Įkraunama...
Įkraunama...

Buto pirkimo etapai ir sumos

QUOTE(konfetti @ 2013 06 05, 13:52)
O kaip su registrų centru, kai parduodi butą - reikia eiti ten išrašo ar nereikia?  g.gif tai taip išeina, kad jei aš parduodu savo butą, man iš registrų centro nereikia nieko? g.gif
O tas visas pažymas (Lesto, vandens ir t.t.) - reikia užsakinėti jau po pardavimo-pirkimo sutarties pasirašymo?


Pazymas is Nt registro uzsako notaras (galit turbut ir patys, truputi sutaupysit pinigeliu, bet laiko tai tikrai ne...man taip isejo, kad turejau pati eiti, valanda laiko laukiau eilej.....)
Lesto vandens ir kitos pazymos butinos sutarties pasirasymui pas notara.

QUOTE(Kadija @ 2013 06 05, 14:00)
as nelabai eksperte, gal mane pataisys, jei suklysiu.. bet tos pazymos iki prikimo- pardavimo dienos turi buti isimtos. Nes, kaip suprantu, nuo tu rodmenu toliau jau mokesite uz suteiktas paslaugas Jus, o ne pardavejas.. juk jus tapsite buto savininku. bent as taip suprantu..  g.gif
tik as mastau, ar pasikeitus savininkui, reikia eiti i lesto, vandentieki ir t.t., kad perrasytu paslaugu teikimo sutartis? ar lieka galioti sudarytos ankstesniojo gyventojo?  g.gif


nelabai taip 4u.gif savininkas tai pasikeicia, bet jei senieji savininkai dar vis gyvena tame paciame bute, tai jie ir moka uz paslaugas. Naujiems savininkams pareiga moketi uz paslaugas pereina nuo senuju savininku issikelimo momento, o tai nebutinai yra sutarties pasirasymo data. Tos pazymos reikalingos kaip patvirtinimas, kad savininkas nera skolingas uz paslaugas. gal pvz jis keleta metu jau nemoka uz paslaugas.
notarineje sutartyje (bent jau musu atveju) yra punktas, kad per menesi berods naujieji savininkai privalo perregistruot sutartis savo vardu. neprisimenu, kaip buvo sutartyje, kai mes pries 9 metus pirkom buta, bet kai kuriu sutarciu as taip ir neperrasiau savo vardu ax.gif

QUOTE(lod @ 2013 06 05, 18:31)
Labas,noriu paklausti,pardavem buta geguzes pradzioj ,pas notara patvirtinti visi dokumentai.notare perspejo,naujus seimininkus,kad kuo greiciau iregistruotu buta savo vardu.bet jie dar to  nepadare,nes atejo saskaita uz vandeni musu vardu.ka daryt?butas jau nemusu,o saskaitos eina musu vardu.


Jau atsakiau anksciau ir Levander atsake, kad NT iregistravimas registre visiskai nesusijes su sutarciu pasirasymu del paslaugu bustui teikimo (vanduo, elektra ir tt.)

Beje, geriau reikalauti, kad pirkejas perrasytu sutartis savo vardu, kadangi jeigu kokia skola ar kas, gali buti bedu paskui...irodinek, kad negyvenai, nenaudojai ir tt.... kai eisiu pasirasyt naujuoju adresu sutartis, perklausiu ir del senuju, nes su pirkejais susipykom buta perduodami, tai visokiu fintu gali pridaryti....
Atsakyti
QUOTE(vaiciuke @ 2013 06 06, 15:02)


Beje, geriau reikalauti, kad pirkejas perrasytu sutartis savo vardu, kadangi jeigu kokia skola ar kas, gali buti bedu paskui...irodinek, kad negyvenai, nenaudojai ir tt.... kai eisiu pasirasyt naujuoju adresu sutartis, perklausiu ir del senuju, nes su pirkejais susipykom buta perduodami, tai visokiu fintu gali pridaryti....

Mes pirkejai, bet del savo ramybes perrasysim tas sutartis, o kad issikelimas vyks praktiskai sutarties paisrasymo diena, bent jau taip planuojame, tai realiai kiek bus parodymuose- tiek ir pamokes.. O kaip po to irodyti, kiek tas skaitiklis dar prisuko per 10 dienu kol dar gyvens seimininkai? nejau vel kviesti, kad fiksuotu g.gif nes cia nuo seimininku geranoriskumo iseina, kad viskas priklauso..
Atsakyti
QUOTE(Kadija @ 2013 06 06, 20:57)
Mes pirkejai, bet del savo ramybes perrasysim tas sutartis, o kad issikelimas vyks praktiskai sutarties paisrasymo diena, bent jau taip planuojame, tai realiai kiek bus parodymuose- tiek ir pamokes.. O kaip po to irodyti, kiek tas skaitiklis dar prisuko per 10 dienu kol dar gyvens seimininkai? nejau vel kviesti, kad fiksuotu  g.gif nes cia nuo seimininku geranoriskumo iseina, kad viskas priklauso..


Musu atveju buvo taip: sutarties pasirasymo diena buvo pazymos apie skolu nebuvima tai dienai, kai jos israsytos (tikrai tai nebuvo sutarties pasirasymo data), o kai atidavem raktus, surasem buto perdavimo akta, kuriame nurodem skaitliuku duomenis, iki ju ir sumokejau, uz kitas paslaugas sumokejau i prieki (siandien paziurejau, kad 2 lt nepriemoka, jei bus ir uz energija nepriemoka, sumokesiu, nes labai jau besikabinejantys pirkejai pasitaike...)
Atsakyti
QUOTE(vaiciuke @ 2013 06 10, 09:01)
Musu atveju buvo taip: sutarties pasirasymo diena buvo pazymos apie skolu nebuvima tai dienai, kai jos israsytos (tikrai tai nebuvo sutarties pasirasymo data), o kai atidavem raktus, surasem buto perdavimo akta, kuriame nurodem skaitliuku duomenis, iki ju ir sumokejau, uz kitas paslaugas sumokejau i prieki (siandien paziurejau, kad 2 lt nepriemoka, jei bus ir uz energija nepriemoka, sumokesiu, nes labai jau besikabinejantys pirkejai pasitaike...)

labai dekui uz pasidalinima patirtimi 4u.gif
Atsakyti
man laaabai reikia jusu pagalbos. Kur galima rasti sutarti rankpinigiams. googlinau, bet man neismeta...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eve-line: 13 birželio 2013 - 11:54
na va, pagaliau ir man jau matosi dokumentu tvarkymo pabaiga tai galiu parasyti, kiek kam isleidau (turto verte apie 160 t.):
1. vertinimas 500 lt.
2. pirkimo -pardavimo sutartis pas notara 820 lt.
3. registru centras (per 3 dienas) 129 lt.
4. draudimas 154 lt (metams)
5. ikeitimas (notara ir hipotekai) 740 lt.
6. administravimo mokestis bankui 211 lt (su nuolaida)
viso kainavo 2554 lt.
liko galutinis atsiskaitymas pas notara ir dar karta i registru centra nulekti, taigi galutine suma bus vis 2600 lt. Daugoka verysad.gif vertinima uzsisakiau geguzes 20 diena, o ikeiciau birzelio 12, taigi uztrukau beveik menesi.
Atsakyti
QUOTE(Eve-line @ 2013 06 13, 12:24)
man laaabai reikia jusu pagalbos. Kur galima rasti sutarti rankpinigiams. googlinau, bet man neismeta...


http://rekvizitai.vz...avimo-sutartis/
Atsakyti
QUOTE(karile_23 @ 2013 06 13, 11:53)
na va, pagaliau ir man jau matosi dokumentu tvarkymo pabaiga tai galiu parasyti, kiek kam isleidau (turto verte apie 160 t.):
1. vertinimas 500 lt.
2. pirkimo -pardavimo sutartis pas notara 820 lt.
3. registru centras (per 3 dienas) 129 lt.
4. draudimas 154 lt (metams)
5. ikeitimas (notara ir hipotekai) 740 lt.
6. administravimo mokestis bankui 211 lt (su nuolaida)
viso kainavo 2554 lt.
liko galutinis atsiskaitymas pas notara ir dar karta i registru centra nulekti, taigi galutine suma bus vis 2600 lt. Daugoka  verysad.gif vertinima uzsisakiau geguzes 20 diena, o ikeiciau birzelio 12, taigi uztrukau beveik menesi.



norėjau paklausti apie įkeitimą , notarui ir už hipoteką sumokėjot 740 lt, aš kiek domėjausi pažyma įkeitimui kainuoja 30-60 lt, hipotekos sutarties patvirtnimas 50-300, ir registravimas registre 50-100, tai maximum gaunasi 460 lt, iš kur tokia suma pas jus? mes kaip tik rytoj einame pas notarą dėl hipotekos,kai pamačiau jūsų sumą išsigandau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Grantee @ 2013 06 13, 14:43)
norėjau paklausti apie įkeitimą , notarui ir už hipoteką sumokėjot 740 lt, aš kiek domėjausi pažyma įkeitimui kainuoja 30-60 lt, hipotekos sutarties patvirtnimas 50-300, ir registravimas registre 50-100, tai maximum gaunasi 460 lt, iš kur tokia suma pas jus? mes kaip tik rytoj einame pas notarą dėl hipotekos,kai pamačiau jūsų sumą išsigandau  g.gif


mokestis priklauso nuo turto vertes. cituoju is seb tinklalapio info
"Notarui mokami mokesčiai:

1. Mokestis už hipotekos sutarties tvirtinimą. Šis mokestis yra nuo 0,2 iki 0,3 procento nuo įkeičiamo nekilnojamojo turto vertės, bet ne mažiau kaip 50 Lt ir ne daugiau kaip 500 Lt.

2. Mokestis už dokumento nuorašo ar išrašo tikrumo liudijimą – 3 Lt už 1 psl.

Gali būti papildomos notaro išlaidos, susijusios su duomenų valstybės registrų centriniuose duomenų bankuose patikrinimu ir panašiai, kuriuos privalės kompensuoti klientas.
Hipotekos įstaigai mokami mokesčiai:

Mokestis už hipotekos sutarties registravimą – 108 Lt."
tai va 0,3 proc notarui, 108 lt hipotekai ir dar visokiu mokesciu tie notarai priskaiciuoja tai man ir susidare 740 lt.
Atsakyti
QUOTE(konfetti @ 2013 05 28, 07:40)
o jei sakykim mes perkam namą, o paskui parduodam savo turimą butą (vaikai turėtų būt jau priregistruoti name) - vistiek reikia teismo sprendimo? O teismai be problemų tuos leidimus duoda?

buvau pas notarą, nes ir man tas dabar aktualu. jeigu namas jau jūsų nuosavybė ir vaikų vieta deklaruota ten, parduodant butą nereikia teismo leidimo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Grantee @ 2013 06 13, 14:43)
norėjau paklausti apie įkeitimą , notarui ir už hipoteką sumokėjot 740 lt, aš kiek domėjausi pažyma įkeitimui kainuoja 30-60 lt, hipotekos sutarties patvirtnimas 50-300, ir registravimas registre 50-100, tai maximum gaunasi 460 lt, iš kur tokia suma pas jus? mes kaip tik rytoj einame pas notarą dėl hipotekos,kai pamačiau jūsų sumą išsigandau  g.gif


Siandien mes irgi beveik uzbaigem savo proceduras... (turto verte 163 t., Vilnius)

1. Vertinimas - 350 lt
2. Pirkimo - pardavimo sutartis (pilnai su visais duomenu tikrinimais) 936,40 Lt (mokejom mes, ty pirkejai)
3. Registru centras 99,73 (per 3dd, idomu kodel skiriasi mokestis nuo kariles_23...)
4. Turto draudimas 146 metine imoka (sita suma priklauso nuo paciu besidraudzianciu, gali buti ir mazesne)
5. Sutarties pasirasymo mokesti (SEB bankas) 207 LT su 50 procentu nuolaida
6. Ikeitimas 815 Lt
Dar matyt kazkiek reikes moketi iregistruojant busta, kai bus ismoketi visi pinigai uz buta....

Perkant busta be paskolos, susitaupo 4u.gif
is viso 2554,13 Lt sad.gif ypac ikeitimui isleistu pinigu gaila.....

preliminaria sutarti pasirasem geguzes 18, ikeitimas siandien, ty birzelio 14...uztruko kazkaip, nors sukomes kaip imanoma greiciau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaiciuke: 14 birželio 2013 - 14:09
noriu paklausti del dalies imokos nuosavais pinigais.

Ar seimininkui duodama grynais ar butina daryti pavedima? Pas mane visi pinigai grynieji ir Eurais... Nes jei desiu i banka, konvertuosiu, tai minusas bus doh.gif
Atsakyti