nuruduoja apvaliai pusė pomidoro.... ties koteliu lieka sveikas... Kaip gydytis? Kodėl taip nutinka?
Tai neinfekcinė liga. Pomidorai serga viršūniniu puviniu. Tai dažniausiai nutinka, kai pomidorams trūksta kalcio. Gal dirva truputį nualinta, galima skystu galvijų mėšlu palaistyti, žodžiu reikia pomidorus pavitaminizuoti. Problema susitvarko Jei labai masiškai išplitę, kraštutiniu atveju reiktų palaistyti arba nupurkšti kalcio salietros 1% tirpalu.

Pajudinus lapus pasikelia mazu museliu debesis, sviesiu.. ?

Tai baltasparniai. Labai sunku su jais kovot. Nėra efektyvaus insekticido jiems, nes jie labai atsparūs visokiai chemijai. Dauginasi kosminiu greičiu.
Žinau tik vieną būdą: purkšti juos degtine su vandeniu santykiu 1:1. Tik, žinoma, vieno-dviejų kartų nepakaks...
Dar yra pirkti geltonų lipnių juostų, galit kažkiek jomis bent pabandyti.
Jei nieko nedarysit, su pomidorais galit atsisveikinti..

Pomidoru tresimas:…

pasodinusi,po kokių 2 sav perlieju karbamidu..
“O karbamidu viena karta liejat?Ir kokiu santykiu skiedziat(ant laistytuvo , sakykim,kiek sauju dedat)”

į 10 l laistytuvą šauktą sriubinį dedu ir perlieju su laistytuvu nuo viršaus ant lapų mes daugelį daržovių taip perliejam kalio permanganatą -apytiksliai imu apie 3gr ir pasidarau 20lt kibire tirpalą,tirpalo 2ltr pilu į 10ltr laistytuvą ,dapilu vandens ir vienu laist. palaistau 5-6 daigus.Pirmąkart,praėjus dviem savaitėms po pasodinimo, antrą kartą žydint antrai kekei{aukštaūgiams}.

BET: Tos, kurios mulčiuoja savo šiltnamius (daržus) ir tikisi gero mikroorganizmų darbo po mulču, kalio permanganato neturėtų naudoti. Jis - antiseptikas, ("chemija") naikinanti ne tik ligų sukėlėjus, bet ir geruosius grybus, kurie pūdo mulčą, išpurina dirvą, padeda augalams augti.. Jei kalio permanganatą savo darže naudojat pastoviai, ir profilaktikai, ir gydymui, tai jau yra tikimybė, kad jis neveikia ligų sukėlėjų. Nes patogenai turi savybę prisitaikyti, kasmet išlieka vis atsparesnių, kol galiausiai nebereaguoja į chemiją.

Magnio sulfato kiek reikia dėti į kibirą?Pardavėja parduotuvėje pasakė-1 šaukštą.Kitur perskaičiau 100gr į kibirą?

Ten,kur 100gr,kalbama apie purškima per lapus "Nubrauktas arbatinis šaukštelis miltelių kibirui vandens. Visada tokiu santykiu darydavau. Dar šiuo cheminiu klausimu konsultavausi su amarrile, sakė galima ir daugiau to magnio miltelių dėt. Bet kol kas pasilikau prie įprastos savo dozės.. O geriausia iterpti i dirva pries sodinant. Kazkur uzkliuvo toks patarimasBet nepamirškit, kad pomidorų lapai gali gelsti ne tik dėl magnio trūkumo, bet ir kai trūksta mangano, azoto ar geležies.
Kai dirvoje par daug azoto, per sausa, pradeda ryškėti magnio trūkumas.

Jei ant pomidorų lapų yra nestipri mozaika, G.Visockienė pataria juos nupurkšti tokiu tirpalu: litrą nugriebto pieno ir 2 g kalio permanganato sumaišyti su 9 l vandens.

Pomidorų maro homeopatinis gydymas
Sužinojau, kad konstitucinis homeopatinis vaistas pomidorų ligų gydymui (tame tarpe ir marui) yra Ocimum basilicum. Praėjusį sezoną laistydavau pomidorus ištirpindama po žirnelį homeopatinio vaisto kibire vandens. Rezultatai buvo stulbinantys! Pomidorų stiebai ir lapai išliko nepažeisti ligos iki rugsėjo pabaigos, paskutinį derlių nuskyniau spalio viduryje, tik visai keli vaisiai buvo su tamsia demele (nuo rusėjo žymiai rečiau laistydavau, rečiau podidorai gaudavo ir savo vaisto).

Dėl bazilikų. Jais laistyti vertėtų du-tris kartus per sezoną. Geriau yra bazilikų nuoviru pomidorus nupurkšti, tuomet neina taip į lapus ir saugo nuo ligų. Ir purkšti galima dažniau. 1 litras normalaus stiprumo nuoviro 5 ltr vandens. Tai nėra stipru. Tas "normalus" gaunasi į trilitrinį stiklainį su vandeniu įdėjus keletą pasmulkintų baziliko šakų ir parą laiko palaikius. Paskui reik nukošti ir pavirti. Viskas tas pats, kaip ir su dirviniu asiūkliu.

Kaip trašas ruošia mūsų pomidorų mylėtoja EX:

"Aš į trilitrinį stiklainį prikemšu dirvinio asiūklio, truputį pasmulkinu jį, dar įdedu pora šakelių baziliko, irgi pasmulkinu, užpilu vandeniu kad apsemtų, palaikau parą laiko, nukošiu, užverdu ir paverdu apie 15 min ant silpnos ugnies. Atvėsinu, gautą nuovirą (apie du litrai man gaunasi) supilu į kibirą, dapilu beveik iki viršaus vandens, t.y. atskiedžiu ir drožiu purkšti savo pomidorų. Šitas mixas saugo nuo grybinių ligų. Va ir visas mokslas Tik nepamirškit, kad vieno purškimo negana. Per sezoną kartokit keletą kartų. Profilaktiškai. Gal ir nuobodžiai skamba, bet geriau nepatingėt linksmai papurškinėt keletą kartų žolytėm, nei su liūdesiu kartą chemija purkšt. O kam tau tą žolės pliurzę daryt? Mums purškimui reikia žolės ištraukos (toks ir tikslas), o ne kisieliaus..
Taigi, palaikius žoles parą vandenyje ir nukošus gaunasi ištrauka. Verdame, darome jos koncentratą. Nusistovėjusį, atvėsusį filtruojame. Po to skiedžiame, kad gautume jį reikiamos koncentracijos..."

Čia citata iš vieno straipsnio apie marą:

"Augalus genėkite tik ryte, kad pažeistos vietos spėtų apdžiūti. Pastebėję pirmuosius maro požymius ar sužinoję, kad liga plinta, augalus purkškite fungicidais. Stipriai susirgusius augalus geriau pašalinti. Net pažeistų lapų, vaisių šalinimas sumažina galimybes ligai plisti. Jei pomidorai serga, tenka juos laikyti kuo sausesnius, net kurį laiką nelaistyti. Geriausias „vaistas“ – žema santykinė oro drėgmė, aukšta temperatūra ir vėdinimas".

Kiaulpienių lapai, Arbūzai, bananai, pienas, vynuogės - kalio šaltiniai. kadangi nekainuoja tik pienių lapai tai siūlyčiau juos parauginti ir palieti.
Derėjimo metu augalams reikia daugiausia maisto, todėl formuojantis užuomazgoms papildomai tręškime kas 10-12 dienų. Retas, gausus tręšimas augalams žalingas. Prieš tręšdami dirvą būtinai palaistykim

Tiek česnakai, tiek bazilikai apsaugo pomidorus nuo daugelio ligų. Pastebėta kad bazilikas, augantis šalia pomidorų, saugo nuo fitaftoros. Jeigu sąlygos plisti ligoms palankios, tai pomidorus papildomai purškiu česnakų antpilu arba dirvinio asiūklio nuoviru. Taip pat galima purkšti atskiestu liesu (ne pasterizuotu) pienu, įlašinti į jį jodo. Arba pagaminti išrūgų su jodu.

Padeda apsaugoti nuo ligų ir beržo grybas, pušų pumpurų nuoviras. Atsimenu, kaime senelė, augindama pomidorus, šalia pasodindavo kelis kanapių krūmelius, todėl pomidorai augdavo tiesiog lysvėje, sunokdavo ir nesirgdavo jokiomis ligomis.

Štai keletas receptų nuo fitoftoros:

a) 1 l pieno (nepasterizuoto),
9 l vandens,
20 lašų jodo.

Arba naudoti tokius pat kiekius išrūgų arba parūgusio kefyro, jodo. Purkšti kas 10 dienų.

1,5 stiklinės sumaltų česnako galvučių arba 3 stiklinės žiedstiebių ir laiškų,
1,5 g kalio permengenato,
2 valgomi šaukštai ūkinio muilo,
10 l vandens.

Sumaltus česnakus užpilti vandeniu. Palaikyti parą, tada perkošti, nuspausti, ištirpinti muilą, kalio permengenatą ir purkšti pomidorus taip, kad sušlaptų apatinė lapų pusė (kiekvienam augalui ne mažiau kaip stiklinė tirpalo). Purkšti kas dvi savaites.

c) 100 g išdžiovinto susmulkinto beržo grybo,
1 l verdančio vandens.

Užpilti verdančiu vandeniu ir pakaitinti vandens vonelėje apie 30 min., tuomet leisti ataušti, perkošti ir purkšti kas 10–14 dienų.Taip pat galima sauso grybo milteliais pabarstyti aplink pomidorų krūmelius ir ant pačių krūmelių.

d) 1 kg šviežios dirvinio asiūklio arba 150 g džiovintos žolės,
10 l vandens.

Asiūklių žolę užpilti vandeniu, palaikyti parą laiko, po to pavirinti 30 min. ir atvėsinti. Purkšti pomidorus kas 10–14 dienų.

e) 1 dalis pušų pumpurų (jei pumpurų 1 l, tai vandens 2 l),
2 dalys vandens.

Anksti pavasarį, kada dar pumpurai yra lipnūs, prisiskinti ir laikyti tamsioje šaltoje vietoje (kad ir šaldytuvo apatinėje lentynėlėje) ne trumpiau nei 10 dienų. Susmulkinti, užpilti vandeniu, statyti virti, o užvirus pavirinti apie 3 min. Kai ataušta, perkošti. Antpilą, maišytą su vandeniu 1/5 dalimis, purkšti kas 10 dienų.

P. S. Į visus purškiamus skysčius galima dėti ūkinio muilo iki 40 g 10 l vandens, kad skystis geriau priliptų prie augalų lapų. Artėjant rudeniui, kada pomidorų vaisiai yra užaugę, o naktimis prasiseda rūkai, nupurškiu juos 10% valgomos druskos tirpalu. Nuo to dalis pomidorų lapų nudžiūva, bet vaisiai pasidengia druskos plėvele ir neužsikrečia fitaftora. Nuskynus dar neprinokusius vaisius, kuriuos nokinu namie, nuplaunu karštu vandeniu (vandens temperatūra turi būti tik iki 60 laipsnių). Sausai nušluostau ir padedu nokti.

Augalai prieš grybines ligas
• Asiūklių nuoviras
• Česnakų ištrauka
• Svogūnų nuoviras
• Krienų ištrauka
• Dirvinių pentinių ištrauka•

Augalai kovai su kenkėjais
• Pelynų nuoviras
• Dilgėlių ištrauka
• Plačialapių paparčių ištrauka
• Plačialapių paparčių nuoviras
• Bitkrėslių nuoviras
• Varnalėšų ištrauka
• P. tabako ištrauka
• P. tabako nuoviras
• P. tabako dulkės ir dūmai
• S. rūgštynių šakų ištrauka
• Didžiųjų pentinių ištrauka
• Sėjamųjų kanapių nuoviras
• Pušų spyglių koncentratas
• Karčiosios paprikos vaisių nuoviras

Ir siaip :

Vasaros rūkai negriebia pomidoru, tik rudeniniai.
Virsunes reikia nukirpti rugpjucio men. Apie 1O-15d.
Manau, pagrindinis dalykas išauginti sveikus pomidorus, tai kuo geresnės sąlygos vėdinimui, skersvėjui sudaryt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Aukse*: 18 birželio 2013 - 18:50
gal kas galit patart, kas cia mano pomidorams atsitiko

user posted image

Atsakyti
QUOTE(adija5 @ 2013 06 18, 16:16)
Kaip tiksliai verčiasi šitas žodis?



Na tas žodis nusako fermentaciją...turbūt girdėjus esi sakant- alus vaikšto , mielės vaikšto...bet , galvoju , kam tas sėklas su sultimis fermentuot dvi dienas...ar jos neprarūgs g.gif
QUOTE(Marmaledas @ 2013 06 18, 16:16)
diuni tavajam puslapyje nurodytam radau prie naujienų ir ką aš auginu šiemet, tiksliau bandau augint http://floramarket.k...nki.php?id=1084  gal ir nieko, tik jau ta spalva tai tikiuosi kad biski kitokia bus  ax.gif


aš pernai auginau tiesiog- percevidnij...derlingas jis , bet vaisiai man nepatiko , viršuj tušti buvo , o sėklynas kažkur nuo vidurio pomidoro tik...bet suėjo į marmaliūzes...bet taviškis čia kitoks ax.gif mano buvo va lygiai tokie , bet raudoni...

QUOTE(waidoshele @ 2013 06 18, 19:57)
gal kas galit patart, kas cia mano pomidorams atsitiko

user posted image

gal magnio trūksta jiems g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 18 birželio 2013 - 19:01
Klausykite, turiu klausima. gal kas susidure. Noriu parsisiusti is Rusijos seklu pomidoru. Bet man atrase,kad i Lietuva nesiuncia, nes paste nepraleidzia laisku, siuntiniu su seklomis i musu krastus. Ka daryti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Aukse* @ 2013 06 18, 19:13)
Klausykite, turiu klausima. gal kas susidure. Noriu parsisiusti is Rusijos seklu pomidoru. Bet man atrase,kad i Lietuva nesiuncia, nes paste nepraleidzia laisku, siuntiniu su seklomis i musu krastus. Ka daryti?  g.gif


nesiunčia tikrai jie į Lietuvą.
Aš pirkau per e-bay, jokių problemų smile.gif
Atsakyti
Sveikutes, parodysiu ir as keleta saviskiu. Siemet lauke turbut greiciau turesiu nei siltnamy, nes ten dar tik pradejo megzt pomidoriukus. Stai tokie lauke noname.
user posted image

user posted image
Ant keleto pomidoru atsirado sviesus plemai, gal iziuresit, nuo ko tai galetu buti?
user posted image

Taip pat noriu parodyt savo Mazarinius, kuris ju tikras? Labai skirtingi vaisiai mezgasi (keista, nes abieju seklytes gavau is vienos forumietes ir jos buvo lyg ne pirktines) Nebent sedama, pikuodama kazko pripainiojau.
[user posted image
user posted image

PS atsiprasau kad foto neapverciau
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2013 06 18, 21:00)

gal magnio trūksta jiems g.gif

tai tokiu atveju reiktu magnio sulfato?
ir jie dar siek tiek pasiraite, bet ne visi, tik du daigai tokie ir pasvieseje ir pasiraite
Atsakyti
QUOTE(waidoshele @ 2013 06 18, 20:23)
tai tokiu atveju reiktu magnio sulfato?
ir jie dar siek tiek pasiraite, bet ne visi, tik du daigai tokie ir pasvieseje ir pasiraite

g.gif gaslima tuos du nupurkšti su juo...nėr jis kenksmingas kažkoks , nepakenks...jei magnio trūkumas turėtų padėt...

MAGNIS. Dažniausiai aptinkamas deficitas, paprastai turi mažai įtakos derliaus kiekybei.
Požymiai. Lapalakščiai gelsta tarp gyslų (jos lieka žalios), pradedant apatiniais lapais.
Magnio trūkumą sustiprina kalio arba amonio azoto perteklius, oro stygius substrate (perlaistymas), didelė druskų koncentracija, gausus vaisių derlius ant augalo.
Šalinimas. Purkšti ant lapų 2 proc. magnio sulfatą (dozė – 0,11/ kv. m), pageidautina su paviršine aktyviąja medžiaga (citoveta arba kita).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 18 birželio 2013 - 19:27
QUOTE(saintlina @ 2013 06 18, 20:22)
nesiunčia tikrai jie į Lietuvą.
Aš pirkau per e-bay, jokių problemų  smile.gif

as ten tokiu prisiziurejau,kad ebay net nemaciau blush2.gif Gaila,kad nesiuncia... Bet ebay jau sukrautas irgi krepselis uzsakymui, belieka tik pervesti pinigelius smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Aukse* @ 2013 06 18, 20:27)
as ten tokiu prisiziurejau,kad ebay net nemaciau  blush2.gif Gaila,kad nesiuncia...  Bet ebay jau sukrautas irgi krepselis uzsakymui, belieka tik pervesti pinigelius  smile.gif

bigsmile.gif o dar viena ankstyvuolė...mano kolegė šiuo klausimu lotuliukas.gif o tai visos laukia rudens , žiemos , pavasario...senieji pasėti , reik naujų thumbup.gif doh.gif
Papildyta:
ax.gif o ką išsirinkot iš ebajaus ax.gif
Papildyta:
QUOTE(*barbora* @ 2013 06 18, 20:22)
Sveikutes, parodysiu ir as keleta saviskiu. Siemet lauke turbut greiciau turesiu nei

ax.gif ten tai tas pomidoras saule nudegęs tukriausiai,....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 18 birželio 2013 - 19:31
Dar i tema del tu kriausiu, tai radau ebay va tokia. Sakau,gal sita butu kazkuo panasi i Ex auginama g.gif smile.gif

Diuni, man cia kaip liga jau turbut doh.gif Prisperku, puse nepaseju doh.gif Isvada, reikia antro siltnamio, o suvalgyti kam, tai atsiras ax.gif
Atsakyti
QUOTE(adija5 @ 2013 06 18, 16:16)
Kaip tiksliai verčiasi šitas žodis?

subrandina, suraugina
Atsakyti