Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas (invalidumas)

QUOTE(Bulbulka. @ 2010 04 06, 01:13)
mano mama invalide, 75 proc. nedarbinga, vasara ji sulaukia pensijinio amziaus, kartu baigiasi ir invalidumas, gal patarsit kaip elgtis tokioj situacijoj, reikes pratesti invaliduma ar kaip cia daroma? nes manom, kad pensija bus mazesne uz invaliduma, o vaistai nuo parkensono ligos labai brangus doh.gif


Invalidumo nebetes. Tik uzeikit i savivaldybe (ar seniunija - nezinau, kokia tvarka jusu rajone) del poreikiu lygio nustatymo. Ten pagal tureta darbingumo lygio pazyma prilygins specialiuju poreikiu lygi ir isduos neigaliojo pazymejima, kad mama galetu naudotis lengvatomis kaip neigali.
Del pacios pensijos mokejimo, tai manau, turetu informuoti Sodroje, ar galima pasilikti neigalumo pensija. Girdejau, kad dabar vel galima pasirinkti viena arba kita... g.gif
Dar galite kreiptis i gydytojus, gal but jai pagal liga galima bus nustatyti spec. priežiūros (pagalbos) ar nuolatines slaugos poreiki. Jei nustatytu, dar ir pinigeliu papildomu gausite.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linole: 09 balandžio 2010 - 15:53
Laba diena 4u.gif merginos gal kuri galetumete man patarti ir paaiskinti ar mano mama gali pretenduoti i nuolatine slauga ir transporto isigijimui gauti kompensacija,jei situacija yra tokia:

mano mama yra pencininke,bet pries pencija buvo gavusi invaliduma visam gyvenimui,po to pasiemem senatves pencija nes ji siek tiek didesne ir gaudavo 32lt ten transporto islaidom(ar kaip ten vadinasi tiksliai net nezinau).2009 12 27 mano mamai staiga paralizavo kaire puse,paguldem i ligonine kur surado augli galvoje.31d auglys isoperuotas.diagnoze glioblastoma4(piktybinis smegenu auglys).po operacijos parsivezem i namus,tai seimos gydytoja pasiule kreiptis del laikinosios prieziuros,gavom 1m laiko.ten po 150lt lygtais,tuos 32 lt transporto islaidu nebegaunam,kaip sodroj sake pagal naujus istatymus galima gauti tik viena is ju.paskui mama isvezem i vilniu spinduliniam gydymui,dabar ji vel namuose,bet sveikata prasta.galva svaigsta,skauda.ji nevaiksto nors paralyzius jau siek tiek atsileido.visur vezam su invalido vezimeliu.reikalinga nuolatine prieziura net i tuoleta nuvedus,kadangi nezinia kada gali susisukt galva ir ji is karto krenta,baisu kad nesusizeistu smarkiau.tai va ir noriu pasiteirauti ar yra sansu gauti nuolatine slauga,nes ta laikinaja ir tai vos dave,dar kabinejosi kad tipo pati valgyt gali ir t.t.

beje ji sunkiau juda dar ir del to kad turi problemu su kojomis jau daug metu.buvo luzusi koja,ja blogai sustate gydytojai,tada vel is naujo lauze ir suke varztais.vaiksciojo su tais varztais gan daug laiko,kol vienas is ju suluzo,paskui vel dare operacija ir isiminejo tuos varztus,bet vienas buvo taip iauges kad nebegalejo isimt,tai jis taip ir liko.tai ji nelanksto kojos per gurneli toj vietoj kur varztas.o kitos kojos meniskas susidevejes,stovejo eilej ir gavo proteza,bet gydytojas patare dar bent keliems metams atidet ta operacija,tai jauciu kad jos mes ir nebepadarysim,nes yra rimtesniu ligu.beje del koju jai taip buvo skyre invaliduma,o paskui skyre del sirdies anginos ir auksto kraujospudzio.

ir dar pagalvojau,kad galetum isigyt automobili,jei duotu kompensacija,nes jai pastoviai reikes lankytis pas gydytojus vilniuje,o mes esam is rokiskio,atstumas ne mazas.

ka jus patartumet mano situacijoje?busiu labai dekinga del visokios info 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Bulbulka. @ 2010 04 06, 01:13)
Laba diena. Atejau su klausimu, 4u.gif
mano mama invalide, 75 proc. nedarbinga, vasara ji sulaukia pensijinio amziaus, kartu baigiasi ir invalidumas, gal patarsit kaip elgtis tokioj situacijoj, reikes pratesti invaliduma ar kaip cia daroma? nes manom, kad pensija bus mazesne uz invaliduma, o vaistai nuo parkensono ligos labai brangus doh.gif

pratęs invalidumą. Galima rinktis arba senatvės pensiją arba invalidumą, jokių papildomų dokumentų pristatyti nereiks, tik nueiti į Sodrą ir parašyti prašymą. Tik siūlau nelaukti paskutinės dienos. Nueikit likus 1-2 mėn iki sueinant senatvės amžiui mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(plazma @ 2010 04 06, 10:04)
gaus jinai tik pensija,invalidumo nebetes.(nestaip yra mano tevukui).

yra dvi pensijos rūšys: invalidumo/netekto darbingumo ir senatvės. Jei invalidumas buvo paskirtas iki senatvės pensijos amžiaus, nuo 2009.01.01 žmogus gali rinktis kurios nori mirksiukas.gif Dviejų negalima gauti schmoll.gif , tik vieną-pasirinktinai.
Papildyta:
[quote=Vikte;),2010 04 10, 14:42]
Laba diena 4u.gif merginos gal kuri galetumete man patarti ir paaiskinti ar mano mama gali pretenduoti i nuolatine slauga ir transporto isigijimui gauti kompensacija,

[/I]Asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, gali būti nustatytas ir specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis.
įstatymas
Atsakyti
[quote=furyy,2010 04 10, 22:48]
pratęs invalidumą. Galima rinktis arba senatvės pensiją arba invalidumą, jokių papildomų dokumentų pristatyti nereiks, tik nueiti į Sodrą ir parašyti prašymą. Tik siūlau nelaukti paskutinės dienos. Nueikit likus 1-2 mėn iki sueinant senatvės amžiui mirksiukas.gif
Papildyta:

yra dvi pensijos rūšys: invalidumo/netekto darbingumo ir senatvės. Jei invalidumas buvo paskirtas iki senatvės pensijos amžiaus, nuo 2009.01.01 žmogus gali rinktis kurios nori mirksiukas.gif Dviejų negalima gauti schmoll.gif , tik vieną-pasirinktinai.
Papildyta:
[quote=Vikte;),2010 04 10, 14:42]
Laba diena 4u.gif merginos gal kuri galetumete man patarti ir paaiskinti ar mano mama gali pretenduoti i nuolatine slauga ir transporto isigijimui gauti kompensacija,

[/I]Asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, gali būti nustatytas ir specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis.
įstatymas
[/quote]
Tai kad nueme transporto ir automobilio kompencacijas blink.gif
Atsakyti
Labas, turiu ir as toki klausimeli 4u.gif
Mano giminaite pries puse metu tapo neigali, nedarbingumas apie 50%. Ar jai priklauso kokia nors invalidumo pasalpa? jai dabar 33metai, niekad nera dirbusi darbo pagal sutarti, t.y: nemokejusi mokesciu. Gyvena kaime, ka uzsiaugina ta valgo. Seimos neturi. Jau puse metu stovi darbo birzoje.
Aciu, jei kas atsakysite 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Akimirkos @ 2010 04 15, 14:05)
Labas, turiu ir as toki klausimeli  4u.gif
Mano giminaite pries puse metu tapo neigali, nedarbingumas apie 50%. Ar jai priklauso kokia nors invalidumo pasalpa? jai dabar 33metai, niekad nera dirbusi darbo pagal sutarti, t.y: nemokejusi mokesciu. Gyvena kaime, ka uzsiaugina ta valgo. Seimos neturi. Jau puse metu stovi darbo birzoje.
Aciu, jei kas atsakysite  4u.gif

jei yra 50% darbingumas,tuomet skiriama 3grupe.bet ji turi klausti savo seimos gydytojos.
Atsakyti
QUOTE(plazma @ 2010 04 15, 15:40)
jei yra 50% darbingumas,tuomet skiriama 3grupe.bet ji turi klausti savo seimos gydytojos.

Mane domina ar ji gali gauti kokia pasalpele 4u.gif
Jai yra duota II grupe 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Akimirkos @ 2010 04 15, 16:05)
Mane domina ar ji gali gauti kokia pasalpele  4u.gif
Jai yra duota II grupe  4u.gif

jei turi grupe tai ir priklauso invalidumo pensija.su dokumentu ,kuri gavo is NDNT reikia nueiti i neigalumo socialini skyriu.
Atsakyti
laba diena merginos dekoju uz atsakymus 4u.gif 4u.gif

pasiskambinau gydytojai ir paprasiau kad sutvarkytu dokumentus komisijai del slaugos,tai ji net negalejo patiket kad pirma kart kai ejom mums skyre tik laikinaja prieziura doh.gif sako su tokia liga ir taip aisku,kad zmogui reikalinga slauga,na tai kaip suprantu musu komisija "patepimo" lauke,bet ne ant tos uzsisoko,pereisiu kryziu kelius,bet pasieksiu savo ir tikrai nemokesiu joms uz tai kad dirbtu savo darba mad.gif bash.gif protest.gif
Atsakyti
QUOTE(Akimirkos @ 2010 04 15, 18:05)
Mane domina ar ji gali gauti kokia pasalpele  4u.gif
Jai yra duota II grupe  4u.gif

O ar su 50 procentu darbingumo skiriama jau 2 grupe,galvoju kad 3 ,kas cia galetu patvirtinti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rasyte @ 2010 05 12, 13:24)
O ar su 50 procentu darbingumo skiriama jau 2 grupe,galvoju kad 3 ,kas cia galetu patvirtinti 4u.gif

kiek zinau su 50%darbingumo skiriama 3grupe.
Atsakyti
Labas vakaras.Bandau jieskotis pagalbos cia.
Turiu beda.Man NDNT ateme nuo vaikystes tureta neterminuota III invalidumo grupe ir padare mane 100% darbinga. Situacija kebli.Nes as du kartus nespejau apskusti sprendimu.Kuriuose man buvo nustatyta 85%darbinga ir paskui 80% darbinga.Viskas del to kad mano gyditoja nepasake jog man norint pasikeisti senojo pavizdzio pazymejima nereikia eiti i komisija.Tai buvo 2005m.Ir vat as perejau komisija ir viskas taip praradau savo tureta invaliduma.Dabar apskundziau gyncu komisijai o ji mano dokumentus persiunte i NDNT ir vel man jie nieko gero neatsiunte laiske.Vistiek esu sveika.
Dabar jieskausi advokato.Kuris butu nebrangus,ir geras.Turetu patisrties sioje srytyje.Nes nebezinau kaip susigrazinti invaliduma. verysad.gif
Atsakyti