Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(dairina @ 2010 01 05, 22:51)
Dar vienas klausimelis: Butent ta pati ir toje pacioje istaigoje darbo vieta saugoma iki 3 metu, ne iki 2m.? Nes anksciau lyg buvo ta pati darbo vieta saugoma iki 2 m., o jei augini vaikeli iki 3 metu tai saugoma tik darbas toje istaigoje. ax.gif


180 straipsnis. Atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai

1. Pagal šeimos pasirinkimą motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), senelei, seneliui arba kitiems giminaičiams, faktiškai auginantiems vaiką, taip pat darbuotojui, paskirtam vaiko globėju, suteikiamos atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis. Darbuotojai, turintys teisę gauti šias atostogas, gali jas imti pakaitomis.

2. Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas ilgesnis įspėjimo terminas.

3. Per šį atostogų laikotarpį paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama.
Atsakyti
man dar iškilo klausimų apie tą iki 3 m ax.gif
O jei sakykim pirmam vaikui sueina 2 metai balandzio men, o antras turetu gimti geguzes men. Tai kaip tokia situacija? Mama is vaiko auginimo atostogu vel iseina i dekretiniu atostogas? o paskui vel i vaiko auginimo atostogas?
Bet jei iseina i dekreta, tai dar pirmam nebuna 2 m g.gif

ir vel is naujo darbovieteje pildomi dokumentai? pvz kad isleistu i dekreta, o veliau i vaiko auginimo atostogas iki jam sueis X metu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo paslaptingai: 06 sausio 2010 - 10:43
QUOTE(cunami @ 2010 01 06, 11:18)
Susidūriau su tokia situacija- gimdymo atostogų turėčiau išeiti kovo mėnesį, įmonė kurioje dirbu bankrutuoja sausį, man atlyginimas nebuvo sumoketas nuo rugsejo mėn, tuo pačiu nesumokėjo ir sodrai  doh.gif Ar man turėtų skaičiuoti kaip draudžiamasias pajamas už tą laikotarpį kai negavau atlyginimo ?  Sodros puslapy rašo- Asmens draudžiamosios pajamos – visos asmens pajamos, nuo kurių buvo mokamos ar turėjo būti mokamos socialinio draudimo įmokos ligos ir motinystės socialiniam draudimui Paskambinus sodrai pasake kad už tuos mėn skaičiuos 0, nebent bus sumokėta sodrai . Tai kaip čia yra iš tikrųjų  doh.gif


Ka tik kalbejau su Sodra tuo klausimu
jei imone buvo likviduota ( bankrutavo) tai jums lieka teise iseiti i nestumo ir gimdymo atostogas ( is imones reikes pazymos)
O skaiciuojamos sumos ne pagal tai kiek buvo ISMOKETA, o pagal tai kiek buvo PRISKAICIUOTA.

Beje, jums dar reiketu imones bankroto atveju kreiptis i Valstybini Garantini fonda- kad kompensuotu neismoketa atlyginima, iseitine pasalpa ir t.t. ( is patirties- kazkur po dvieju metu galite tiketis pinigu)

Niekas taip ir neatsake apie autorinius g.gif Ir Sodroje irgi- pasake tuoj sujungsim su pasalpu skyriumi- ir tyyyyla verysad.gif


Atsake man is Sodros.
Autorines pajamos skaiciuojamas 100% tik tuo atveju, jei buvo sumoketa ismoku minimum nuo triju minimaliu atlyginimu... t.y. jei autorines pajamos buvo tik 1200 - tai neiskaiciuos i pasalpa, o jeigu 1800 ir virs tos sumos- iskaiciuos 100%...


BUUUUU labai jau sunkiai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jullaja: 06 sausio 2010 - 12:00
QUOTE(Jullaja @ 2010 01 06, 12:53)
Ka tik kalbejau su Sodra tuo klausimu
jei imone buvo likviduota ( bankrutavo) tai jums lieka teise iseiti i nestumo ir gimdymo atostogas ( is imones reikes pazymos)
O skaiciuojamos sumos ne pagal tai kiek buvo ISMOKETA, o pagal tai kiek buvo PRISKAICIUOTA.


Tai aš tada teisingai supratau, kad man tie mėn kai nebuvo sumokėta sodrai, bet apskaičiuoti sodrai nebus skiačiuojami kaip 0 ir dar turbūt turėtų prisikaičiuoti visos kompensacijos ir suma už nepanaudotas atostogas ax.gif Bet kokie ten žmonės sėdi sodros informacijoj jei patys nesigaudo situacijoj doh.gif
Ačiū Jullaja 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cunami: 06 sausio 2010 - 12:22
QUOTE(Nasturcija @ 2010 01 06, 01:02)
Matai, cia pagal pagrindine temos konsultante, jei tave kas paims i darbo  nescia, tai is karto busi itariamoji FNTT ir VMi akyratyje doh.gif Tad nebandyk isidarbinti biggrin.gif  Nors darbo birza net moka subsidijas, jei darbdavys priima nescia i darba smile.gif Reiskia skatina nusikalstamuma Lietuvoje
Papildyta:

matyt norėjot pasakyti pagal jus, nes tai tik jūsų nuomonė ir dar labai sutirštinant spalvas, nes toli gražu ne iškart, o tik esant tam tikrų niuansų biggrin.gif juolab kad klausimas buvo ne apie įsidarbinimą, o apie sukčiavimą. o už tai yra baudžiama, todėl natūralu, kad institucijos dirba savo darbą. o pavyzdys su subsidijomis čia nei į tvorą nei į mietą, ypač su keistokomis išvadomis, nes pagal es programas skatinamas darbas, ne vagystės rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 06, 14:05)
matyt norėjot pasakyti pagal jus, nes tai tik jūsų nuomonė ir dar labai sutirštinant spalvas, nes toli gražu ne iškart, o tik esant tam tikrų niuansų biggrin.gif juolab kad klausimas buvo ne apie įsidarbinimą, o apie sukčiavimą. o už tai yra baudžiama, todėl natūralu, kad institucijos dirba savo darbą. o pavyzdys su subsidijomis čia nei į tvorą nei į mietą, ypač su keistokomis išvadomis, nes pagal es programas skatinamas darbas, ne vagystės rolleyes.gif


pagal Jusu pasakyma ypac "itarinejami idarbinimai jau pastojus". Ir jus nepateikiat jokiu islygu, kad dar turi buti tam tikri niuansai, kaip kad dabar pasakotot. Pagal Jusu pasisakyma iseina, kad jei tik nescia idarbinama, tai pagrindas itarimams. Is kur tokios zinios apie itarimu pagrindus?
Na kaip tai skatinamas darbas? Jei mane priima nescia i darba, tai sudaro man pagrinda pretenduot i Sodros pasalpa. Tai is karto sukels FNTT itarima pagal jus.

O jei klausimas apie sukciavima, o ne apie isidarbinima, tai ir sakykit, kad ypac itarinejami sukciavimai, kai idarbinama siekiant gaut pasalpa, fiktyviai, o ne "itarinejami idarbinimai jau pastojus".
Pati atsakydama labai apibendrinot ir visas nescias, kurios nori isidarbinti, padaret potencialiom nusikaltelem, o dabar nenorit to pripazint.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nasturcija: 06 sausio 2010 - 13:25
Laba diena,

turiu tokį klausimą, net nežinau ar nepaklausiu nesąmonės, bet girdėjau tokius gandus, tai ir klausiu blush2.gif

Dukrytei balandžio pradžioj sueis 3 metukai, kovo pabaigoje išeinu į dekretines. Nuo praeitų metų gegužės mėn. grįžau į darbą. Ir girdėjau tokius gandus, kad galima prašyti, kad išmokas sodra mokėtų iš tų pinigėlių, kur mokėjo pirmajam vaikui. Norėjau paklaust ar tai gali būti teisybė, nes juk krizės metu atlyginimai ženkliai sumažėjo lyginant su tuo, ką gaudavau už pirmąjį vaiką?
Ačiū už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2010 01 06, 13:24)

mano žinutė to nesuponuoja, todėl visokie 'pagal jūsų pasakymą išeina' bei 'pagal jus' nėra teisingi, tai tik jūsų nuomonė, kurios nereikėtų primesti kitam. atsakiau į klausimą tokį koks jis buvo pateiktas, neapskritai apibendrinant (jei jau užkliuvo atsakymas, galėjot atkreipti dėmesį kad klausimas buvo apie sukčiavimą, o ne nėščių įsidarbinimą apskritai)o jūs primetėt savo nuomonę padarydama klaidingas prielaidas ir pavadindama 'pagal jus / iš jūsų pasakymo išeina' ir nenorit to pripažinti. jei visas nėščias, norinčias įsidarbinti laikote potencialiomis nusikaltėlėmis taip ir rašykit 'mano nuomone', o ne 'pagal jus'.
QUOTE(ericaa @ 2010 01 06, 14:27)
Laba diena,

turiu tokį klausimą, net nežinau ar nepaklausiu nesąmonės, bet girdėjau tokius gandus, tai ir klausiu blush2.gif

Dukrytei balandžio pradžioj sueis 3 metukai, kovo pabaigoje išeinu į dekretines. Nuo praeitų metų gegužės mėn. grįžau į darbą. Ir girdėjau tokius gandus, kad galima prašyti, kad išmokas sodra mokėtų iš tų pinigėlių, kur mokėjo pirmajam vaikui. Norėjau paklaust ar tai gali būti teisybė, nes juk krizės metu atlyginimai ženkliai sumažėjo lyginant su tuo, ką gaudavau už pirmąjį vaiką?
Ačiū už atsakymą 4u.gif

taip teisybė, tačiau atkreipkite dėmesį kad nuo liepos pašalpa bus perskaičiuojama (apie tai kalbėta kelis praeitus puslapius) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 06, 16:24)
taip teisybė, tačiau atkreipkite dėmesį kad nuo liepos pašalpa bus perskaičiuojama (apie tai kalbėta kelis praeitus puslapius) smile.gif


Banžiau skaityt, bet nelabai supratau blush2.gif
Na bet pasiskambinau į sodrą ir ten paaiškino, nes kad suprastum teisingai įstatymą, tai aš nežinau kiek kartų turi perskaityt doh.gif ir tai ramiai atsisėdęs, o ne su vaiku pašonėje ax.gif
Atsakyti
Senoji tema uždaryta, o naujos lyg niekas dar nepaskelbė- tad ryžtuosi aš blush2.gif

turiu klausimą dėl antro vaikelio planavimo, gal kuri galėtų kvalifikuotai paaiškinti- taigi mano situacija tokia: vaikelį pagimdžiau 2008-05-12, dirbau iki 2008-04-01, motinystės/tėvystės atostogos prasidėjo 2008-08-05, į darbą suėjus dviems metukams turėčiau grįžti šių metų gegužę. Bet vis pasvarstom apie antrą vaikutį, kažin kaip skaičiuotų man naujas išmokas- motinystės ir motinystės/tėvystės pašalpas?
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 06, 17:24)



Jusu zinute butent tai ir suponuoja.
Ai, ka sneketi su zmogum, kuris ant tiek susireiksmina, kad nesugeba pripazinti savo klaidu ir visaip gins savo kvaila, nepagrista, neteisinga ir netikslu pasisakyma. Bent pripazintumet, kad suklaidint tokiais pasisakymais galit ir issireisket netiksliai. nono.gif
Atsakyti
Laba diena,

{čia truputį ne į šią temą,bet norėjau paklaust,ar motinystės pašalpa mokama 100proc( nuo 2010 liepos 1d. 90proc) nuo "popierinio " atlyginimo,ar nuo gaunamo į rankas? Atlyginimas popieriuje 2000lt}
Atsakyti