Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

Sveikos, ar gali kas nors pasakyti kiek acto reikia, jeigu noriu ji deti vietoj citrinos rugsties? Cia iprastam agurku marinatui

Na pvz ant litro vandens dedu 1 arbat.sauksteli citrinos rugsties, tai kiek butu acto?
Aciu kas atsakys
Atsakyti
QUOTE(delfinarija @ 2013 08 11, 14:36)
Ar tikrai cia 1 litrui vandens reikia tiek cukrus?
Agurkai su garstyciomis (kosele):

1 ltr. vandens reikia:
1 stiklines cukraus,
1 stiklines acto,
3 saukstu druskos,
5 saukstu garstysciu,
kvapieji pipirai, pirkti prieskoniai ir cesnakas.

Tikrai wink.gif
Atsakyti
dzigute - paprastai litrui vandens pakanka 100 ml acto 9 proc. , galima ir mažiau. laikosi ir yra traškūs.

išbandytos proporcijos (šių metų mano mėgiamiausios:
1 l vandens
1 š. druskos
5 š. cukraus
100 ml acto

mano anytos senas receptas (irgi daug metų dariau):
viskas kaip aukščiau, tik cukraus 2 šaukštai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vija zemaite: 11 rugpjūčio 2013 - 23:48
QUOTE(vija zemaite @ 2013 08 12, 00:47)
dzigute - paprastai litrui vandens pakanka 100 ml acto 9 proc. , galima ir mažiau. laikosi ir yra traškūs.

išbandytos proporcijos (šių metų mano mėgiamiausios:
1 l vandens
1 š. druskos
5 š. cukraus
100 ml acto

mano anytos senas receptas (irgi daug metų dariau):
viskas kaip aukščiau, tik cukraus 2 šaukštai

Sudomino marinatas. Kaip su juo elgtis - virinti, šaltu užpilti? Kokiais dangteliais uždaryti? Ačiū už atsakymus.
Atsakyti
Mes pamegom raugintus agurkus,ryt vel raugsim keleta kibireliu receptas labai paprastas
1 l vandens:
saukstas druskos
krienu lapai (tinka ir galvutes)
cesnaku lapai
vysniu lapai
viskas uzpilama paprastu saltu vandeniu,mes daromes i kibirelius,po geros savaites agurkus galima valgyti,si recepta ne vienus metus naudojam ir nebeieskom kazko naujo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidilu @ 2013 08 13, 12:03)
nebeieskom kazko naujo  thumbup.gif



Mes irgi darom metai iš metų - nuo pat mano vaikystės. ax.gif

Ale man kažkaip jau jie pabodo, noriu naujo skonio. biggrin.gif
Atsakyti
Mum nepabosta sis receptas,nes turim ir marinuotu agurku,tai kaskart vien raugintu nevartojam,plius mano vyras dievina marinuotus pomidorus zele,tai lentynos nukrautos visokio gerio blush2.gif
Atsakyti
Parašysiu tokį "tinginio agurkų" receptėlį. O "tinginio" tai todėl, kad nereikia prie jokių puodų/stiklainių stovėt mirksiukas.gif Tai čia būtų toks pirmas šio recepto pliusas. O antrasis - puikiausiai galėsit sunaudoti peraugusius agurkus. Taigi:

3kg agurkų supjaustom stambiais griežinėliais, užpilam 4 šaukštais druskos, ir laikom 10val. vis pamaišant. Agurkai išskiria sultis, kurias po tų 10val. nupilame. Tada verdame marinatą:
1,5 stiklinės acto
0,8-0,9kg cukraus (originaliame recepte reikia viso kilogramo, bet man jau persaldu būna)
2 galvos česnako (plonais griežinėliais)
2-3 čili pipiriukai (žiedeliais)

Užvirintą marinatą supilame ant agurkų, ir vėl vis pamaišydami laikome juos 10val. Tada sudedame į sterilius stiklainius, užsukame ir viskas smile.gif

Perspėju, kad jie tikrai nėra klasikiniai. Konservatyvaus skonio mėgėjams nerekomenduoju biggrin.gif Nors iš tikrų, tai dar neteko sutikti žmogaus, kam jie nepatiko. Tiesiog "siemkos" thumbup.gif

Dar pasidalinsiu dėl čili pipriukų. Kažkada Jamie Oliveris pasakojo, kad kuo ilgiau čili pipriukai praguli parduotuvės lentynoje, tuo labiau jie praranda savo aitrumą. Tad geriausia paragauti patį jo galiuką, ir įvertinus jo aštrumą, naudoti su sėklynu, arba jį išimti, čia jau pagal skonį.

Dar, užbėgdama už akių galimai iškilsiantiems klausimams, atsakau: ne, vandens naudoti čia niekur nereikia (išskyrus, aišku, agurkų plovimui). Ir virti/kaitinti agurkų nereikia. Išverdamas tik marinatas. Receptas pagrįstas natūralių konservantų (actas, česnakas, druska, cukrus) naudojimu. Agurkai puikiausiai laikosi šaltoje patalpoje, šaldytuve jų laikyti nebūtina.
Atsakyti
QUOTE(Anistėja @ 2013 08 20, 22:58)

Užvirintą marinatą supilame ant agurkų, ir vėl vis pamaišydami laikome juos 10val. Tada sudedame į sterilius stiklainius, užsukame ir viskas smile.gif


Uzvirinus marinata uzpilti, maisyti, sudeti i stiklainius? Ir nereikia ju dar karta perkaitinti? Ar ne taip supratau? g.gif
Skamba skaniai, bet nepatikimai blush2.gif O kai simet tu agurku ir taip nebuvo, tai be virinimo nedrisciau rizikuoti.
Atsakyti
QUOTE(Anistėja @ 2013 08 20, 22:58)
Parašysiu tokį "tinginio agurkų" receptėlį. O "tinginio" tai todėl, kad nereikia prie jokių puodų/stiklainių stovėt mirksiukas.gif Tai čia būtų toks pirmas šio recepto pliusas. O antrasis - puikiausiai galėsit sunaudoti peraugusius agurkus. Taigi:

3kg agurkų supjaustom stambiais griežinėliais, užpilam 4 šaukštais druskos, ir laikom 10val. vis pamaišant. Agurkai išskiria sultis, kurias po tų 10val. nupilame. Tada verdame marinatą:
1,5 stiklinės acto
0,8-0,9kg cukraus (originaliame recepte reikia viso kilogramo, bet man jau persaldu būna)
2 galvos česnako (plonais griežinėliais)
2-3 čili pipiriukai (žiedeliais)

Užvirintą marinatą supilame ant agurkų, ir vėl vis pamaišydami laikome juos 10val. Tada sudedame į sterilius stiklainius, užsukame ir viskas smile.gif

Labai panašus receptas, kiekiai skiriasi, bet šiuo net marinto virti nereikia thumbup.gif pernai išbandytas, dauguma forumiečių ir tinklaraštininkių bandė bigsmile.gif puikiai atlaikė peržiemojimą rūsyje, šiais metais jau 3 normos padarytos thumbup.gif

Tikrai ne kiekvieno skonio drinks_cheers.gif bet kas paragauja, visiems patinka bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(daivaP @ 2013 08 21, 18:48)


puikus receptas thumbup.gif , darau juos jau ne vienus metus ir ne iš vienos normos biggrin.gif
laikau šaldytuve biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2013 08 22, 11:59)
puikus receptas thumbup.gif , darau juos jau ne vienus metus ir ne iš vienos normos biggrin.gif
laikau šaldytuve biggrin.gif

drinks_cheers.gif jau keturias normas esu sumarinavusi, bet galvoju, gal dar reikia, nes vis pritrūksta thumbup.gif tai šaldytuvas didelis turbūt pas tave, aš tai rūsyje laikau, viskas puikiai laikosi thumbup.gif
Atsakyti