Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

QUOTE(vijoleta20 @ 2012 07 30, 15:30)
Sveikos, pasidalinsiu savo skonio receptoriu trejetuku:
first.gif Saldziarugsciai agurkeliai (gali buti su pomidorais)

3 l vandens,
5 šaukštai druskos,
2 stiklinės cukraus,
0,5 l acto,
2 šaukštai prieskonių (gali būti pirktiniai), pipirai, lauro lapai.

Dedam daržoves į stiklainiukus, pilam marinatą, uždedam dangtelį, bet neužsukam, o tik pridengiam. Dedam stiklainiukus į puodą su vandeniu, ir kaitinam kokias 15 min. nuo užvirimo, kol agurkai pakeis spalvą. Užsukam dangtelius, apverčiam ir užklojam šilta antklode.
Be agurkų ir pomidorų,galima dėti įvairias daržoves: ir paprikas, ir cukinijas, ir šparagines pupeles ir visokias kitokias.


Labas 4u.gif
Norejau paklaust, ar stiklainiai netrukineja ,kai juos virinat 15 min. nuo uzvirimo? g.gif Kazkaip bijau virint blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(sepallaa @ 2012 08 05, 09:56)
Labas 4u.gif
Norejau paklaust, ar stiklainiai netrukineja ,kai juos virinat 15 min. nuo uzvirimo? g.gif  Kazkaip bijau virint blush2.gif


Netrukineja smile.gif tik nedekit salto stiklainio i karsta vandeni... ir ant puodo dugno patieksit koki skudureli.
Atsakyti
QUOTE(erika_daug @ 2012 08 04, 10:35)
Labukas visoms. Skaitinėjau Jūsų temelę ir visvien neaišku.. Kodėl bąla agurkai konservuoti. Baigiu isproteti, vargstu ir bereikalo.. Pusę agurkų pabalo. druska naudoju be jodo, agurkus iskaitinu kol pakeičia spalvą, stiklainius isplaunu su soda ir isgarinu virs virdulio. Dangtelius isvalau su actu. Kaip manote, ką vertėtų daryti kitaip? Jei galit patarkit labai laukiu patarimų verysad.gif


Kiek daug vargstate ir kam taip doh.gif As stiklainius isplaunu indaploveje ir nieko daugiau nedarau. Dangtelius valau ne su actu o su degtine. Jeigu neturite indaploves, kada ir pati neturejau isplautus iskaitindavau mikrobangeje tam kad isdziutu. Virs virdulio jeigu garinate jie juk vistiek turi likti dregni gal tai blogai g.gif Gal paprasciausiai konservuojant naudojate oer mazai acto ar citrinos rugsties. Buna kad kitus stiklainius kai isplaunu indaploveje, uzdarau dangtuku ir poto papildomai konservuojant net neplaunu ir nieko, nei vienais metais nepabalo g.gif Konservuoju daug, tai stengiuosi pasilengvinti ir pasigreinti darba, neapsisunkinu ir nei vienais metais nei nusaude nei pabalo. Receptus visus imu is pirmo puslapio temos. Pagrinde naudoju abejus bulgariskus, saldziarugscius, Uspaskicho ir su citrinos rugstele.
Papildyta:
QUOTE(amarrile @ 2012 08 02, 12:36)
Kai rauginu,vyšniu lapus dedu,bet raugiu į kubilą,dedu labai daug žolių,į stiklainius  perdedu tik agurkus ir sūrimą.Anais metais pasibaisejau,nuskynus daug paskutinių agurkų,laiko trukumas,suraugiau staigiai,paskui ,po kekių dienų,ramiai suvakavau dešimt trilirtrinių..Patiko,ir MB,ir žentukui  ax.gif


Va sitas budas mane labai domina. Sakykit raugiat i ta kubila saltu vandeniu uzpilat? Kiek teko skaityti litras vandens sauksas druskos. Kokias zoles dedat? Ar suvakavus i stiklainius reikia laikyti saldytuve?
Papildyta:
QUOTE(erika_daug @ 2012 08 05, 09:30)
Agurkus kaitinu keletą minučių verdančiame vandenyje, po to dedu į sterilizuotus stiklainius. Tada užvirusį marinatą užpilu ir užvakuoju (gal dabar bus aiskiau mirksiukas.gif ). Įdomu tai, kad bąla kai kurie slovikai, kurie buvo vaakuoti užsukamais dangteliais ir kai kurie su metalinias, kur naudojam aparatą metalui užspausti. Tuoj pabandysiu atidaryti vieną sloviką kaip amarrile rasė, gal aparatas blogai daro. ErikaN sakėt pakeitėte vaakavimo eigą, gal pasidalintumėte, nes visvien kažką reiks kaisti vaakavime ir man.


As visiems receptams jeigu ir raso kaitinti naudoju toky agurku nuplikymo buda. Uzpilu verdanciu vandeniu, palaiku kazkiek, isgriebu, dedu i stiklainius ir uzpilu verdanciu marinatu. Niekad nekaitinu stiklainiuose ir neapkloju uzpylus, nes tada suminksteja. O peraugusius agurkus supjaustau stambiais storais griezineliais arba isilgomis skitelemis nupjaudama stambias seklas, tada stiklainius tik uzpilu verdanciu marinatu ir uzkloju siltai, irgi nekaitinu ir puikiai laikosi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(erika_daug @ 2012 08 05, 09:30)
Agurkus kaitinu keletą minučių verdančiame vandenyje, po to dedu į sterilizuotus stiklainius. Tada užvirusį marinatą užpilu ir užvakuoju (gal dabar bus aiskiau mirksiukas.gif ). Įdomu tai, kad bąla kai kurie slovikai, kurie buvo vaakuoti užsukamais dangteliais ir kai kurie su metalinias, kur naudojam aparatą metalui užspausti. Tuoj pabandysiu atidaryti vieną sloviką kaip amarrile rasė, gal aparatas blogai daro. ErikaN sakėt pakeitėte vaakavimo eigą, gal pasidalintumėte, nes visvien kažką reiks kaisti vaakavime ir man.

Tai as taip ir darau kaip ir Jus. Pakaitinu marinate ir i stiklainius. Greiciausiai bus kaltas dangteliu uzdarymas.
Papildyta:
Nezinau ar kas darote, bet noriu pasiulyti pabandyti agurkus su medum.
1 l marinatas
2 saukstai druskos
1,5 stiklines cukraus
1 stikline acto
arbat. saukst. ciberzoles
2 saukstai medaus.
Agurkus pjaustau isilgai i 4 ar 6 dalis, priklausomai nuo agurko storio. Pernai pjausciau juostom, tai labai jau plonai gavosi, siemet pjaustymo buda pakeiciau. I tarpus berti juodu, kvapiu pipiru, deti krapu, cesnako, lauro lapeli. isvirusi marinata pilti ant agurku, stiklainius pridengti ir palikti kokiai valandai. Po to stiklainius kaitinti apie 10 min. ir viskas.
Pas mus valgo seimyna tik siuos, uspaskicho ir bulgariskus agurkus.
Atsakyti
ErikaN Man truputį baugu vieną kartą užpilti,nes kažkada ne visi laikėsi blush2.gif Bet gal delto,kad dedant blanširuotus-pakaitintus agurkus,ju telpa daugiau, pasistengus ,gaunasi kaip perfasavimas,mažiau telpa marinato...Pagalvokit ta tema,kai konservuosit,kad nepersistengti. .Ir dar ,gali per daug atvesti agurkai po kaitinimo,ir pritrūkti temperaturos,ar ne g.gif
Pabandysiu ir aš užpilineti vieną kartą rolleyes.gif
bet aš tris litrus marinato pilu tik du šimtus ml acto-stiklinę iki rantukų.Pernai nekonservavau,tai neprisimenu,gal pilną granionają stikline pildavau doh.gif
O tai bemokinant vieno mažo darymo trys maži indeliai bąla blush2.gif Teks daugiau meiles ir atidumo skirti rolleyes.gif
Atsakyti
As stiklainiukus tik perpilu karstu vandeniu, o jei kaitinu, tai tik su soda isplaunu.
Atsakyti
mazu-le pilu šaltą vandeni,krienų lapai,krapai daug česnako,net su lapais,vysnios,juod,serbentai. JEI prigriebčiau,ir ąžuolo lapų dėčiau..Du kartus užpilu verdančiu surimu.Laikau sandeliuke rūsį. Skystis balzganas,apačioj nusedo baltumo,bet normaliai kieti.Tik primenu,kad rauginau cezono pabaigoj,jau vesesni orai ir rezultatas galimai geresnis,nei per karsčius.
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2012 08 05, 20:56)
ErikaN Man truputį baugu vieną kartą užpilti,nes kažkada ne visi laikėsi  blush2.gif Bet gal delto,kad dedant blanširuotus-pakaitintus agurkus,ju telpa daugiau, pasistengus ,gaunasi kaip perfasavimas,mažiau telpa marinato...Pagalvokit ta tema,kai konservuosit,kad nepersistengti. .Ir dar ,gali per daug atvesti agurkai po kaitinimo,ir pritrūkti temperaturos,ar ne  g.gif
Pabandysiu ir aš užpilineti vieną kartą  rolleyes.gif
bet aš  tris litrus marinato pilu tik du šimtus ml acto-stiklinę iki rantukų.Pernai nekonservavau,tai neprisimenu,gal pilną granionają stikline pildavau  doh.gif
O tai bemokinant vieno mažo darymo trys maži indeliai bąla blush2.gif Teks daugiau meiles ir atidumo skirti  rolleyes.gif

Nu taip prikisu as ju kaip reikiant, vos prieskoniai telpa, bet jau po uzpilimo ryskiai susitraukia. Po kaitinimo laikau uzklojus siltai kol atvesta. Juos dariau ir pernai, tai viskas buvo gerai. Pas mus labai geras rusys po garazu, saltas, tai viskas gerai laikosi. As darau viska tiksliai pagal recepta, mums viskas skanu. Pernai viena partija dariau be ciberzoles, bet jos reikia, ji ir skonio duoda ir grazus geltoni agurkai.
Atsakyti
Sveikos, kas gaminot agurkelius pjaustytus astrius pagal Ule, kaip manot, jei pagal ta pati recepta padaryt agurocius arba cukinijas, niekas nesat bandziusios? g.gif
Atsakyti
Gal kas esate dėjusios agurkai, pomidorai, svogūnai su žele, nu niekaip nerandu recepto, nors užsimušk doh.gif Žinau, kad dėdavau į 7 puslitrinius stiklainius, ir kaitindavau, nei nete nerandu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(sbo @ 2012 08 06, 07:59)
Sveikos, kas gaminot agurkelius pjaustytus astrius pagal Ule, kaip manot, jei pagal ta pati recepta padaryt agurocius arba cukinijas, niekas nesat bandziusios?  g.gif


Gaunasi labai skaniai, mano anyta taip daro.
Atsakyti
QUOTE(ptashka @ 2012 08 06, 12:40)
Gaunasi labai skaniai, mano anyta taip daro.

O ka daro butent, cukinijas ar agurocius?
Atsakyti