Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

QUOTE(***Saulė*** @ 2013 07 27, 19:59)
Sveikutės , noriu paklausti ar rauginti agurkai pagal šį receptą nebus labai rūgštūs , nenoriu labai rūgščių ačiukas  4u.gif

Na,agurkai kaip agurkai,juk saldziu raugintu ir nebuna:)
Papildyta:
QUOTE(rasa195 @ 2013 07 27, 20:30)
anksciau mano mama dedavo, kai nekaitindavo stiklainiu, dabar sake geriau pakaitinti, tada nereikia aspirino

Konkreti nesamone,niekada gyvenime nekaitinu stiklainiu niekam,tik gerai isplaunu ir viskas,ir jokio aspirino,kam nuodytis...agurkai saudo,kai yra arba nedablansiruoti,arba neuzdengiami gerai,ir neperkaista iki vidurio..
Atsakyti
Kažkada juokavom šitoj temoj, kad labai gerai konservuoti agurkėliai su aspirinu, kai pagirios kamuoja biggrin.gif Atsigeri rasaliuko ir galvos neskauda biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alekto: 28 liepos 2013 - 14:34
sveikos, reikia patarimo:)

Pirmą kartą rauginau agurkus žiemai: 1l vandens, 1 šaukštas su kaupu druskos, kibire agurkus užpyliau šaltu vandeniu su ištirpinta druska ir laikiau tris dienas, po to išėmus visas žoles, rasalą užviriau ir užpylus agurkus užsukau. laikiau šaltam rusį. Bet po savaitės pastebėjau, kad dugne nusėdo baltos nuosedos:(. Ar tai reiškia kad agurkai sugadinti? Ar rauginant tos nuosėdos ir turi susidaryti.

Lauksiu patarimų. Ačiū.
Atsakyti
QUOTE(spalvyte @ 2013 07 29, 19:23)
sveikos, reikia patarimo:) ...Bet po savaitės pastebėjau, kad dugne nusėdo baltos nuosedos:(. Ar tai reiškia kad agurkai sugadinti? Ar rauginant tos nuosėdos ir turi susidaryti.

Jei dedate perpjautas česnako skilteles, atsiranda nuosedų ir tai nereiškia, kad agurkai sugadinti (tik estetiškai ne kaip atrodo). Jei sveikus dėsite- vanduo bus skaidrus.
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2013 07 29, 20:49)
Jei dedate perpjautas česnako skilteles, atsiranda nuosedų ir tai nereiškia, kad agurkai sugadinti (tik estetiškai ne kaip atrodo). Jei sveikus dėsite- vanduo bus skaidrus.


blink.gif
kokia man naujiena blink.gif Dabar zinosiu ir nepjaustysiu . buna pjaustau, buna ne smile.gif Ar cia ir marinuotiems tas pats? ar tik raugintiems?
Atsakyti
QUOTE(Lusasita @ 2013 07 30, 00:33)
Dabar zinosiu ir nepjaustysiu . buna pjaustau, buna ne smile.gif  Ar cia ir marinuotiems tas pats? ar tik raugintiems?

Nemarinuoju, tik rauginant tą pastebėjau.
Atsakyti
QUOTE(Saulužė @ 2012 08 23, 16:13)
Ačiū 4u.gif kol kas dadėjau tik šaukštą druskos, ryt ragausiu ir jei trūks tada verdant dadėsiu. O dėjau ant 10 l vandens 600 g stambios druskos, plius šiandien šaukštą, tai viso 630g. O 1 l gaunas po 63 g, tai apie du šaukštus, turėtų būt pakankamai, bet man tikrai jos trūksta unsure.gif nu bus matyt ryt koks skonis, gal nenušaudys, lyg ir pakankamai toks kiekis.

Nors sūrumas skonio reikalas, bet man šie agurkėliai buvo per sūrūs, tad šiais metais dėsiu mažiau ax.gif
Atsakyti
Į marinuotus agurkus pjaustau didesnį česnaką,niekada nepastebėjau jokių pakitimų.Nebent pats česnakas kartais pakeičia spalvą,tampa visai neapetitiškai atrodančiu melsvai žalsvu smile.gif

Aspirino tabletes į stiklainį dėdavo mano anyta,man tai buvo naujiena,neva nenušaudo dangteliai.Čia gal apsidraudimui,nes nelabai vėsioj vietoj laikydavo.

Kas mėgsta silpniau marinuotus agurkėlius rekomenduoju pamėginti pamarinuoti pagal seną,pastovų anytos receptą.Kažkada paragavus jų aš pradėjau valgyti tik marinuotus agurkus,nes iki to neimdavau į burną smile.gif

Lengvai saldžiarūgščiai agurkėliai

1l.vandens ---
1kupinas šaukštas druskos
1 šaukštas cukraus
3 šaukštai acto.
Pipirai,lapeliai ir kiti mėgiami prieskoniai stiklainyje (krapai,vyšnių ir j.serbentų lapai)

Marinatą užvirti,užpilti ant agurkų,nupilti,užvirti ir užpilti dar kartą,tuomet sandariai užsukti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo @asta: 30 liepos 2013 - 09:12
QUOTE(@asta @ 2013 07 30, 10:09)
Į marinuotus agurkus pjaustau didesnį česnaką,niekada nepastebėjau jokių pakitimų.Nebent pats česnakas kartais pakeičia spalvą,tampa visai neapetitiškai atrodančiu melsvai žalsvu smile.gif

Aspirino tabletes į stiklainį dėdavo mano anyta,man tai buvo naujiena,neva nenušaudo dangteliai.Čia gal apsidraudimui,nes nelabai vėsioj vietoj laikydavo.

Kas mėgsta silpniau marinuotus agurkėlius rekomenduoju pamėginti pamarinuoti pagal seną,pastovų anytos receptą.Kažkada paragavus jų aš pradėjau valgyti tik marinuotus agurkus,nes iki to neimdavau į burną smile.gif

Lengvai saldžiarūgščiai agurkėliai

1l.vandens ---
1kupinas šaukštas druskos
1 šaukštas cukraus
3 šaukštai acto.
Pipirai,lapeliai ir kiti mėgiami prieskoniai stiklainyje (krapai,vyšnių ir j.serbentų lapai)

Marinatą užvirti,užpilti ant agurkų,nupilti,užvirti ir užpilti dar kartą,tuomet sandariai užsukti.

Dekui bus ismeginta 4u.gif
Atsakyti
Kiek žiūriu, dauguma receptu su cukrumi g.gif o jei jo nedeciau, kažin laikytųsi man jie? Aišku gal blondiniskas klausimas, nepykit biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(varnikė @ 2013 07 31, 10:11)
Kiek žiūriu, dauguma receptu su cukrumi  g.gif o jei jo nedeciau, kažin laikytųsi man jie? Aišku gal blondiniskas klausimas, nepykit  biggrin.gif

O kodėl norit nedėti?
Atsakyti
QUOTE(@asta @ 2013 07 30, 10:09)
Lengvai saldžiarūgščiai agurkėliai
...

Įdomu juos privaloma laikyt vėsiai ar laikytųsi ir kambario temperatūroje g.gif

QUOTE(varnikė @ 2013 07 31, 10:11)
Kiek žiūriu, dauguma receptu su cukrumi  g.gif o jei jo nedeciau, kažin laikytųsi man jie? Aišku gal blondiniskas klausimas, nepykit  biggrin.gif

Tai rauginkit tada, rauginimas tik druska ir žolės 4u.gif
Atsakyti