Įkraunama...
Įkraunama...

Buto pirkimo etapai ir sumos

QUOTE(budylnikas @ 2013 02 04, 16:14)
Mes pirkome be paskolos. Butas buvo parduodamas per tarpininka, jis suderino laika su notaru, pateike jam reikiamus dokumentus. Pas notara susitikome abi puses, perskaiteme pirkimo - pardavimo sutarti, pardavejas parode, kad apmoketos visos saskaitos (elektra, etc.), tada ejome i banka, padareme pavedima ( ar jei kas perka grynais - tokiu atveju paduoda juos), grizome pas notara ir pasiraseme sutarti, gavome buto dokumentus. Tada beliko su pirkimo- pardavimo sutartimi nuvykti i registru centra. Viskas sutvarkoma greitai, per viena diena, tik vizito pas notara laukeme nepamenu, gal savaite (toki laika suderino tarpininkas, gal galima ir greiciau). Notarui mokejome ~500 Lt., perpus su pardaveju, bet kaina dar priklauso ir nuo perkamo buto sumos. Registru centre lygtais ~ 30 lt mokejome. Bankas uz pervedima 3 lt nuskaite. Viskas.

Man kilo klausimelis cia pirkta per tarpininka, o jei tiesiogiai is fizinio asmens tai viska pats tvarkaisi ir tik turbut sunkiau viskas? ax.gif
Beje man idomu kiek reikia laiko duoti pardavejui issikraustyti, ar iki pirkimo-pardavimo sutarties pasirasymo jau turi buti issikraustes?
Atsakyti
QUOTE(puma @ 2013 07 13, 11:50)
Man kilo klausimelis cia pirkta per tarpininka, o jei tiesiogiai is fizinio asmens tai viska pats tvarkaisi ir tik turbut sunkiau viskas? ax.gif
Beje man idomu kiek reikia laiko duoti pardavejui issikraustyti, ar iki pirkimo-pardavimo sutarties pasirasymo jau turi buti issikraustes?


Mes pardavinejom be tarpininku, pirkom su tarpininku. Pardavimo atveju nebuvo jokiu kliuciu/trugdziu, neskubejom nei mes, nei pirkejai, tai ir to tarpininko neprireike....
Perkant buvau laiminga, kad yra brokeris, kadangi pardavejai buvo LT negyvenantys jau daug metu, lietuviskai nesnekantys zmones, pardavinejo per igaliojima, tai visokiu niuansu buvo, nors negaleciau pasakyti, kad jei nebutu buve to tarpininko, nebutume susitvarke, tiesiog jis pagelbejo ir supaprastino visa procesa.

del issikraustymo cia individualus reikalas. nemanau, kad kas nors sutiks, negaves visu pinigu issikraustyti (o visi pinigai mokami paprastai jau pasirasius notarine sutarti)....paprastai issikraustymo terminas buna menuo nuo pinigu gavimo (arba nuo notarines sutarties pasirasymo). musu atveju, nors pirkom tuscia buta, taciau raktus gavom tik tuomet, kai sumokejom visus pinigus ir tai visiskai normali praktika
Atsakyti
QUOTE(vaiciuke @ 2013 07 15, 08:56)
Mes pardavinejom be tarpininku, pirkom su tarpininku. Pardavimo atveju nebuvo jokiu kliuciu/trugdziu, neskubejom nei mes, nei pirkejai, tai ir to tarpininko neprireike....
Perkant buvau laiminga, kad yra brokeris, kadangi pardavejai buvo LT negyvenantys jau daug metu, lietuviskai nesnekantys zmones, pardavinejo per igaliojima, tai visokiu niuansu buvo, nors negaleciau pasakyti, kad jei nebutu buve to tarpininko, nebutume susitvarke, tiesiog jis pagelbejo ir supaprastino visa procesa.



Vaiciuke, jusu atvejis toks nestandartinis truputi, todel tarpininkas manau kitai pusei labai naudingas buvo 4u.gif Musu atveju tarpininkas realiai tik paskambino ir uzregistravo pas notara, pasake kur nueiti pasiimti pazymas pardavejai ir pan., t.y. neatliko nieko ko neatliktumeme patys. Nes realiai- jis neatlieka uz jus jokiu veiksmu, tad viska vis tiek turesite daryti patys... Jei rinktis su tarpininku ar be tarpininko- as rinkciausi be tarpininko ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Kadija @ 2013 07 15, 10:46)
Vaiciuke, jusu atvejis toks nestandartinis truputi, todel tarpininkas manau kitai pusei labai naudingas buvo  4u.gif
Jei rinktis su tarpininku ar be tarpininko- as rinkciausi be tarpininko ax.gif


Butent, juk pardavem be tarpininko. Jis tikrai nebuvo reikalingas.
As manau, kad tarpininkas yra butinas ar reikalingesnis, kai yra kokia nestandartine situacija: musu atveju pardavejai nelabai suprantantys lietuviskai+senyvo amziaus zmones+pardavimas pagal igaliojima, bet yra paprastas eilinis pardavimas tarpininkas tikrai nebutinas, nors manau, kad Nessi tikrai tam nepritartu 4u.gif
Atsakyti
durnas klausimas,bet.. kuris dokumentas yra "nuosavybės dokumentas" ? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Grantee @ 2013 07 15, 15:21)
durnas klausimas,bet.. kuris dokumentas yra "nuosavybės dokumentas" ?  biggrin.gif


visai nedurnas, nes ir pati susimasciau...bet turbut Registru centro pazymejimas, nors pati nuosavybe pereina jau nuo notarines sutarties pasirasymo (nebent susitariama kitaip)
Atsakyti
QUOTE(vaiciuke @ 2013 07 15, 13:11)
Butent, juk pardavem be tarpininko. Jis tikrai nebuvo reikalingas.
As manau, kad tarpininkas yra butinas ar reikalingesnis, kai yra kokia nestandartine situacija: musu atveju pardavejai nelabai suprantantys lietuviskai+senyvo amziaus zmones+pardavimas pagal igaliojima, bet yra paprastas eilinis pardavimas tarpininkas tikrai nebutinas, nors manau, kad Nessi tikrai tam nepritartu  4u.gif


Tarpininkas reikalingas tada, kai arba pardavejas, neturi galimybiu aprodyt buto kiekvienam besidomininciam, gyvenamoji vieta kitur, didelis uzimtumas, ar dar kas nors. Arba, kai pirkejas negali apziureti, velgi del didelio uzimtumo, del to, kad gyvenamoji vieta kita ir t.t. ir pan., tada tarpininkas atrenka tik pacius geriausius ir demesio verciausius pasiulymus.
Atsakyti
QUOTE(perla <3 @ 2013 07 15, 14:59)
Tarpininkas reikalingas tada, kai arba pardavejas, neturi galimybiu aprodyt buto kiekvienam besidomininciam, gyvenamoji vieta kitur, didelis uzimtumas, ar dar kas nors. Arba, kai pirkejas negali apziureti, velgi del didelio uzimtumo, del to, kad gyvenamoji vieta kita ir t.t. ir pan., tada tarpininkas atrenka tik pacius geriausius ir demesio verciausius pasiulymus.

Tikrai pritariu, jei tarpininkas atlieka funkcijas uz seiminina ar pirkeja. Taciau kiek teko apziureti butus, kurie parduodami buvo su tarpininkais, tai visais atvejais likau nesupratusi kam jie? kiekvienu atveju tarpininkas tardavosi kada gali seimininkas, tada pirkejas, seimininkas ir tarpininkas visiem tinkamu laiku susitinka... doh.gif
O jau tvarkant dokumentus, jei nera nestandartines situacijos, kaip jau aptareme su vaiciuke, tai irgi nematau reikalo, kad jis butu... ax.gif
Papildyta:

nuosavybe patvirtinantis dokumentas- Registru centro pazymejimas 4u.gif su juo puikiausiai irodoma teise i nuosavybe
Atsakyti
QUOTE(SVT @ 2013 05 26, 21:33)
Niekas nepirko nepastatyto buto per paskutinius metus? doh.gif

Vis dar niekas negali pasidalinti patirtimi del nepastatyto buto pirkimo? Kada priduodamas namas komisijai, kas jame turi buti?
Atsakyti
QUOTE(Kadija @ 2013 07 15, 16:19)
Tikrai pritariu, jei tarpininkas atlieka funkcijas uz seiminina ar pirkeja. Taciau kiek teko apziureti butus, kurie parduodami buvo su tarpininkais, tai visais atvejais likau nesupratusi kam jie? kiekvienu atveju tarpininkas tardavosi kada gali seimininkas, tada pirkejas, seimininkas ir tarpininkas visiem tinkamu laiku susitinka... doh.gif
O jau tvarkant dokumentus, jei nera nestandartines situacijos, kaip jau aptareme su vaiciuke, tai irgi nematau reikalo, kad jis butu... ax.gif

Viskas aisku man apie tuos tarpininkus biggrin.gif man kaip pirkejai nuo ju turbut nei silta, nei salta, apart tai, ka minejot, jei pirkejas uzimtas, jis tarpininkauja del susitikimo ir apziurejimo, aisku uz tai ir pinigus gauna...
Dar mane domina, ar gali seimininkas keisti kaina be tarpininko zinios, ir kiek proc. nuo sumo tenka tarpininkui?jei pvz. as nusideru kaina, nukencia tarpininko uzdarbis? g.gif
Ir duodant rankpinigius pasirasot sutartele kuri cia buvo pateikta kiek anksciau kaip pavyzdys ir siaip ant balto pop. lapo kazka suraitot?
Beje, aciu uz issamius atsakymus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(puma @ 2013 07 16, 15:06)
Viskas aisku man apie tuos tarpininkus  biggrin.gif man kaip pirkejai nuo ju turbut nei silta, nei salta, apart tai, ka minejot, jei pirkejas uzimtas, jis tarpininkauja del susitikimo ir apziurejimo, aisku uz tai ir pinigus gauna...
Dar mane domina, ar gali seimininkas keisti kaina be tarpininko zinios, ir kiek proc. nuo sumo tenka tarpininkui?jei pvz. as nusideru kaina, nukencia tarpininko uzdarbis? g.gif
Ir duodant rankpinigius pasirasot sutartele kuri cia buvo pateikta kiek anksciau kaip pavyzdys ir siaip ant balto pop. lapo kazka suraitot?
Beje, aciu uz issamius atsakymus  4u.gif



Tarpininku atlygis skaiciuojamas ivairiai: vieni ima tam tikra procenta, kiti fiksuota suma. Procentas gali svyruoti nuo 2 iki....Man teko susidurti su didziausiais Remax 5 procentais. Taip, jei jus kaina nusiderat, tarpininko uzmokestis mazeja, jei jis yra procentinis, jei pvz nustatytas fiksuotas 4000 lt atlygis, tada pardavimo kaina nesvarbi. Dėl kainos mazinimo....Jei pardavejas nutaria, kad parduoda uz per didele kaina ir ja sumazina, turetu informuoti ir tarpininka, ypac, jei pardavejui yra leista pardavineti busta ir paciam, nes labai nenormaliai atrodo to paties busto skelbimai su kainu skirtumu...Nudereta kaina pardavejas paprastai vis tiek pasako tarpininkui: reikia turbut pasitarti ar ne per daug nuleido. Ar tai yra privaloma, reiketu skaityti sutartyje. Zinau, kad Remax'o sutartyse tikrai visi sitie punktai aptarti, Apus berods irgi.
As preliminaria sutarti issitraukiau is interneto. Kai pirkom, butas buvo parduodamas per tarpininka, tai preliminaria parenge brokere.
Atsakyti
Laba diena , gal turit nuomonę ,kaip geriau parduoti butą -remontuotą ar ne?
Atsakyti