Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 11 tema

Tęsiame temą apie geoterminį šildymą

Ankstesnės temos:
Geoterminis šildymas - 10 tema 2014 04 - 2014 10
Geoterminis šildymas - 9 tema 2013 08 - 2014 04
Geoterminis šildymas - 8 tema 2012 12 - 2013 08
Geoterminis šildymas - 7 tema 2011 11 - 2012 12
Geoterminis šildymas - 6 tema 2009 06 - 2011 11
Geoterminis šildymas - ? tema 2006 11 - 2007 11
Atsakyti
Pastebejimai: Jei gerai atsimenu, pas Minta nekurenant dabar +22.
Ana ziema berodz sildesi 2kW "vejeliu" iki 200m2 nama. Klausimas - kam SS uz milijonus biggrin.gif , su neaiskiom el sanaudom, servisu???
Cibuli - atsakyk mirksiukas.gif
Saaba - grindys 22T, SS- nuo 43t. Tai kiek pac namas??? g.gif
Laukiam siuntos is CN, tada bus aiskiau su tais SS.

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2014 10 16, 20:25)
Pastebejimai: Jei gerai atsimenu, pas Minta nekurenant dabar +22.
Ana ziema  berodz sildesi 2kW "vejeliu" iki 200m2 nama. Klausimas - kam SS uz milijonus  biggrin.gif , su neaiskiom el sanaudom, servisu???
Cibuli - atsakyk  mirksiukas.gif

O tai stebuklas. Aš savo daugiabutyje, kuris visas visas kiauras su prastais langais ir vis dar nešildomas, šiandieną butą vedinau net 3 kartus. Paskutinį - prieš 1,5 val. Dabar sėdžiu trumpom rankovėm. Na ir ką?

Arkava, paaiškink.

Ir dar: čia sertifikuotų pasyvių namų Vokietijoje duombazė. Pažiūrėk beveik visi namai eina su warmepumpe, t.y. šilumos siurblys. O čia gi Vokietija su savo mild climate. Be to dar niekam realiai nepavyko pastatyti suprojektuoto namo, t.y. realiai pasyvūs namai naudoja daugiau energijos nei suskaičiuota ant papyriaus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 16 spalio 2014 - 20:44
QUOTE(arkava @ 2014 10 16, 20:25)
Saaba - grindys 22T, SS- nuo 43t.  Tai kiek pac namas???  g.gif

Pats namas rekonstruotas iš senos statybos, bet žadėjomės išpešti kiek įmanoma. Darysim daug testų, turi būti labai tvirtas B+ biggrin.gif
Kad nenukrypt nuo temos:
Net ir inverteriniai ŠS dirbdami mažesniu apkrovimu mažina NVK. Todėl tikrai nereikia persistengt su tais "rezervais" ir tikrai teisingai pasirinkti karšto vandens ruošimo būdą. Arba bent talpos dydžio nepagailėt.
Atsakyti
Tai kam tu suki galva, del PN sildymo - ziurek, reik vesinima ziema jungti biggrin.gif .
O jei rimtai - perdetas rupestis . Realus poreikis-2KW, kam tos superduper instaliacijos, po keliu metu kels pykti
Kitus komentarus pasiliksiu sau...

Del DE namu - gal jie nemoka statyti. Bet stengtis reikia...
Isbandyta - iki -5, orinuku sildziausi uz 100lt-men, dar 80- karstam H20 (cia apykiauriame name).
Niekas manes neitikins, kad reikia uz varda ir gelezi moket iki 50T, plius- kw

QUOTE(cibulis @ 2014 10 16, 19:40)
O tai stebuklas. Aš savo daugiabutyje, kuris visas visas kiauras su prastais langais ir vis dar nešildomas, šiandieną butą vedinau net 3 kartus. Paskutinį - prieš 1,5 val. Dabar sėdžiu trumpom rankovėm. Na ir ką?

Arkava, paaiškink.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arkava: 16 spalio 2014 - 20:53
Jei šilumos šaltiniai tokiu būdu nuo lauko daviklio reguliuotų savo galią, tai jų programeriams mažiausiai rankas išsukinėti reiktų. Visų pirma šilumos šaltiniai reaguoja į kambario temperatūrą, kurią paprasčiausiu atveju paima pagal grįžtančio šilumnešio temperatūrą, mandresniu atveju - ima nuo termodaviklio, esančio kur nors valdymo pultelyje kambaryje. Tokie dalykai kaip lauko temperatūra, vėjo greitis, naudojami nebent prognozavimui į priekį. Pvz namie +20, lauke -5, ir staiga pakyla vėjas, temperatūra krenta iki -15. Automatika, įvertinusi namo inertiškumą, esamą šildymo galią, lauko sąlygų pokyčius, galią pradeda didinti anksčiau, nei kad nukrenta temperatūra viduje.
O kad dieną saulei prikaitinus nedirbtų dar ir šilumos siurblys - yra labai paprastas, pigus ir ypač efektyvus sprendimas. Pamaitinti ŠS per laiko relę, kuri įjungia maitinimą nuo 23 iki 7 val. Tuo laikotarpiu naktinė elektra pigesnė, ir tikrai gali nesijaudinti kad švies saulė ir kartu su ŠS kaitins patalpas. Nuo saulės nusileidimo iki 23 val visi dieniniai pritekėjimai jau bus spėję tolygiai pasiskirstyti po visas patalpas, todėl nėra jokio skirtumo, kurioje namo vietoje bus pastatytas termodaviklis. Laiko relė dar papildomai sprendžia problemą, kad mažo galingumo ŠS už atitinkamą kainą sunku rasti, o per daug galingi ON/OFFinasi per dažnai ir per greitai sugenda.
Jei jau Mintas 3 mėnesius nepastebi jokių temperatūros svyravimų, tai ir kituose PN niekas nepajus temperatūros svyravimo dėl to, kad siurblys dirbs tik naktimis.
Dar vienas dalykas - koridos pastebėjimas perėjus prie šildymo tik naktimis. Nebejungiant ŠS naktimis, ne tik kad kWh tapo pigesnė, bet ir bendras paros kWh kiekis sumažėjo vos ne perpus. Šitą sunku paaiškinti, bet jei teisingai prisimenu, būtent taip korida pasakojo. Tokią situaciją jau sunku paaiškinti, bet matyt bus susiję su gręžinio regeneracija.
QUOTE(cibulis @ 2014 10 16, 18:26)
2. Taip, termostatai šiltame mūriniame name mažai turės naudos, bet bent jau padės kovoti su perkaitimu. Tarkime giedra vasario diena. Lauke spigina saulė, o name nėra termostatų. ŠS reaguoja į lauko temperatūros daviklį, kuris rodo, kad lauke -20 laipsnių. Ką daro siurblys - kaitina patalpas. Tuo metu saulutė per langus sukelia namo viduje temperatūrą iki +28. O siurblys sau toliau šildo ir vakarop turime virš +30. Ar gi čia komfortas? Sutaupyti šildymui gal ir nepavyks, bet name turi būti komfortas. Aš tikiuosi, kad termostatai atliks būtent šią funkciją. Ne prošal ir kelis sutaupyti litai/eurai šildymui.<{POST_SNAPBACK}>
Atsakyti
Ir dar. Mane kartais tikrai nervina lietuviškas noras pasirodyti prieš kaimynus ir pasigirti kaip pigiai pasistačiau namą. Bet dažnai tas pigiai pastatytas namas ir yra čypas. Nesakau, kad tokio negali būti ar nereikia, bet už kokybę reikia mokėti. Permokėti vardan permokėjimo tikrai nereikia. Ir nereikia man aiškinti, kad pigus kinas už 7200 Lt veiks 15-20 metų taip pat kaip brendinis už 20 000 Lt.

Pažiūrėkit pigių kiniškų padangų testus. Jų stabdymo kelias vos ne dvigubai ilgesnis nei lyderiaujančių pasaulio brendų. Su kiniškomis padangomis aš žiemą nevažiuočiau. Taip pat man labai nepatinka daugelis kinų produkcijos, nes tai tiesiog pigus šlamštas. Aišku moka ir kinai pagaminti, bet tuomet ir produkto kaina visai kita.

Atsakyti
O kur irodymai, kad brendinis uz 20t, veiks 15-20m? Saldytuvai, kt technika dabar veikia kiek? Tiek kiek garantija - iki 5m. Gamintojai kitaip ieko neuzdirbs... (na nebent is serviso, kurio SS pripazistam, kad beveik nera). Tai kam moketi brangiau? (DOSIA) biggrin.gif




QUOTE(cibulis @ 2014 10 16, 19:51)
Ir dar. Mane kartais tikrai nervina lietuviškas noras pasirodyti prieš kaimynus ir pasigirti kaip pigiai pasistačiau namą. Bet dažnai tas pigiai pastatytas namas ir yra čypas. Nesakau, kad tokio negali būti ar nereikia, bet už kokybę reikia mokėti. Permokėti vardan permokėjimo tikrai nereikia. Ir nereikia man aiškinti, kad pigus kinas už 7200 Lt veiks 15-20 metų taip pat kaip brendinis už 20 000 Lt.

Pažiūrėkit pigių kiniškų padangų testus. Jų stabdymo kelias vos ne dvigubai ilgesnis nei lyderiaujančių pasaulio brendų. Su kiniškomis padangomis aš žiemą nevažiuočiau. Taip pat man labai nepatinka daugelis kinų produkcijos, nes tai tiesiog pigus šlamštas. Aišku moka ir kinai pagaminti, bet tuomet ir produkto kaina visai kita.

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2014 10 16, 20:46)
1. O jei rimtai - perdetas rupestis . Realus poreikis-2KW, kam tos superduper instaliacijos, po keliu metu kels pykti
Kitus komentarus pasiliksiu sau...

2. Del DE namu - gal jie nemoka statyti. Bet stengtis reikia...

3. Niekas manes neitikins, kad reikia uz varda ir gelezi moket iki 50T, plius- kw

1. Kodėl turėtų kelti pykti?

2. Greičiausiai, kad nemoka.

3. Nieks ir nebando įtikinti. Be to, pasyviam namui 50 000 Lt sistema nekainuoja. Su brendiniu ir gęžiniu galima tilpti į 30 000 Lt. Pats siurblys kainuoja nuo 17 000 Lt. Kinas už 7200 Lt basas. Įskaičiuok boilerį ir bus apie 9000 - 10 000 Lt. Pridėkt tą patį gręžinį aprišimą ir išeis apie 20 000 Lt. Skirtumas apie 10 000 Lt. Su kinu galima rizikuoti kol garantinis, o kaip bus po to - neaišku. Be to ES garantinis sėdi Kaune. Kol atvažiuos į Vilnių per šalčius gali ilgai užtrukti. Žmogui, kuris turėjo ES orinuką, kažkokį softą keitė kelias savaites. Ar čia greitas servisas žiemos metu? Manau, kad ne.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2014 10 16, 21:00)
O kur irodymai, kad brendinis uz 20t, veiks 15-20m?   Saldytuvai, kt technika dabar veikia kiek? Tiek kiek garantija - iki 5m. Gamintojai kitaip ieko neuzdirbs... (na nebent is serviso, kurio SS pripazistam, kad beveik nera). Tai kam moketi brangiau? (DOSIA)  biggrin.gif

Tai serviso nei brendiniai, nei nebrendiniai neturi? Kažkaip netikiu. O šaldytuvų visokių būna: vieni veikia, kiti - ne. Mano Whirpool šaldytuvas jau 10 metų be vargo pumpuoja šaltuką. O štai Indesite indaplovė remontuota jau gal kokius 4-5 kartus. Whirpool indplovė irgi parėjus, o Whirpool kaitlentė - kuo puikiausiai veikia. Samsung mikrobakė pjauna grybą, nors jai apie 8 metai. O mamos Whirpool mikrobagė jau gal 20 metų be problemų bangas spinduliuoja. Brolis Samsung S5 jau vežė remontuoti, mano Nokia Lumia veikia be didesnių sutrikimų. Turėjau kelis testinius kinų phonus: lyg ir Huawei. Buvo vieni pirmųjų Lietuvoje. Vargšeliai - nustipo abu. Kažkur tarp vaikų žaislų voliojasi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 16 spalio 2014 - 21:08
1. Kad tiek daug demesio skyrei kazkada... mirksiukas.gif mirksiukas.gif
2. Pries savaite Zenevoj netycia stebejom, kaip betonuoja stiazke sveicarai - nu mirk is juoko.... Gal ir vokietukai panasiai
3. Uztai dar niekam nepamaise rezervinis sildymo variantas, zidinukas ar pan.

p.s CN 5.3kW "ES ENERGY" siurblys - iki 1000 zaliu, plius mokesciai i LT. (200LT)

QUOTE(cibulis @ 2014 10 16, 20:06)
1. Kodėl turėtų kelti pykti?

2. Greičiausiai, kad nemoka.

3. Nieks ir nebando įtikinti. Be to, pasyviam namui 50 000 Lt sistema nekainuoja. Su brendiniu ir gęžiniu galima tilpti į 30 000 Lt. Pats siurblys kainuoja nuo 17 000 Lt. Kinas už 7200 Lt basas. Įskaičiuok boilerį ir bus apie 9000 - 10 000 Lt. Pridėkt tą patį gręžinį aprišimą ir išeis apie 20 000 Lt. Skirtumas apie 10 000 Lt. Su kinu galima rizikuoti kol garantinis, o kaip bus po to - neaišku. Be to ES garantinis sėdi Kaune. Kol atvažiuos į Vilnių per šalčius gali ilgai užtrukti. Žmogui, kuris turėjo ES orinuką, kažkokį softą keitė kelias savaites. Ar čia greitas servisas žiemos metu? Manau, kad ne.
Papildyta:

Tai serviso nei brendiniai, nei nebrendiniai neturi? Kažkaip netikiu. O šaldytuvų visokių būna: vieni veikia, kiti - ne. Mano Whirpool šaldytuvas jau 10 metų be vargo pumpuoja šaltuką. O štai Indesite indaplovė remontuota jau gal kokius 4-5 kartus. Whirpool indplovė irgi parėjus, o Whirpool kaitlentė - kuo puikiausiai veikia. Samsung mikrobakė pjauna grybą, nors jai apie 8 metai. O mamos Whirpool mikrobagė jau gal 20 metų be problemų bangas spinduliuoja. Brolis Samsung S5 jau vežė remontuoti, mano Nokia Lumia veikia be didesnių sutrikimų. Turėjau kelis testinius kinų phonus: lyg ir Huawei. Buvo vieni pirmųjų Lietuvoje. Vargšeliai - nustipo abu. Kažkur tarp vaikų žaislų voliojasi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arkava: 16 spalio 2014 - 21:28
QUOTE(cibulis @ 2014 10 16, 20:50)
1. Štai tau švediškos gamintojų kainos. Ten nurodyta kronomis. Pasiskaičiuok, kas išeina. 25 761 Lt už 5 kW siurblį. Nežinau ar jis su vėsinimo funkcija ar be, bet Lietuvoje jį man parduotų už 20 000 Lt be vėsinimo ir už 24 700 Lt su vėsinimu. Rask tokį patį pigiau, įskaičiuok atsiuntimus ir pažiūrėsim, kas bus


Kaip aš rasiu "Brendinį" pigiau, kai bet kokiu atveju pradžioje kaip minėjau, daugiau nei pusę kainos tenka mokėti "Brendui" už jo vardą?

QUOTE
2. Ir kiek visa tavo sistema kainuos? Daugiau nei brendinis ŠS.


su vienu skirtumu, bet kokio ŠS eksploatacija kainuos, o šios sistemos jau niekad, iki prireiks keisti saulės baterijas, bet tai bus ne greitai. Nes kiek skaičiau, tai po 20 metų, tik sumažėja pagaminamos elektros kiekis.

QUOTE
O aš manau visiškai priešingai. Net Bango skaičiuoklė parodė, kad visos sistemos galiausiai atsieina labai panašiai per 20-30 metų. Be to vertink ir namo vėsinimą, karšto vandens gamyba. Jokių šansų vien elektrai.


Vienas niuansas. Darant skaičiavimus, būtina pakoreguoti ir instaliuojamos sistemos kainą. Po korekcijos skaičiuoklė parodys šiek tiek kitą vaizdą wink.gif.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2014 10 16, 20:55)
gi kazkas rase cia jog mitsubishi isviso neturi jokio techninio serviso Lietuvoje smile.gif Va tau ir "brendinis".


Kai rašiau turėjau šiek tiek kitą brendą omenyje - Nibe smile.gif. Čia su visais brendais taip. Pirmiausiai viskas priklauso, nuo firmos pardavusios ŠS, o ne nuo ŠS gamintojo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 16 spalio 2014 - 21:30
QUOTE(mintas @ 2014 10 16, 21:30)
Kai rašiau turėjau šiek tiek kitą brendą omenyje - Nibe smile.gif. Čia su visais brendais taip. Pirmiausiai viskas priklauso, nuo firmos pardavusios ŠS, o ne nuo ŠS gamintojo.

Ginčyjamės apsimoka brendas ar ne, ką daryti su šilto namo šildymų. Visi už tai, kad kuo pigiau. Tada viskas labai paprasta - nereikia jokių ŠS ir pan. Statome namą kaip prieš 30-40 metų. Sienos iš plytų su oro tarpu, jokio apšiltinimo, stogas ir be apšiltinimo. Langai - pigiausi. Kaina tokio namo apie 150 000 - 200 000 Lt. Už sutaupytus 200 000 - 300 000 Lt šildysimės visą likusį gyvenimą nemokamai.
Atsakyti