Įkraunama...
Įkraunama...

Išsėtinė sklerozė

QUOTE(ČIČI @ 2013 01 11, 11:21)
bet taip suprantu, kad pagal sia dieta jokiu vaisiu ir uogu  unsure.gif


As kiek skaiciau apie pacia paleo dieta tai ji leidzia ir vaisius (tik saikingai ir ne tuos, kur daug cukraus, pvz vynuoges) ir uogas, ir kuo ivairesnius.
Taigi zmones senoveje valge ka is gamtos susirinko, tai priedo ir riesutai ir grybai. As nekalbu apie parduotuvinius, zinoma, chemikalai ir tt. Bet jei miske surankioti ar paciu auginti, as cia blogo nematau. Bent jau mano tokia nuomone. Organizma pildom tokiom medziagom, kokiu reikia jo pilnam kokybiskam darbui.
Atsakyti
Skaitau viska apie tas dietas ir negaliu atsilaikyti. Perskaiciau nemazai knygu apie ligas ir mityba, kuriuose minimos autoimunines ligos, vezys, cukrinis diebetas ir tt.... Daug kalbama apie gyvulini baltyma, kur pridaro daugiausiai zalos sveikatai, kaip mums - zmonems reikia valgyti daug darzoviu, ypac vaisiu, kuriuose uztektinai baltymu, riebalu ir angliavandeniu. Kiap jie gerai jauciasi ir pasveiksta, moksliniai tyrimai ir pan. Daug visko, tai ko dabar klausyti...zaliavalge gal netapsiu, bet jau 50% mitybos sudaro vaisiai ir darzoves. Energijos daugiau, regejimas zymiai pagerejo, virskinimas ir tt. Turbut kiekvienas kunas pasirenka savo. Nesakau, kad ta dieta bloga, bet kaip zmogui atsirinkti kas tikra, jei yra "n" teoriji ir jos priestarauja viena kitai...Pasimetimas... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo S@gi: 11 sausio 2013 - 13:44
QUOTE(ČIČI @ 2013 01 11, 10:10)
Butinai pabandyk, nieko neprarasi  4u.gif

Silver, as noreciau suzinoti, kaip verdi sultini  smile.gif
dar norejau paklausti, jokiu kosiu nevalgai?


kose didziausia problema sergant IS. Gal teko skaityti apie cukru ir jo zala organizmui. Ypac jo netoleravima sergant autoimuniniais. Cukrus t.y. gliukozes ,k urios reikia musu lastelems, puikiai gaminasi is riebalu/baltymu.
O kose tai tas pats cukrus tik kitame pavidale. Nemanau, kad serganciam kunui reikia papildomo darbo.
Atsakyti
Man skaitant apie tas mesu baisybes, tai visada iskyla esminis klausimas, kas joje blogai? As manau, kad blogai yra ne pati mesa, bet paklauskime kokia mesa mes dedame ant stalo? Kuo seria gyvulius? Atsakymas, slamstu! Atsimenat kaimiska tikra vistiena, kuria virdavo ilgai, bet kokia ji buvo soti. O dabar ta vista ispusta, valgai valgai ir puse vistos suvalgai ir vistiek alkanas. Gamtoje nera nutukusiu gyvunu, mesyte liesa. As dabar pagalvoju, jei ne mociutes ukis, kur tos geros mesytes reiktu gauti? As dar jauciuosi laiminga galedama pasilepinti naminiais kiausiniais ir namine mesa (as ozkiena valgau, mociute ozkytes laiko, o oziukus pjauna, juk neapsimoka ozio laikyti), seria sienu, zole, siandien atsitirpinau gabala ir jokio tauko ten nera, ot faina. Bet ka paskui daryt reikes doh.gif As kazkada skaiciau kaip ukiuose kazkur uzsieni vistas seria, tai surenka ju kakucius, permala ir kazko ideje tais paciais kakuciais serai, tai siurpas krato, jei tokia mesa reiktu i burna deti. Negi teks paciai uki uzveisti doh.gif
As tikrai sutikciau brangiau uz gera mesa moketi, nes jos ir maziau suvalgyti reikia, bet rask tu zmogu is kurio pirkti unsure.gif
As uz mesa ir darzoves thumbup.gif
Deja darzoviu musu parduotuvese pasirinkimas ganetinai skurdus (ypac lapiniu) ir kainos nesveikos, ypac ziema jas sukelia, nors pvz Londone kiek maciau visus metus kaina ta pati, cia gal tik pas mus ta "ziemos psichoze".
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2013 01 11, 13:53)
As kiek skaiciau apie pacia paleo dieta tai ji leidzia ir vaisius (tik saikingai ir ne tuos, kur daug cukraus, pvz vynuoges) ir uogas, ir kuo ivairesnius.
Taigi zmones senoveje valge ka is gamtos susirinko, tai priedo ir riesutai ir grybai. As nekalbu apie parduotuvinius, zinoma, chemikalai ir tt. Bet jei miske surankioti ar paciu auginti, as cia blogo nematau. Bent jau mano tokia nuomone. Organizma pildom tokiom medziagom, kokiu reikia jo pilnam kokybiskam darbui.


Taip, paleo dieta tuo paremta. Bet ji tinka sveikam kunui, kuris nori sveikai gyventi visa likusi gyvenima. Taciau sergant, juolab IS, reikia nemazai ka pakoreguoti, o tokie dalykai, kaip cukrus (visom formom), riesutai, ankstiniai, seklos, kruopos ir t.t. yra didelis trigeris ir butent sie dalykai gali buti atsakymas, kodel si dieta neveikia visiems. Tam ir yra paleo autoimuminis protokolas, kuris eliminuoja bet koki galima trigeri.
Papildyta:
QUOTE(ČIČI @ 2013 01 11, 10:10)
Butinai pabandyk, nieko neprarasi  4u.gif

Silver, as noreciau suzinoti, kaip verdi sultini  smile.gif
dar norejau paklausti, jokiu kosiu nevalgai?


Nusiperku jautienos cukriniu kaulu, stuburiniu, gyslu, nuopjovu ir kt. svariai nuplaunu, stambesnius kaulus su metalo pjukliuku susmulkinu. Viska sudedeu i dideli puoda ir verdu. Putas nugraibau arba pirma vandeni nupilu tik uzvirus. Antra karta uzvirus sumazinu ugni ir verdu apie 3-4 val. Tada idedu keleta morku, keleta svogunu, keleta cesnako skilteliu ir verdu toliau 2-3 val. ant mazos ugnies. Tada pridedu siek tiek petrazoliu ir kt. zalumynu, druskos bei dar valanda paverdu. Visko nukosiu ir palieku per nakti, kad atvestu. Tada, jei buna ant pavirsiaus nusistovejusio riebalo ji visa nuimi, nes perkaitintas riebalas nera labai sveika. Ant jautineos sultinio jo nusistovi labai mazai. Daugiau ant vistienos, o labai daug ant kiaulienos. Bet man jautienos skaniausias.
Veliau viska supilame i dideli sandaru stiklaini. ir i saldytuva. Jis gali buti kelias savaites, nes pavirsta i drebucius. Todel as jo vienu metu issiverdu 2-3 l. ir po 200-300 ml vartoju kasdien. Galima valgyti saltus drebucius, galima siek tiek pasildyti ir gerti kaip sultini.
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2013 01 10, 16:17)
Reikia patarimo, as labai pasimetus. Siandien nuejau kalbetis del tos doktoranturos, lyg ir viskas ok, supratau, kad dirbti teks daaaaug (visgi klinikos), apsispresti turiu iki pirmadienio. Ir vis islenda ta IS baime. As jiems nieko nesakiau, nes tada butu viso gero ir galeciau kukuoti toliau. Ka jus darytumet? Ar isipareigotumet? Neturiu su kuo pasitarti, mamai nesakysiu, nes pasius kaip velnias. Nezinau, pasimeciau. Is kitos puses sedeti ir nieko neveikti ne iseitis, bet isipareigoti ir jeigu liga susuks, kas tada? Labai reikia patarimo is protingu lupu, nes as jau visai iskydau  verysad.gif  ka jus darytumet?



Mano vyras pernai apsigyne daktaro disertacija (7 metai serga IS). Nu ka zinau...3,5 metu viskas buvo ok, o paskutiniais menesiais kai jau reikejo baigineti darba buvo baisiai nervuotas. Bet manau tas "nervas" nepriklauso nuo to sergi tu IS ar ne... Va ir mano bendradarbe ka tik apsigyne savo disertacija ir ta vaiksciojo isiutus puse metu kaip liuuuuutas lotuliukas.gif .
Bet siaip gerai, stipendija didele, o ir destymas jeigu patinka, tai tik i prieki mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Baltas @ 2013 01 11, 15:09)
Mano vyras pernai apsigyne daktaro disertacija (7 metai serga IS). Nu ka zinau...3,5 metu viskas buvo ok, o paskutiniais menesiais kai jau reikejo baigineti darba buvo baisiai nervuotas. Bet manau tas "nervas" nepriklauso nuo to sergi tu IS ar ne... Va ir mano bendradarbe ka tik apsigyne savo disertacija ir ta vaiksciojo isiutus puse metu kaip liuuuuutas  lotuliukas.gif .
Bet siaip gerai, stipendija didele, o ir destymas jeigu patinka, tai tik i prieki  mirksiukas.gif


Labai labai dekoju uz atsakyma, aciu Jums 4u.gif
Atsakyti
Silver, aciuks.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Smagu matyti senus vardus, ir aisku naujus. 4u.gif biggrin.gif
Kazkaip liga mane pamirs (tfu tfu tfu ) ir nebeuzsuku smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Meletė @ 2013 01 11, 22:41)
Sveikos 4u.gif 
Smagu matyti senus vardus, ir aisku naujus. 4u.gif  biggrin.gif
Kazkaip liga mane pamirs (tfu tfu tfu ) ir nebeuzsuku smile.gif


Sveiki, smagu girdeti, as irgi noriu, kad liga mane pamirstu biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2013 01 12, 12:38)
Sveiki, smagu girdeti, as irgi noriu, kad liga mane pamirstu  biggrin.gif  4u.gif



Taip ir bus kada nors.. nors skambagal nevisai taip realiai, bet turim surast savo gydymo metoda, savo organizmui tinkanti maista, vaista ir viskas bus gerai 4u.gif


as kai tik parasau, tai vis su klausimais.. blush2.gif tikrai geda net, nu bet--- gal yra čia žmonių, kurie vartoja capaxona? aš nežinau, ar čia nuo to vaisto, ar nuo ligos, bet man neauga plaukai. rimtai. atrodo beda ne beda, bet jie paauga per metus gal koki puse centimetro, gal 1 tik.. aisku, geris, kad siaip depiliaciju nedaznai reikia..bet seniau taip nebudavo.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(sypsena000 @ 2013 01 14, 01:43)
gal yra čia žmonių, kurie vartoja capaxona? aš nežinau, ar čia nuo to vaisto, ar nuo ligos, bet man neauga plaukai.

Man augo biggrin.gif , naudojau 2 metus.
Atsakyti