Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetacinė distonija III

QUOTE(SimonaJu @ 2012 08 16, 16:17)

Taigi, viskas prasidejo nuo sirdies sutrikimo.

eme svaigti galva, silpnumas, greitas sirdies plakimas, jauciau pulsacija visame kune, atsigulusi ausyse girdedavau kaip pulsuoja sirdis, ir prasidejo ausu cypimas, kaires rankos tirpimas.

AIr toks sunkumas uz desinies ausies, buna kad truputi ji uztrenta, toks pilnumo jausmas.




QUOTE(Belekas0 @ 2012 08 17, 00:37)
Viena diena nuvaziavau i kaima ten kepeme su tevais saslykus isgeriau siek tiek vyno. sukilo baisus jausmas bloga ant sirdies, pulsas pasidare gal 150, norejosi begti kazkur, mirties baime atsirado, drebulys.
Atejo vakaras nuejau miegoti sirdis permusinejo, dauzesi buvo didelis nerimas, kad mirsiu, bet tai tik buvo pradzia.
Kita diena nusprendziau nueiti uzsiregistruoti pas daktarus, eidamas pajutau, kad einant kazkaip sumeto i sonus ar kazkas panasaus, galva nesisuka aplink, bet trukdo baisiai eini ir toks svaigulys. Prasedejau namuose visa vasara su tuo svaiguliu, guzu gerkleje nerimu. Beje kaip ir tu aprasei, man irgi galva ziauriai uzeina skaudeti ir ausyse spengimas buna, bet neistisinis.

Sveiki, paskaiciau ir nusprendziau parasyti, kad ieskote ne ten ligu 4u.gif Tekstus jusu sutrumpinau, palikau tik tas vietas, kurias as taip pat isgyvenau. Ir mane tyre skersai isilgai, ir man buvo israse bromazepamo, ir mane jau siunte pas psichiatra, nes jauciausi TAIP PAT. O ejau ne pas tuos daktarus doh.gif Nueikit pas gastroenterologus, nes jusu liga vadinasi-GERLu 4u.gif Ir gydymas visai kitoks mirksiukas.gif
Kas man buvo: pasidejo nuo sirdies perplakimu. Paskui eme ne tik sirdis perplakti, o drebulys kratyti, dar po keliu dienu uzspaude krutine, negalejau ikvepti. Praejo dar kelios dienos-ir eme mane nesioti kaip girta, ausyse spengti, plius sirdis kalatojosi bet kada, kartais diena, kartais atsigulus nakti, atsirado gerklej guzas toks, kurio nei nuryti, nei isspjauti, uzkrenta jis man nakti, net oro ikvepti negaliu. doh.gif Issityriau visa, net galvos MRT dariau, bronchines astmas atmete, sirdies echoskopija, nieko-sveika. Vartojau lexotonili, xanax, bet man nebuvo geriau. Seimos daktare pasake, kad jei nepadeda tie raminamieji, vadinasi, priezastis ne vegetodistonijoje. Nusiunte pas gastroenterologa. Tyre skrandi, bet skrandyje jokiu pakitumu nerado, net rugsciu padidejusiu. Tada nustate netipini(nerugstini) GERLa, kuriam budingi tokie patys simptomai: sirdies tachikardija(pakyla skrandis, sirdziai nelieka vietos, ima ji dauzytis), dusulys(vel gi skrandis pakiles spaudzia ne tik sirdi, bet ir plaucius, sunku jiems issiplesti), guzas, kasnio jausmas gerklej(stemple remiasi i gomuri), kadangi plauciai neissiplecia tiek, kiek reikia, ima trukti deguonies galvai, o tada jau seka toliau viskas: galvos svaigimas, ausu spengimas, silpnumas, pojutis kaip apsinuodijusio.
Kai man nustate ta liga, liepe nutraukti visus vaistus, nes jie padeti tik blogina, vis tik priezastis-skrandyje. Pastate 5 lasalines(gliukoze+natrio chloridas), praplove visa krauja ir vidaus organus, as dar isgeriau Cololyt(geriama klizma), issivaliau zarnyna ir...griezta dieta. T.y. koses, virta vistiena ar zuvis, virtas kiausinis, troskintos darzoves, jokiu astriu, suriu, keptu patiekalu. Ir ka-jau trecia savaite kaip GYVENU NORMALU gyvenima thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif O pries tai kelis menesius gulejau paslika lovoje ir saukiausi mirties, nes pakilti nebegalejau, verkdavau ir panikuodavau.

Kadangi ir jums tie simptomai atsiranda po valgio, vadinasi, ligos priezasties ieskote ne ten 4u.gif Dietos pasilaikyti juk nekainuoja nieko, jei nenorite eiti pas daktarus. Pabandykite. Gali buti, kad susitvarkysite irgi taip pat, kaip ir as, nereikes nuodyti saves raminamaisiais, nebebus paniku, pradesite gyventi normalu gyvenima.
Atsakyti
Pabandysiu, bet nemanau, kad man si liga, nes pavyzdziui as kai nueinu prie daktare prie kabineto ar i kirpykla iskart kyla sirdies ritmas ta prasme kaip panika, bet per ilga laika siek tiek ja ismokau suvaldyti todel uzeina tik kartais. Kai buvau kokios 15 metu man tas svaigulys buvo atsirades, tik nesupratau kas tai yra irgi labaikankinausi, bet po savaites kazkur praejo, o dabar kai sugriebe tai ilgokai. Taip pat kai mazas buvau skendau karjere labai persigandes buvau tada vos atsigavau. Gal nuo to ir atsirado tas bijojimas.
Atsakyti
QUOTE(Belekas0 @ 2012 08 17, 11:57)
Pabandysiu, bet nemanau, kad man si liga, nes pavyzdziui as kai nueinu prie daktare prie kabineto ar i kirpykla iskart kyla sirdies ritmas ta prasme kaip panika, bet per ilga laika siek tiek ja ismokau suvaldyti todel uzeina tik kartais. Kai buvau kokios 15 metu man tas svaigulys buvo atsirades, tik nesupratau kas tai yra irgi labaikankinausi, bet po savaites kazkur praejo, o dabar kai sugriebe tai ilgokai. Taip pat kai mazas buvau skendau karjere labai persigandes buvau tada vos atsigavau. Gal nuo to ir atsirado tas bijojimas.

Taip, taip, sia liga lydi panikos atakos drinks_cheers.gif As irgi pas gydytojus kai eidavau, tai kol eilej sededavau prie kabineto, imdavo man oro trukti, sirdis dauzytis, uzkildavo spaudimas. doh.gif Vairuoti is viso bijojau, nes galvojau, kad prie sviesoforo uzdusiu arba istiks mane infarktas, o dar imdavo galvoj spengti doh.gif
Jei gerai perskaitet mano atsiustus straipsnius, tai turejot rasti tokius sakinius: kad GERLo pozymiai buna tokie patys, kaip serganciu sirdies isemine liga, kad ta liga su savo simptomais padaro zmones nedarbingais, kad jauciasi zmones blogiau, nei kad sirgdami veziu ar diabetu.
"Tyrimo metu paaiškėjo, kad labiausiai
pacientus vargino ne tik mitybos, bet ir
miego, emociniai ir psichosocialiniai sutrikimai,
energijos trūkumas"
"GERL simptomai
turi didelę įtaką gyvenimo kokybei bei darbingumui. Tyrimais nustatyta, kad GERL
sergančiųjų gyvenimo kokybė taip pat blogėja, kaip ir pacientų, sergančių išemine širdies liga"
"GERL sergančių
pacientų gyvenimo kokybė buvo blogesnė
nei pacientų, sergančių daug sunkesnėmis
lėtinėmis ligomis – vėžiu, cukriniu diabetu"
Atsakyti
kad ir kaip butu sunku, manau reikia stengtis ismokti su savimi "dirbti". jeigu po visu imanomu tyrimu, apsilankymu pas gydytojus, konsultaciju ir t.t. isvada yra kad nera jokios ligos, tai vadinasi problemos yra nervu sistemoje. kaip man mama sako : "visos ligos nuo nervu, tik sifilis nuo meiles" biggrin.gif o jeigu problemos nervu sistemoje, reikia sauu grieztai pasakyti - kol nesusiimsiu i rankas, tol pagerejimo nebus. man paksutiniu metu ta VD reiskiasi tuo, kad drebina visa kuna, imu kalatotis kaip koks parkinsonu sergantis diedukas, bet as sau pasakau - man nera NIEKO, nuo ko galetu taip buti, as esu SVEIKA, nervu sistema su manim ISDYKAUJA, as nepasiduosiu savo PANIKAI. zinokit kuo daugiau sau taip kartoji, tuo ramiau darosi. ir dar patarimas bent man raminantys vaistai nepadedavo, o priesingai- sukeldavo panikos ataka, nes atrodydavo, kad kunas kazkaip perdaug atsipalaiduoja ir as jo tuoj nebevaldysiu, bjaurus jausmas, bet va antidepresantai tokiu pojuciu nekele, ir po pusmecio tikrai lengviau paliko. as geriau cirali. tai va, o kai jau prablaiveja galva, apsiramini, pradedi dirbti su savimi ir pagereja, bet speju cia liga ilgam, gal net visam gyvenimui. as stengiuosi daugiau miegoti, sveikiau valgyti, vengti stresiniu situaciju kiek tai imanoma, ir sau nuolat kartoti "as sveika". kai gime sunelis nebegaliu gerti vaistu, nes pati maitinu, jis mane labai isvargina, tai turiu bent psichologiskai su savim kovoti. ir dar beje, sako kad jei kraujy hemoglobino truksta tai irgi panasus silpnumai buna. o kam ausyse uzia, pabandykite kraujotaka gerinanciu preparatu su ginkmedziu. laikykites visi! mes bent galim pasiguosti, kad nuo savo ligos nemirsim,o juk kiek yra zmoniu, kam gydytojai ir nepasako - esi sveikas, tavo bedos nervuose.... nevarykim dievo i medi, kaip sakant drinks_cheers.gif
Atsakyti
Kad butu vien panika ar tai nerimas tai dar velniop kentet galima, bet kai buna galvos svaigimas kiekviena diena nuo ryto iki vakaro tai kartais sunku susitaikyt ir nusiraminti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Belekas0 @ 2012 08 17, 16:03)
Kad butu vien panika ar tai nerimas tai dar velniop kentet galima, bet kai buna galvos svaigimas kiekviena diena nuo ryto iki vakaro tai kartais sunku susitaikyt ir nusiraminti smile.gif

Jeigu skaitai angliskai , pasikartosiu bet nuostabus puslapis http://www.anxietynomore.co.uk/ Paskaityk, ten labai geru patarimu. Ten gali rasti nuoroda i http://anxietynomore...blog/.Ypatingai atkreipk demesi i zmoniu komentarus. kai as pamaciau kiek zmoniu su tais paciais simptomais kamuojasi, supratau, jos TIKRAI yra vilties pasveikti. Beje, ten labai daug zmoniu skundziasi butent galvos svaigimais, silpnumu, uzimu ausyse. Jie pasveiko-NEBEBIJODAMI SAVO SIMPTOMU.PRIVALOTE SAU PASAKYTI TAI TIK POJUCIAI-TEGUL JIE BUNA.O AS PO TRUPUTI NESVARBU KAIP S....AI SIANDIEN JAUCIUOSI ,DARYSIU IPRASTUS SAVO DIENOS DARBUS. TAIP, BUS SUNKU.BET PATIKEKIT, TAI VEIKIA. DIDZIAUSIA KLAIDA-TAI LEISTI BAIMEI,SIEMS POJUCIAMS VALDYTI SAVO GYVENIMA-UZSIDARYTI NAMUOSE, NEDIRBTI IR T.T. GYVENKIT SAVO IPRASTA GYVENIMA IR PO TRUPUTI,MAZAIS ZINGSNELIAIS JUS SVEIKSIT 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2012 08 17, 12:22)
Taip, taip, sia liga lydi panikos atakos drinks_cheers.gif As irgi pas gydytojus kai eidavau, tai kol eilej sededavau prie kabineto, imdavo man oro trukti, sirdis dauzytis, uzkildavo spaudimas. doh.gif Vairuoti is viso bijojau, nes galvojau, kad prie sviesoforo uzdusiu arba istiks mane infarktas, o dar imdavo galvoj spengti doh.gif
Jei gerai perskaitet mano atsiustus straipsnius, tai turejot rasti tokius sakinius: kad GERLo pozymiai buna tokie patys, kaip serganciu sirdies isemine liga, kad ta liga su savo simptomais padaro zmones nedarbingais, kad jauciasi zmones blogiau, nei kad sirgdami veziu ar diabetu.
"Tyrimo metu paaiškėjo, kad labiausiai
pacientus vargino ne tik mitybos, bet ir
miego, emociniai ir psichosocialiniai sutrikimai,
energijos trūkumas"
"GERL simptomai
turi didelę įtaką gyvenimo kokybei bei darbingumui. Tyrimais nustatyta, kad GERL
sergančiųjų gyvenimo kokybė taip pat blogėja, kaip ir pacientų, sergančių išemine širdies liga"
"GERL sergančių
pacientų gyvenimo kokybė buvo blogesnė
nei pacientų, sergančių daug sunkesnėmis
lėtinėmis ligomis – vėžiu, cukriniu diabetu"


Pritariu... drinks_cheers.gif As irgi turiu gerl'a,simptomai irgi tie patys,tik nejauciu nei nerimo jokio,nei panikos,tiesiog taip be jokios priezasties pulsas gerokai virs 100 sukyla,buna,pradeda sirdis permusinet-tiesiog taip sau,be jokios priezasties,nekreipiu demesio i tai,tik jei trukdo vakare uzmigti-isgeriu Verapamylio (sirdies ritma retinancio) pora tableciu.Kai geriau su skrandziu-geriau ir su sirdim,tai ko gero nuo to ir bus ax.gif
Atsakyti
Kazkaip keista, kad tai galetu buti gerlas smile.gif)
Naaa, man tai nevyksta po pavalgymo..
Man tai ivyksta betkada... Ryte, vakare... visada!
Ir man tai nebuna 10minuciu ar valanda. Tarkim siandien man nuo pat ryto desine galvos puse apmirusi kazkokia, uz ausies pilnumas, na ir aisku cypia galvoje 24val per para.
Gaila, kad tai trugdo pilnatviskam gyvenimui...
Atsakyti
o mes su vyru siandien ejom i kina, ir dar vaziuojant masinoj eme kaip adatelem badyti ranka ir ji tokia sunki, vangi, nezgribailiska paliko ir buvo tikrai labai baisu... maniau filme nenusedesiu kaip nesveika vis bandziau pataikyti sau pirstu i nosi (tikrinau ar nesutrikineja koordinacija), plakiau koja, maliausi kedej, oro truko ir tt.. zodziu uzejo tikra panikos ataka. tikrai sunku.. bet nepasiduosiu! butent, teisingai kazkas paminejo - tai ne liga, tai pojuciai, negalima leisti jiems uzvaldyti gyvenimo!!!
Atsakyti
O man jau kokia savaite spaudimas zemas ypac apatinis ir pulsas vakare pasidaro 50 smile.gif tai visa diena kaip apsimiegojas vaikstau.
Atsakyti
Sveiki, ir prisijungiu prie jūsų problemėlių. Tikrai sunku gyventi su VD, nes kiti žmonės nesupranta kas tau darosi. Daug įvairių pasireiškimų, turint VD, ir tie simptomai keičiasi tam pačiam žmogui, atsiranda nauji, seni simptomai lyg ir dingsta ir taip sukasi ratas....

Aš turiu vegetacinių sutrikimų jau 16 m, ir tikrai žinau kas tai yra. Vienu metu maniau kad VD liko praeityje, tačiau klystu, VD transformavosi ir vis tiek išlenda laikas nuo laiko. Išmokau kontroliuoti save. Tačiau po 2 vaikų gimimų, vėl pajutau kad VD šiek tiek paūmėjo.... Sergant VD, visgi sugebėjau gauti 1 aukštesniojo ir 2 aukštojo mokslo diplomus... Gali gyventi su VD, slėpti nuo kitų savo problemą, kontroliuoti save, tačiau kenčia tavo gyvenimo kokybė, nes vis tiek viduje tu kenti....

Baimė, nerimastingumas, perdėtas požiūris į ligas (hipochondrija), įtampa kūne, įvairūs širdies plakimai, įtampa gerklėje, įvairūs nemalonūs pojučiai kūne, pykinimas ir pilvo skausmai, nerealumo pojučiai kartais, galvos skausmai ir svaigimai, nestabili eisena, baimė bendrauti su žmonėmis, mirties baimė, keistas bėrimas arba kūno niežėjimas, negalėjimas išeiti į lauką - viską tai man teko patirti per tuos 16 metų.... (Atsiprašau, kad parašiau ne sistematiškai....)
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2012 08 17, 23:41)
Pritariu... drinks_cheers.gif  As irgi turiu gerl'a,simptomai irgi tie patys,tik nejauciu nei nerimo jokio,nei panikos,tiesiog taip be jokios priezasties pulsas gerokai virs 100 sukyla,buna,pradeda sirdis permusinet-tiesiog taip sau,be jokios priezasties,nekreipiu demesio i tai,tik jei trukdo vakare uzmigti-isgeriu Verapamylio (sirdies ritma retinancio) pora tableciu.Kai geriau su skrandziu-geriau ir su sirdim,tai ko gero nuo to ir bus ax.gif

Kiekviena nezinoma, nediagnozuota liga zmogui sukelia panika bei baimes jausma-tai normalu. Ta ne as sugalvojau, o pasake daktarai. drinks_cheers.gif
Juk skirtumas yra: "o Dieve, vel sirdis permusa, ant krutines akmuo. Kas man darosi? Gal cia infarkto pradzia, o gal plauciu vezys? Liks vaikai naslaiciai, kas jais pasirupins" ir antras variantas:" ot, zaraza tas gerlas, vel skrandis pakilo, krutine prispaude, sirdi prispaude, nabage vietos neturi plakti normaliai, einu gal vandens isgersiu, gal praeis".
Va kai jau ir man nustate priezasti blogos busenos, tada ir baigesi visos panikos ir nervai papildomi drinks_cheers.gif
Atsakyti