Įkraunama...
Įkraunama...

keksai, keksiukai

QUOTE(RiMami @ 2008 10 22, 15:10)
Kepiau vakar keksiukus ir keksą pagal savo mėgstamą receptą (šio recepto proporcijos parvežtos iš Norvegijos, buvo išverstos iš norvegų kalbos):

KEKSIUKAI

100 g sviesto/margarino,
200 ml (2 dl) cukraus,
3 kiaušiniai,
400 ml (4 dl) miltų,
1-2 a. š. kepimo miltelių,
150 ml (1,5 dl) kefyro arba natūralaus jogurto.

Kiaušinius lengvai išplakti, supilti ištirpintą sviestą arba margariną, supilt kefyrą ir viską išmaišyti. Atskirai sumaišyti miltus, cukrų, kepimo miltelius. Sumaišyti šlapią mišinį su sausuoju, maišyti tik tol,  kol nebesimatys sausų miltų. NEPERMAIŠYT tešlos. Kepti 175 C temperatūroje 15-20 min. (didelis keksas kepė apie 45 min.).

Šių keksiukų, nu laaabai geras skonis ax.gif Aš tirpinau margariną, kepimo miltelių bėriau 2 a. š., įlašinau keletą lašų vanilės ir dar papildomai įbėriau 1-2 v. š. miltų (pasirodė, kad mažoka). Į mažus keksiukus dar įspaudžiau po mažą obuolio gabaliuką, o į didelį keksą įbėriau gerą saują šviežių spanguolių, prieš tai jas apvoliojau miltuose, kad kepant nenuskęstų ant dugno. Manau, galima savo nuožiūra įberti mėgstamų priedų, geriau būtų, kad ko nors su rūgštele.
Keksiukų gavosi 40 vnt. (bet jie tokie skanūs, kad vaikai išnešiojo akimirksniu, teko antrą kart tešlą maišyt ir tada jau iškepiau didesnį keksą).

Tiesa, mano draugė, parvežusi šias proporcijas daro truputį kitaip: iš pradžių išplaka kiaušinius su cukrumi, tada pila tirpintą sviestą ir t.t. pagal receptą, bet man labiau patinka, kaip aš aukščiau aprašiau.

user posted image

user posted image

katik prikepiau,labai skanuciai ir lengvuciai,purus.skanu tikrai thumbup.gif
Atsakyti
oi mergaitės ir aš išsikepiau RiMami keksiukų thumbup.gif
fotkint negaliu, nes beveik neber, kažkaip man nedaug jų išėjo tai jau baigiam suragaut blush2.gif

o dabar klausimas, ką daryt, kad nesutrūktų kekso viršus g.gif ir ką su razinkom daryt kad jos nesviltų, man tai bliūdo dėt nesinori į orkaitę schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo davija: 20 lapkričio 2008 - 19:08
KEKSO VIRSUS TURI SUTRUKTI , BUTINAI !!!!! IS JO ISEIDAMAS ORAS PRAPLESIA VIRSU , TAIP TURI BUTI smile.gif
Atsakyti
aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif
galvojau kad prirašysit kad su kokiu aliejum tept, o čia pasirodo taip turi būt thumbup.gif
Atsakyti
Pirma karta kepiau ir likau patenkinta:) dejau 1 ir 1/3 stiklines cukraus, 3 stiklines miltu, 1,5 ar beveik 2 a.s. kepimo milteliu, 4 kiausinius, vaniles kvapo, 3/4 stiklines riebios grietines. dar imaisiau aguonu...gavos labai puikiai, vidus tooks skanus, minkstas, dregnas, kvapnus...reiks su kokiais konservuotais persikais kada pabandyt bigsmile.gif ir dar glajumi apliet ax.gif
Atsakyti
Tarakoniuk, Davija, džiaugiuosi kad jums patiko šie keksiukai. Tik negerai, kad savo fotkių nerodot nono.gif

Davija, mano tas kur didelis keksas, tai irgi sutrūkęs, tik apverstas aukštyn kojom hihihi.gif Dėl razinkų dar klausei, tai nelabai supratau, kaip tau jos svyla g.gif Aš su razinkom (arba su kitom uogom) elgiuosi taip - apvolioju jas išpradžių miltuose arba krakmole ir tada įmaišau į tešlą, taip daryt reikia, kad nepaskęstų jos, o gražiai pasiskirstytų kepinyje biggrin.gif Kažkaip man nebuvo, kad jos sviltų g.gif
Atsakyti
QUOTE(RiMami @ 2008 10 18, 23:14)

1 stiklinė – 250 ml

1/3 st. cukraus,
2 v. š. tirpios kavos,
1 ½ a. š. malto cinamono

1 ½ st. miltų,
½ st. cukraus,
1 a. š. kepimo miltelių,
½ a. š. sodos,
1/8 a. š. druskos,
1 kiaušinis, lengvai išplakti,
1 st. paprasto jogurto,
3 v. š. nesūdyto sviesto, ištirpinti,
1 a. š. vanilės esencijos,
¼ st. kapotų riešutų.

2 a. š. tirpios kavos,
2 a. š. pieno,
1/3 st. cukraus pudros.



Soriukas mergaites, zinau kad tikrai buvo kazkur rasyta, bet as aisku kol nereikia tai galvon neisidejau blush2.gif Mano stiklines tokios na nezinau kokios, tai gal galit pasakyt kiek "1 stiklinė – 250 ml" bus tarkim miltai gramais? Pazadu dabar nusikopijuot, atsispausdint ir isidet i receptu papke ax.gif
Atsakyti
Na is tikruju , tai nevisai supratau kas tau neaisku , bet padesiu paaiskinti : miltai nesimatuoja miligramais - jie matuojami gramais , mlg. matuojami skysciai .

Na stikliniu buna ivairiu , nuo 150 g. iki 250g. , jei autore dave gramus , tai geriau matuok su graduotu indeliu , ju ira visose pardese , jie nebrangus iki5 litu , tada niekada neturesi problemos mirksiukas.gif SEKMES !!!
Atsakyti
Ten viskas stiklinem surasyta, tai nesvarbu kokio ji dydzio. As taip manau. As visur pilu tokias mazesnes uz tas rusiskas.
Atsakyti
Nesutinku !!!!!!! schmoll.gif , o kiti produktai tai juk lieka tokio pat svorio ( kiausai , pienas ir t.t.) tai jei ten duota stikline 150 g. , o tu panaudosi 250 g. arba atvirksciai ....tai tesla bus per kieta , arba per skysta , ten duota 250 mlg. tai reiskiasi tiek gramu !!!
Uztai paskui is snipstas gaunasi , nemegstu kai raso stiklinem schmoll.gif lygtai jos visos vienodos butu .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cipciukas: 21 lapkričio 2008 - 18:34
QUOTE(cipciukas @ 2008 11 21, 18:33)
Nesutinku !!!!!!! schmoll.gif , o kiti produktai tai juk lieka tokio pat svorio ( kiausai , pienas ir t.t.) tai jei ten duota stikline 150 g. , o tu panaudosi 250 g. arba atvirksciai ....tai tesla bus per kieta , arba per skysta , ten duota 250 mlg. tai reiskiasi tiek gramu !!!
Uztai paskui is snipstas gaunasi , nemegstu kai raso stiklinem schmoll.gif lygtai jos visos vienodos butu .



Tai va, man irgi nepatinka kai stiklinem duoda. Cia tie receptai su stiklinem gal dar pagal senus rusu laikus, kai gal viena rusiska stikline buvo vieno dydzio lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rugegele23: 21 lapkričio 2008 - 18:53
QUOTE(cipciukas @ 2008 11 21, 19:12)
Na is tikruju , tai nevisai supratau kas tau neaisku , bet padesiu paaiskinti  : miltai nesimatuoja miligramais - jie matuojami gramais , mlg. matuojami skysciai .

Na stikliniu buna ivairiu , nuo 150 g. iki 250g. , jei autore dave gramus , tai geriau matuok su graduotu indeliu , ju ira visose pardese , jie nebrangus iki5 litu , tada niekada neturesi problemos  mirksiukas.gif SEKMES !!!


tai kad sitame recepte matuojama g.gif galvoju yra skirtumas kur ideciau 250 gr miltu, ir kur kieki, kuris telpa 250 ml stiklineje. Sitas santykis manau skiriasi..
Autore butent dave kad stikline yra 250 ml, ir reikia vienos stiklines miltu smile.gif reikes pasieskot tos Jusu minetos graduoto indelio wink.gif

Aciu mergaites uz pagalba, abiem po 4u.gif ziuresim kas cia man gausis ax.gif
Atsakyti