Įkraunama...
Įkraunama...

Privatūs darželiai: kur ir kiek?

QUOTE(Alchemie @ 2010 08 20, 20:47)
as esu susidurusi su 4 tikrom pedagogem turinciom tiek pedagogini issilavinima, tiek zibejima akiu, kai kalba apie savo darba. Turiu pasakyti, kad trys is ju dirbo valstybiniuose darzeliuose, viena privaciame. vaiko noras buti su tais zmonemis, sugebejimas susikalbeti, ir tai, ka jie pasakojo apie mano vaika, mane pacia uzdegdavo wub.gif turbut nera dar sistemos ar detektoriaus, kaip kokioj Hario Poterio mokykloje - skrybeles, kuri nustatytu zmogaus tinkamuma ir akiu zibejima. Arba eina delto, kad sirdis saukia, arba eina ir pritampa..arba ne doh.gif



Vat tai ir yra vienas pagrindiniu gero prifesionalaus darzelio bruozu. Geros aukletojos. Na, vis tik ir diplomas nepamaiso. Kai aukletojos kasmet stazuojasi, vazineja i kitas salis, domisi ivairiais dalykais pacios ir vadovybes skatinamos. Profesiolnalus neturejau omeny kazkoks labai dokumentuotas, antspauduotas ar pan. smile.gif Tiesiog man asmeniskai darzelis asocijuojasi su vaiku ugdymu. Dabar labai populiaru: na neturiu darbo, arba bunu namie su mazu vaikeliu arba matau siame "biznyje" nisa, va ir sukuriu ale darzeli, kuriame truputi papiesiama, truputi pamuzikuojama, pavalgoma ir pamiegama. Man per mazai tokio siauro poziurio ir niekada nesutiksiu kad bet kas gali kurti darzeli. Daznai ir pacios priziuri, ar drauges pasikviecia.

Turi funkcionuoti visa sistema, programa, ivairus psichologiniai dalykai, vaiko supazindinimas pagal jo metus su ivairiais gyvenimiskais dalykais. Na, gal nelabai moku issireiksti, bet juk tai ir pazinimo dalykai, paruosimas mokyklai, zingeidumo ugdymas. Daugelis, beje, valstybiniu darzeliu pakankamai profesionalus, tik, deja, finansai, ir didziulis vaiku kiekis , ligos ir pan. suteikia neigiama atspalvi. Kad ir dalyvavimas ivairiose programoseuz darzelio ribu, pagaliau ekskursijos ir kt.
Na neuztenka buti tik sociam, pamiegojusiam ir be melyniu ir arti namu...

Bet cia mano asmeninis poziuris, gerbiu ir kitoki poziuri. Toki poziuri suformavo gyvenimiska patirtis su pirmais dviem vaikais ir karteles nuleisti zemiau neina.

O jusu jolita.martyna darzelis, turiu pasakyti, puikus ir tikrai issiskiria tarp daugeliu kitu darzeliuku. Sekmes!
Atsakyti
Elrvyrce, labai aiškiai ir suprantamai išdėstytas Jūsų požiūris. Pritariu drinks_cheers.gif
Atsakyti
O tai kaip Klauzadai sekesi pirma diena bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2010 08 24, 21:40)
O tai kaip Klauzadai sekesi pirma diena bigsmile.gif  4u.gif

Šiandien aplankiau "Klaužadą" - labai smagų įspūdį paliko šis dienos centras. Nepaprastai skoningai ir funkcionaliai parinkti baldai, priemonės ir kitos jaukumo suteikiančios detalės. Manau "Klaužada" toli keliaus...nes direktorės požiūris visiškai nematerialus, orientuotas į vaiko saugumą, konfortą, lavinimąsi... Žodžiu širdis atsigavo- klausiausi, kaip vaikai sportuos, muzikuos, miegos ir valgys...kaip klaužadukai dūks kiemelyje ir t.t...ech - smagu, kad tik daugiau tokių orientuotų daržiukų atsirastų.
Pačios didžiausios sėkmės "Klaužadai" ir kuo daugiau vaikiukų.
Atsakyti
QUOTE(elvyrce @ 2010 08 23, 16:59)
Dabar labai populiaru: na neturiu darbo, arba bunu namie su mazu vaikeliu arba matau siame "biznyje" nisa, va ir sukuriu ale darzeli, kuriame truputi papiesiama, truputi pamuzikuojama, pavalgoma ir pamiegama. Man per mazai tokio siauro poziurio ir niekada nesutiksiu kad bet kas gali kurti darzeli.  Daznai ir pacios priziuri, ar drauges pasikviecia.

Turi funkcionuoti visa sistema, programa, ivairus psichologiniai dalykai, vaiko supazindinimas pagal jo metus su ivairiais gyvenimiskais dalykais. Na, gal nelabai moku issireiksti, bet juk tai ir pazinimo dalykai, paruosimas mokyklai, zingeidumo ugdymas. Daugelis, beje, valstybiniu darzeliu pakankamai profesionalus, tik, deja, finansai, ir didziulis vaiku kiekis , ligos ir pan. suteikia neigiama atspalvi. Kad ir dalyvavimas ivairiose programoseuz darzelio ribu, pagaliau ekskursijos ir kt.
Na neuztenka buti tik sociam, pamiegojusiam ir be melyniu ir arti namu...



Visiskai pritariu siai nuomonei! drinks_cheers.gif
Pati noredama pareklamuoti viena darzeli, susiduriau su visokiomis nuomonemis, tad del visa ko, kad zinociau apie ka kalbu, pasidomejau ir kitais darzeliais..
Visokiu prisiziurejau - ir geru ir... trumpiau tariant, Jusu apibudinimas jiems idealiai tinka - "neturiu ka veikti kol auginu savo mazus vaikus, tai prisidursiu prie pasalpos"... doh.gif
Jau tikrai geriau tada valstybinis kur ar turi ar neturi pasaukima, vis tiek privalai laikytis programu ir uz jas atsiskaityti direktorei ar kazkam. Vis siokia tokia kontrole.. ax.gif
Bet yra ir labai puikiu darziuku (ir tai tikrai lemia ne grazus baldeliai ar pan.) Zmones, dirbantys su vaikais - tukstanti kartu vertesni uz prasmatniai irengta aplinka. Manau laikas parodys kurie privatus darzeliai isliks, o kurie bankrutuos.. 4u.gif
Atsakyti
na,galiu trumpai pakomentuoti apie Liubertienes darzeli,bus viena grupe kur priima vaikus nuo 1.5 metu,ju viso bus 6,vaikucius pasiimti reikes 15h,bet ,deja,nesu as ten laukiama,niekas kaip zadejo neskambino ir,kadangi,vesciau savo mazyle tik puse men,tai paimtu tik tuo atveju,jei neatsirastu vaiku pilnam men i ta grupe,sako 5 jau turi,jau is kalbos supratau,jog finansiskai esu nenaudinga,todel teko graziai pasakyti viso gero,daugiau ten tikrai niekada neisiu
Atsakyti
QUOTE(vetruze @ 2010 08 25, 09:08)
na,galiu trumpai pakomentuoti apie Liubertienes darzeli,bus viena grupe kur priima vaikus nuo 1.5 metu,ju viso bus 6,vaikucius pasiimti reikes 15h,bet ,deja,nesu as ten laukiama,niekas kaip zadejo neskambino ir,kadangi,vesciau savo mazyle tik puse men,tai paimtu tik tuo atveju,jei neatsirastu vaiku pilnam men i ta grupe,sako 5 jau turi,jau is kalbos supratau,jog finansiskai esu nenaudinga,todel teko graziai pasakyti viso gero,daugiau ten tikrai niekada neisiu


Labai teisingai pastebėjote - Finansiškai jiems nėra naudinga priimti vaikus, kurie lanko nepilną dieną ar savaitę. Teko ir mums panašų elgesį patirti, tiesa ne šitame darželyje.Ir vaikas paskui, kai tėvai nemato, t. y. dienos metu nukenčia - su juo elgiamasi kitaip, ir ne tik.... drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Krococo @ 2010 08 25, 08:30)
Labai teisingai pastebėjote - Finansiškai jiems nėra naudinga priimti vaikus, kurie lanko nepilną dieną ar savaitę. Teko ir mums panašų elgesį patirti, tiesa ne šitame darželyje.Ir vaikas paskui, kai tėvai nemato, t. y. dienos metu nukenčia - su juo elgiamasi kitaip, ir ne tik.... drinks_cheers.gif


O jūs pati ar dirbtumėte, jeigu jums būtų finansiškai nuostolingas jūsų darbas?
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 08 25, 10:30)
O jūs pati ar dirbtumėte, jeigu jums būtų finansiškai nuostolingas jūsų darbas?


Tiesiog tokius dalykus reikia aiškiai nurodyti priėmimo sąlygose. Jeigu neapsimoka - reiškia i viso nepriimti vaikų pusdieniui. O čia gaunasi taip: kol nieko nėra, o pinigų reikia sueis ir tų vaikučių pinigai, už pusdienį. Kai jau yra pririnkta vaikų pilnai dienai, ir reikia dar kokios vienos vietos, galima gražioj formoj išgrūsti tuos, kur lanko po pusdienį ir į jų vietą paimti pilnai dienai. Tikras lietuviškas mentalitetas, jokio lojalumo - pinigai valdo....
Sutartyje lai įdeda sąlygą, kad tėvai neturės jokių pretenzijų, kai atsiras vaikų, norinčių lankyti tokį darželį pilną dieną, kad teks jiems užleisti vietą ir jokių pykčių nebus.
Mes lankėm visą dieną, todėl man, kaip mamai iš šalie,s buvo labai matomas elgesio skirtumas, kas pusdieniais lanko, o kas visą dieną ....
Atsakyti
Gal kas nors ką nors esate girdėję apie Bebenčiukus Pavilny?
Atsakyti
O man toks klausimas iskilo - ar vaikai maziau serga privaciuose darzeliuose, ten snargliuotu ir lojanciu nepriima?
Tiesiog atsimenu kad bandem lankyti privacia mokyklele(kur ateina su teveliais pazaisti pora valandu, visokiu uzsiemimu duoda) tai vaikai ateina su bronchitais ir larengitais, tai as daugiau neleidziau nes baisu buvo uzsikresti..
Atsakyti
vai, cia buvo apie juos rasyta, pati nebuvau, pasakyti ispudzio negaliu 4u.gif

o del serganciu ir lojanciu..tai manau, kad nusistatymas steigeju turi buti g.gif
Atsakyti