Įkraunama...
Įkraunama...

Baklažanai

QUOTE(radastele @ 2005 11 14, 16:30)
Sveikos! Ilgai skaitinejau sita skyreli, kol pagaliau nutariau prisiregistruoti, kad ir as galeciau pasidalinti savo receptukais. Esu neprofesionale, bet mano vyras dar nesiskunde mano pagamintu maistu. thumbup.gif

FARSU IDARYTI BAKLAZANAI

4 Baklazanai
Truputis aliejaus skardai
500 g Farso (geriau maisyto)
1 Svogunas
4 Saukstai alyvu aliejaus, (gali buti bet koks)
druskos
Pipiru
6 Pomidorai
1 Saukstelis pomidoru pastos (koncentruotos)
Petrazoliu
200 g Fermentinio sürio, tarkuoto
40 g Sviesto
2 Saukstai Miltu
Puse litro pieno
Truputis cirinos sulciu
1 kiausinis
Baklazanus nuplauti ir deti i skarda istepta aliejum. Kepti 200 laipsniu temperaturoj apie 20 min. Iskepus atvesinti. Perpjauti  per puse (isilgai) ir isskobti minkstima.
Farsa su smulkiai supjaustytu svogunu apkepti keptuveje. Ideti druskos, pipiru. Baklazanu minkstima ir kubeliais pjaustyta pomidorus, pomidoru pasta sudeti i apkepinta farsa (pomidorus reikia pirma nulupti isimti seklytes ir tik tada supjaustytus kubeliais sudeti i farsa).Viska troskint 10 min.
Smulkiai pjaustytas petrazoles ir puse surio (100 g) sumaisyti su farsu.
Iskobtus baklazanus vel sudeti i skarda. Juos idaryti paruostu farsu.
Sviesta istirpinti, sudeti miltus ir nuolat maisant pakepinti. Supilti piena ir nuolat maisant uzvirinti. Ant silpnos ugniestruputi pavirti, kol sutirstes. Padruskinti, papipirinti ir supilti citrinos sultis. Likusi suri, isplakta kiausini i ta padaza supilti ir dar karta gerai ismaisyti.
Idarytus baklazanus apipilti padazu ir 180 laipsniu temperarturoj apie 30minuciu apkepti.Skanaus!
P.S. Padazo pasidarykite daugiau. Nes man pagal recepta jo buna per mazai.

Man sis patiekalas labai patinka.
Noreciau ir jusu atsiliepimus isgirsti


nerealiai skanu drinks_cheers.gif
vakar pasidariau, tai MB apsalo lotuliukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(bea @ 2004 06 18, 22:58)

Vištieną kiekviena tauta gamina savaip. Italai vynioja į šalavijo lapus, turkai – į baklažano riekeles, kinai marinuoja sojos padaže, indai – jogurte. Šiuo turkišku receptu pagaminti suktinukai bus liesesni, jeigu plonai supjaustytas baklažanų riekeles apkepinsite be riebalų tefloninėje keptuvėje.
4 porcijoms reikės:
2 baklažanų,
20 ml alyvuogių aliejaus,
600 g vištienos filė,
1 pundelis šviežio baziliko,
600 g pomidorų,
1 valg. šaukšt. sviesto,
druskos ir pipirų pagal skonį.
1. Baklažanus nuplaukite, nupjaukite kotelį ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Pabarstykite druska ir palikite 5 min.
2. Baklažanų juosteles apkepinkite gerai įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių ir padėkite ant popierinių servetėlių, kad susigertų riebalų perteklius.
3. Vištienos krūtinėlių filė nuplaukite, išmuškite ir supjaustykite tokio pat pločio juostelėmis kaip ir baklažanų riekelės. Pabarstykite druska, pipirais ir kitais mėgstamais prieskoniais. Dėkite pirmiausia baklažano riekelę, ant jos – vištieną ir susukite suktinuką, persmeikite jį mediniu dantų krapštuku.
4. Suktinukus kepinkite keptuvėje iš visų pusių 10 min. Iškepusius padėkite šiltai.
5. Baziliką nuplaukite, nuskabykite lapelius ir susmulkinkite. Pomidorus nuplaukite, supjaustykite į 4 dalis, pašalinant sėklas. Likusį minkštimą supjaustykite juostelėmis ir patroškinkite svieste. Baigiant troškinti, sudėkite baziliką, pagardinkite druska ir prieskoniais ir patiekite su suktinukais.
Skanaus


VAkar bandziau daryt pagal sita receptuka vakariene... nes turejau uzsilikusi baklazana, tik kad va pas mane jis buvo perauges doh.gif Tai suktinukai nesigavo, o ir seklos tos neskanios,tai jas islupau ir bandziau daryt savo makalose ax.gif

Susipjausciau vistytes file juostelemis didesnemis ir 15min palaikiau prieskoniuose(Santos Marina skirta vistienai,plius zolytes-raudonelis,mairunas).
Baklazana susipjausciau ir sumerkiau kaip jus raset i sudyta vandeni, taciau jau atskirai baklazanu neapkepinejau.
Tiesiog suverciau vistiena i keptuve, po 3min suverciau baklazanu juosteles (be seklu) ir troskinau apie 20min. Jau suminkstejus mesai ir baklazanui suverciau pomidorus pjaustytus kubeliais, viska dar pabarsciau baziliku... ir 5min pakaitinau.
GAVOSI SUPER SKANIAI thumbup.gif ... tik siek tiek skystoka nuo pomidoru. BUvo galima deti surio gal dar pries patiekiant, bet neturejau mirksiukas.gif
Atsakyti
vadinasi, pasigaminau bea baklazanu ikros kokiu keturiu litru puoda, maniau, dar i stiklaineli sudesiu, bet niekaip as nuo to puodo neatstojau, kol galutinai nepribaigiau blush2.gif tiesiog dieviskas dalykas!!! (gerai dar kad beveik be aliejaus kepiau, neriebu smile.gif

mano vyro megstamiausi makaronai

vamzdeliai su baklazanu padazu ir ozkos suriu

1 baklazana supjaustyti kubeliais, suversti i dideli dursleka, apiberti druska, po 30 min. perplauti saltu vandeniu. kepti, kol svelniai pagels ir suminkstes, tada deti:

1 skardine konservuotu pomidoru (arba, svieziu, kas netingi lupti odeles) supjaustytu kubeliais
1 skiltele sugrusto cesnako

pavirinti kol sutirstes (apie 15 min.)

prideti (labai labai pageidautinai sviezio) baziliko, ir kietoko ozkos surio (bet dazniausiai dedu parmezana - irgi puikiai smile.gif

viska versti ant makaronu ir gerai ismakaluoti.

parasykit, ar patiks smile.gif

Atsakyti
Sveikos baklazanu drauges,
mane pamokino vienas zmogus, kad baklazanu kartuma galima "nuimti" paslakstant supjaustytas riekeles citrinos sultimis, efektas panasus kaip barstant su druska..

O toms, kam nepatinka baklazanu skonis, nes gaunas kaip "muilas", patarciau pries apkepant visada pavolioti riekeles isplaktame kiausinyje ir miltuose, tada gausis tos riekeles gausis traskios, ir maziau aliejaus prisigers thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, nezinau ar yra cia toks receptas, bet vakar pamaciau kaip ukrainietis kaimynas gaminasi sau vakariene is baklazanu, tai nusprendziau jum ja papasakoti.

Didelis baklazanas, ji supjauste riekelem. Pakepino aliejuje. Ant iskeptu uztepe majoneza sumaisyta su smulkintais cesnakais ir ant virsaus uzdejo pomidoro rieke.

Nu zinokit skanu. Tik labai jau tas baklazanas visus riebalus sugeria kaip sugertukas doh.gif , tai besidietinaciom nepatariu... mirksiukas.gif
Atsakyti
Vasarą kažkuriam žurnalo TV KLUBAS numeryje buvo TV3 marketingo direktorės Rovenos Sankalienės baklažanų receptas. Pasirodė labai paprastas ir skanus. Gal kuri turit tą žurnalo numerį?
Atsakyti
Sveikos, kulinarės 4u.gif

Kažkada ragavau baklažanų suktinukus su varške, bet baklažanai buvo acte (turbūt atskiestame) pamirkyti g.gif Gal kas žinot receptuką? 4u.gif Labai jau skanu buvo, bet bijau su tuo actu eksperimentuot, tai gal kuri tiksliai žinot, kaip jį ten atskiest reikia? blush2.gif
Atsakyti
Labas visoms,

labai mėgstu baklažanus, bet ne visada man gaunasi gerai juos pagaminti. Labai jau man skanus thumbup.gif yra toks patiekalas Palangos ukrainiečių kavinėje - "Soročino užkepas" vadinasi. Ten mažuose pailguose apkepo indeliuose yra sluoksniais sudėti baklažanai, pievagrybiai, pomidorai, ant viršaus sūris ir viskas užkepta. Man baisiai skanu, bet namuose neikaip negaliu tokio pasigaminti verysad.gif. Man gaunasi viskas pavandeniję, nors toje kavinėje to skysčio inde nėra. Aš suprantu, kad ir baklažanai, ir grybai, ir pomidorai kepant išsikiria skystį ir tai yra normalu, bet kodėl pas ukrainiečius to nėra g.gif? Padėkit, gal turit kokių idėjų. Negi teks važinėti į Palangą pavalgyt essen.gif? Bet gi tolokai iš Vilniaus, kur jau ten dažnai privažinėsi...
Atsakyti
Zinau paprasta paprasciausia receptuka!labai lengva pagaminti ir labai skanu! essen.gif
Baklazanus supjaustome siaurais griezineliais,pamirkome kiausinyje po to apvoliojame dziuveseliuose ir kepam keptuvejeIiskeptus baklazanus apibarstome druska ir skanaus! mirksiukas.gif
Atsakyti
Gal žinote kaip gamina labai skanius baklažanus sojų padaže kiniečių restorane "Rytai" ? smile.gif
Atsakyti
kaip tik šiandien nusipirkau du baklažanus, manau pasinaudosiu radasteles receptuku, iki šiol visada kepdavau be padažo...
Atsakyti
užėjo baklažanų valgymo manija doh.gif Mamos, gal kuri žinot - užkepėlei reikia baklažanus nulupti ar ne? blush2.gif
Atsakyti