Įkraunama...
Įkraunama...

Aplinkos tvarkymas

na va, tai uzbaigiau ir atidarau is naujo rolleyes.gif
tai kaip su tuo juodzemui?
ar jo uzvezus reik laukt kol piktzoles sudygs ir vel roundapint, ar ne? nebereik?


Papildyta:
Dar perkelsiu Baltikes atsakyma:

"Mes nupurkštos ir nurudavusios "pievos" nebearėme (po apačia irgi bala žino ko galima rasti, nes sklypas per metrą pusiau statybiniu gruntu keltas), o tiesiai ant jos pylėme juodžemį ir ruošėme dirvą sėjai. "

ar taip tikrai galima ? bigsmile.gif nereik isravet? is tu saknu 100% jau niekas neisdygs?

ir , kazin, koks pavojus, jeigu dirvoje lieka tos velenos su isigertais herbicitais? ar jokio? supus ir tiek ziniu? (as apie zmoniu bei busimu augalu sveikata g.gif )

Atsakyti
QUOTE(Rutata @ 2009 05 04, 14:44)
ar taip tikrai galima ?  bigsmile.gif  nereik isravet? is tu saknu 100% jau niekas neisdygs?

ir , kazin, koks pavojus, jeigu dirvoje lieka tos velenos su isigertais herbicitais? ar jokio? supus ir tiek ziniu? (as apie zmoniu bei busimu augalu sveikata  g.gif )

Po metų mes vejoje pavienius garstukus, kiaulpienes ir usnis atradome, bet čia ir iš užvežto juodžemio galėjo būti, manau. O va krienų, bjaurybių, ir garšvos po visą sklypą kerojusių nebėra - neprasimušė per juodžemį kol kas. Dėl herbicidų, tai praėjusioje temoje mane ramino, kad rondapas dirvoje greitai suskyla.
Atsakyti
QUOTE(Rutata @ 2009 05 04, 14:44)
na va, tai uzbaigiau ir atidarau is naujo  rolleyes.gif
tai kaip su tuo juodzemui?
ar jo uzvezus reik laukt kol piktzoles sudygs ir vel roundapint, ar ne? nebereik?


jei norit kaip sau tai palaukit, bet cia nuo situacijos konkreciai priklasuso.
Atsakyti
QUOTE(Rutata @ 2009 05 04, 13:20)
na taip, ne arimas, o akejimas cia, man rods, vadinas  g.gif . Mums irgi taip isgrazino pievuke po nurudavimo. Tai as ravejau ir rinkau akmenis bei kita slamsta. Is pradziu saziningai ravejau, paskui - tiesiog rinkau tas israutas velenas ir saknis, kurios dar matosi ant lauko be kauptuko .... ax.gif  Turbut ju palikti tikrai negalima ?  unsure.gif


cia perkeliu savo kiema smile.gif vis laukiu komentaru ka dabar reikia daryti ,norint uzsodinti nauja zole smile.gif
http://img254.images...g=200905001.jpg

na jo jjei isrinti reiks tuos 10 aru doh.gif tai labai ilgas darbas laukia....
o nupurksti dabar nereikia....nes sake atvaziuos dabar traktorius vel posavaites ir vel kazka darys

na visai ppasimeciau su ta zolyte ...galvojau kad paprastas cia reikalas nauja zole uzsisodinti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2009 05 04, 12:31)
Po metų mes vejoje pavienius garstukus, kiaulpienes ir usnis atradome, bet čia ir iš užvežto juodžemio galėjo būti, manau. O va krienų, bjaurybių, ir garšvos po visą sklypą kerojusių nebėra - neprasimušė per juodžemį kol kas. Dėl herbicidų, tai praėjusioje temoje mane ramino, kad rondapas dirvoje greitai suskyla.



oi, pavieniai tai baika thumbup.gif , kad tik nesidaugintu unsure.gif . O, kazin, gal jei taip nutinka ir islenda kur nekur tas grozis , tai gal galima tik tas lokalias viecikes vel nuroundapinti ir paskui paravejus - atseti zolyte? g.gif
Nu gal ir nereik, jau taip preciziskai blush2.gif

del roundapo - na, kad i dirva patekes skyla - tai ta zinau, bet , galvoju, cia gi pateks su visom zolem/saknim g.gif , ju viduje, ar nepridaro tuomet bedos? Nu gal vel persistengiu ? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Rutata @ 2009 05 04, 15:57)
oi, pavieniai tai baika  thumbup.gif , kad tik nesidaugintu  unsure.gif . O, kazin, gal jei taip nutinka ir islenda kur nekur tas grozis , tai gal galima tik tas lokalias viecikes vel nuroundapinti ir paskui paravejus - atseti zolyte?  g.gif

Mes tiesiog tas pavienes piktžoles išravėjome, be rondapo ir tikimės, kad žolė tankėdama užgoš, kur dar koks plotelis žemės po ravėjimo šviečiasi (iš toliaui tai nieko nesimato). O dėl po juodžemiu likusios velėnos, tai tikiuosi, kad po 2-3 metų iš jos irgi puvenos beliks, kaip komposto krūvoje...
Atsakyti
QUOTE(Rutata @ 2009 05 04, 08:45)
Vyckaju ir kiti sios temos specai, padekit, ka  rolleyes.gif
atceit jau zinojau, kaip cia su tuo zoles sejimu reikia daryti, bet kai pradejau darbus - suabejojau  g.gif :


Mano pirma mintis, gal ir kvaila.. blush2.gif
o tai negalima tiesiog visko nustumti su geru traktorium nusistums visas akmenynas ir statybų paslėptas laužas ir velėnos gabailai..tada užsiveži keleta kamazų žemių, bobcatas išlygina, tu dar su grėbliu ir liuks...bent jau pas mus taip padarė..nes toj vietoj kur dabar žaidimų aikštelė bus- buvo pieva-velėna, sodo namukas, ir visokių krumų krūmelių... o dabar plikas juodžemio plotas, baigiam tvorą tverti ir sėjam veją...
Atsakyti
QUOTE(dije @ 2009 05 04, 16:38)
Mano pirma mintis, gal ir kvaila.. blush2.gif
o tai negalima tiesiog visko nustumti su geru traktorium nusistums visas akmenynas ir statybų paslėptas laužas ir velėnos gabailai..tada užsiveži keleta kamazų žemių, bobcatas išlygina, tu dar su grėbliu ir liuks...bent jau pas mus taip padarė..nes toj vietoj kur dabar žaidimų aikštelė bus- buvo pieva-velėna, sodo namukas, ir visokių krumų krūmelių... o dabar plikas juodžemio plotas, baigiam tvorą tverti ir sėjam veją...



nu nustumti tai nelabai g.gif , nes labai zemiu daug issistumtu, tie akmenukai kur-nekur tai tokie geruliai doh.gif , kitus - dar iskrapstyti ne taip lengva ir tik vietomis - normaliai issirinko, nu bet vietomis tai specialiai turbut statybinio lauzo buvo uzvezta, tai doh.gif ... ir kur det ta nustumta paskui dziaugsma? galvoti kur isvezti ? unsure.gif nes reiktu nustumt nemazai tuomet. O kitas dalykas - labai daug juodzemio irgi neuzsivesi, kad tuos akmenis pasleptu, nes sklypas l. issikels g.gif .
Tai nieko baisaus - sau gi darom - issirinksim tas zoles ir akmenis wink.gif

Atsakyti
Praeitoj temejej radau, kad iesko kas veza juodzemi, tai galiu rekomenduoti 4u.gif

*******
Vežam kokybišką juodžemį, žvyrą, smėli.
Išvežam šiukšles, statybinį laužą.

Kaunas-Vilnius

Teirautis mob.: 8 620 59 579
************
Atsakyti
Aš pamenu, kad kažkur skaičiau skaičiau, bet nebežinau kur...

gal kas žinot- kur pigiau gauti nusipirkti to tinklo sklypo šlaitams..na jis naudojamas kad žemės nenuslinktų po lietaus...
Atsakyti
QUOTE(dije @ 2009 05 05, 13:30)
Aš pamenu, kad kažkur skaičiau skaičiau, bet nebežinau kur...

gal kas žinot- kur pigiau gauti nusipirkti to tinklo sklypo šlaitams..na jis naudojamas kad žemės nenuslinktų po lietaus...


man atrodo buvo nuoroda i plastikini kori: www.blogasmeistras.lt
bet igiau - uzdengti tinklu, kaip kelininkai daro, o nuorodos kur toki pirkti - niekas nepasiule schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(dije @ 2009 05 05, 16:30)
Aš pamenu, kad kažkur skaičiau skaičiau, bet nebežinau kur...

gal kas žinot- kur pigiau gauti nusipirkti to tinklo sklypo šlaitams..na jis naudojamas kad žemės nenuslinktų po lietaus...


Esu mačiusi "Shetelig'e" (jei teisingai parašiau), Žirmūnuose prie "Thomas Philips", kelių rūšių buvo, ir dar keletas mane sudominusių dalykėlių... blush2.gif
Atsakyti